Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους...

Έχω ένα 9000 και μέχρι να έρθει από την Αμερική στέγνωσε η μπαταρία και τώρα μου κάνει το γνωστό που αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι σε ρυθμό 10111 (όπου 1 ανάβει, όπου 0 σβήνει) και δεν ανοίγει το κινητό με την καμία...

Το ίδιο μου κάνει και όταν φορτίζω και όταν το συνδέω με USB με ή χωρίς την μπαταρία για το γνωστό κόλπο με τον loader που by the way σε εμένα δεν εμφανίζει ποτέ το "unknown usb"!!!!

Έχω δοκιμάσει με όλους σχεδόν τους DM (4.5, 4.6, 4.7,5.0,6.0) σε XP & Windows 7!!!

Μια βοήθεια ρε παιδιά γιατί είναι κρίμα... Είναι σε άριστη κατάσταση και το λυπάμαι...

Αν δώσεις στην μπαταρία 4,5 βολτ από ένα εξωτερικό τροφοδοτικό για λίγα λεπτά θα δωθεί λύση στο προβλημά σου .

Προσοχή στην πολικότητα της μπαταρίας .

 

Φιλικά

Edited by egsmshop

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Το σκέφτηκα να σου πω την αλήθεια αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω...

Μπορείς να μας δώσεις τα φώτα σου? :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εδω κ κατι μηνες δεν λειτουργρι μου ειχε πεσει κατω κ δεν αναβε η οθονη δεν εκανε τιποτα..σημερα μετα απο τοσο καιρο το συνδεσα στο κομπιυτερ κ αναψε το λαμπακι τισ φορτισης..πατησα να το ανοιξω κ εχει βγαλει το σηματακι τησ μπαταρια οτι φορτιζει..τι λετε να εχει παθει?στον υπολογιστη περασε to αναγνωρισε?τι να κανω να το αφησω μηπωσ φορτισει?να δω αν ανοιξει?θα ηθελα την γνωμη σας γιατι το ειχα μονο ενα μηνα...

ευχαριστω

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου έβγαλε την μπαταρία είσαι τυχερός... Άστο να φορτίσει όσο γίνετε περισσότερο και αν δεν μπουτάρει μόνο του κάνε την διαδικασία που λέει εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247695 στο πρώτο ποστ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου έβγαλε την μπαταρία είσαι τυχερός... Άστο να φορτίσει όσο γίνετε περισσότερο και αν δεν μπουτάρει μόνο του κάνε την διαδικασία που λέει εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247695 στο πρώτο ποστ

 

απιστευτο παιδια δουλευει δεν το πιστευω...μετα απο ενα χρονο ανοιξε κανονικα το κινητο δεν μπορω να το πιστεψω..πωσ ομως?λετε απο το πεσιμο να ειχε βραχυκυκλωσει η μπαταρια κ μετα απο τοσο καιρο αφορτιστο να επανηλθε??

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι τα blackberry φίλε μου... Δεν πεθαίνουν ποτέ!!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση , ειναι εφικτο να απεργοποιηθει το 3G στα blackberry?

Συγκεκριμενα στο 9300 και στο 9700 !!

Η ερωτηση αφορα θεματα μπαταριας και ακτινοβολιας.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και βέβαια είναι δυνατόν.

 

Options>mobile networks>only 2G

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Με έχουν εντυπωσιάσει τα τηλέφωνα της Blackberry και λέω να προβώ σε αγορά του 9700 Bold.

Το θέμα είναι όμως οτι δεν έχω καταλάβει εν τέλει τι είναι διαθεσιμο και τί οχι με και χωρίς BIS.

Επίσης ,το πακέτο BIS της vodafone με τα 10 ευρώ/μηνα περιλαμβάνει ομιλία η όχι?

Μου φαίνεται πολύ ακριβή χρέωση αν δέν περιλαμβάνει ομιλία αλλα μόνο internet.

Επίσης το blackberry market ,ακουσα πως δεν δουλεύει στην ελλάδα ,αληθεύει?

Link to comment
Share on other sites

Το BlackBerry Appworld δουλευει στην Ελλάδα.

BIS είναι μόνο τα Mb και πρέπει να "πατάει" πάνω σε συμβόλαιο.

Μπορείς να χρησιμοποιείς και την αναζήτηση:)

 

Καλώς ήρθες!

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας:) Μόλις χθές πήρα ένα Blackberry και εκάνα και plan με cosmote στα 100 MB. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να δω πόσα kb μου τρώει περίπυ κάθε μερα για να ξέρω που είμαι και πως να κινούμαι με το ιντερνετ μην γίνει καμμιά στραβή και μετά ψάχνομαι. Ευχαριστώ:)

 

(100MB είναι λίγα μήπως? κάνα facebook, twitter, chat, email)

Link to comment
Share on other sites

To EDGE είναι βελτιωμένο GPRS, ας το πούμε έτσι. Είναι gprs<edge<<3G. Καλύτερα να έχεις edge παρά gprs, από θέμα ταχύτητας. Απλά στην Ελλάδα υφίσταται σε ελάχιστες περιοχές.

Καλησπέρα ! Εχω κατεβασει προσφατα τους χαρτες Βlackberry (Blackberry maps απο το mobile.blackberry.com απο την συσκευη μου Blackberry curve 8900 ) και δν μπορω να τους βρω ...Δεν βρισκονται σε κανεναν φακελο του κινητου η υποφακελο...Ουτε στα Downloads ουτε Applications ουτε πουθενα . Επισης θα ηθελα να ρωτησω πως ειναι δυνατον να πραγματοποιησω αλλαγη στους deafult Maps της συσκευης...γιατι εχω κατεβάσει και Google Maps και Blackberry Maps και δν μπορω να τους χρησιμοποιησω ! Ουτε online ουτε offline ! Αν μπορει να βοηθησει καποιως θα το εκτιμουσα πολυ ! Ευχαριστω προκαταβολικα ! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις BIS ενεργοποιημένο? Αν ναι, έκανες επανεκκίνηση???

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

100 ΜΒ είναι υπερ αρκετά με την συμπίεση που κάνουν τα BlackBerry. Υπάρχουν εφαρμογές όπως το minimoni που θα βρεις στο AppWorld. Δες και ΕΔΩ

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

ειμαι και εγω ενας νεος χρηστης blackbbery. Εν ολιγοις, εχω ενα συγγενη που προσφατα ηρθε απο αμερικη και θα μου δωσει το blackbbery του (το βαρεθηκε λεει, τζαμπα θα μ το δωσει ετσι κ αλλιως), το κινητο ειναι ξεκλειδωτο οποτε δεν θα εχω προβλημα. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης, το κινητο δεν υποστηριζει ελληνικα. Απο οτι εψαξα στο site της blackbbery υπαρχει προγραμμα αναβαθμισης συσκευων κ.τ.λ. Απο την εμπειρια μ σε αλλες μαρκες οταν εκανες κατι τετοιο σου δινοταν η επιλογη να αλλαξεις και την γλωσσα του κινητου. Ξερετε αν ισχυει κατι παρομοιο για την συγκεκριμενη? (το κινητο ειναι το storm 9530)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,ειμαι νεος χρηστης ββ συγκεκριμενα πηρα το 9520 storm2,εχω ενα προβλημα θελω να κατεβασω το bb aplication στην συσκευη μου,και μου λεει οτι δεν υποστηριζετε απο την συσκευη μου!μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

φίλε kosmio καλώς ήρθες...

καταρχάς, να γνωρίζεις οτι πρέπει να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία BIS στη σύνδεσή σου και όσο αφορά το bb aplication αν εννοείς το app world θα σε στεναχωρήσω διότι δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

φίλε kosmio καλώς ήρθες...

καταρχάς, να γνωρίζεις οτι πρέπει να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία BIS στη σύνδεσή σου και όσο αφορά το bb aplication αν εννοείς το app world θα σε στεναχωρήσω διότι δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα...

 

και πως κατεβαζεις εφαρμογες στο blackberry?Kαι επισης το BIS πως ενεργοποιειται???

Link to comment
Share on other sites

τα βασικά όπως fb, tweeter, opera browser κτλ απο το Site κάθε εφαρμογής...για γενικές εφαρμογές διάφορα sites που μπορεις να βρείς σε αυτήν την κουβέντα γυρίζοντας προς τα πίσω.

όσο για το BIS καλείς την εξυπηρέτηση του παρόχου σου ή πας σε κάποιο κατάστημα και ενεργοποιείται εντός 1-2 ημερών ανάλογως. με κόστος 10-15 ευρώ + στο πάγιο σου. είναι μια υπηρεσία ομως απαραίτητη γιατι berry χωρίς BIS δεν είναι berry...:happy:

Link to comment
Share on other sites

τα βασικά όπως fb, tweeter, opera browser κτλ απο το Site κάθε εφαρμογής...για γενικές εφαρμογές διάφορα sites που μπορεις να βρείς σε αυτήν την κουβέντα γυρίζοντας προς τα πίσω.

όσο για το BIS καλείς την εξυπηρέτηση του παρόχου σου ή πας σε κάποιο κατάστημα και ενεργοποιείται εντός 1-2 ημερών ανάλογως. με κόστος 10-15 ευρώ + στο πάγιο σου. είναι μια υπηρεσία ομως απαραίτητη γιατι berry χωρίς BIS δεν είναι berry...:happy:

 

Ενταξη αυτο το εχω ενεργοποιηση στην vodafone και ενεργοποιηθηκε αμεσα μεσα σε 30 λεπτα,απλα μηπως ακουγετε κατι ποτε θα ενεργοποιηθη και στην ελλαδα>?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το AppWorld στην Ελλάδα είναι διαθέσιμο εδώ και 25 μέρες περίπου :)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

με την δουλειά και το τρέξιμο δεν το πήρα καν είδηση...

για να τσεκάρουμε...thnx moment! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

 

Θα πρότεινα αρχικά να διαβάσεις το FAQ περί Blackberry ώστε να σου λυθούν τυχόν απορίες σχετικά με τη λειτουργία του τηλεφώνου και της υπηρεσίας Blackberry (BIS).

 

Από κει και πέρα, θα ήθελα να σε παρακαλέσω να κάνεις πρώτα μια αναζήτηση, μιας και τα περισσότερα συνηθισμένα ερωτήματα, όπως είναι το δικό σου, έχουν απαντηθεί πολλές φορές. Συγκεκριμένα στο θέμα που εξειδικεύεται σε 9500/9530, θα βρεις απάντηση (κάνε ακριβώς ό,τι περιγράφει) για το ζήτημα που σε απασχολεί, αφού το 9530 μπορεί κανονικά να υποστηρίξει πλήρως ελληνικά.

 

Το παρόν κλειδώνεται :)

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν κατεβαινει ομως ακομα στην συσκευη λεει οτι δεν υποστιριζετε οποιος ξερει κανενα λινκ ας μας πει να το κατεβασουμε το αναθεματισμενο....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...