Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια μια μικρη ευκολη διευκρινιση...αν δεν εχει εικονιδιο 3G και βλεπω GPRS μια με κεφαλαια και μια με μικρα, τι διαφορα εχει? πανε τα μαιλ και το νετ μεσω BIS η οχι? ενεργοποιημενη την εχω την υπηρεσια εννοειται.

αααα πριν λιγο εκει που λεει Gprs ξαφνικα εγραψε EDGE...τι σκατα ειναι αυτο πρωτη φορα το ακουω? ευχαριστω.

 

edit¨βρηκα απαντηση για τα κεφαλαια μικρα...λογικα τωρα που ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια θα ειναι παντα κεφαλαια...

οποτε παραμενει η ερωτηση για το EDGE? τι ειναι τουτο? εσβησε το GPRS και εγραφε καμποση ωρα EDGE

Edited by tyxodioktis100
Link to comment
Share on other sites

To EDGE είναι βελτιωμένο GPRS, ας το πούμε έτσι. Είναι gprs<edge<<3G. Καλύτερα να έχεις edge παρά gprs, από θέμα ταχύτητας. Απλά στην Ελλάδα υφίσταται σε ελάχιστες περιοχές.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολουσ!μολις απεκτησα κι εγω το 8520..εγω στο ιντερνετ μπαινω ανετα αναλογα με το δικτυο που πιανει βεβαια το προβλημα μου ομως ειναι αλλο..δν λειτουργει το bluetooth.κανει συζευξη με μια αλλη συσκευη κ οταν παω να στειλω κατι μου λεει αποτυχια συνδεσης μεσω bluetooth.κι εχω κοιταξει τις ρυθμισιες κ ειναι ολα οκ.γενικοτερα μπορει να μου πει καποιος τι αλλο μπορω να κανω με αυτο το bb??να ξερω μιν το εχω μονο για μηνυματα κ κλησεισ!χεχε:Oευχαριστω

 

Καλημερα

 

Δεν χρειαζεται να κανεις συζευξη σε 2 συσκευες για να ανταλλαξεις αρχεια με bluetooth.

 

Η συζευξη ειναι ξεχωριστο πραγμα που αρκετες φορες αποτυγχανει, ειδικα σε συσκευες διαφορετικου κατασκευαστη

 

Για να ανταλλαξεις απλως αρχεια κανεις τα παρακατω

 

Αφου βεβαιωθεις οτι και οι 2 συσκευες εχουν ανοιχτο το bluetooth και επισης εχουν το discoverable ON μεσα στις επιλογες, πηγαινεις στο αρχειο που θες να στειλεις, πατας το bb key και διαλεγεις <<send using bluetooth>>

 

Σου ανοιγει μια λιστα με το ποιες συσκευες με bluetooth βρισκει κοντα του, διαλεγεις αυτη που θες και φευγει το αρχειο

 

Το ιδιο γινεται οταν περιμενεις αρχειο. Πηγαινεις στο Media, πατας <<rReceive using bleutooth>> και ο αλλος εκεινη τη στιγμη παταει send στο αρχειο που θελει να σου στειλει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μάλλον έχει ενεργοποιημένο το IT POLICY.

Ακολούθησε εδώ τις οδηγίες http://www.blackberry.com/btsc/documentLink.do?externalID=KB14202

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Για την αποστολή πρέπει νομίζω να κάνει σύζευξη. Η λίστα που εμφανίζεται μετά το "send using bluetooth" είναι αυτή με τις συζευγμένες συσκευές, δε κάνει εκ νέου αναζήτηση. Για τη λήψη δε θυμάμαι.

 

Το bluetooth σαν τεχνολογία έχει πρωταρχικό σκοπό να συνδέει συσκευές διαφορετικού κατασκευαστή ή/και φιλοσοφίας, πχ ένα κινητό με έναν υπολογιστή. Σε σύγχρονα κινητά μόνο σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις θυμάμαι να έχει αποτύχει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικαιο. Ειχα να το κανω πολυ καιρο και θυμομουνα λαθος. Επισης ειχα επηρεαστει απο το γεγονος οτι πριν λιγες ημερες πηγα να συνδεσω με bluetooth ενα storm2 με ενα Νοκια Ν8 και δεν γινοταν με τιποτα. Εβγαζε μηνυματα λαθους αλλα καταφερα κανονικα να στειλω αρχεια απο το ενα στο αλλο

 

Ισως ειχαν συνδεθει κανονικα και τα μηνυματα λαθους εννοουσαν αλλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

GPRS: 56Kbit/s

EDGE: 236.8 kbit/s

UMTS: 384 kbit/s

HSDPA: 14,400 kbit/s - 14.4 Mb/s

 

Για να πάρεις μια ιδεά απο θεωρητικά max speeds.

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

"Καλό θα ήταν να αναβαθμίσεις το τηλέφωνό σου"

 

πως μπορω να το κανω αυτο

δεν μου βγαζει επιλογη απο το desctop manager

 

Φίλε μου μάλλον έχει ενεργοποιημένο το IT POLICY.

Ακολούθησε εδώ τις οδηγίες http://www.blackberry.com/btsc/documentLink.do?externalID=KB14202

Παιδια, η εγω τελικα ειμαι Μ..... η δεν ξερω τι μου γινεται

Creating IT Policies KB02022. BlackBerry Enterprise Server 4.1 εγω εχω 4.6 .....ΟΚ

"BlackBerry Manager, click Servers, then click the Global tab."

ποιο ειναι το BlackBerry Manager??

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Τo Blackberry Enterprise Server αναφέρεται στον server της εταιρείας με τον οποίο ήταν παλιά συνδεδεμένο το τηλέφωνο όπως λες. Πλέον δεν υφίσταται, ούτε έχεις κάποια "έκδοση" ούτε έχεις πρόσβαση σε blackberry manager. Από το link του rokko1974, θα κάνεις αυτά που γράφει στο method 3, αλλιώς δε θα μπορείς να ρυθμίσεις τα email σου στο τηλέφωνο. Προτείνω αυτό το βήμα να το κάνεις πριν την αναβάθμιση. Είναι εξαιρετικά απλό και αφαιρεί το IT policy.

 

 

Για να το αναβαθμίσεις, θα πρέπει να κατεβάσεις μια τελευταία έκδοση λογισμικού 5.0 (για παράδειγμα αυτή - δεν έχει σημασία σε ποιον πάροχο είσαι ούτε αλλάζει κάτι το ότι είναι από wind). Κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή σου, αφού φροντίσεις να αφαιρέσεις οποιαδήποτε άλλη έκδοση που ίσως υπάρχει εγκατεστημένη (δεν πειράζεις τον DM).

 

Μετά, επειδή μεταβαίνεις από 4.6 σε 5.0, είναι καλό να κάνεις πρώτα ένα wipe. Οπότε, αρχικά κάνεις ένα backup μέσω του DM, αφού με το wipe θα χάσεις τα πάντα από τη συσκευή. Στη συνέχεια, κατεβάζεις το BBSAK και το εγκαθιστάς. Το τρέχεις και πατάς "wipe", μέχρι να εμφανιστεί στο τηλέφωνο η λευκή οθόνη με το error 507. Μετά, πατάς load OS και σε καθοδηγεί για την εγκατάσταση του νέου λογισμικού στο τηλέφωνό σου.

 

Τέλος, κάνεις ένα restore για να επανέλθουν τα δεδομένα σου στη θέση τους.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Από το link του rokko1974, θα κάνεις αυτά που γράφει στο method 3, αλλιώς δε θα μπορείς να ρυθμίσεις τα email σου στο τηλέφωνο. Προτείνω αυτό το βήμα να το κάνεις πριν την αναβάθμιση. Είναι εξαιρετικά απλό και αφαιρεί το IT policy.

 

Συμφωνώ. Κι εγώ αυτή έχω κάνει όποτε έχει χρειαστεί.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Κι εγώ αυτή έχω κάνει όποτε έχει χρειαστεί.

 

Παιδια το εκανα, αλλα μπαινοντας στο email setup, παλι τα ιδια, μονο μια επιλογη.

 

τωρα για την αναβαθμιση, το ΒΒSAK το κατεβαζω και το τρεχω μετα την αναβαθμιση? αφου κατεβασω και τρεξω την καινουργια εκδοση??

 

 

edit:

ΟΚ η αναβαθμιση σε 5.0 εγινε και ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια σας.

το IT POLICY ομως δεν μπορω να το ξεπερασω.

να προσπαθησω ξανα σε 5.0 η υπαρψει αλλος τροπος?

 

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

FAQ

 

Είναι Blackberry Internet Service, χωρίς το οποίο δεν πρόκειται να ρυθμίσεις email στη συσκευή σου.

Όταν το κινητό ήταν στην εταιρεία, είχε το "επαγγελματικό" αντίστοιχο που λέγεται BES.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εκανα, αλλα μπαινοντας στο email setup, παλι τα ιδια, μονο μια επιλογη.

 

τωρα για την αναβαθμιση, το ΒΒSAK το κατεβαζω και το τρεχω μετα την αναβαθμιση? αφου κατεβασω και τρεξω την καινουργια εκδοση??

 

 

edit:

ΟΚ η αναβαθμιση σε 5.0 εγινε και ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια σας.

το IT POLICY ομως δεν μπορω να το ξεπερασω.

να προσπαθησω ξανα σε 5.0 η υπαρψει αλλος τροπος?

 

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ

 

Φανταζομαι εχεις κατεβασει την τελευταια εκδοση του BBSAK την 1.8.5. Εκει το τριτο tab δεξια λεγεται Misc. Θα δεις μια επιλογη factory reset. Αυτη η επιλογη σου κανει ενα ειδικο wipe που σβηνει το IT policy. Φυσικα μετα πρεπει να ξαναπερασεις το λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις μια επιλογη factory reset. Αυτη η επιλογη σου κανει ενα ειδικο wipe που σβηνει το IT policy. Φυσικα μετα πρεπει να ξαναπερασεις το λειτουργικο

 

Αυτό δεν το ήξερα! Σωστοοοοοοοος

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω άλλη μία, το BIS είναι ενεργό από τον πάροχο; Αν δεν υπάρχει BIS, δεν πρόκειται ποτέ να μπορέσεις να βάλεις email...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Εχω ενα 9700 με πακέτο της Vodafone to Surf mail 250.

 

Εχω συνδέσει το κινητό με 2 μαιλ.

Ένα το hotmail και ενα του ΤΕΕMAIL ( Τεχνικο Επιμελητήριο Ελλάδος)

και στα 2 μαιλ παρατηρώ μεγάλες καθυστερήσεις στις παραδόσεις των μαιλ που μου στέλνουν.. το κλασικο ειναι 15-20 λεπτα, καμμια φορά ξεπερνάει την ώρα και σήμερα έκανε 2 ώρες για ενα μαιλ.

 

Αντιθέτως τα μαιλ που στέλνω παραδίδονται κατευθείαν.

Τι γίνεται ρε παιδιά? ετσι λειτουργεί το σύστημα η εχω καποιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι κ συγνωμη αν το μυνημα μου εχει απαντηθει κ αλλου αλλα δεν βρηκα καποια δημοσιευση που να ανταποκρινεται πληρως στις αποριες-προβληματα που αντιμετωπιζω! Αγορασα προχτες απο ενα ιντερνετικο καταστημα το 9700 και εδω ξεκινουν τα προβληματα..

 

α) δεν εχει τιποτα απο τις εφαρμογες που ακουω κ εχουν πολλοι αλλοι φιλοι ιδιοκτητες του ιδιου κινητου(ΜΣΝ,Facebook,Προγραμμα πλοηγησης κλπ).Συνεπως πως μπορω να τις περασω μιας και μεσω πειραματισμων περασα το Blackberry App World και μου λεει οτι δε συνδεεται απο Ελλαδα (!)..:confused: . Επισης δεν ξερω με ποιο τροπο να βαλω το λογαριασμο mail μου.

 

β) Ψαχνω ολη μερα πως θα δουλεψει το ριμαδο-wifi απ το ασυρματο του σπιτιου μου κ αφου το εντοπιζει περναω το key του royter και μου βγαζει 'σβηστο'το σημα του wi-fi και οταν πηγαινω στη Διαχειρηση Συνδεσεων στο wifi μου αναγραφει το ονομα του ρουτερ μου αλλα μου βγαζει την λευκη παυλα και δε λειτουργει..Καπου τυχαια νομιζω οτι ειδα οτι δεν επερνε ip..(Για να προλαβω τους διαχειριστες διαβασα σχετικο αρθρο αλλα δεν βοηθηθηκα καθως δεν λειτουργησε ποτε.)

 

γ) Εχω συνδεση Vodafone και σημερα πηγα κ ενεργοποιησα ενα φτηνο προγραμμα για Ιντερνετ στο κινητο με τα 100mb με 5€. Απτο browser του κινητου σερφαρα κανονικα..;). Ελπιζω να ειναι σωστο προγραμμα ως προς το blackberry και να μην με πιασανε κοτσο απ την εταιρια κινητης..

 

Ξερω οτι ισως κουρασα κ οτι κατα μερους ερωτησεις ισως εχουν απαντηθει ομως οσο κ αν εψαξα δεν με βοηθησε κατι, αλλωστε γι αυτο κ τα προβληματα μου παραμενουν. Ευχαριστω κ επιζητω τη βοηθεια οσων γνωριζουν περι του 9700,ωστε να με βοηθησουν. Σκεφτομαι οτι ισως δεν αγορασα το κινητο απο καταστημα κινητης (vodafone,cosmote κλπ) αλλα σαν σκετη συσκευη απο ηλεκτρονικο καταστημα γι αυτο κ να ειναι φτωχο σε εφαρμογες κ λειτουργιες..Παρακαλω βοηθηστε με..Νοιωθω οτι εσκασα 380€ στον βροντο για κατι που δε μπορω να αξιοποιησω..Ουτε ταπετσαριες δεν εχει κ καποιες φωτο που εχει μεσα εχουν ενα λουκετακι κ δεν μπορω να τις χρησιμοποιησω..:blink: Heeelllppppp.....

 

Αν μπορει οποιος φιλος με βοηθησει ας μου δωσει step-by-step βηματα για να καταφερω να το λειτουργησω επιτελους...Ευχαριστω ρε παιδια..!!!!!!!!!!!

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν μπένω στην σελίδα http://www.blackberry.com μου βγάζει : the xml is not well formed.

τι μπορεί να είναι αυτό?

 

Καλησπέρα. Εχω το ίδιο μήνυμα οταν προσπαθώ να μπω σε καποια ιστοσελίδα. Συν όταν πάω να ανοίξω word, excel και powerpoint βγάζει το εξής μήνυμα "error starting word to go. DocsToGoCommon not found". Όλα αυτά ξεκίνησαν οταν άλλαξα κάρτα μνήμης. Έχει σχέση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Εχω ενα 9700 με πακέτο της Vodafone to Surf mail 250.

 

Εχω συνδέσει το κινητό με 2 μαιλ.

Ένα το hotmail και ενα του ΤΕΕMAIL ( Τεχνικο Επιμελητήριο Ελλάδος)

και στα 2 μαιλ παρατηρώ μεγάλες καθυστερήσεις στις παραδόσεις των μαιλ που μου στέλνουν.. το κλασικο ειναι 15-20 λεπτα, καμμια φορά ξεπερνάει την ώρα και σήμερα έκανε 2 ώρες για ενα μαιλ.

 

Αντιθέτως τα μαιλ που στέλνω παραδίδονται κατευθείαν.

Τι γίνεται ρε παιδιά? ετσι λειτουργεί το σύστημα η εχω καποιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Γεια σου φίλε. Όχι, δε λειτουργεί έτσι το σύστημα, είναι αδικαιολόγητη τόσο μεγάλη καθυστέρηση (δικαιολογείται μόνο αν έχει εμφανιστεί σε κάποιες περιπτώσεις ως εξαίρεση). Θα πρότεινα για αρχή να στείλεις ξανά τα service books στο τηλέφωνό σου. Επίσης, αν δεν είναι κόπος, για το hotmail δοκίμασε να το αφαιρέσεις από το account σου, να κάνεις ένα battery pull και να το ξαναπροσθέσεις.

 

Καλησπερα φιλοι κ συγνωμη αν το μυνημα μου εχει απαντηθει κ αλλου αλλα δεν βρηκα καποια δημοσιευση που να ανταποκρινεται πληρως στις αποριες-προβληματα που αντιμετωπιζω! Αγορασα προχτες απο ενα ιντερνετικο καταστημα το 9700 και εδω ξεκινουν τα προβληματα..

 

α) δεν εχει τιποτα απο τις εφαρμογες που ακουω κ εχουν πολλοι αλλοι φιλοι ιδιοκτητες του ιδιου κινητου(ΜΣΝ,Facebook,Προγραμμα πλοηγησης κλπ).Συνεπως πως μπορω να τις περασω μιας και μεσω πειραματισμων περασα το Blackberry App World και μου λεει οτι δε συνδεεται απο Ελλαδα (!)..:confused: . Επισης δεν ξερω με ποιο τροπο να βαλω το λογαριασμο mail μου.

 

β) Ψαχνω ολη μερα πως θα δουλεψει το ριμαδο-wifi απ το ασυρματο του σπιτιου μου κ αφου το εντοπιζει περναω το key του royter και μου βγαζει 'σβηστο'το σημα του wi-fi και οταν πηγαινω στη Διαχειρηση Συνδεσεων στο wifi μου αναγραφει το ονομα του ρουτερ μου αλλα μου βγαζει την λευκη παυλα και δε λειτουργει..Καπου τυχαια νομιζω οτι ειδα οτι δεν επερνε ip..(Για να προλαβω τους διαχειριστες διαβασα σχετικο αρθρο αλλα δεν βοηθηθηκα καθως δεν λειτουργησε ποτε.)

 

γ) Εχω συνδεση Vodafone και σημερα πηγα κ ενεργοποιησα ενα φτηνο προγραμμα για Ιντερνετ στο κινητο με τα 100mb με 5€. Απτο browser του κινητου σερφαρα κανονικα..;). Ελπιζω να ειναι σωστο προγραμμα ως προς το blackberry και να μην με πιασανε κοτσο απ την εταιρια κινητης..

 

Ξερω οτι ισως κουρασα κ οτι κατα μερους ερωτησεις ισως εχουν απαντηθει ομως οσο κ αν εψαξα δεν με βοηθησε κατι, αλλωστε γι αυτο κ τα προβληματα μου παραμενουν. Ευχαριστω κ επιζητω τη βοηθεια οσων γνωριζουν περι του 9700,ωστε να με βοηθησουν. Σκεφτομαι οτι ισως δεν αγορασα το κινητο απο καταστημα κινητης (vodafone,cosmote κλπ) αλλα σαν σκετη συσκευη απο ηλεκτρονικο καταστημα γι αυτο κ να ειναι φτωχο σε εφαρμογες κ λειτουργιες..Παρακαλω βοηθηστε με..Νοιωθω οτι εσκασα 380€ στον βροντο για κατι που δε μπορω να αξιοποιησω..Ουτε ταπετσαριες δεν εχει κ καποιες φωτο που εχει μεσα εχουν ενα λουκετακι κ δεν μπορω να τις χρησιμοποιησω..:blink: Heeelllppppp.....

 

Αν μπορει οποιος φιλος με βοηθησει ας μου δωσει step-by-step βηματα για να καταφερω να το λειτουργησω επιτελους...Ευχαριστω ρε παιδια..!!!!!!!!!!!

 

α) Για να έχεις όλες αυτές τις λειτουργίες που αναφέρεις, πρέπει να ενεργοποιήσεις BIS στον λογαριασμό σου, για το οποίο μπορείς να διαβάσεις στο πρώτο μήνυμα του FAQ. Ένα "γενικό" πρόγραμμα δεδομένων, που αν κατάλαβα καλά από το (γ) έχεις ενεργοποιήσει, δε σου κάνει. Όταν ενεργοποιηθεί το BIS, μπορείς να βάλεις και λογαριασμούς email από το email setup που θα βρεις στο μενού σου.

 

β) Αυτή τη στιγμή δε μπορώ να βοηθήσω, αν κάποιος άλλος γνωρίζει, θα σου απαντήσει. Μπορείς να ρωτήσεις και στο Blackberry και wifi σύνδεση ώστε να σε βοηθήσει όποιος γνωρίζει κάτι επ' αυτού.

 

γ) Κοίτα στο (α).

 

Το τηλέφωνο δεν έχει σημασία από πού το αγόρασες, παρά μόνο για θέματα - ίσως - εγγύησης. Λειτουργικά είναι πάντα το ίδιο. Χρειάζεσαι όμως απαραίτητα BIS για να δεις αυτά που περιγράφεις (maps, facebook, msn κλπ), αλλιώς θα πρέπει να "βολευτείς" με υποκατάστατα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας ειμαι καινουργιος στο forum και θα ειθελα να σας πω ενα προβλημα που εχω και να μου δωσετε ια λυση αν εχετε λοιπον εχω το blackberry curve 8900 και παταω το πληκτρο για την καμερα και η καμερα ανιγει και κολλαει το κινητο το ιδιο συμβαινει και αν την ανοιξο κανονικα απο το menu

 

παριμενω καπια λυση

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το τελευταίο os. Μάλλον έκατσε στραβά

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το τελευταίο os. Μάλλον έκατσε στραβά

χτες το περασα για αυτο το λογο αλλα και παλλη το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...