Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To link για κατεβασμα αλλαξε: http://ciel.attique.gr/projects/eortologio-for-blackberry

 

Θα μπορουσε ενας μοντ να κανει edit το αρχικο ποστ; Merci beaucoup :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Φίλοι μου,

Στο 9000 το trackball πηγαίνει μόνο προς 2 κατευθύνσεις(Αριστερά και επάνω), στις άλλες 2 είναι σαν να γλιστράει το δάκτυλο επάνω και η μπίλια να μην κουνιέται. Τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η εύκολη λύση είναι καθαρισμός στο trackball. Μάλλον έχει λερωθεί ή πολύ πιθανόν να έχει κάποια τριχούλα μέσα και να χαλάει την κίνηση. Θα βρεις άπειρες οδηγίες στο google, είναι εξαιρετικά απλή διαδικασία.

 

Το επόμενο βήμα είναι η αντικατάσταση του trackball με νέο. Είναι φθηνό ανταλλακτικό, ειδικά αν το πάρεις από ebay που το βρίσκεις και με 2-3 ευρώ. Ακόμα πιο απλή διαδικασία η αντικατάσταση.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Έχω ένα blackberry 9000 κι εδώ και μία εβδομάδα όλοι οι ήχοι ακούγονται πολύ χαμηλά (ξυπνητήρι, κλήσεις κλπ). Μάλλον κάτι θα έχει χαλάσει. Θέλω να το πάω για service αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο κατάστημα που να έχει blackberry service. Μπορεί να με βοηθήσει κανείς αν ξέρει? Αναφέρομαι για Νομό Αττικής. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το πας στον πάροχό σου. Δεν υπάρχει service για blackberry που να έχει πρόσβαση ο τελικός χρήστης.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκιμασα προχθες , καλες εντυπωσεις
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας.Δεν μπορω να βρω πουθενα ελληνικα για το blackberry 8310.Καποιος να βοηθησει?Μονο το greek input βρισκω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε.αν κατεβασεις μια νεοτερη os multilanguage για την συσκευη σου θα εχει ελληνικα
DEVICE:torch 9800OS:6.0.0.337 PIN 2286F30E
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! συγνωμη? blackberry με καρτοκινητο ...δεν λειτουργει το wifi????????????? ή ειναι η ιδεα μου?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μία ερώτηση: Το trackball gia to 8800 κάνει για το 9000?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος πρεπει να κανει , γιατι αυτα ειναι ψιλοOEM στοιχεια του τηλεφωνου..

 

Α και μια παρατηρηση , μολις αλλαξα χθες το trackball του 8900 μου , μετα απο πολλα καθαρισματα και καποιες βελτιωσεις τελικα παρεδωσε και αυτο το πνευμα , δεν ξερω γιατι αλλα ειχα σπαστει να κολλαει καθε λιγο και λιγακι και να μην μπορω να κανω βασικα πραγματα.

Εντυπωσεις , απο το 9000 ταιριαξε γαντι στο 8900 , αλλα οποιος ''ανοιξει'' το 9000 θα παρατηρησει την εξοχη λεπτομερια που '''κραταει'' το trackball και δεν το αφηνει να κουνιεται ολοκληρο αριστερα-δεξια , που στο 8900 πιστευω αυτο δημιουργει το προβλημα .

 

Στο 8900 ειναι χυμα σφηνωμενο αναμεσα στα πληκτρολογιο και την οθονη , ενω στο 9000 ειναι καλα κουμπομενο απο ενα ελλασματακι που το κραταει πολυ σταθερα και το κανει πιο στιβαρο στην συνεχη χρηση που δεχεται το trackball.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, είμαι καινούργιος στον χώρο και θα ήθελα σας παρακαλώ ν αμε βοηθήσετε να καταλάβω κάποια πράγματα για να δω αν θα προχωρήσω ή όχι.

1. Εχω bold 9700

2. Θέλω να έχω facebook, skype και gmail στο κινητό μου.

3. Τι παίζει και τι δεν παίζει από αυτά με BIS.

Υπάρχουν εξωτερικές εφαρμογές που θα με βοηθήσουν να βρώ άκρη με αυτή την ιστορία ή όχι;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το λέμε και το ξαναλέμε και θα το ξαναλέμε όχι για να το παίξουμε μάγκες αλλά γιατί είναι μονόδρομος και αξίζει....

 

Ενεργοποίησε BIS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο παρεάκι.

Μόλις έκλεισε και ξανάνοιξε το κινητό μου (blackberry 8900) και μου έβγαλε αυτό το μήνυμα "uncaught exception: java.lang.NullPointerException". Το μεσημέρι προσπαθούσα να περάσω κάτι θέματα αλλά δεν τα κατάφερα και πιστεύω πως είναι από αυτό αλλά δεν ξέρω τι ρόλο παίζει. Ξέρεις κανείς τι είναι και τι μπορώ να κάνω για να μην μου το βγάζει? Γιατί κάθε φορά που ανοίγει μου το βγάζει...

Επίσης θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο... Εδώ και 1 μήνα όποτε το κουνάω με δύναμη ή το αφήσω απότομα πάνω τραπέζι μου σβήσει. Τι λένε να κάνω, να το πάω εκεί που πήρα να μου το φτιάξουν?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας... :)

Edited by Mangiare
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Curve 8900 και Cosmote με BIS φυσικά.

 

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να έχω Internet στον υπολογιστή μου μέσω του BB;

 

Η Cosmote το επιτρέπει; Ρυθμίσεις; Η χρέωση είναι άλλη από αυτή του BIS;

Link to comment
Share on other sites

Θέμα για αυτό που θες υπάρχει ΗΔΗ

Μην ανοίγεις θέμα αν υπάρχει ήδη (όπως και με το Desktop Manager)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει αυτό που ψάχνεις :)

 

Ό, τι χρειαστείς εδώ είμαστε. Χωρίς Bold

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει αυτό που ψάχνεις :)

 

Ό, τι χρειαστείς εδώ είμαστε. Χωρίς Bold

 

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ.

Το δοκίμασα και στο 2ο βήμα δεν μου βγάζει ούτε COM1 ούτε USB-PIN:UNKNOWN.

Μου βγάζει USB-PIN: (και έναν κωδικό) σε εκείνο το πλαίσιο. Γιατί μπορεί να μου γίνετε αυτό? Ακολούθησα σωστά τις οδηγίες. :(

 

Edit: Μήπως επειδή έχω βγάλει την κάρτα μνήμης και την κάρτα SIM παίζει ρόλο?

Edited by Mangiare
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...