Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α μάλιστα, ύστερα από αρκετό ψάξιμο το βρήκα το thread. Φένεται ότι ο moderator εδώ άλλη δουλειά δεν κάνει απ'το να μπερδεύει τα μυνήματα...
PIN: 31025E75
Link to comment
Share on other sites

Ο υπεύθυνος moderator φροντίζει ώστε ένα post να βρίσκεται στο κατάλληλο topic ανάλογα με τη θεματολογία του. Στη συγκεκριμένη περίπτωση σε είχε ενημερώσει από την αρχή για τις ενέργειες του.

 

Σε παρακαλώ στο εξής όταν θέλεις να ρωτήσεις κάτι, να επιλέγεις το σωστό topic. Ακόμα όταν θέλεις να προσθέσεις ή να τροποποιήσεις κάτι σε υπάρχον post σου, πρέπει να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" ώστε να αποφύγεις τα συνεχόμενα posts.

 

Τέλος πρέπει να ακολουθείς τις οδηγίες του αρμόδιου moderator και για όποιο πρόβλημα ή διαφωνία έχεις να επικοινωνείς μαζί του με pm. Αν δεν σε ικανοποιούν οι απαντήσεις του, μπορείς να επικοινωνήσεις με έναν super moderator, όπως προβλέπουν οι Όροι Πρόσβασης και Χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί! Πληκτρολογείς το νούμερο 911 και θα γράψει στην οθόνη "restoring connections". Μόλις πάει να κάνει την κλήση και ανοίξουν οι συνδέσεις (Mobile Network &WiFi) πατάς αμέσως το κόκκινο πλήκτρο τερματισμού κλήσης και κάνεις κανονικά την κλήση που θες. Δυστυχώς δεν μπορείς να έχεις τις συνδέσεις μετά πάλι κλείνουν αυτόματα.

Ελπίζω να βοήθησα. Δοκίμασε το! :)

 

 

Λοιπον το δοκιμασα και δουλευει μεχρι να τελειωσει η μπαταρια , με συνδεση....

Ευχαριστω παρα πολυ .... Αλλα πιστευω οτι δεν ειναι και το πιο υγιες να σφηνεις να τελειωσει τελειως η μπαταρια του κινητου σου. Παντως για μια στιγμη αναγκης καλο ειναι να το γνωριζεις....

Edited by myphone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανεις κάποιο πρόγραμμα να μπορώ να βλέπω μια IP CAM στο blackerry μέσο internet?κάτι σαν το mobiscope αλλα free γιατί αυτό είναι με πληρωμή και δε λέει.:happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Νεος με blackberry αλλα κατενθουσιασμενος .Επιχειρηση εχω και ηθελα ενα κινητο απλο αλλα να κανει πολλα.Ειδικα με τα e-mail ειναι απαιχτο.Σας πληροφορω το iphone 3gs μπηκε στο τσαντακι σαν 2ο και το blackberry 8900 εγινε το βασικο μου τηλεφωνο.Και πολυ αργησα κιολας.....

Το touch γενικα δεν το βολευτηκα,δεν ξερω γιατι.Το πληκτρολογιο το βολευομαι καλυτερα,ισως επειδη ειμουν χρηστης palm για καιρο..

 

 

Εχω ομως ενα σπαστικο προβλημα.Μου αλλαζει συνεχεια την ωρα ,μου την πηγαινει στις -12 .Μου το κανει τυχαια αλλα και σιγουρα οταν το συνδεσω για συγχρονισμο με τον υπολογιστη (ο οποιος εχει σωστη ωρα) .

 

Εχω βαρεθει να αλλαζω την ωρα .τι πρεπει να κανω ?

Edited by grvit
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κοίτα αν είναι σωστά ρυθμισμένα στο GMT +2 τόσο το blackberry όσο και ο υπολογιστής. Δεν αρκεί απλά να δείχνουν τη σωστή ώρα, αν είναι σε "περίεργα" time zones τότε μπορεί να συμβαίνει αυτό που περιγράφεις.

 

Αν δε λυθεί το θέμα, μπορείς να βάλεις manual αλλαγή ώρας στις ρυθμίσεις (date/time) ή να απενεργοποιήσεις την επιλογή "update device date and time" στον desktop manager (πήγαινε synchronize και θα τη δεις).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι αλλά δύσκολο μου φαίνεται με τον browser που ήδη έχουν τα ΒΒ.. Εδώ δεν μπορεις να δεις youtube.. :(

 

P.S. Εκτός βέβαια εάν είσαι σε WiFi...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στα BlackBerry να κατεβαίνουν κανονικά όλα τα email και όχι μόνο το κείμενο, αυτόματα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στα BlackBerry να κατεβαίνουν κανονικά όλα τα email και όχι μόνο το κείμενο, αυτόματα;

 

Μονο αν εγκαταστησεις την εφαρμογη <<Show me the images>>

 

Πηγαινε στο google και κανε το παρακατω search

 

show me the images blackberry

 

Βρες την, διαβασε τι κανει και κατεβασε την 7 days trial.

 

Μετα αποφασιζεις αν θες να την αγορασεις

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους. παροτι χρησιμοποιω Blackberry εδω κ αρκετα χρονια εχοντας αλλαξει 3-4 συσκευες αυτο που έχω παθει τώρα δεν το έχω ξαναδει..

Παρασκευή μεσημέρι σταματάει η συσκευή μου (9700) να δεχεται emails αλλα ιντερνετ ηταν οκ.

Μπαινω στο cosmote.gr.blackberry.com να τσεκαρω τα μαιλ accounts μου κ βλεπω οτι ειναι validated κ ολα οκ. στελνω service books, λαμβανω register mail ,βγαζω μπαταρια , κλπ κλπ , αλλα τα ίδια. μιλαω με την cosmote κ δεν βρίσκουν λύση. Ριχνω update κ τώρα δεν έχω ουτε ιντερνετ κ μαλιστα στα connection settings δεν μπορω να κανω ping ουτε το ίδιο το κινητο αλλα παρατήρησα οτι αναγράφει πως η BIS service δεν ειναι connected.. any ideas??????? help plz

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους. παροτι χρησιμοποιω Blackberry εδω κ αρκετα χρονια εχοντας αλλαξει 3-4 συσκευες αυτο που έχω παθει τώρα δεν το έχω ξαναδει..

Παρασκευή μεσημέρι σταματάει η συσκευή μου (9700) να δεχεται emails αλλα ιντερνετ ηταν οκ.

Μπαινω στο cosmote.gr.blackberry.com να τσεκαρω τα μαιλ accounts μου κ βλεπω οτι ειναι validated κ ολα οκ. στελνω service books, λαμβανω register mail ,βγαζω μπαταρια , κλπ κλπ , αλλα τα ίδια. μιλαω με την cosmote κ δεν βρίσκουν λύση. Ριχνω update κ τώρα δεν έχω ουτε ιντερνετ κ μαλιστα στα connection settings δεν μπορω να κανω ping ουτε το ίδιο το κινητο αλλα παρατήρησα οτι αναγράφει πως η BIS service δεν ειναι connected.. any ideas??????? help plz

 

Στο εχουν κοψει απο Κοσμοτε μηπως; Εγω με την orange μου πηρε ενα μηνα να βρω ακρη με τις ******** που εκαναν. Ο καθενας ελεγε το μακρυ του και το κοντο του. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρα θεμα Κοσμοτε ,θα κανουν παλι καμια μ....κια στο δικτυο τους στο σημειο που βρισκεσε , τα εχω παθει πολλες φορες , αλλαζα περιοχη οταν εβγαινα εξω βολτα και επιανε μια χαρα , μολις ερχομουνα σπιτι γιοκ!!

Αν εχεις πανω απο ενα emai account συνδεμενα με την συσκευη σου δοκιμασε απο καποιο αλλο να στειλεις , αν απο κανενα δεν μπορεις να στειλεις παρε κοσμοτε και βρες ακρη ... αν αυτη που θα μιλησεις στο cc ξερει τι ειναι blackberry υπηρεσια !!

σηματακι εχεις με κεφαλαια ή μικρα , εχεις bis η bes ?

 

ΥΓ , ασε τις δοκιμες με τα ιντερνετ μην μπαινει απο κανενα wap και σου ερθει κανενας κερατιατικος λογαριασμος!!

Link to comment
Share on other sites

εχω σηματακι .. οχι συνεχεια.. bis

αν διαβασες πιο πανω δεν εχω ουτε bis connection

(BIS service δεν ειναι connected)

Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες ολα αυτα που εγραψες τοτε σιγουρα δεν ειναι προβλημα του τηλεφωνου σου αλλα του δικτυου , δεν εξηγητε αλλιως.Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση με ολα αυτα που εκανες θα επρεπε να ειχε φτιαξει.Οποτε καλη τυχη με την κοσμοτε
Link to comment
Share on other sites

και ομως τα εκανα :(

μαλιστα.. για να δουμε αυριο που θα επικοινωνησει μαζι μου καποιος ¨ειδικος" της κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πήρε ο πατέρας μου το 9700 bold πρόσφατα και έχει ένα πρόβλημα. Ενώ έχει σήμα το κινητό 3 γραμμές, μόλις πατάει κλήση, βγάζει στην οθόνη προώθηση υπο όρους και δεν πιάνει η γραμμή. Αυτό το κάνει 3-4 φορές μέχρι να πιάσει. Μόλις πιάσει το πιο πιθανό είναι να κλείσει απο μόνο του μετά απο 1-2 λεπτά ομιλίας. Είναι με σύνδεση το κινητό και το κάνει ακόμα και στα σταθερά. Τί μπορεί να συμβαίνει ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Μολις πηρα ενα 8520 με συνδεση κοσμοτε και εχω το εξης προβλημα.

Παιρνω κανονικα τα εμαιλ μου και μπορω και στελνω sms, το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να δεχτω sms απο κανεναν, μου δειχνει οτι εχει ερθει μυνημα, μου δειχνει τον αποστολεα και απο κατω υπαρχει η ενδειξη receiving text, και οταν το ανοιγω το μυνημα υπαρχει η ενδειξη null. Το τσεκαρα το firewall δεν ειναι ενεργοποιημενο για τα incoming messages. Εχετε καμμια ιδεα τι γινετε γιατι εδω και τρεις ωρες ψαχνω αλλα δεν βρισκω ακρη...Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

minarokeftes, saravakos

 

Ποια έκδοση "φοράτε"; Δοκιμάσατε αναβάθμιση στην τελευταία διαθέσιμη; Είναι συνήθως η πιο απλή/γρήγορη λύση σε διάφορα τέτοιου είδους προβλήματα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω ποια φοράει γιατί δεν το έχω επεξεργαστεί το κινητό γιατι λείπω. Διάβασα και σε κάποια ξένα forum οτι είναι συχνό το φαινόμενο να έχει χαμένες κλήσεις και αποτι κατάλαβα οφείλεται στο οτι δεν δουλεύει σωστά το 3G... Επειδή δεν μπορώ να το έχω το κινητό άμεσα για να κάνω update του είπα να το βάλει σε 2G mode για να μπορεί να το δουλέψει... Edited by minarokeftes
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα bold 9000. Εκανα wipe και περασα το λειτουργικο ξανα και περασα μονο τις επαφες και το ημερολογιο μου μεσω google sync και δεν εκανα τιποτα αλλο

Εκανα bp και η μνημη ειναι 42mb

Ειναι φυσιολογικο?

bb pin 2564C061
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...