Jump to content

Apple: MacOS / Mac software


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχω premium...

 

Λοιπόν έσβησα το sd με appzapper, reset τον safari, επανεκκίνηση...

 

Και τίποτα...

 

Θα προσπαθήσω αλλιώς να βάλω έναν άλλον browser...

 

Ευχαριστώ...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανα ένα burn folder με κάποιες φωτογραφίες (copy-paste) μέσα και πάτησα burn στο cd που είχα βάλει ... Υποτίθεται τις έγραψε κανονικά (έβαλα το cd και είδα τα "images" ...) αλλά μόλις το έβαλα σε άλλο pc (windows) δεν είχε τπτ μέσα.. !

Γιατί συμβαίνει αυτό;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ένα burn folder με κάποιες φωτογραφίες (copy-paste) μέσα και πάτησα burn στο cd που είχα βάλει ... Υποτίθεται τις έγραψε κανονικά (έβαλα το cd και είδα τα "images" ...) αλλά μόλις το έβαλα σε άλλο pc (windows) δεν είχε τπτ μέσα.. !

Γιατί συμβαίνει αυτό;;

Με τι το έκαψες? Μήπως το έβαλες να το βλέπουν μόνο μακ?

 

Το tost πχ έχει επιλογές...mac only, mac & pc...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά κατάφερα και έβαλα και τον firefox & opera αλλά ο safari ακόμα δεν κατεβάζει...

 

Τον έβγαλα κιόλας τον safari τελείως και τον ξαναέβαλα από το δισκάκι του snow...αλλά τίποτα...

 

Τα άλλα κατεβάζουν...αλλά αυτός γιατί όχι?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Με τι το έκαψες? Μήπως το έβαλες να το βλέπουν μόνο μακ?

 

Το tost πχ έχει επιλογές...mac only, mac & pc...

 

Με το default του mac os x .. δεν έχω προλάβει ακόμα να εγκαταστήσω νέα προγράμματα γιατί είμαι "on the go" συνεχώς!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

σε κανεναν δε δημιουργηθεικε το προβλημα μετα απο update σε 10.5.8 να εχουν κλειδωθει (φακελοι με λουκετακι) οι σκληροι δισκοι (εσωτερικοι & εξωτερικοι)..και ουτε καν copy paste δεν κανει...PLEASE HEEEELP!!
Link to comment
Share on other sites

αυτοι οι δισκοι ειναι φορμαρισμενοι σε fat, ntfs η mac?

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά κατάφερα και έβαλα και τον firefox & opera αλλά ο safari ακόμα δεν κατεβάζει...

 

Τον έβγαλα κιόλας τον safari τελείως και τον ξαναέβαλα από το δισκάκι του snow...αλλά τίποτα...

 

Τα άλλα κατεβάζουν...αλλά αυτός γιατί όχι?

 

Μήπως έχεις το speedownload ? δημιουργεί πρόβλημα στον Safari .

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω εξωτερικο σκληρο για το mac μου...τι προτεινετε και απο που??δωστε και κανα link...thanks:)
Link to comment
Share on other sites

αυτοι οι δισκοι ειναι φορμαρισμενοι σε fat, ntfs η mac?

 

σε ntfs οι εξωτερικοι και ο δισκος του imac εσωτερικος σε mac..πριν το update δουλευαν ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

ποσους χρηστες και δικαιωματα εχεις;

 

βγηκε transmission 1.75 επιτελους..

 

@ntinouli

1. click on links holding down the ⌥-button (option)

 

or

 

2.Right Click--> Save Target as

 

ή καλυτερα

 

εγκατασταση speed download

 

τσεκαρτισμα

Completely disable browser plug-in in Safari

 

και απεγκατασταση...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ποσους χρηστες και δικαιωματα εχεις;

 

βγηκε transmission 1.75 επιτελους..

 

@ntinouli

1. click on links holding down the ⌥-button (option)

 

or

 

2.Right Click--> Save Target as

 

ή καλυτερα

 

εγκατασταση speed download

 

τσεκαρτισμα

Completely disable browser plug-in in Safari

 

και απεγκατασταση...

Το έκανα αλλά τίποτα...δεν πειράζει...ευχαριστώ!

 

Με απανωτά reset έφτιαξε! Ευχαριστώ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση να κανω...

 

Εχω ενα WD mybook 1TB στο network. Προσπαθω με το NFS Manager να κανω καποιους φακελους NFS Share... Μου βγαζει το παρακατω error...

 

Please review the share definitions to correct the problem. The NFS server has returned the following description of the problem:

 

/Volumes/share using UUID 0BC2D263-1ADA-477C-941A-9D9E189E819B

Can't export /Volumes/share: Operation not supported (45)

exports:1: kernel export registration failed: NFS exporting not supported by fstype "afpfs" (fh)

 

Μηπως, εαν απενεργοποιησω το NFS Service απο τον δισκο, να παιξει σωστα?

Εχω Snow leopard 10.6.1

Link to comment
Share on other sites

30 ευρά περιπου..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το safari...και επειδή παίζει να φταίω εγώ θα ήθελα λίγη βοήθεια...

 

Όταν υπάρχει ένα λινκ σε μία σελίδα για να κατέβει ένα αρχείο και το πατήσω αυτό δεν ανοίγει ούτε κατεβαίνει...

 

Πρέπει να κάνω δεξί κλικ και download για να κατέβει το αρχείο...

 

 

Επίσης είπα να βάλω το speed download για μάνατζερ αντί του igetter που είχα και δεν αλληλεπιδρά με τον σαφάρι...

Πατάω ένα rs λινκ και μου το ανοίγει με της μαμάς το κατεβαστήρι σε 200 ώρες...

 

Είναι θέμα του λινκ που δίνεται? Πρέπει εγώ να κάνω κάτι?

 

δεξι κλικ στο αρχειο που θελεις να κατεβασεις,στις επιλογες που θα βγαλει κανε disable το speed download και εισαι ενταξει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Δεν ξερω πως να γραψω sd καρτα στο mac...μπορει να μου πει καποιος???Βαζω μια αδεια καρτα σε card reader, το συνδεω στο mac και δεν γινεται mount...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Δεν ξερω πως να γραψω sd καρτα στο mac...μπορει να μου πει καποιος???Βαζω μια αδεια καρτα σε card reader, το συνδεω στο mac και δεν γινεται mount...:worry:

 

Είναι χαλασμένο το card reader ή η κάρτα SD έχει πρόβλημα...

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

δεν περασα κατα την εγκατασταση

κανεναν εκτυπωτη,

 

μπορει καποιος που τους εχει βαλει ολους να δει

αν υπαρχει ο Epson Aculaser C1100 ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τα mac εχουν msn?

 

Nαι. Το κατεβάζεις από το site της Apple (εκτός αν πάρεις το Microsoft Office for mac όπου είναι ενσωματωμένο).

Link to comment
Share on other sites

Είναι χαλασμένο το card reader ή η κάρτα SD έχει πρόβλημα...

 

κανενα απο τα δυο δεν εχει προβλημα....το δοκιμασα σε windows...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...