Jump to content

Apple: MacOS / Mac software


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τσέκαρε το team viewer .. νομίζω θα σε βοηθήσει .. έχει και app για το iPhone!!!

 

Θεϊκό ρε mariel!

Ευχαριστώ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Θεϊκό ρε mariel!

Ευχαριστώ!

 

Πριν λίγο καιρό το πήρα χαμπάρι .. μέσα από το appstore ... και με βόλεψε γιατί δεν "μπλέκει" με firewall, κτλ (λόγω του δικτύου που έχω στο πανεπιστήμιο).

 

είναι η καλύτερη φάση ... και μετά το sharing screen του skype!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επειδή ψάχνω 1.5 μέρα τώρα και προσπαθώ να φτιάξω ένα videaki, έχω κατεβάσει τουλάχιστον 3-4 προγράμματα και άκρη δε βγάζω, ξέρει κανείς πώς μπορώ να βάλω εφφέ slow motion σε video? το imovie (08) δέν το υποστηρίζει, ξέρετε άν υπάρχει κάποιο plugin? η τουλάχιστον κάποιο πρόγραμμα με οδηγίες.. :cry:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψάχνω 1.5 μέρα τώρα και προσπαθώ να φτιάξω ένα videaki, έχω κατεβάσει τουλάχιστον 3-4 προγράμματα και άκρη δε βγάζω, ξέρει κανείς πώς μπορώ να βάλω εφφέ slow motion σε video? το imovie (08) δέν το υποστηρίζει, ξέρετε άν υπάρχει κάποιο plugin? η τουλάχιστον κάποιο πρόγραμμα με οδηγίες.. :cry:

 

Με το aperture θα έκανες την καλύτερη δουλειά ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Με το aperture θα έκανες την καλύτερη δουλειά ...

 

To aperture διαχειρίζεται και βιντεάκια εκτός από pics? Nice info :)

 

Που υπάρχουν όμως τα εφέ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψάχνω 1.5 μέρα τώρα και προσπαθώ να φτιάξω ένα videaki, έχω κατεβάσει τουλάχιστον 3-4 προγράμματα και άκρη δε βγάζω, ξέρει κανείς πώς μπορώ να βάλω εφφέ slow motion σε video? το imovie (08) δέν το υποστηρίζει, ξέρετε άν υπάρχει κάποιο plugin? η τουλάχιστον κάποιο πρόγραμμα με οδηγίες.. :cry:

 

Αυτό εδώ το δοκίμασες; Λέει για το imovie 08 ...

 

To aperture διαχειρίζεται και βιντεάκια εκτός από pics? Nice info :)

 

Που υπάρχουν όμως τα εφέ κλπ?

 

 

Κοίτα .. μπορείς να φτιάξεις slide show που να περιέχει φωτογραφίες, αλλά και video..

το βίντεο μπορείς να το κόψεις - ράψεις στα μέτρα σου, κτλ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα εχω ενα macbook pro 17 2008 2.5GHZ 4giga ram 8600 gt 512MB with snow leopard δουλευω final cut pro απροσκοπτα... Εβαλα windows 7 με bootcamp ολα καλα. Εβαλα το promiere cs4 να δουλεψω γιατι χρειαζομαι AVI δυστυχως και το avi του FCP δεν ειναι καλο! Αλλα τα χρωματα στα win7 γενικα ειναι χαλια κανω import και τα δειχνει πολυ ανοιχτα και το συγκρινα με ενος φιλου το import σε winxp με οθονη samsung 1440x900 και τα χρωματα ηταν κανονικα οπως τα τραβηξε ενω στη δικια μου οθονη 17αρα 1920χ1200 χαλια, εκανα τα παντα απο update της καρτας γραφικων αλλα τιποτα!!! Δεν εχω βρει λυση ! Εβαλα μια εξωτερικη οθονη στο macbook pro και καπως φτιαξανε τα χρωματα αλλα τι τρεχει ?

Καμια ιδεα?

Να βαλω XP μηπως και?

Link to comment
Share on other sites

Το "Go Upgrade" του Youtube τις τελευταιες μερες με εχει εκνευρισει.

Με Safari 4 ενοειται και 10.6.2 OSX .

Δεν ανοιγει καποια videos αρχικα εμφανιζοντας αυτο το μηνυμα. Κανοντας reload τα βλεπω κανονικα.

 

Παιζει 4-5 φορες να το εκανα unistall και ξανα install το καινουργιο φλας αλλα τπτ. Διαβασα οτι υπαρχει ενα issue με το click2flash αλλα δεν το χρησιμοποιω.

Δοκιμαζω τωρα και html5 στο youtube μπας και...

Παντως το κανει τυχαια, οτι παντα. ( αυτο με το "go upgrade")

Link to comment
Share on other sites

Το "Go Upgrade" του Youtube τις τελευταιες μερες με εχει εκνευρισει.

Με Safari 4 ενοειται και 10.6.2 OSX .

Δεν ανοιγει καποια videos αρχικα εμφανιζοντας αυτο το μηνυμα. Κανοντας reload τα βλεπω κανονικα.

 

Παιζει 4-5 φορες να το εκανα unistall και ξανα install το καινουργιο φλας αλλα τπτ. Διαβασα οτι υπαρχει ενα issue με το click2flash αλλα δεν το χρησιμοποιω.

Δοκιμαζω τωρα και html5 στο youtube μπας και...

Παντως το κανει τυχαια, οτι παντα. ( αυτο με το "go upgrade")

Και σε μένα το κάνει αυτό...

Αλλά όταν είχα βάλει html5 τα ηχεία μου στο macbook έκαναν διάφορα κόλπα με έναν συρριγμό και χαμήλωμα έντασης...μπορεί και να ήταν τυχαίο γεγονός -έγινε 2-3 φορές- αλλά όταν έβγαλα html5 δεν το ξαναέκανε...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε που είχα το πρόβλημα με το ραδιόφωνο, κι από browser κι από την εφαρμογή greek radio?

Ε .. λοιπόν ... ακόμα συνεχίζει να υπάρχει .. και πλέον σιγουρεύομαι ότι φταίει ο υπολογιστής μου .. κι όχι το δίκτυο..

Στις γιορτές, που βρισκόμουν Ελλάδα (στο σπίτι μου), δοκιμάσαμε με mb pro και παλιό mb (με 10.5) να ακούσουμε ραδιόφωνο ... στο παλιό έπαιξαν όλα κανονικά (ήταν η χαρά του αδερφού μου να ακούει ματς και μουσική).. Το δικό μου απλά δεν συνεργαζόταν!

Γύρισα Αγγλία, τα ίδια παντελάκι μου .. θα μπορούσα με κάποιο τρόπο να το δικαιολογήσω μιας και είμαστε σε fire waled δίκτυο Πανεπιστημίου .. και πολλές λειτουργίες απλά ούτε να τις σκεφτόμαστε!! (για παράδειγμα το jaadu connect δεν μπορώ να το τρέξω, ενώ Ελλάδα δούλευε κανονικά)

Δοκιμάσαμε και στο σπίτι του φίλου μου (που βρίσκεται σε ανεξάρτητο από Πανεπιστήμιο πάροχο), ο οποίος επίσης έχει ένα Air παλιό (με 10.5) και δεν έχει κανένα πρόβλημα να ακούσει οποιοδήποτε σταθμό .. από e-radio με το Safari ..

Γενικότερα τελευταία ο sakis (το χαιδευτικό του mbpro) δεν φαίνεται να συνεργάζεται .. μου κάνει κάτι κουλά ώρες ώρες (τώρα δεν μου'ρχεται ένα παράδειγμα, αλλά anyway) ..

Τι προτείνετε να κάνω; να απαλλαγώ από το μαρτύριο; να τα ξηλώσω όλα και να τα περάσω από την αρχή; να διαγράψω και να ξανάπεράσω μόνο αυτά τα flip4mac,κτλ plugins;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προσθέσει στο Adium λογαριασμό του facebook? Προσπάθησα να το κάνω σήμερα και λειτουργεί με προβλήματα...Ενώ βλέπω τις facebook επαφές μου δεν μπορώ να τους στείλω μην και αυτές με βλέπουν offline...

 

Λειτουργεί μόνο όταν είμαι online και στο facebook...

 

Διάβασα στο διαδίκτυο αλλά δε βρήκα λύση... Μήπως μου ξέφυγε? Μήπως με ichat δουλέυει καλύτερα?

 

Και η λύση...όχι add facebook account αλλά jabber...

http://www.facebook.com/sitetour/chat.php

Edited by ntinouli
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Η συγκάτοικος θέλει να κόψει κάποιες σκηνές από video και να το περάσει σε μία παρουσίαση που έχει .. Το video, είναι ουσιαστικά αντιγραφή ταινίας από dvd (που έκανε copy paste audio&video files απλά) ..

Με ποιον τρόπο θα μπορέσει να πετύχει το παραπάνω; και με ποιο πρόγραμμα;

'Οσον πιο γρήγορα .. τόσο το καλύτερο .. γιατί επείγει .. !

 

edit : Τελικά η λύση βρέθηκε εδώ : http://www.aimersoft.com/tutorial/dvd-ripper-for-mac.html#part2

 

edit 2 :

Επειδή αρκετά πράγματα αρχίζουν και σέρνονται στο saki .. και ενδεχομένως να φταίνε διάφορα προγραμματάκια που κατά καιρούς έχω βάλει - βγάλει ..

λέω να του κάνω format και να βάλω Snow Leopard clean installation.

Τι πρέπει να προσέξω στο backup? (για browser έχω το Xcode, επίσης κρατάω και backup όλου του Macintosh HD σε εξωτερικό σκληρό). Υπάρχει κάτι άλλο πέρα από αυτά;

Κάθε βοήθεια / συμβουλή πολύτιμη ...

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι format, γενικά τα μακακια δεν χρειάζονται. Βγάλε από το startup όσα προγράμματα δεν χρησιμοποιείς, τρέξε το onyx να καθαρίσεις διάφορα temp και κάνε ένα τσεκάρισμα στις γραμματοσειρές αν έχεις duplicates.

Αν τελικά κάνεις φορματ, δεν χρειάζεσαι παρα να έχεις πάρει back up με το time machine. Θα στα φέρει όλα πίσω χωρίς πρόβλημα.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι format, γενικά τα μακακια δεν χρειάζονται. Βγάλε από το startup όσα προγράμματα δεν χρησιμοποιείς, τρέξε το onyx να καθαρίσεις διάφορα temp και κάνε ένα τσεκάρισμα στις γραμματοσειρές αν έχεις duplicates.

Αν τελικά κάνεις φορματ, δεν χρειάζεσαι παρα να έχεις πάρει back up με το time machine. Θα στα φέρει όλα πίσω χωρίς πρόβλημα.

Το τσεκαρισμα στις γραμματοσειρες γινεται και αυτο με το onyx? τωρα αρχιζω και μαθαινω τα mac...

επισης τι αλλο πρεπει να κανω για να συντηρω το μακ..??

αυτος ο καθαρισμος με το onyx καθε ποτε τον κανετε περιπου??

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι format, γενικά τα μακακια δεν χρειάζονται. Βγάλε από το startup όσα προγράμματα δεν χρησιμοποιείς, τρέξε το onyx να καθαρίσεις διάφορα temp και κάνε ένα τσεκάρισμα στις γραμματοσειρές αν έχεις duplicates.

Αν τελικά κάνεις φορματ, δεν χρειάζεσαι παρα να έχεις πάρει back up με το time machine. Θα στα φέρει όλα πίσω χωρίς πρόβλημα.

 

Μωρέ το ξέρω ότι τα μακάκια δεν χρειάζονται...αλλά να π.χ. αυτό το πρόβλημα με το ραδιόφωνο φαίνεται ότι μόνο εγώ το έχω σε 10.6 και κανείς άλλος και ειλικρινά με εκνευρίζει ..

το onyx δεν το γνώριζα να πω την αλήθεια. Το κατεβάζω τώρα κι ελπίζω να με σώσει ..

Χίλια ευχαριστώ!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Font doctor ή font book (το έχει στο λειτουργικό αυτό) για να τσεκάρει για duplicates.

Πολύ σπάνια το χρειάζεσαι το onyx. Εγώ που το έχω ανοιχτό και το κλείνω μόνο όταν το απαιτεί το update, τρέχω το onyx μια φορά το εξάμηνο. Για να πω την αλήθεια, όποτε το θυμάμαι...

@mariel19 προβλήματα με το 10.6 έχω και εγώ, το μηχάνημα πάει "φρεναρισμένο". Προφανώς έχει να κάνει με το λειτουργικό, που αν και έχει βελτιωθεί αρκετά με το 10.6.3 μου φαίνεται ότι η 10.5 ήταν κατά πολύ καλύτερη. Αυτό δεν συμβαίνει σε νέα μοντέλα που είναι σαφώς ταχύτερα και με περισσότερη μνήμη.

@THEO_LEGEND το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αδειάζεις το trash, πραγματικά ούτε το onyx χρειάζεται. Έτσι το τρέχεις για ψυχολογικούς λόγους να θυμάσαι κάτι από windows.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Font doctor ή font book (το έχει στο λειτουργικό αυτό) για να τσεκάρει για duplicates.

Πολύ σπάνια το χρειάζεσαι το onyx. Εγώ που το έχω ανοιχτό και το κλείνω μόνο όταν το απαιτεί το update, τρέχω το onyx μια φορά το εξάμηνο. Για να πω την αλήθεια, όποτε το θυμάμαι...

@mariel19 προβλήματα με το 10.6 έχω και εγώ, το μηχάνημα πάει "φρεναρισμένο". Προφανώς έχει να κάνει με το λειτουργικό, που αν και έχει βελτιωθεί αρκετά με το 10.6.3 μου φαίνεται ότι η 10.5 ήταν κατά πολύ καλύτερη. Αυτό δεν συμβαίνει σε νέα μοντέλα που είναι σαφώς ταχύτερα και με περισσότερη μνήμη.

@THEO_LEGEND το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αδειάζεις το trash, πραγματικά ούτε το onyx χρειάζεται. Έτσι το τρέχεις για ψυχολογικούς λόγους να θυμάσαι κάτι από windows.

 

το έτρεξα το onyx .. το μπλόκαρε τελείως το σύστημα να πω την αλήθεια κι έκανε κι αρκετή ώρα να δράσει ... πιστεύω ότι έκανα repair ότι ήταν αν διορθώσει ..

δεν ασχολήθηκα παραπάνω .. η αλήθεια είναι ότι το λυπάμαι να το κάνω format, ουσιαστικά δεν υπάρχει λόγος !! ίσως να είναι αυτό που λες .. (όσο περνάει η ώρα και το σκέφτομαι συμφωνώ ακόμα πιο πολύ) ..

Πάντως ενημερωτικά με τους σταθμούς .. τα πήρα .. και διέγραψα divx και flip4mac, και ξανάβαλα μόνο το flip4mac .. και τώρα μπορώ να ακούσω σχεδόν όλους τους σταθμούς από e-radio.gr & e-radio.co.uk .. ίσως να φταίει και η ώρα .. και δεν είναι τόσο φορτωμένο το δίκτυο του πανεπιστημίου ..

 

Για uninstall εφαρμογών, χρησιμοποιώ το appzaper ... πιστεύετε ότι είναι καλό; τις προάλλες είχε αναφερθεί και κάτι άλλο που δινόταν δωρεάν με tweet, αλλά εγώ δεν έχω twitter .. :P

 

κι άλλη μια απορία που δημιουργήθηκε .. από φλασιά τελείως ..

Πόσοι από σας, έχετε βάλει dvd και το player σας ζήτησε να επιλέξετε region?

Γιατί το κάνει αυτό; Υπάρχει κάποιος τρόπος αντί να κλειδωθεί (όπως και προειδοποιεί ότι θα γίνει μετά από κάποιες αλλαγές) να γίνει ανοιχτό για όλα τα regions?

π.χ. η συγκάτοικος έχει ένα τέτοιο πρόβλημα, γιατί από Βραζιλία (1 region) πήγε Αμερική (2 region) και τώρα Europe (3 region) και θέλει να της το κλειδώσει και πρέπει να επιλέξει "τελικό" region ...

 

αυτά :D ... τα λίγα από μένα .. :rolleyes:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

θελω μια μικρη βοηθεια γιατι εχω τρελαθει επειδη εχω διαγραψει καταλαθος το πεδιο αναζητησης στο safari στο macbook ξερετε πως μπορω να το επαναφερω?επειδη δεν το βρισκω πουθενα
Link to comment
Share on other sites

θελω μια μικρη βοηθεια γιατι εχω τρελαθει επειδη εχω διαγραψει καταλαθος το πεδιο αναζητησης στο safari στο macbook ξερετε πως μπορω να το επαναφερω?επειδη δεν το βρισκω πουθενα

 

οταν λες πεδιο αναζητησης εννοεις το search bar προφανως ε?? αν ναι κανε δεξι κλικ ακριβως πανω απο εκει που ηταν το search bar σου και σου βγαινει η επιλογη "Customize Toolbar" ε και τα υπολοιπα τα βρισκεις...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω με δίσκους που μπαίνουν και σε windows μηχανήματα, και τα αρχεία με τις τελείες μπροστά μου σπάνε τα νεύρα, άσε που πολλές φορές μου δημιουργούν πρόβλημα, διάβασα ένα τρόπο να μην κάνει index το spotlight τα αρχεία εξωτερικών σκληρών δίσκων.

Ανοίγουμε το terminal:

cd ~/Library/LaunchAgents/

φτιάχνεις ένα αρχείο με όνομα com.index.no_index.plist με τα παρακάτω:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN"
"http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>Label</key>
<string>com.index.no_index</string>
<key>Disabled</key>
<false/>
<key>Program</key>
<string>/Users/*YOUR_NAME*/no_index</string>
<key>StartOnMount</key>
<true/>
<key>RunAtLoad</key>
<false/>
<key>KeepAlive</key>
<false/>
<key>EnableTransactions</key>
<true/>
</dict>
</plist>

Στο *YOUR_NAME* βάζετε το όνομα του home folder σας.

 

Πάμε στο home folder και πληκτρολογούμε cd ~ . Δημιουργούμε ένα αρχείο με όνομα no_index και γράφουμε μέσα σ' αυτό τα παρακάτω:

#!/bin/bash

for filename in /Volumes/*
do
 if [[ $filename != "/Volumes/Macintosh HD" && $filename != "/Volumes/BOOTCAMP" ]]
then
 file=$filename"/.metadata_never_index"
 touch "$file"
fi
done;

Το κάνουμε εκτελέσιμο με την εντολή chmod +x no_index και το ξεκινάμε με

launchctl load -w ~/Library/LaunchAgents/com.index.no_index.plist

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω με δίσκους που μπαίνουν και σε windows μηχανήματα, και τα αρχεία με τις τελείες μπροστά μου σπάνε τα νεύρα, άσε που πολλές φορές μου δημιουργούν πρόβλημα, διάβασα ένα τρόπο να μην κάνει index το spotlight τα αρχεία εξωτερικών σκληρών δίσκων.

Ανοίγουμε το terminal:

cd ~/Library/LaunchAgents/

φτιάχνεις ένα αρχείο με όνομα com.index.no_index.plist με τα παρακάτω:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN"
"http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>Label</key>
<string>com.index.no_index</string>
<key>Disabled</key>
<false/>
<key>Program</key>
<string>/Users/*YOUR_NAME*/no_index</string>
<key>StartOnMount</key>
<true/>
<key>RunAtLoad</key>
<false/>
<key>KeepAlive</key>
<false/>
<key>EnableTransactions</key>
<true/>
</dict>
</plist>

Στο *YOUR_NAME* βάζετε το όνομα του home folder σας.

 

Πάμε στο home folder και πληκτρολογούμε cd ~ . Δημιουργούμε ένα αρχείο με όνομα no_index και γράφουμε μέσα σ' αυτό τα παρακάτω:

#!/bin/bash

for filename in /Volumes/*
do
 if [[ $filename != "/Volumes/Macintosh HD" && $filename != "/Volumes/BOOTCAMP" ]]
then
 file=$filename"/.metadata_never_index"
 touch "$file"
fi
done;

Το κάνουμε εκτελέσιμο με την εντολή chmod +x no_index και το ξεκινάμε με

launchctl load -w ~/Library/LaunchAgents/com.index.no_index.plist

 

πολυ ενδιαφερον αυτο:D

Θα το δοκιμασω με την πρωτη ευκαιρια!

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να πουλησω το Macbook Pro 17 που εχω και να παω σε iMac 21.5 η μεταχειρισμενω 24αρι ποια ειναι η γνωμη σας για τα iMAC? Δουλευω final cut pro κυριως και Aperture! Θα μου λειψει βεβαια η φορητοτητα αλλα ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...