Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς πως το συνδέεις με το φορτιστή και δεν αρχίζει η φόρτιση;

Κανονικά θα πρέπει οι μπάρες της ένδειξης της μπαταρίας να αυξομειώνονται.

Όσο για 32GB, από πού προσπαθείς να τα δεις και δεν τα βλέπεις;

Χρησιμοποίησε τη Διαχείριση αρχείων για να έχεις πρόσβαση σε όλες τις διαθέσιμες μνήμες.

 

Τέλος, πληκτρολόγησε στην οθόνη αναμονής *#0000# και γράψε τι ακριβώς αναγράφει το παραθυράκι που θα εμφανιστεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν ξεκινάμε να βάλουμε μια εφαρμογή και εμφανίζει ένα από τα εξής 3 μηνύματα: "Σφάλμα πιστοποιητικού.Επικοινωνήστε με τον προμηθευτή της εφαρμογής" ή "Το πιστοποιητικό έχει λήξει ή δεν ισχύει ακόμα ή ορίστικε λάθος ημερομηνία στο τηλέφωνο" και τέλος "Αδύνατη η εγκατάσταση προστατεύμενης εφαρμογής απο μή αξιόπιστο προμηθευτή".Υπάρχει κάποια λύση γι'αυτό;Αλλάζω την ημερομηνία άλλα δεν γίνεται τίποτα Edited by Itchrist86
Προσθήκη bold

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο εμφανίζεται όταν πρέπει να υπογραφεί η εφαρμογή διότι είναι ανυπόγραφη.

Το δεύτερο εμφανίζεται όταν έχει λήξει το πιστοποιητικό με αποτέλεσμα να κάνουμε αυτό που αναφέρεις με την ημερομηνία.

Το τρίτο το βγάζει σε διάφορες περιπτώσεις. Σε αυτή τη περίπτωση το πρώτο που κάνεις είναι να την υπογράψεις. Εάν δεν γίνει κάτι, κατά πάσα πιθανότητα θα πρέπει να έχεις χακάρει τη συσκευή για να μπορέσει να εγκατασταθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο εμφανίζεται όταν πρέπει να υπογραφεί η εφαρμογή διότι είναι ανυπόγραφη.

Το δεύτερο εμφανίζεται όταν έχει λήξει το πιστοποιητικό με αποτέλεσμα να κάνουμε αυτό που αναφέρεις με την ημερομηνία.

Το τρίτο το βγάζει σε διάφορες περιπτώσεις. Σε αυτή τη περίπτωση το πρώτο που κάνεις είναι να την υπογράψεις. Εάν δεν γίνει κάτι, κατά πάσα πιθανότητα θα πρέπει να έχεις χακάρει τη συσκευή για να μπορέσει να εγκατασταθεί.

 

Υπάρχει κάποιο thread να μου δίξει την διαδικασία για υπογραφές και πιστοποιητικά βήμα-βήμα ώστε να το κάνω;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς πως το συνδέεις με το φορτιστή και δεν αρχίζει η φόρτιση;

Κανονικά θα πρέπει οι μπάρες της ένδειξης της μπαταρίας να αυξομειώνονται.

Όσο για 32GB, από πού προσπαθείς να τα δεις και δεν τα βλέπεις;

Χρησιμοποίησε τη Διαχείριση αρχείων για να έχεις πρόσβαση σε όλες τις διαθέσιμες μνήμες.

 

Τέλος, πληκτρολόγησε στην οθόνη αναμονής *#0000# και γράψε τι ακριβώς αναγράφει το παραθυράκι που θα εμφανιστεί.

 

σ οτι αναφορα το φορτιστη.. φορτιζει κανονικα ειτε με usb ειτε στο ρευμα

αλλα μετα απο λιγη ωρα μου γραφει "προσοχη! ακαταλληλος φορτιστης επαφης"

για τα 32GB στελνω καπιο αρχειο στο κινιτο μεσο bluetooth και λεει οτι δεν

υπαρχει αρκετος ενω η μνιμη ειναι εντελος αδια..

 

*#0000#

 

 

Έκδοση λογισμικού

V10.0.012

software version

date

15-05-2009

custom version

10.0.012.C01.01

custom version date

15-05-2009

language setr

15

model

N97

type

RM-505

latest update

not update

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο thread να μου δίξει την διαδικασία για υπογραφές και πιστοποιητικά βήμα-βήμα ώστε να το κάνω;

*** ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ *** > Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed

 

ΥΓ: Το S60 5th Edition Platform FAQ το έχεις επισκεφτεί ποτέ...;

 

 

 

σ οτι αναφορα το φορτιστη.. φορτιζει κανονικα ειτε με usb ειτε στο ρευμα

αλλα μετα απο λιγη ωρα μου γραφει "προσοχη! ακαταλληλος φορτιστης επαφης

Ο φορτιστής δεν είναι ο Nokia Travel Charger (AC-10) που κανονικά έχει η συσκευασία;

για τα 32GB στελνω καπιο αρχειο στο κινιτο μεσο bluetooth και λεει οτι δεν

υπαρχει αρκετος ενω η μνιμη ειναι εντελος αδια..

Διάβασε σε παρακαλώ το S60 5th Edition Platform FAQ και θα καταλάβεις γιατί σου λέει πως δεν υπάρχει αρκετή μνήμη.

Στο λέει αυτό διότι τα μηνύματα είναι από προεπιλογή ρυθμισμένα να αποθηκεύονται στην κλασσική εσωτερική μνήμη της συσκευής και όχι στη 32αρα μνήμη flash.

Αυτό φυσικά μπορείς να το αλλάξεις μέσα από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής δεν είναι ο Nokia Travel Charger (AC-10) που κανονικά έχει η συσκευασία;
οχι ενας αλλος :(

 

Διάβασε σε παρακαλώ το S60 5th Edition Platform FAQ και θα καταλάβεις γιατί σου λέει πως δεν υπάρχει αρκετή μνήμη.

Στο λέει αυτό διότι τα μηνύματα είναι από προεπιλογή ρυθμισμένα να αποθηκεύονται στην κλασσική εσωτερική μνήμη της συσκευής και όχι στη 32αρα μνήμη flash.

Αυτό φυσικά μπορείς να το αλλάξεις μέσα από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων.

διαβασα εδω αλλα

 

Υπάρχει περίπτωση κατά τη λήψη να εμφανιστεί το μήνυμα «Ανεπαρκής μνήμη», σε αυτή τη περίπτωση θα πρέπει να αλλάξουμε τη μνήμη που αποθηκεύονται τα ληφθέντα αρχεία πηγαίνοντας στα Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Άλλο > Μνήμη σε χρήση...
δε λεει πουθενα αλλο :( Edited by jsonx
Link to comment
Share on other sites

οχι ενας αλλος :(

Καλό θα ήταν να αγοράσεις τον AC-10 εφόσον υπάρχει ασυμβατότητα όπως αναφέρει και η συσκευή.:ninja:

 

διαβασα εδω αλλα δε λεει πουθενα αλλο :(

Δες λίγο αυτό που σου είπα και στο pm.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δε λεει πουθενα αλλο :(

 

κάτω κάτω δεν σου εμφανίζει την επιλογή "άλλο"? Κατέβα με την μπάρα κύλησης κάτω κάτω, όχι ότι φαίνεται στην πρώτη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ να 'σαι καλα Itchrist86.To Edit Platform στις αρχές το έριξα γενικά μια ματιά μόνο και οχι ειδικά :up:

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

αυριο μετα απο καιρο αποφασισα να παο alpha copy να φτιαξω το προβλημα που ειχανε οι πρωτες παρτιδες με το καπακι της καμερας και να ελενξουνε και το gps διοτι μια μου πιανει αμεσως μια καθολου. Ας ελπισω να μην μου το κρατησουνε μεχρι το καλοκαιρι (καθυστερησα μπας και εχει φυγει το μεγαλο φορτιο να το παρω πισω γρηγορα) και ο θεος βοηθος.
Link to comment
Share on other sites

 

κάτω κάτω δεν σου εμφανίζει την επιλογή "άλλο"? Κατέβα με την μπάρα κύλησης κάτω κάτω, όχι ότι φαίνεται στην πρώτη οθόνη.

εβγαλα μια φοτο απο το κιν μου.. μιπος ειμαι αλλου ?

 

http://img689.imageshack.us/img689/5475/dsc0311j.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυριο μετα απο καιρο αποφασισα να παο alpha copy να φτιαξω το προβλημα που ειχανε οι πρωτες παρτιδες με το καπακι της καμερας και να ελενξουνε και το gps διοτι μια μου πιανει αμεσως μια καθολου. Ας ελπισω να μην μου το κρατησουνε μεχρι το καλοκαιρι (καθυστερησα μπας και εχει φυγει το μεγαλο φορτιο να το παρω πισω γρηγορα) και ο θεος βοηθος.

 

Επειδή κι εγώ γι'αυτους τους λόγους έστειλα το κινητό μου για service.Κοίτα να δείς τί έγινε.Το έδωσα 28/1 και το πήρα πίσω στις 22/2.Το καπάκι της κάμερας και το τζαμάκι δεν μου τα αλλάξαν(που προφανώς η Alpha Copy δεν το κοίταξε καθόλου αλλά το έστειλε στο εξωτερικό απευθείας).Το μόνο που αντικατέστησαν ήταν η πλακέτα του κινητού εσωτερικα.Το gps πλέον φαίνεται να δουλεύει.Αλλά να ξέρεις ότι δεν θα ελέγξεις το gps σου από το άν πιάνει αργά ή γρήγορα.Το ίδιο ανέφερα κι εγώ και μου εξήγησαν πιο έμποιροι εδω μέσα πώς για να δείς αν είναι εντάξει το gps σου.Αφού συνδεθείς και κατα προτίμηση με a-gps για να συνδεθείς πιό γρήγορα,τότε έλεγξε την ώρα που π.χ περπατάς ή οδηγάς αν ανταποκρίνεται σωστά και γρήγορα στα δεδομένα της διαδρομής σου και άν διατηρεί το στίγμα(συνήθως σήμα το αποκαλούμε) δορυφόρου.Έπειτα όπως ανέφερα σε προηγούμενο post άκουσα ότι η Alpha Copy πρός το παρόν δεν δέχεται άλλα κινητά επειδή διέκοψε με την Nokia.Οπότε καλό θα είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο σε 2-3 μέρες αφού το δώσεις πρώτα και να ρωτήσεις αν το έστειλαν στο εξωτερικό ή όχι.Γιατί αν δεν το στείλουν καλύτερα να το πάρεις πίσω μέχρι να αλλάξει η κατάσταση με την Nokia και την αντιπροσωπεία της στην Ελλάδα,παρά να καθεται το κινητό στο ράφι της Alpha

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα μια φοτο απο το κιν μου.. μιπος ειμαι αλλου ?

 

http://img689.imageshack.us/img689/5475/dsc0311j.jpg

Λοιπόν...

http://img694.imageshack.us/img694/1384/36331230.th.png > http://img28.imageshack.us/img28/4756/81562250.th.png > http://img297.imageshack.us/img297/5073/71478139.th.png > http://img85.imageshack.us/img85/949/71445984.th.png

 

 

EDIT:

Τώρα που το βλέπω καλύτερα, το κινητό σου κατά πάσα πιθανότητα είναι μαϊμού και όχι το πραγματικό Nokia N97.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

EDIT:

Τώρα που το βλέπω καλύτερα, το κινητό σου κατά πάσα πιθανότητα είναι μαϊμού και όχι το πραγματικό Nokia N97.

 

Ω ναι... Αυτό είναι το κλασσικό λειτουργικό των μαϊμούδων... :shifty:

Edited by White_butter_fly

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι... Αυτό είναι το κλασσικό λειτουργικό των μαϊμούδων... :shifty:

τωρα που το λετε ενα κινεζικο κινιτο με TV που ειχε παρει ενας φιλος μου ειχε νουμερα 1 2 3 4 5 στο menu αλλα εμενα δε μου φενεται μιαμου ειναι πολυ καλι κατασκευει για να ειναι.. ι αλιθεια παντος δε πλιροσα παραπανο απο 90 ευρο για να το παρω

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ είναι μαϊμού δυστυχώς.

Τα Symbian κινητά δεν έχουν ένδειξη για αθόρυβο εκεί που φαίνεται να είναι στην εικόνα σου.

Δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ξερεις ποσο παει το ψευτικο περιπου? 75- 100 ευρω περιπου

με βοηθισατε πολυ ευχαριστο για το χρονο σας :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οντως ειναι αληθεια απο σημερα 3 μαρτιου δεν δεχεται η alpha copy κινητο για επισκευη πρεπει να πατε εκει που το αγορασατε. Γκαντεμια στην γκαντεμια τελος παντον το αφησα στο πλαισιο ας ελπισουμε οτι θα γινει σωστη δουλεια διοτι τοσα χρονια με την alpha copy αντε γειααα.
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έκανα την αναβάθμιση στο τελευταίο firmware δεν μπορώ να μπω στα emails μου. Για την ακρίβεια, μετά το hard reset και την εγκατάσταση του τελευταίου firmware έκανα επαναφορά του backup και δεν μου είχε καθόλου τους λογαριασμούς των email. Έτσι προσπάθησα να τους ξαναρυθμίσω, όμως, εκτός του ότι δεν κάνει καθόλου σύνδεση, δεν με αφήνει να μπω και στις ρυθμίσεις του email. Όποτε πατάω Επιλογές->Ρυθμίσεις email ανοίγει για εκατοστά του δευτερολέπτου μια οθόνη και ξανακλείνει. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έκανα την αναβάθμιση στο τελευταίο firmware δεν μπορώ να μπω στα emails μου. Για την ακρίβεια, μετά το hard reset και την εγκατάσταση του τελευταίου firmware έκανα επαναφορά του backup και δεν μου είχε καθόλου τους λογαριασμούς των email. Έτσι προσπάθησα να τους ξαναρυθμίσω, όμως, εκτός του ότι δεν κάνει καθόλου σύνδεση, δεν με αφήνει να μπω και στις ρυθμίσεις του email. Όποτε πατάω Επιλογές->Ρυθμίσεις email ανοίγει για εκατοστά του δευτερολέπτου μια οθόνη και ξανακλείνει. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

 

Εχω το ιδιο προβλημα αλλα μου το κανει οταν παω να κανω συγχρονισμο ή συνδεση... ανοίγει για εκατοστά του δευτερολέπτου χωρις να κάνει τιποτα απο τα παραπανω και με πεταει στο μενου

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οντως ειναι αληθεια απο σημερα 3 μαρτιου δεν δεχεται η alpha copy κινητο για επισκευη πρεπει να πατε εκει που το αγορασατε. Γκαντεμια στην γκαντεμια τελος παντον το αφησα στο πλαισιο ας ελπισουμε οτι θα γινει σωστη δουλεια διοτι τοσα χρονια με την alpha copy αντε γειααα.

 

Φίλε μου στο πλαίσιο δεν πιστεύω πώς μπορούν να κάνουν κάτι.Και εκεί προφανώς θα προσπαθήσουν να το στείλουν στην επίσημη αντιπρoσωπεία της Nokia που δυστυχώς για εμάς αυτην την στιγμή δεν υπάρχει.Το μόνο που θα μπορούσαν να κάνουν και με λίγη πίεση απο εσένα ίσως είναι να σου δώσουν καινούργια συσκευή ως αντικατάσταση.Πάντως αν γίνει κάτι ενημέρωσε μας εδω μέσα αν θέλεις

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οντως ειναι αληθεια απο σημερα 3 μαρτιου δεν δεχεται η alpha copy κινητο για επισκευη πρεπει να πατε εκει που το αγορασατε. Γκαντεμια στην γκαντεμια τελος παντον το αφησα στο πλαισιο ας ελπισουμε οτι θα γινει σωστη δουλεια διοτι τοσα χρονια με την alpha copy αντε γειααα.

 

Και αν κάποιος το αγόρασε από alpha copy;;:lol::lol::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην μπορουνε να κανουνε κατι? απλως θα το στειλουνε εξωτερικο στην νοκια να το φτιαξουνε. Εξαλλου αν δεν κανω λαθος το πλαισιο εχει εξειδικευμενο για απλο σερβις. Παντως τα Nokia Stores δουλευουνε κανονικα το σερβις απλως επικοινωνουν με φινλανδια απευθειας αποτι μου ειπανε οταν πηρα στο καταστημα κορωπιου. Edited by omegalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...