Jump to content

Sony Ericsson T715


m_name_is_george
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το οποίο δεν περίλαμβάνεται στην συσκευάσία....πάω για το άφτερμάρκετ πρόγραμμα!:)παρά ταύτα το πρόγραμμ της έρικσον πως λέγεται?Το μανήσιο εννοώ για να το ψάξω για κατέβασμα

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sony Ericsson PC Suite... Εντύπωση μου κάνει που δεν έχει cd στη συσκευασία...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson PC Suite... Εντύπωση μου κάνει που δεν έχει cd στη συσκευασία...

 

Ούτε το Aino έχει! Στο Aino είναι αποθηκευμένα όλα τα προγράμματα αυτά (PC Suite, Update Service, PC Companion) μέσα στο κινητό! Πιθανόν να συμβαίνει το ίδιο και με το Τ715. Μόλις συνδεθεί το κινητό με το PC σε ρωτάει αν θέλεις να εγκαταστήσεις τις εν λόγω εφαρμογές και μάλιστα "συνίσταται".

Βέβαια μπορεί ο φίλος να τις κατεβάσει και από την ιστοσελίδα της SE.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται. Το είδα σήμερα στον Γερμανό και το PIM του είναι ίδιο με όλα της SE. Υποτίθεται ότι μπορείς να αλλάξεις την μουσική των υπενθυμίσεων, να ακούγεται περισσότερο χρόνο. Ξέρει κανείς κάτι σχετικό γιατί εγώ δεν μπορεσα να βρώ κάτι και δεν το αγλοερασα το κινητό. Ποιό από όλα τα κινητά έχει καλό PIM. Please help me. Είχα Benq Siemens E71.
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το ΡΙΜ?το βρήκε κανείς σε ρόζ μηπως?

Μάλλον εννοεί το Personal information management (ΡΙΜ).

Κοινώς το πώς κάνεις καταχώρηση πληροφοριών στον τηλεφωνικό σου κατάλογο, στο ημερολόγιό σου κτλ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Αγορασα προσφατα ενα Sony Ericsson T715 και θελω να ρωτησω το εξης.

 

Υπαρχει τροπος να μεταφερω ολα τα μηνυματα μου (περιπου 130) απο το παλιο κινητο μου Νοκια 3110c στο Sony Ericsson T715 ?Δεν θελω να χαθουν τα μηνυματα , δεν ξερω καν αν αποθηκευονται στο τηλεφωνο ή στην καρτα μνημης , εχω την εντυπωση οτι αποθηκευονται στο τηλεφωνο..Ακομα δεν εχω βαλει την καρτα μου στο καινουργι τηλεφωνο αλλα μια αλλη καρτοκινητου προκειμενου να δω τι θα κανω με τα μηνυματα.

 

Ξερει κανεις??

 

Ευχαριστω

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ απλή λύση είναι να μεταφέρεις τα μηνύματα σου στην κάρτα SIM και από κει να τα αντιγράψεις στο καινούριο σου τηλέφωνο.

 

Ενημερωτικά, για μελλοντικά backup με το καινούριο σου κινητό, να σου πω ότι μπορείς να χρησιμοποιείς το MyPhoneExplorer

 

Θα πρότεινα επίσης να συνεχίσουμε τη συζήτησή μας στο σχετικό με το Τ715 θέμα

(έχω ήδη μεταφέρει το μήνυμά σου εκεί οπότε δεν χρειάζεται να μπεις στον κόπο να τα ξανά γράψεις)

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

Ομως πως μεταφερω τα μηνυματα στην sim??Μου λεει μετακινηση αλλα αν του πεις ναι παει και τα τοποθετει στο φακελο ...." ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ" ..

 

Ειναι αυτος ο φακελος στη sim η στην συσκευη τελικα??

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το T715 τότε ναι, τα μεταφέρει στη SIM. Για το Nokia δεν ξέρω...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόσεξα κάτι και απογοητεύτηκα...ΣΑΡ 0,90?Σαν πολύ δεν είναι?

 

 

αφου ''Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ", τι σε νοιαζει το sar?:lol:

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί το Personal information management (ΡΙΜ).

Κοινώς το πώς κάνεις καταχώρηση πληροφοριών στον τηλεφωνικό σου κατάλογο, στο ημερολόγιό σου κτλ

ΣΩΣΤΟΣ:up:

Αλλά πάλι απογοητεύτηκα διότι δεν αλλάζει ο ήχος της ειδοποίησης και προσωπικά με τέτοιο sort ήχο οι υπενθυμίσεις για μένα τουλάχιστον "πάνε περίπατο":(

Link to comment
Share on other sites

full screen caller έχει?

Είναι τροποποιήσιμος τουλάχιστον ο ήχος ξυπνητηριού?

Και ακόμη μια ερώτηση προς αυτους που το χρησιμοποιούν..με την μπαταρία είσαστε ικανοποιημένοι?

αφου ''Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ", τι σε νοιαζει το sar?:lol:

ο καιρός όχι απλά πλησίασε-ΗΡΘΕ- από Δευτέρα θα είμαι άλλος άνθρωπος!:lol:

δες την υπογραφή. . .

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Να ρωτήσω κάτι, πως περνάω παιχνίδια jar στο κινητό?

Εχω εγκατεστημένη την σουίτα της sony ericsson αν αυτό βοηθάει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum dzarimis!

 

Δεν χρειάζεται καν να κάνεις χρήση της σουίτας. Σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή μέσω καλωδίου και απλά κάνε copy paste το .jar αρχείο στο φάκελο Διάφορα. Πήγαινε μετά στο φάκελο, επέλεξε το αρχείο και πάτα εγκατάσταση.

 

Υ.Γ.: Το πλεονέκτημα του να στέλνεις τα .jar αρχεία στο φάκελο Διάφορα είναι ότι μετά μπορείς να τα στείλεις μέσω bluetooth σε κάποιο άλλο κινητό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum dzarimis!

 

Δεν χρειάζεται καν να κάνεις χρήση της σουίτας. Σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή μέσω καλωδίου και απλά κάνε copy paste το .jar αρχείο στο φάκελο Διάφορα. Πήγαινε μετά στο φάκελο, επέλεξε το αρχείο και πάτα εγκατάσταση.

 

Υ.Γ.: Το πλεονέκτημα του να στέλνεις τα .jar αρχεία στο φάκελο Διάφορα είναι ότι μετά μπορείς να τα στείλεις μέσω bluetooth σε κάποιο άλλο κινητό.

 

Ευχαριστώ

Την εγκατασταση την κάνω από το computer ή από το κινητό αφού αποσυνδέσω το καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό αφού αποσυνδέσεις το καλώδιο. Δικιά μου παράλειψη...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας!

Να κάνω μια ερώτηση, όταν είναι σε κατάσταση αδράνειας το κινητό φαίνεται αν σου έχουν κάνει αναπάντητη ή αν σου έχουν στείλει μήνυμα?? ή θα πρέπει να πατήσεις κάποιο κουμπί??

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και φαινεται πατωντας ενα απο τα 2 πλαινα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης της φωνης θα σου εμφανισει αντιστοιχα αν εχεις μηνυμα εναν φακελο ενω αν εχεις αναπαντητη το σημα της αναπαντητης δηλαδη ενα βελος κοκκινο.
Nikos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ηθελα να ρωτησω 3 πραματα

 

1. Αποδοση μπαταριας?

2. Η συσκευασια περιλαμβανει καποια εξτρα καρτα μνημης?

3. Το πληκτρολογιο βολευει στα μηνυματα?

4. Απο φωτο πως παει? διαβασα οτι δεν εχει αυτοματο focus

 

ευχαριστω:D

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

γεια χαρα .. και καλωσηλθα :)

 

πηρα πριν λιγες μερες το Τ715 .. απο στυλ 10/10 , κατα τα λοιπα ενα μετριο τηλεφωνο , οσο το εχω "παιξει" 2-3 μερες

 

-στα αρνητικα το οτι δεν περιλαμβανεται καρτα μνημης ( ιδιως τωρα που ειχα το Κ770 με Μ2 και το Τ715 παιρνει micro SD )

 

-η συσκευασια ειχε handsfree

 

-δεν βρηκα καλωδιο USB με μια επιφυλαξη να ειναι καπου αναμεσα στα κουτια ,διοτι πηρα 2 κινητα ταυτοχρονα , Τ715 και W205 ( το οποιο ειχε καλωδιο usb + handsfree )

 

Οι επαφες απο το Κ770 στον υπολογιστη με bluetooth και απο εκει στο Τ715 χωρις προβλημα

 

Τα μηνυματα δεν καταφερα να τα περασω ..ουτε βοηθησε το SE PC Suite

 

Η μπαταρια ειναι η BST-33 950mAh λιγο μεγαλυτερη απο την BST-38 930mAh που ειχε το Κ770 με την οποια ημουν ευχαριστημενος .

 

Διαφορετικοι και οι φορτιστες ( το βυσμα βεβαια το ιδιο )

 

Αυτα λοιπον για το πρωτο ποστ μου ..

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνυματα δεν καταφερα να τα περασω ..ουτε βοηθησε το SE PC Suite

 

Καλώς ήρθες!

 

Για τα μηνύματα σου (όπως και για τις επαφές σου, τα αρχεία σου και πολλά ακόμα) θα σε βοηθήσει το MyPhoneExplorer

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω 3 πραματα

 

1. Αποδοση μπαταριας?

2. Η συσκευασια περιλαμβανει καποια εξτρα καρτα μνημης?

3. Το πληκτρολογιο βολευει στα μηνυματα?

4. Απο φωτο πως παει? διαβασα οτι δεν εχει αυτοματο focus

 

ευχαριστω:D

 

φανταζεσαι να θελες να ρωτησεις 4 ?! :)

 

Για τις ερωτησεις 3,4 ..

 

Στα μηνυματα προσωπικα μου αρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το πληκτρολογιο που ειναι με πλαστικα κουμπια αλλα λιγο soft . Μου δινει την αισθηση της ακριβειας και της αντοχης .

Για τις φωτο πραγματι δεν εχει auto focus κατι που κανει τα πραγματα πιο δυσκολα ( σε σχεση και με το Κ770 που ειχα ) . Δεν εχω απογοητευτει βεβαια αλλα δε νομιζω οτι θα φτασει στα επιπεδα του προηγουμενου μου κινητου .

 

Επισης αλλα 2 tips

-Το κινητο απο μονο του οταν το ανοιξα εχει 83 Mb μνημη .

-Επισης ειδα επιλογη για αποθηκευση των μηνυματων στην καρτα μνημης .

 

Καλώς ήρθες!

 

Για τα μηνύματα σου (όπως και για τις επαφές σου, τα αρχεία σου και πολλά ακόμα) θα σε βοηθήσει το MyPhoneExplorer

 

Σε ευχαριστω για την ενημερωση . Να σου πω βεβαια πως προτου γινω μελος , ψαχνοντας τροπους για να λυσω τα προβληματα αυτα ,ειχα επισκεφθεί το φορουμ αφου το εχετε ανοικτο ( και μπραβο γι αυτο , να ξερετε βοηθατε πολλους σιωπηλα ) και ειχα δει την επιλογη για εγκατασταση του MyPhoneExplorer , αλλα δεν το εκανα διοτι δε σκαμπαζω και πολλα απο προγραμματα εγκαταστασεις συνδεσιμοτητες κτλ .. Ξερω θα μου πεις οτι ειναι απλο και ευχρηστο .. αλλα δεν ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...