Jump to content

SYSTEM UPGRATE SE KINEZIKO PNA


daskalos1966
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα προσπαθωντας να κανω system upgrate σε ενα κινεζικο pna βαζοντας το Upgrade FILE σε μια SD καρτα,καταφερα να το κανω να μην μπορει να bootarei.Το μονο που κανει ειναι να εχει κολησει στο boot logo.

Εχει καποιος φιλος καμια ιδεα,πως θα το επαναφερουμε;

S.G.C TEAM
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο ρε φιλε μπηκες στην διαδικασία να κανεις upgrade firmware στο κινέζικο Pna? Τι θα κέρδιζες?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,πηρα 2 gps 4,3 απο τα οποια το ενα δεν ειχε Ελληνικο μενου.Μου εστειλε ο Κινεζος αρχειο και εκανα το πρωτο και πετυχε μια χαρουλα.

Το δευτερο κοματι ειχε μεν ελληνικο μενου,αλλα ειχε το γνωστο προβλημα με τις αραιες γραματοσειρες των ελληνικων.Επιχειρησα να το κανω και αυτο upgrate με το ιδιο αρχειο και εχει κολησει πλεον.

S.G.C TEAM
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,πηρα 2 gps 4,3 απο τα οποια το ενα δεν ειχε Ελληνικο μενου.Μου εστειλε ο Κινεζος αρχειο και εκανα το πρωτο και πετυχε μια χαρουλα.

Το δευτερο κοματι ειχε μεν ελληνικο μενου,αλλα ειχε το γνωστο προβλημα με τις αραιες γραματοσειρες των ελληνικων.Επιχειρησα να το κανω και αυτο upgrate με το ιδιο αρχειο και εχει κολησει πλεον.

 

 

Το πρόβλημα με τις γραμματοσειρες στο παρουσίαζε στο μενού η στο destinator.???

Αν ήταν στο dest λύνεται με άλλο τρόπο.

αν ήταν στο μενού δεν άξιζε ο κόπος να το πειράξεις..

αλλά καλό είναι να μην τα σκαλίζεται και πολύ..:worry:

Λυπαμε πολύ που δεν μπορώ να σε βοηθήσω.:O

 

Αν θέλεις ανέβασε ένα σύνδεσμο να δούμε για πιο μηχανάκι πρόκειται

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν μονο στο μενου αλλα και στο dest!!

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260423176375

Αυτο ειναι το gps.Εχει ασπρη ριγα ομως και οχι πορτοκαλι.Οπως εγραψα εκανα το πρωτο(ειχε το γνωστο πορτοκαλι μενου)με επιτυχια.Στο δευτερο αν και εξωτερικα ειναι ιδια,το μενου του ηταν διαφορετικο(μαυρο φοντο) και με το ιδιο αρχειο εχει κολησει στο startup logo.Αυτο ειναι το προβλημα,δεν μπουταρει πλεον,οσο και αν προσπαθησα δεν εχω κανει τιποτα.

@Xroupista νατε βαλε τα δυνατα σου μπας και κανουμε τιποτα

S.G.C TEAM
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ φίλε μου

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=25&t=4200

ίσως αν σε πιάνει το χέρι...να το διορθώσεις

Το παλικάρι εκεί έχει κάνει εντριβή πάνω στο συγκεκριμένο μηχανάκι

καλή τύχη.;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δες λίγο και αυτό http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=17&t=4287&hilit=YFGo2CE τελευταίο post.Αν το πρόβλημα είναι στο μενού,βάζοντας το αρχείο YFGo2CE στην sd η συσκευή θα ξεκινήσει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην σας ευχαριστω για τις γρηγορες και αμεσες απαντησεις.Δυστυχως φιλε bbbb δεν μπορεσα να κανω κατι ,κανοντας αυτα που μου εγραψες στο πμ σου.

Το gps δεν λεει να ξεκινησει,απλα μενει καρφωμενο στο boot logo

S.G.C TEAM
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εκανα πακετο και το στελνω στον Κινεζο να μου στειλει αλλο.Παιδια σας ευχαριστω για ολα

 

Την καλύτερη δουλειά έκανες!!!

Ηθελα να στο πω απο την αρχη.

Πρόσεχε ομως τώρα γιατί και εγώ έστειλα πίσω gps (που είχε καμένα pixel )κατόπιν συνεννόησης..

και μετά ο Κινεζος με το έπαιζε ...Σημίτης...

έκανα προσφυγή στην paypal για να μου απαντήση.

 

Τα αρχεία για το UPGRATE στα έστειλε ο ίδιος κινεζος??

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο ιδιος.Τον εχω on line καθε μερα στο Hotmail.Ελπιζω να μου στειλει αλλο.Τα αρχεια ναι μου τα εστειλε ο ιδιος.Στο πρωτο με το πορτοκαλι μενου που δεν ειχε ελληνικα μετα το upgrate εγινε σουπερ!!Αλλα οπως εγραψα κα ιπιο πανω στο δευτερο(που τελικα ειχε αλλο μενου)δεν μου δουλεψε.Οποιος εχει τετοιο με το πορτοκαλι μενου και δεν εχει Ελληνικα ας μου πει να του το στειλω να το κανει.
S.G.C TEAM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...