Jump to content

Είστε ευχαριστημένος/η με την Vodafone;


crazy_4
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένος/η με την Vodafone;  

66 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένος/η με την Vodafone;

    • ΝΑΙ
      41
    • ΟΧΙ
      25


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmmour (23 Φεβ. 2004 , 20:59)

 

Σε ποιο θέμα είναι ανώτερη η Κοσμοτέ;

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι Κοσμοτέ και Βόντα είναι περίπου στα ίδια επίπεδα (σήμα, τιμές, εξυπηρέτηση πελατών κτλ.) με την Βόνταφον να έχει λίγο πιο εντυπωσιακή εμπορική πολιτική, μεγαλύτερο δίκτυο αποκλειστικών καταστημάτων και λίγο πιο ενδιαφέρουσες υπηρεσίες, μιας και έχει και τις πλάτες της μαμάς Βόνταφον (π.χ. Vodafone live!, customized Vodafone κινητά κτλ.) Από την άλλη η Κοσμοτέ στα συμβόλαια έχει καλύτερες τιμές για κλήσεις προς ΟΤΕ...

Γενικά θεωρώ τη Βόνταφον μία εταιρεία που κάνει πάντα μελετημένες και καλές κινήσεις στην αγορά. Η Κοσμοτέ είναι επίσης πολύ καλή, στερείται της τόσο τρομερής πολιτικής που έχει η Βόντα αλλά από την άλλη έχει τις πλάτες του ΟΤΕ και πολλοί την προτιμούν ακριβώς γι'αυτό.

Κάθε μία από τις δύο έχει τα συν και τα πλην της, αλλά γενικά πιστεύω ότι Κοσμοτέ και Βόντα είναι στα ίδια επίπεδα (προτιμώ Βόντα μόνο και μόνο λόγω συνήθειας -την έχω από το '95)

Την ΤΙΜ δεν την αναφέρω γιατί μόνο και μόνο λόγω σήματος είναι για τα σκουπίδια...

 

 

Μία μικρή προσθήκη στο ποστ μου:

Προτιμώ την Βόνταφον για έναν (επίσης ψυχολογικό) λόγο. Όταν είχε πρωτο βγει η Κοσμοτέ και η ΚΟΣΜΟΚΑΡΤΑ είχα ενθουσιαστεί με το άνοιγμα μίας νέας εταιρείας και έτρεξα να αγοράσω μία Κοσμοκάρτα που την χρησιμοποιούσα αρκετά, αλλά τότε η κατάστασή της ήταν απογοητευτική: κλείδωνε (ΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΝΕ) η σύνδεσή μου στα καλά καθούμενα κι έπρεπε να πάρω την εξυπ. πελατών και να περιμένω κανένα εικοσάλεπτο στην αναμονή για να μου ξαναενεργοποιήσουν τη σύνδεση. Επίσης η ανανέωση χρόνου ομιλίας ξεκλίδωνε τα SMS μετά από δύο ωρίτσες ενώ το κορυφαίο ήταν ότι τα παραπάνω κλειδώματα τα πάθαινε όλως περιέργως όταν ήθελα να κάνω κάποιο σημαντικό τηλεφώνημα. Από την άλλη, η Βόνταφον από το 95 που την έχω, δεν με απογοήτευσε ποτέ, πάντα είχε άψογη εξυπηρέτηση, καλό σήμα και καλές τιμές...

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα το 96 με telestet... πολυ κακη εξυπηρετηση πελατων, τοτε τουλαχιστον... αλλαξα το 97 σε panafon τοτε και απο τοτε δεν εχω ξαναλλαξει.. πολυ καλη εξυπηρετηση πελατων, καλο σημα, λογικες χρεωσεις και πακετα (ανεβηκε κι ο ανταγωνισμος βλεπεις...). Ασε που πλεον ξεκιναω να λεω το νουμερο μου με το 6944... (καποια στιγμη που μου το κλεψανε μου δωσανε ενα νουμερο 6946 ολο λαθος το εδινα... στο τελος παρακαλεσα και μου το αλλαξανε!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

otan h panafon egine vodafone, polla allaksan sthn etaireia.. ekei pou eixe ena cc pou noiazotane gia tous pelates twra apla noiazetai gia to pws 9a ksepetaksei pio pollous.. (p.x. ama pareis thl 8a sou apantisoun meta apo 10-15lepta) kai den 8a sou dwsoun kai lysi.. alla ston eksw ton asxeto pelati fainetai oti exoun eksipiretisi... otan egine voda, pali h etaireia egine teliws aprosopi "ayto exoume ama den s'aresei pare to pouli" kai skopos kai stoxos ths einai ta oikonomika apotelesmata kai mege8i ka8ws kai to pws 8a apoktisei noumera syndromitwn megalytera...
I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

να διευκρινισω κατι... εχω την απαιτηση να μου μιλησουν ευγενικα κι ακομα κι αν δεν εχουν λυση να προσπαθησουν να με εξυπηρετησουν.. απαντησεις του τυπου "δεν ειναι θεμα της vodafone", η "να απευθυνθειτε στον κατασκευαστη της συσκευης", απλα δε τις δεχομαι. Για μενα δειχνουν κακη εξυπηρετηση και δεν εχω καμμια ορεξη να πληρωνω καποιον που δεν με εξυπηρετει (απαντησεις αυτου του στυλ ειχα παρει απο την εξυπηρετηση πελατων της stet τοτε!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

To kalo diktyo ths vodafone antikrouei sto pio fwrtomeno diktyo sthn Ellada,einai kalh etaireia alla den exei tis yphresies tis TIM,einai pio akribh apo tin TIM,exei ligo kalyterh kalypsh apo thn TIM alla mhn ta isopedwnoume ola,yparxoun kai kapoia oria,ola ta diktya exoun pleonekthmata kai meionekthmata,egw h8ela na paw se vodafone mia pou h TIM kathrghse thn 5ara karta alla 8a xasw to internet kai de goustarw na exw th palia TIM sim mono gia to internet,eksallou mhniaia kai me fthnh xrewsh 10,35 euro kanenas provider kai kamia allh etaireia kinhths de dinei,gi ayto paramenw se TIM (proplhrwmenh kinhth thlefwneia+internet) ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SeCtoR (25 Φεβ. 2004 , 02:27)

 

To kalo diktyo ths vodafone antikrouei sto pio fwrtomeno diktyo sthn Ellada,einai kalh etaireia alla den exei tis yphresies tis TIM,einai pio akribh apo tin TIM,exei ligo kalyterh kalypsh apo thn TIM alla mhn ta isopedwnoume ola,yparxoun kai kapoia oria,ola ta diktya exoun pleonekthmata kai meionekthmata,egw h8ela na paw se vodafone mia pou h TIM kathrghse thn 5ara karta alla 8a xasw to internet kai de goustarw na exw th palia TIM sim mono gia to internet,eksallou mhniaia kai me fthnh xrewsh 10,35 euro kanenas provider kai kamia allh etaireia kinhths de dinei,gi ayto paramenw se TIM (proplhrwmenh kinhth thlefwneia+internet) ;)

 

 

Εσυ συντομα θα πας Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την VODAFONE:

α)Διοτι οι χρεωσεις σε πακετα ειναι υψηλες

β)Το CCARE τους ειναι χαλια

γ)Την εχει δει μονοπωλιο και κανει οτι γουσταρει

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος... Παρόλο που στις περιοχές που κινούμαι ( Βούλα, Γλυφάδα ) έχω πάντα φουλ σήμα, πολλές φορές οι κλήσεις γίνονται με την δεύτερη προσπάθεια και πάνω, τα sms φεύγουν πολλές φορές μόνο με την δεύτερη προσπάθεια, την ώρα που μιλάω κάνει διακοπές λες και δεν έχει σήμα ( ενώ είναι φουλ όπως είπα παραπάνω ), πέφτει η γραμμή, έχω άσχημη ποιότητα, χάνεται το σήμα... Αυτά τα λέω ενάμιση χρόνο στο customer care τους αλλά παρόλο που με έχουν πάρει για αυτό το θέμα αρκετές φορές και έχουμε μιλήσει αναλυτικά και έχω δώσει στοιχεία και από το netmonitor, δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα... Έχω δοκιμάσει 4 συσκευές και έχω τα ίδια προβλήματα. Και το customer care τους είναι για τα μπάζα που περιμένεις τουλάχιστον 4 λεπτά για να μιλήσεις ( ορισμένες φορές ή περιμένω λιγότερο ή απαντάνε αμέσως )... Το μόνο καλό είναι το πακέτο που έχω ( το παλιό Vodafone 500 )
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (26 Φεβ. 2004 , 01:45)

 

Δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος... Παρόλο που στις περιοχές που κινούμαι ( Βούλα, Γλυφάδα ) έχω πάντα φουλ σήμα, πολλές φορές οι κλήσεις γίνονται με την δεύτερη προσπάθεια και πάνω, τα sms φεύγουν πολλές φορές μόνο με την δεύτερη προσπάθεια, την ώρα που μιλάω κάνει διακοπές λες και δεν έχει σήμα ( ενώ είναι φουλ όπως είπα παραπάνω ), πέφτει η γραμμή, έχω άσχημη ποιότητα, χάνεται το σήμα... Αυτά τα λέω ενάμιση χρόνο στο customer care τους αλλά παρόλο που με έχουν πάρει για αυτό το θέμα αρκετές φορές και έχουμε μιλήσει αναλυτικά και έχω δώσει στοιχεία και από το netmonitor, δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα... Έχω δοκιμάσει 4 συσκευές και έχω τα ίδια προβλήματα. Και το customer care τους είναι για τα μπάζα που περιμένεις τουλάχιστον 4 λεπτά για να μιλήσεις ( ορισμένες φορές ή περιμένω λιγότερο ή απαντάνε αμέσως )... Το μόνο καλό είναι το πακέτο που έχω ( το παλιό Vodafone 500 )

 

 

Pes ta re file giati o takeovernet nomizei oti einai to teleio diktyo me thn teleia kalypsh,hmarton :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SeCtoR (26 Φεβ. 2004 , 02:13)

 

Pes ta re file giati o takeovernet nomizei oti einai to teleio diktyo me thn teleia kalypsh,hmarton :whistle:

 

 

Σε σχεση με την Telestet εχει μεγαλυτερο δικτυο σε χωρητικοτητα και καλυψη. Τελειος ουδεις.

Link to comment
Share on other sites

pantws blepw polla arnhtika gia th vodafone apo orismenous,isws oi diafimhseis kanoun kako

 

take over net kai h cosmote exei kalyterh kalypsh kai diplasia xwrhtikothta apo vodafone,ayto shmainei oti ola einai kala kai oti to diktyo ths douleyei apsoga?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SeCtoR (26 Φεβ. 2004 , 13:36)

 

pantws blepw polla arnhtika gia th vodafone apo orismenous,isws oi diafimhseis kanoun kako

 

take over net kai h cosmote exei kalyterh kalypsh kai diplasia xwrhtikothta apo vodafone,ayto shmainei oti ola einai kala kai oti to diktyo ths douleyei apsoga?

 

 

Θα αρχισω να εξοργιζομαι. ΑΠΟ ΠΟΥ, ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΠΟΥ γνωριζεις τη χωρητικοτητα των δικτυων και θα πεις οτι ειναι διπλασια η Cosmote απο τη Vodafone? Εχει τις χωρητικοτητες σε erfalags για τα 2 δικτυα και στην Cosmote σου βγαινει διπλασια?

 

Καλυτερα να μην μιλαμε για πραγματα που δεν γνωριζουμε. ΤΗν καλυψη την βλεπουμε. Την χωρητικοτητα ΟΧΙ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...