Jump to content

Τι μουσική ακούτε;


kostassl45i
 Κοινοποίηση

Ποια μουσικά είδη ακούτε;  

709 members have voted

  1. 1. Ποια μουσικά είδη ακούτε;

    • Rock / Metal
      173
    • Trance
      52
    • Rap / Hip Hop
      66
    • Beat / Dance
      96
    • Pop / Λαϊκά / Λαϊκοπόπ / Ελαφρολαϊκά
      85
    • Κλασική / Ορχηστρική
      23
    • Ethnic
      16
    • House
      75
    • Electronica
      49
    • Alternative Rock
      74


Recommended Posts

Μου αρέσει ο Johny Cash που έχεις στην υπογραφή σου :) by the way το hurt είναι τραγούδι των Nine Inch Nails βρισκεται στο δίσκο downward spiral ,εκπληκτικό συγκρότημα,μοναδικός δίσκος!

Αγαπημένοι μου οι Pearl Jam ,ο Iggy Pop, U2 , Live , Bob Dylan .Λατρεύω τα blues των 50-60ς και μου αρέσει ενίοτε να ακούω και lounge chill out κομμάτια.

 

 

Ο johny cash ειναι οντως :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Rock-Metal, και λίγο ρεμπέτικα(απ'ότι λάχει)

Συγκροτήματα: Nirvana, GreenDay, Metallica, Red Hot Chilly Peppers, Iron Maiden, Black Sabbath, Pink Floyd, Queen, The Who, Pixies και Beetles(φοβεροί, αυτοί με κάνανε να αγαπήσω το Rock ακόμα ποιο πολύ και το Imagine εξίσου καλό επίσης)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Rock-Metal, και λίγο ρεμπέτικα(απ'ότι λάχει)

Συγκροτήματα: Nirvana, GreenDay, Metallica, Red Hot Chilly Peppers, Iron Maiden, Black Sabbath, Pink Floyd, Queen, The Who, Pixies και Beetles(φοβεροί, αυτοί με κάνανε να αγαπήσω το Rock ακόμα ποιο πολύ και το Imagine εξίσου καλό επίσης)

 

Πως γινετε να συνδιαζεις Greenday και Metallica; Και επισης πως γινετε να εισαι ροκας και να εχεις για νικ lowbap;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν μου αρέσουν και τα δυο συγκροτήματα, δεν βλέπω το λόγο να μην ακούω τη μουσική τους...

Το nick το έχω από τότε που γράφτηκα στο forum, τότε άκουγα lowbap

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

ακουω Trance ,House ,Electronica και rnb αμα λαχει...

 

ξεχασες τον μαρτακη:lol: :p :p :D

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ακουω Trance ,House ,Electronica και rnb αμα λαχει...

 

This is what we call music :music::music::music::music::music:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλωσα με κλασικο ροκ , κυριως βρεττανικο.Queen κ Chris Rea οι αγαπημενοι καλλιτεχνες.Μεγαλη μου αγαπη επισης η disco μουσικη των 70's.Σχεδον καθολου ελληνικη.Γενικα ακουω πλεον πολλα πραγματα ,αλλα ποτε ελληνικα σκυλαδικα και ελληνικη ποπ.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλωσα με κλασικο ροκ , κυριως βρεττανικο.Queen κ Chris Rea οι αγαπημενοι καλλιτεχνες.Μεγαλη μου αγαπη επισης η disco μουσικη των 70's.Σχεδον καθολου ελληνικη.Γενικα ακουω πλεον πολλα πραγματα ,αλλα ποτε ελληνικα σκυλαδικα και ελληνικη ποπ.

 

queen,πω πω τραγουδαρες πραγματικα εχουν,κι εμενα μου αρεσει πολυ η disco μουσικη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://folk.uio.no/hanakrem/music/jpgs_highlights/freddy_mercury.jpg

 

queen,πω πω τραγουδαρες πραγματικα εχουν,κι εμενα μου αρεσει πολυ η disco μουσικη.

 

οι queen ηταν πραγματικα αξεπεραστοι!:)

Link to comment
Share on other sites

Ακούω Rock 60s,70s,λίγο 80s,ακόμα λιγότερο 90s και σχεδόν καθόλου 00s...:lol:

 

Θα ακούσω λίγη Metal,όχι πολύ σκληρή...Θα ακούσω και κανένα pop κομματάκι με προτίμηση στις μπαλάντες,άντε και κανένα dance προηγούμενων δεκαετιών,σχεδόν καθόλου hip-hop & rap και καθόλου ελληνικά "γαβ-γαβ" αυτής της δεκαετίας...Μόνο κάτι παλιότερες μπαλάντες ελληνικές μου αρέσουν...:)

 

Βέβαια,τον τελευταίο καιρό,έχω ψιλοκολλήσει με το "Δεν είσαι εδώ" του Ploutarhos...:cool:

 

Δεν ξέρω γιατί...:p

Link to comment
Share on other sites

Rock, Alternative Rock, Trip-Hop, Ambient, κάποια Pop που ίσως μου κολλήσουν στο μυαλό, dance, slow κομμάτια σε μερικές φάσεις της ζωής μου και τον τελευταίο καιρό έχω φάει ένα κόλλημα με τα mash-ups.

 

Από ελληνικά έντεχνο, (καλό) λαϊκό και ίσως μερικές φορές και ρεμπέτικα (όσο υπάρχει κρασί γύρω μου - μετά βαριέμαι :ρ)

 

Κ εγω μαζι σου-αν εξερεσεις τα mash-ups και προσθεσεις λιγο απο lounge.Για την κρασοκατανυξη παντως αν εχεις ερθει στο κεφι ας εχει τελειωσει το κρασι,ολα ωραια φαινονται!:lol: :p

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως hard rock, heavy metal, thrash metal και black metal. Ακούω και κανένα καλό ελληνικό low bap και κλασσική.

"And I am not frightened of dying, any time will do, I

don't mind. Why should I be frightened of dying?

There's no reason for it, you've gotta go sometime."

"I never said I was frightened of dying."

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ μαζί σου wrathchild991!

 

Δεν περίμενα να δω τέτοια ποσοστά στην κατηγορία Rock / Metal!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, ουτε εγω περιμενα να ακουμε τοσοι πολλοι ΡΟΚ
Link to comment
Share on other sites

Ακουω οποιο τραγουδι μου αρεσει ανεξαρτητα το ειδος που ανηκει εκτος απο :shoot: δημοτικα.Τα ακουω σπανια αν βρεθω σε κανα πανηγυρι και τετοια με τους δικους μου και αφου εχω πιει και καμια μπυρα:D
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

3erei kaneis pws proferetai to onoma ZUCCHERO ? (italiko einai)

Τσούκερο

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ε θα με τρελανετε σημερα. Ολο το απογευμα αυτο λεγαμε :lol:

Εγω ξερω στα ιταλικα τσούκερο λεγεται. Ολο και καποιος (πιο) ιταλομαθης θα υπαρχει να μας πει :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...