Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Εχω παραγγειλει το Pixon εδώ και μερικές μέρες και μου το καθυστερούν.Όταν το πάρω,λέτε να χρειάζεται κατ'ευθείαν αναβάθμιση ή όχι;:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, μετά απο μια εβδομαδα "συμβιωσης" με το κινητο εχω μια πιο ξεκαθαρη αποψη. Οποτε κατα τη γνωμη μου:

+ οθονη(απιστευτη)

+φωτογραφιες(ειδικα την ημερα συγκρινονται με κανονικη φωτογραφικη)

+γρηγορη αποκριση μενου

 

-μπαταρια(2,5 μερες με μετρια χρηση..)

-focus στο video...(το γνωστο θεμα που υπογραμμισατε και αλλοι..)

-χωρητικοτητα μηνυματων(μονο 500;;γιατι...; )

 

Συνολικα παντως το θεωρω πολυ καλο κινητο και δεν μετανιωσα στιγμη που το πηρα!

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά απο μια εβδομαδα "συμβιωσης" με το κινητο εχω μια πιο ξεκαθαρη αποψη. Οποτε κατα τη γνωμη μου:

+ οθονη(απιστευτη)

+φωτογραφιες(ειδικα την ημερα συγκρινονται με κανονικη φωτογραφικη)

+γρηγορη αποκριση μενου

 

-μπαταρια(2,5 μερες με μετρια χρηση..)

-focus στο video...(το γνωστο θεμα που υπογραμμισατε και αλλοι..)

-χωρητικοτητα μηνυματων(μονο 500;;γιατι...; )

 

Συνολικα παντως το θεωρω πολυ καλο κινητο και δεν μετανιωσα στιγμη που το πηρα!

 

Φωτογραφιες τη νυχτα;

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφιες τη νυχτα;

 

εγώ πάντως είμαι πολύ ικανοποιημένος και σε αυτό το επίπεδο:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως είμαι πολύ ικανοποιημένος και σε αυτό το επίπεδο:)

 

Εννοειται και τη νυχτα! Απλα υπογραμμισα την ημερα γιατι μπορεις χωρις πλακα να τις συγκρινεις με μια compact φωτογραφικη:D

 

παραθετω φωτο σε απολυτο σκοταδι..

http://s1d2.turboimagehost.com/t/2427670_0052.jpg

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ξερω,ειμαι κουραστικος,αλλα μηπως εχεις να μας στειλεις καμμια με νυχτερινο τοπιο;Π.χ. τα φωτα της πολης;
Link to comment
Share on other sites

Ξερω,ειμαι κουραστικος,αλλα μηπως εχεις να μας στειλεις καμμια με νυχτερινο τοπιο;Π.χ. τα φωτα της πολης;

 

οχι ρε συ τι κουραστικος, γι' αυτο ειμαστε ολοι εδω!

Λοιπον, εβγαλα καποιες τυχαιες και λιγο βιαστικες καθως γυρνουσα απο τη δουλεια με τη ρυθμιση smart auto(έξυπνη αυτοματη λειτουργια όπως λεει, ωστόσο εχει επιλογη και για φωτογραφιση σε νυχτα και ρυθμισεις για την εξισορρόπηση λευκού ανάλογα με το φωτισμο και ρυθμιση για το iso) χωρις φλας και λιγο παραξενο φωτισμο λογω του χριστουγεννιατικου στολισμου. Προφανως καποιος αλλος που μπορει να ασχοληθει περισσοτερο θα μπορει να βγαλει και καλυτερες, οποτε τα συμπερασματα δικα σου...

 

http://s1d2.turboimagehost.com/t/2430589_0067.jpg

 

http://s1d2.turboimagehost.com/t/2430671_0024.jpg

 

http://s1d2.turboimagehost.com/t/2430591_0073.jpg

 

http://s1d2.turboimagehost.com/t/2430592_0075.jpg

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο μερος ειναι οι φωτογραφιες; Μου αρεσουν πολυ! Νομιζω οτι το pixon μπορει να τα καταφερει πολυ καλα και στα τοπια το βραδυ με τις σωστες ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εισαι SUPER.Κι εσύ και το κινητό :D

:D Εγω ειμαι πααααρα πολυ ικανοποιημενος με τις φωτογραφιες του κινητου παιδια, επιβεβαιωσε τις προσδοκιες μου κατα πολύ! Αργοτερα που θα το ψαξω λιγο περισσοτερο θα ανεβασω και ιδιες φωτογραφιες με διαφορετικες ρυθμισεις(iso, flash, εξισορρόπηση λευκού, νυχτερινη ληψη).

 

Απο ποιο μερος ειναι οι φωτογραφιες; Μου αρεσουν πολυ! Νομιζω οτι το pixon μπορει να τα καταφερει πολυ καλα και στα τοπια το βραδυ με τις σωστες ρυθμισεις.

Από την πανεμορφη Πρεβεζα! :D

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

όλα ωραία και όλα καλά, αλλά ξέρει κανείς πως περνάμε java στο κινητό ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ειδικα η 2η ειναι πραγματικα φοβερη...μπηκε ηδη φοντο στο pc

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα κι εγω χτεσ το μεσημερι το pixon12.. ειναι καταπληκτικο..και οι φωτογραφιες του αψογες..μπορει να διστασα ως προς την αγορα του επειδη τοσο καιρο ειχα SE αλλα δεν το εχω μετανοιώσει καθόλου..
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Bρε παιδιά εμενα μου λεέι πολυ συχνά ανεπαρκης μνήμη κλειστε καποιες εφαρμογες ξερετε τι μπορω να κανω καμια αναβαθμιση?κατα τα αλλα το κινητο ειναι απιστευτο αλλα εκει μου την χαλαει!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, τι ηταν αυτο που διαπιστωσα σημερα???Μου εστειλαν βιντεο με MMS και αντι να ανοιγει και να παιζει κανονικα το βιντεακι σε μορφη 3gp, ειναι μια κινουμενη εικονα gif με πολυ μικρη αναλυση!!!Τι ειναι αυτο τωρα και γιατι???Εστειλα και απο αλλο κινητο μπας και εφταιγε αυτος που μου το στειλε αλλα και παλι σαν gif το ελαβε το βιντεακι!Κανεις παρομοια εμπειρια; Ειναι στανταρ χαρακτηριστικο του pixon ή μονο σε εμενα το κανει;;;

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, τι ηταν αυτο που διαπιστωσα σημερα???Μου εστειλαν βιντεο με MMS και αντι να ανοιγει και να παιζει κανονικα το βιντεακι σε μορφη 3gp, ειναι μια κινουμενη εικονα gif με πολυ μικρη αναλυση!!!Τι ειναι αυτο τωρα και γιατι???Εστειλα και απο αλλο κινητο μπας και εφταιγε αυτος που μου το στειλε αλλα και παλι σαν gif το ελαβε το βιντεακι!Κανεις παρομοια εμπειρια; Ειναι στανταρ χαρακτηριστικο του pixon ή μονο σε εμενα το κανει;;;

 

έχει αναφερθεί ξανά αυτό, στο δικό μου αν και δεν έχω ακόμα λάβει 3gp mms τα υπόλοιπα video με την ίδια κατάληξη τα παίζει κανονικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί ξανά αυτό, στο δικό μου αν και δεν έχω ακόμα λάβει 3gp mms τα υπόλοιπα video με την ίδια κατάληξη τα παίζει κανονικά

 

Θυμομουν οτι καπου το διαβασα αλλα δεν βρηκα το σχολιο...:O

Αν το στειλω με bluetooth κι εμενα το παιζει, σαν mms ομως οχι...:cry:

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

:D Εγω ειμαι πααααρα πολυ ικανοποιημενος με τις φωτογραφιες του κινητου παιδια, επιβεβαιωσε τις προσδοκιες μου κατα πολύ! Αργοτερα που θα το ψαξω λιγο περισσοτερο θα ανεβασω και ιδιες φωτογραφιες με διαφορετικες ρυθμισεις(iso, flash, εξισορρόπηση λευκού, νυχτερινη ληψη).

 

 

Αν βγαζει καθαρα και το φεγγαρι,τοτε δεν παιζεται το εργαλειο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσας.. εμενα ομως στελνει και λαμβανει κανονικα τα βιντεο..σαν 3gp κανονικα.. χωρις κανενα προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσας.. εμενα ομως στελνει και λαμβανει κανονικα τα βιντεο..σαν 3gp κανονικα.. χωρις κανενα προβλημα..

 

τι firmware εχεις? εγω εχω <SW VER> M8910XXIH2 και <CSC VER> M8910OXCIH2

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Petran, Πηγαινε στο πληκτρολογιο και πατα *#1234#

 

εχω το <SW VER>

M8910XXIH2

<CSC VER>

M8910OXCIH2

 

ωχ το ιδιο ειναι.. για δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση αν υπαρχει η να ξαναπερασεις παλι την ιδια εκδοση μηπως δεν εχει περαστει κατι σωστα..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για σας.πήρα το PIXON μεταχειρισμένο.φοβερό κινητό.θα ήθελα να σας ρωτήσω πως κάνω firmware update.διάβασα ότι κάποια παιδιά έχουν αυτό m8910XXIH2.εμενα έχει πιο palio.pos κάνω update?κατέβασα αυτό Νέο_PC_Studio_1.2.1.ΙΧ2

αλλα λέει ότι το τηλέφωνο δεν υποστιριζεται!τι κανο λαθοσ?το προβλημα με το autofocus στο βιντεο διορθωνεται με το τελευταιο firmware?συγνωμη αν σασ ζαλισα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...