Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο προχθές που έκανα αναβάθμιση τα sms έρχονται με καθυστέρηση 4-5 ωρών..το έχει πάθει κανένας άλλος? wind έχω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εψαξα για aino debranding και βρικα αυτο:

 

http://forums.se-nse.net/topic/47336...no-debranding/

 

οντos μπορει να λειτουργει η μονο σε βαζει σε μπελαδες??

ειμαι τελειος ασχετος σε οτι αφορα λογισμικο κινιτων για αθτο ρωταω

:)

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθές που έκανα αναβάθμιση τα sms έρχονται με καθυστέρηση 4-5 ωρών..το έχει πάθει κανένας άλλος? wind έχω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τυχόν κανείς ανακάλυψε τη λύση που το κινητό γυρνάει σε σίγαση και δεν ακούγονται οι κλήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τυχόν κανείς ανακάλυψε τη λύση που το κινητό γυρνάει σε σίγαση και δεν ακούγονται οι κλήσεις?

 

Θα εννοεις προφανως αυτο:Ρυθμισεις>Ηχοι & ειδοποιησεις>επιλογη σιωπηλο.Το κανεις ΕΝΕΡΓΟ & εισαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Θα εννοεις προφανως αυτο:Ρυθμισεις>Ηχοι & ειδοποιησεις>επιλογη σιωπηλο.Το κανεις ΕΝΕΡΓΟ & εισαι ΟΚ.

 

 

Δυστηχώς όχι. Το κινητό γυρνάει αυτόματα μόνο του σε σίγαση. Μόνο με επανεκίνηση διορθώνεται το πρόβλημα αλλά και αυτό προσωρινά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μια γρήγορη ερώτηση και χίλια συγνώμη που δεν είμαι σίγουρος

αν έχει απαντηθεί...

Μια φίλη αγόρασε το Aino πριν λίγες μέρες και παρατήρησε πως ενώ

σβήνει όλες τις κλήσεις (εισερχόμενες - εξερχόμενες), όταν αρχίσει να

πληκτρολογεί κάποιον αριθμό ο οποίος είχε πληκτρολογηθεί στο παρελθόν,

τον εμφανίζει ως πρόταση για να κληθεί.

Υπάρχει δυνατότητα (χωρίς βέβαια να απενεργοποιηθεί η αυτόματη πρόταση)

να διαγράφονται πλήρως οι αριθμοί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Να ρωτησω:Θελω να δω καποια Βιντεο που εχω τραβηξει,δοκιμαζω να χαμηλωσω ή να αυξησω την ενταση αλλα τιποτα.Απο που ρυθμιζεται αυτο? Επισης ενα δευτερο προβληματακι.Τα Βιντεο που θελω να δω τα τραβηξα βραδυ σε μια ταβερνα διασκεδασης.Ο φωτισμος δεν ηταν και ο καλυτερος.Υπαρχει στο Aino καποιος προβολεας ωστε να το αναβω την ωρα που τραβαω το Βιντεο? Γιατι δυστυχως το βιντεο της νυχτας & οταν μαλιστα δεν εχει πολυ καλο φωτισμο δεν ειναι καθολου καλο.Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την τελευταια ενημερωση λογισμικου. Ομως, η οθονη αφης δε λειτουργει (ουτε πριν λειτουργουσε βεβαια). Δεν μπορω να αλλαξω ρυθμισεις στην καμερα, ουτε να αλλαξω τραγουδι ουτε τιποτα αλλο. Τι μπορω να κανω;

 

Επισης, οταν κλεινω το πορτακι η οθονη δε σβηνει με αποτελεσμα να πεφτει η μπαταρια. Πως λυνεται αυτο;

 

Τελος, δε δουλευει το κουμπι με το κλειδακι. Με αυτο τι κανω; Ευχαριστω.

Edited by geofak
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.. παιδια χρειαζομαι μια βοηθεια μεγααααλη..ψαχνω εδω και τρεις μερες στο internet να βρω τροπο να βαλω κινουμενο μενου στο aino u10i που αγορασα.. βρισκω καποια πραγματα για flash menus για A2uploader Και για εναν κωδικο που πρεπει να ξερουμε που αντιστοιχει στο κινητο(DB3350). Ολα αυτα αλλα κανενα ολοκληρωμένο tutorial.. μπορει καποιος να με βοηθησει?????? ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Η κοπελιά μου έχει επιδότηση και έχει φάει σκάλωμα να πάρει το aino.

Στην cosmote και στο Γερμανό που πήγε στη συσκευασία του κινητού

δεν περιλαμβάνεται ούτε η βάση φόρτισης ούτε τα ασύρματα ακουστικά MH-100.:!:

Τι μπορεί να παίζει? Και δε μιλάω για την classic έκδοση που έχουν βάλει λογισμικό

cosmote και την καρτούλα την έκαναν από 8gb se 2 gb!!!!!:mad:

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που σβήνω και ξανανοίγω το κινητό,στο φάκελο Διάφορα εμφανίζεται ένα txt αρχείο με το όνομα SnapfishPrints,παρόλο που το διαγράφω κάθε φορά.Υπάρχει τρόπος ώστε να μην ξαναδημιουργείται το συγκεκριμένο αρχείο?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για την παρατηρηση σου.Απλως δεν το ειχα σκεφτει ετσι.

Γεια και χαρα σε ολους τους αναγνωστες του myphone forum.Εδω και καμποσο καιρο,μου εχει κλειδωσει το κινητο sonyericsson aino,γιατι εχω ξεχασει τον κωδικο ασφαλειας και δεν μπορω με κανενα τροπο να το ξεκλειδωσω.Με εχει πιασει απελπισια.Οσο φυσικα σκεφτομαι και διαβαζω οτι ολοι οι δρομοι οδηγουν στο service της sonyericsson,φυσικα μετο αναλογο κοστος σε χρημα και χρονο.Παρακαλω θερμα οποιος μπορει να βοηθησει στο προβλημα μου.

Φιλικα skynovas

Edited by skynovas
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για την παρατηρηση σου.Απλως δεν το ειχα σκεφτει ετσι.

Γεια και χαρα σε ολους τους αναγνωστες του myphone forum.Εδω και καμποσο καιρο,μου εχει κλειδωσει το κινητο sonyericsson aino,γιατι εχω ξεχασει τον κωδικο ασφαλειας και δεν μπορω με κανενα τροπο να το ξεκλειδωσω.Με εχει πιασει απελπισια.Οσο φυσικα σκεφτομαι και διαβαζω οτι ολοι οι δρομοι οδηγουν στο service της sonyericsson,φυσικα μετο αναλογο κοστος σε χρημα και χρονο.Παρακαλω θερμα οποιος μπορει να βοηθησει στο προβλημα μου.

Φιλικα skynovas

με αποδειξη αγορας το πας σε service point και στο κανουν δωρεαν ;)

επισης αμα το χρησιμοποιεις με την καρτα το οποιο το κλειδωσες..το κινητο δουλευει μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα,ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει βρει καποιες παραπανω ρυθμισεις στην καμερα στο Aino οπως ειχε και το w995 π.χ. σιγαση κλειστρου.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα,ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει βρει καποιες παραπανω ρυθμισεις στην καμερα στο Aino οπως ειχε και το w995 π.χ. σιγαση κλειστρου.

Αμα πατησεις την διεση σε κατασταση αναμονης και μετα μπεις στην καμερα,οταν θα βγαλεις μια φωτογραφια φανταζομαι οτι δεν θα ακουστει ο ηχος του κλεστρου.αυτο το κολπο ισχυει για ολα τα sony ericsson ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που σβήνω και ξανανοίγω το κινητό,στο φάκελο Διάφορα εμφανίζεται ένα txt αρχείο με το όνομα SnapfishPrints,παρόλο που το διαγράφω κάθε φορά.Υπάρχει τρόπος ώστε να μην ξαναδημιουργείται το συγκεκριμένο αρχείο?

Αν είναι αρχείο του συστήματος δύσκολο να σταματήσεις τη δημιουργία του.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή για msn messenger για το aino και αν ναι, πιο το link της.

Καλησπέρα φίλε μου,

ρίξε μια ματιά στο eBuddy ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε ενα aino που εχω στα χερια μου, εχει λογισμικο R7BA084 ειναι παλια?... εχει βγει πιο καινουργια?..

 

υπαρχει νεοτερο λογισμικο? αν μπορει καποιος ας μας πει....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και από εμένα ! ειμαι καινούργια στο φορουμ και θα ηθελα την πολύτιμη βοηθειά σας

Πρόσφατα αγόρασα το sony ericsson aino το οποίο στο κομμάτι επεξεργασίας εικόνας μου φαινεται οτι πάσχει......και δυστυχως πληρωσα αδρα ενα τετοιο κινητο για να μπορω να κανω πολλά πραγματακια με τις φωτογραφίες. Αυτο το κινητό εχει το προγραμμα photo fix με το οποιο απλα κανεις καθαρισμό της φωτογραφίας. Το παλιο μου ερικσον ειχε το προγραμμα photo dj που μπορουσα να κανω ζουμ, περικοπη, περιστροφη, να βαλω πλαισια, να κανω ζωγραφιες στην φωτογραφια κτλ. ψαχνω να κατεβασω ενα προγραμμα για το sony ericsson aino και δεν βρισκω. Εχετε κάτι να μου προτεινετε ? [COLOR="Blue"]Ψαχνω προγραμμα που να το εγκαταστησω στο κινητό, οχι να κανω την επεξεργασία στον υπολογιστή.[/color]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!!!

έχω το sony ericsson Aino. ξέρει κάνεις αν μπορώ να προσθέσω εφαρμογές και που θα τις βρω???? :O:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Η κοπελιά μου έχει επιδότηση και έχει φάει σκάλωμα να πάρει το aino.

Στην cosmote και στο Γερμανό που πήγε στη συσκευασία του κινητού

δεν περιλαμβάνεται ούτε η βάση φόρτισης ούτε τα ασύρματα ακουστικά MH-100.:!:

Τι μπορεί να παίζει? Και δε μιλάω για την classic έκδοση που έχουν βάλει λογισμικό

cosmote και την καρτούλα την έκαναν από 8gb se 2 gb!!!!!:mad:

 

Είσαι 100% σίγουρος πως δεν είναι η classic έκδοση; :confused: Τι τιμή έχει η συσκευή; Κάτω των 300 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!!!

έχω το sony ericsson Aino. ξέρει κάνεις αν μπορώ να προσθέσω εφαρμογές και που θα τις βρω???? :O:worry:

Μονο java εφαρμογες μπορεις να βαλεις στο κινητο.τωρα που θα τις βρεις??? :worry:

ψαχνωντας...γενικοτερα..εγω παντως εχω αρκετες εφαρμογες στο blog μου ;)

Edited by multiPetros
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!!!

έχω το sony ericsson Aino. ξέρει κάνεις αν μπορώ να προσθέσω εφαρμογές και που θα τις βρω???? :O:worry:

http://www.getjar.com/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...