Jump to content

Qtek 8080


PanagiotaroS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες ερωτηση

Αν και εχω αρκετο καιρο το κινητο δεν ειχα βαλει .wma μεσα σε αυτο

Λοιπον υποτιθεται οτι μπορεις να βαλεις ως ηχους κλησης αρχεια .wma

Απο οτι ομως βλεπω αν πας ρυθμισεις-> ηχους μπορεις να βαλεις μονο ηχο κλησης και οχι σαν υπενθυμισεις/αφυπνισεις/ειδοποιησεις κτλ κτλ.

Δε γινεται δηλαδη ? Αλλα ας υποθεσουμε οτι δε γινεται..υπαρχει ακομα κατι ακομα πιο γελειο...

Δε μπορεις να βαλεις .wma ουτε σαν ηχους κλησεις εξιδικευμενα σε καθε επαφη (απο καθε καρτελα του !) ...Μα τι στο καλο...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όντως δεν φαίνεται να μπορείς να βάλεις αρχείο WMA σε καμία άλλη περίπτωση εκτός από ήχο κλήσης.

Όμως μπορείς να επιλέξεις ένα αρχείο WMA ως ξεχωριστό ήχο κλήσης μιας επαφής από την καρτέλα του. Εγώ που το δοκίμασα εμφανίζεται κανονικά στη λίστα με τους ήχους!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο.

Έχει παίξει κανείς με την registry για να αλλάξει το start menu?

 

Έχω κάνει κάποιες αλλαγές, αλλά δε μπορώ να σβήσω κάποια links από το Storage\windows\Start Menu (permission denied) και αναγκαστηκά φαίνοντε...

 

Plz?

Link to comment
Share on other sites

SAS KSANAPARAKALO!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

RE paidia rixte OLOI sas mia matia se afto to THREAD:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthr...mp;pagenumber=1

 

Symvalete me poio tropo mporite stin anevresi full programs gia windows mobile 2002, 2003 kai 2003SE!!!!!!

 

Elpizo afti tin fora na exo antapokrisi ;-)

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ogc (15 Δεκ. 2004 , 09:27)

 

Δεν χρειάζεται να πας στην Registry για να σβήσεις ή να προσθέσεις links στο Start Menu, παρά μόνο αν θές να αλλάξεις την σειρά τους.....

 

ο Cue θελει να κανει κατι σαν αυτο:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/psybill/12429/353998/0/ScreenShot001.jpg

μαλιστα καποια πραγματα τα καναμε μαζι βημα-βημα. αναγκαστικα λοιπον πρεπει να επεμβει στη registry για να φυγουν τα defult.

δεν μπορω να φανταστω τι εχει παει στραβα και δεν το εχει πετυχει. θυμαμαι και γω οτι με καποια link ειχα προβλημα και δεν μπορουσα να τα μετακινησω ή να τα σβησω απο to startmenu ωστε να υπαρχουν μονο μεσα στους φακελους αλλα με λιγο ψαξιμο και με τους 3 file explorer(default, resco και smartexplorer) τα καταφερα.

αν εχεις κανενας καμια ιδεα τι μπορει να φταει ας την πει......

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ogc (15 Δεκ. 2004 , 10:55)

 

γιατί να παιδεύεστε με mini file managers. Όλα αυτά γίνονται με τον Windows Explorer, αφού έχετε συνδέσει το κινητό με το PC μέσω ActiveSync

 

εχεις δικιο!!

εγω απλα του προτεινα να δουλεψει μεσα απο το κινητο, για να βλεπει και τα εικονιδια των εφαρμογων και να ξερει τι μεταφερει και που. αλλα αφου το μονο προβλημα ειναι το delete πλεον, μαλλον απο το pc θα τα καταφερει....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για κάποιο διαβολεμένο λόγο, ακόμα και αν πειράξω την registry και ορίσω τους δικούς μας φακέλους on top, αυτό πάει και βάζει τα default links πρώτα...

 

Μήπως άλλαξε τπτ στην Rom? :/

Link to comment
Share on other sites

eixa diabase paliotera pws an baleis to 8080 sto cradle kai exeis sundesh sto internet apo to pc tote o IE tou 8080 xrhsimopoiei ekeinh th grammh gia na mpainei sto intrenet..omologw omws pws de blepw na ginetai kati tetoio...thelei mhpws kapoia eidikh ruthmish ?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιώσου πως στο ActiveSync του υπολογιστή έχεις τσεκάρει εκεί που λέει κάτι σαν "Internet Pass Through" ή κάτι τέτοιο. (Δυστυχώς δεν το έχω μπροστά μου τώρα!)

 

Επίσης, δε χρειάζεται να είναι στο Cradle το 8080. Μπορείς και μέσω BT σύνδεσης με το PC να είσαι στο Internet :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cue (16 Δεκ. 2004 , 07:46)

 

Βεβαιώσου πως στο ActiveSync του υπολογιστή έχεις τσεκάρει εκεί που λέει κάτι σαν "Internet Pass Through" ή κάτι τέτοιο. (Δυστυχώς δεν το έχω μπροστά μου τώρα!)

 

Επίσης, δε χρειάζεται να είναι στο Cradle το 8080. Μπορείς και μέσω BT σύνδεσης με το PC να είσαι στο Internet :D

 

active sync -> tab rules-> pass through και επιλεγεις "the internet" ;)

δεν το χρησιμοποιω, γιατι γι αυτη την δουλεια εχω το ipaq που ειναι καλυτερο. εχω παρατηρησει ομως οτι και με αυτον τον τροπο φαινεται να ανοιγει το gprs. τι συμβαινει τελικα? ποια συνδεση χρησιμοποιει? το active sync ή το gprs??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill (16 Δεκ. 2004 , 10:05)

εχω παρατηρησει ομως οτι και με αυτον τον τροπο φαινεται να ανοιγει το gprs. τι συμβαινει τελικα? ποια συνδεση χρησιμοποιει? το active sync ή το gprs??

 

Απλά τσέκαρε στο,

έναρξη->ρυθμίσεις->συνδέσεις δεδομένων

 

στο πεδίο Internet σύνδεση έχεις ορίσει "Αυτόματο". ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cue (16 Δεκ. 2004 , 08:31)

 

Απλά τσέκαρε στο,

έναρξη->ρυθμίσεις->συνδέσεις δεδομένων

 

στο πεδίο Internet σύνδεση έχεις ορίσει "Αυτόματο". ;)

 

thanks Markus(wowow!!)

θα το δοκιμασω οταν καταφερω να ξανανοιξω το pc μου :cry:

Link to comment
Share on other sites

και ομως και παλι δε βλεπς χαιρι

1) εχω στο pass through το The Internet

2) απο τον Mobile Ιnternet Explorer ρυθμισεις->συνδεσεις ειναι ενεργοποιημενο το αυτοματη αναγνωριση ρυθμισεων

Δε γινεται τιποτα...πως το καταλαβαινω ?

1) στο κινητο δειχνει το "G" δηλαδη GPRS

2) στο pc εχω το DU METER που δειχνει τη ταχυτητα που κατεβαζω...φυσικα ειναι κολημενη στο 0 οταν μπαινω σε καποια σελιδα απο το κινητο

Γιατι ρε παιδες τι φταιει ?

Σημειωστε εχω DSL και το αν ειμαι connected δε αναγνωριζεται απο το pc απο πουθενα προφανως αφου δεν κανω connect με το κλασικο τροπο του dialup αλλα μεσω του web interface του jetspeed δινονται οι σχετικες εντολες συνδεσης !

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος The X (16 Δεκ. 2004 , 13:01)

1) στο κινητο δειχνει το "G" δηλαδη GPRS

 

Σκέτο "G" ή μαζί με το σηματάκι της έντασης στη θέση όπου είναι το σήμα?

 

Σκέτο το "G" απλά σημαίνει ότι έχεις κάλυψη, όχι ότι είσαι μέσα με GPRS.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill (16 Δεκ. 2004 , 10:05)

 

active sync -> tab rules-> pass through και επιλεγεις "the internet" ;)

δεν το χρησιμοποιω, γιατι γι αυτη την δουλεια εχω το ipaq που ειναι καλυτερο. εχω παρατηρησει ομως οτι και με αυτον τον τροπο φαινεται να ανοιγει το gprs. τι συμβαινει τελικα? ποια συνδεση χρησιμοποιει? το active sync ή το gprs??

 

Telika xrisimopoia tin sundesi tou pc (twra sas grafw apo to kinito estw ki an den exw sundesi gprs :))

Ποσα ειπες;;;

Oι γονεις σε βοηθουν να ξεπερασεις προβληματα που δεν θα ειχες αν εισουν ορφανος. :whistle:

Οσοι ειναι ανεγκεφαλοι να ΜΗΝ πατησουν εδω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill (16 Δεκ. 2004 , 10:05)

 

active sync -> tab rules-> pass through και επιλεγεις "the internet" ;)

δεν το χρησιμοποιω, γιατι γι αυτη την δουλεια εχω το ipaq που ειναι καλυτερο. εχω παρατηρησει ομως οτι και με αυτον τον τροπο φαινεται να ανοιγει το gprs. τι συμβαινει τελικα? ποια συνδεση χρησιμοποιει? το active sync ή το gprs??

 

Telika xrisimopoia tin sundesi tou pc (twra sas grafw apo to kinito estw ki an den exw sundesi gprs :))

Ποσα ειπες;;;

Oι γονεις σε βοηθουν να ξεπερασεις προβληματα που δεν θα ειχες αν εισουν ορφανος. :whistle:

Οσοι ειναι ανεγκεφαλοι να ΜΗΝ πατησουν εδω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cue (16 Δεκ. 2004 , 13:50)

 

Σκέτο "G" ή μαζί με το σηματάκι της έντασης στη θέση όπου είναι το σήμα?

 

Σκέτο το "G" απλά σημαίνει ότι έχεις κάλυψη, όχι ότι είσαι μέσα με GPRS.

 

εννος μαζι με το σημα δηλαδη δουλευει το GPRS

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβα...ερώτηση είναι αυτή ή κατάφαση? :/

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cue (15 Δεκ. 2004 , 11:53)

 

Ωραία, και πως τα σβήνω από το directory για να μη φαίνοντε στο menu? :/

 

 

Εμένα ποιος χριστιανός θα με βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος The X (17 Δεκ. 2004 , 00:36)

 

εννος μαζι με το σημα δηλαδη δουλευει το GPRS

 

καταφαση (αν ρωτας εμενα)

υποψιαζομαι οπως ειπα φταιει οτι εχω DSL.

Εσεις τη συνδεση εχετε?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

βρηκα τι γινεται

η λυση ειναι αλλου !

απο το κινητο ρυθμισεις->συνδεσεις δεδομενων πρεπει να ειναι στο αυτοματο και οχι σε παροχεα ρυθμισμενο (εγω ειχα vodafone internet) για αυτο και προτιμουσε αυτον για συνδεση GPRS

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...