Jump to content

Qtek 8080


PanagiotaroS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει μια λίστα με τις εφαρμογές και τα links που έχει το τηλ. στο φάκελο start-up. Γιατί φοβάμαι ότι το πείραξα λιγάκι :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kala olokliro smartphone kai na min exei mia efarmogi gia ksipnitiri ektos apo tin kalsiki ???????? ti na po ola ta symbian exoyn

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι νέος κάτοχος του κινητού και έχω 2 απορίες :

 

1) πως αλλάζω skins; Κατέβασα ένα LCD Plugin και το εγκατέστισα. Προσπαθώ να εγκαταστίσω ένα skin με κατάληξη cab και μου λέει οτι τα permissions δεν είναι σωστά. Τι να κάνω;

2) κάποιο προγραμμα για να γράφω ελληνικά στα sms ;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=45384&perpage=20&pagenumber=2 για τα skins..

 

για τα ελληνικά είναι ένα πρόγραμμα της interkeys..αλλά δεν ξέρω περισσότερα σχετικά με αυτό. αν το πήρες από την ελλάδα τότε απλά βάλε το τελευταίο firmwire της ace-hellas

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgehh ( 7 Δεκ. 2004 , 01:20)

 

pedia na kanw mia epigon erwtisi borw apo to kinito na vlepw ta email mou sto hotmail i den iparxei dinatotita gia tetia rithmisi?

 

Φυσικά και μπορείς. Εφόσον μπαίνεις κανονικά στο Internet μέσω του pocket Internet Explorer μπορείς να μπεις και στο site του Hotmail όπως και σε οποιαδήποτε άλλη ιστοσελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andrikosBO ( 7 Δεκ. 2004 , 22:56)

 

Καλησπέρα. Είμαι νέος κάτοχος του κινητού και έχω 2 απορίες :

 

1) πως αλλάζω skins; Κατέβασα ένα LCD Plugin και το εγκατέστισα. Προσπαθώ να εγκαταστίσω ένα skin με κατάληξη cab και μου λέει οτι τα permissions δεν είναι σωστά. Τι να κάνω;

2) κάποιο προγραμμα για να γράφω ελληνικά στα sms ;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Για την πρωτη ερωτηση κανε copy το .cab σε ενα φακελο μεσα στο τηλεφωνο, μετα βρες το με τον file manager και τρεξε το .cab οποτε αυτοματα θα εγκατασταθει. Μετα πηγαινε στο settings/home screen και επελεξε το theme που θελεις!

Link to comment
Share on other sites

ωραία.. κάτι εγινε με αυτά.. τώρα το πρόβλημα είναι άλλο. Πήγα στην σελίδα της ACE για να κάνω τις ρυθμίσεις για MMS, αλλά δεν τα κατάφερα αφου κάποια πράγματα στο E200 μου είναι διαφορετικά. Δηλαδή.

 

Ρυθμίσεις MMS : Επιλέγουμε διαδοχικά: Start->More...->MMS MMS Composer: Επιλέγουμε το Settings Settings: Επιλέγουμε Menu->New (ανάλογα με το δίκτυο σας βάζετε τις παρακάτω ρυθμίσεις)

και για CosmOTE

Name: Cosmote MMS MMSC URL : http://195.167.65.220:8002 WAP Gateway: 10.10.10.20

 

1ον : εμένα το στις επιλογές του MMS δεν έχει Settings αλλά Options.

άντε αυτό το ξεπερνάμε.

 

2ον : Στο wap Gateway μπορώ να επιλέξω μονο από τα : - Wap 1.0 Gateway - Wap 2.0 Gateway - Using HTTP

 

3ον : επιπλέον υπάρχει και το Data Connections και απο κει είναι προεπιλεγμένο το MMS Network.

 

 

Αυτάαα.. Τί να κάνω; :confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Kai's MP3 Alarm Clock 1.2 παιδια αυτο το προγραμμα ειναι ενα γαμ*το ξυπνητηρι για τα smatphone μηπως το εχει κανενας free ???????? ............ α και κατι αλλο όταν κατεβαζω ενα theme με καταληξη zip τι κανω το ξεζιπαρω και το βαζω μέσα στο stora/app/home ?? ολο τον φακελο η τα αρχεια που ειναι μεσα plz help !!!!! υπάρχει κανενα προγραμμα για theme editor γιατι αυτος της microsoft einai gia winmobile2 kai oxi gia 3

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο απο τα χερια μου εχουν περασει αρκετα κινητα ... 1 το Ν6600, πολυ αργο symbian ειδικα όταν χρησιμοποιεις themes , το SX1 , με πολλαπλα προβλήματα και αισχος μενου, το Κ700 arketa kalo kinhto alla mono ayto , ειδα και το s700, μεγαλη γκουμουτσα και σε δυνατοτητες αν εξαιρεσεις την cam με το κ700 , α και το P900ι , μεγαλο και απελπιστικά αργο , όσο για τα προγραμματα αυτα της symbian ;exoyn ola προβληματα και συνεχη κολλήματα , τωρα έχω το 8080, το οποιο το εχω ξετιναξει και ακομα να μου παθει τρελο κόλλημα, όσο για την μπαταρια μην παραπονιεστε όλα τα κινητα κρατανε το πολυ δυο μερες ειδικα όταν τα χρησιμοποιεις συνεχως !!!!!!!! αυτά ,, ελπιζω το επομενο μου κινητο να ειναι το imade ... ayta to liga

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρουμε ότι το κινητό πλέον έχει 300 ευρώ (299 :P) τελική από το Eshop της Ace Hellas.

 

Εγώ προσωπικά το χτύπησα όμως από εδώ στα 270 χωρίς δεύτερη σκέψη!!! :cool:

 

Ο κύριος Νικολούζος ευγενέστατος και πολύ εξυπηρετικός με ενημέρωσε τηλεφωνικά πως το κινητό έχει εγγύηση από την Ace Hellas και πως αύριο θα το στείλει με την ACS. :D

 

Σάββατο περνάω από το υποκατάστημα και το τσιμπάω!!! :cool:

ΈΕΕΕΕΕεεεεεεεεεεεεεεεεφυγε το 6260 πακέτο!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως ναι! Μου είπαν ότι είναι της Ace-Hellas!

Σάββατο που θα το έχω θα μπορώ να πω με σιγουριά. Αλλά δε νομίζω να υπάρχει τότε... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...