Jump to content

Ηχογραφηστε τραγουδια απο το Visual Radio


KnightRider1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο τοπικ και αν κανει να κανω το ποστ αυτο.

 

Ειναι ενα Trick για να ηχογραφησετε τραγουδια απο το visual radio.

 

1.Εγκαταστηστε το Alon MP3 Dictaphone.

2.Πηγαινετε στις ρυθμισεις του Alon MP3 Dictaphone και επιλεξτε χαμηλη ενταση ηχογραφησης (0% Gain) και κωδικοποιηση ηχογραφησης MP3 96kbps στα 16khz ή 24khz ή 32Khz, να ξερετε στα 48khz δεν μπορει γιατι το visual radio μαλλον ο ηχος του ειναι 32khz.

3.Θα ανοιξετε πρωτα το Alon MP3 Dictaphone και πατηστε κατευθειαν μενου χωρις να βγει το προγραμμα και επιλεξτε visual radio, δεν χρειαζεται να ρυθμισετε την ενταση στο visual radio αλλα μην ενεργοποιησετε το μεγαφωνο χρησιμοποιηστε μονο τα ακουστικα.

4.Αφηστε ανοιχτο το visual radio με την μουσικη που ακουτε και πατηστε πατημενο το μενου για να πατε στο Alon MP3 Dictaphone και πατηστε record (το κοκκινο) και μην ανησυχειτε δεν χρειαζεται να βαλετε τα ακουστικα στο μικροφωνο και δεν ηχογραφει καθολου απο το μικροφωνο μονο απο το visual radio ηχογραφει.

 

Alon MP3 Dictaphone http://www.alonsoftware.com/products/dictaphone_s60_3rd.htm

 

Το εχω δοκιμασει στο N95 και λειτουργει.

 

 

Καλη ηχογραφηση με καλη ποιοτητα:)

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα το Ultimate Voice Recorder ηχογραφει 8Khz σε AMR και WAV ενω με το Alon MP3 Dictaphone επιλεγεις μορφη AMR(μονο 8khz),MP3 και WAV στα 16,24,32 και 48khz αναλογα με το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο κολπακι φιλε μου, αλλα δυστυχως σε Ε71 δεν λειτουργει. Οταν παταω rec σταματαει το ραδιο (δοκιμασα και με το ultimate voice recorder), ****το και το χρειαζομαι να ηχογραφω απο το ραδιο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κι εγώ το έχω βρεί. Ωραίο είναι! Το'χω δοκιμάσει μέχρι στιγμής στο N95, θα το δώ και στο 5700.

Αυτό το πρόγραμμα δεν είναι μόνο για εγγραφή απο ραδιόφωνο, μπορείτε να γράψετε και φωνή στις προαναφερόμενες ποιότητες! Κάτι που δεν κάνει κανένα ανταγωνιστικό του!!!! Εγώ το χρησιμοποιώ με το N95 στα 96 KBPS και 32 KHZ γιατί στα 48 βγάζει προβλήματα!

Αν δεν κόλαγε σε ορισμένα πράματα όπως είναι το internet ραδιόφωνο, θα ήταν τέλειο!

 

Και στο 5700 σταματάει ο ήχος και γράφει απ'το μικρόφωνο! Δεν υπάρχει η επιλογή 32 KHZ εκεί! Μόνο 8 και 48 έχει αλλά πάντα το ίδιο αποτέλεσμα. Συμβαίνει και σ'όλες τις άλλες διαθέσιμες μορφές.

haigoeo με τί ρυθμίσεις το'χεις δοκιμάσει γιατί μ'ενδιαφέρει;;;;

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...