Jump to content

Blackberry 9520 Storm II


rokko1974
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το εχει το vnp και λεω να παω να το παρω το εχει αγορασει κανενας απο εκει ?

Είναι vodafone.

Γιατί δεν περιμένεις λίγο και να το πάρεις από την ίδια τη vodafone, εδώ στην Ελλάδα, με ότι σημαίνει αυτό σε τιμή κ.λ.π.;

Εγώ θα το πάρω από e-shop, αναγκαστικά, έτσι ώστε να είναι τελείως ελεύθερο και χωρίς logo δικτύου γραμμένο πάνω του γιατί έχω cosmote.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι vodafone.

Γιατί δεν περιμένεις λίγο και να το πάρεις από την ίδια τη vodafone, εδώ στην Ελλάδα, με ότι σημαίνει αυτό σε τιμή κ.λ.π.;

Εγώ θα το πάρω από e-shop, αναγκαστικά, έτσι ώστε να είναι τελείως ελεύθερο και χωρίς logo δικτύου γραμμένο πάνω του γιατί έχω cosmote.

 

το εχει e-shop τωρα?

:p
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο'τι ειδα θα εχει ελληνικο μενου ετσι??

μπορω μεσο bb να βλεπω ποσο data κατεβαζω??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν καλά καλά φτάσει στα ράφια των καταστημάτων το Storm II, ξεκίνησαν να οργιάζουν οι φήμες σχετικά με τον αντικαταστάτη του που δεν θα είναι άλλο από το Storm III. Οι φήμες θέλουν τη τρίτη "καταιγίδα" να έχει συρόμενο πληκτρολόγιο, αφού πλέον το Storm δεν ανταγωνίζεται μόνο το iPhone, αλλά και κινητά όπως το Motorola Droid. Ακόμη περιμένουμε μνήμη Ram 512MB, πάχος αντίστοιχο του iPhone 3GS και χρόνο εκκίνησης μικρότερο των 20 δευτερολέπτων. Το κωδικό όνομα της νέας συσκευής στους διαδρόμους της Καναδικής RIM θα είναι πιθανότατα "Blackhawk". Υπομονή και σύντομα θα ξέρουμε ακόμα περισσότερα.

 

[source: BlackBerryBlog]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγριτικό με ταχύτητα των browser:

 

1. Apple iphone 3GS (<6 sec)

2. HTC HD2 (6 sec)

3. Motorola Milestone (8 sec)

4. Nokia N900

5. Palm Pre (10 sec)

6. Nokia N97 mini (11 sec)

7. Blackberry Storm2 (12 sec)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στον φλεβάρη. Σίγουρα VF και WIND και μάλλον και Cosmote.

Η δύναμη των forum, εκτός της ανταλλαγής τεχνικών στοιχείων βοηθείας κ.λ.π., είναι και η ενημέρωση για την άφιξη, κυκλοφορία, συσκευών με την προϋπόθεση ότι η ενημέρωση αυτή είναι ηλεγμένη. Σε διαφορετική περίπτωση μετατρέπεται σε παραπληροφόρηση.

Τέλος σε κάθε περίπτωση αναφέρουμε την πηγή.

Εύχομαι ο φίλος koukas να έχει δίκιο και το storm 2 να κυκλοφορήσει και από τα άλλα δίκτυα, εκτός της vodafone.

 

Πως ειναι δυνατον να βγαζει η VF στο φυλαδιο της οτι εχει αποκλειστικοτητα

:wacko:

Το ίδιο έλεγε και για το iPhone.

Μπορεί η αποκλειστικότητα αυτή να έχει χρονικό ορίζοντα, θα δείξει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μπορεί να είναι wisfull thinking ή να έχουν διασφάληση πως θα το φέρουν πρώτοι. Επίσης μπορεί να είναι ένα απλό λάθος κάποιου μέσα στην VF που δεν έιχε την πληροφορία σωστά και επέθεσε πως θα έχουν αποκλειστικότητα. Πάντωσ αν συνεχίσουν να το γράφουν θα γίνουν πολύ ρόμπα σύντομα...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μπορεί να είναι wisfull thinking ή να έχουν διασφάληση πως θα το φέρουν πρώτοι. Επίσης μπορεί να είναι ένα απλό λάθος κάποιου μέσα στην VF που δεν έιχε την πληροφορία σωστά και επέθεσε πως θα έχουν αποκλειστικότητα. Πάντωσ αν συνεχίσουν να το γράφουν θα γίνουν πολύ ρόμπα σύντομα...

Δείχνεις να είσαι πολύ σίγουρος για αυτό που λές. Εγώ πάντως ευχομαι να έχεις δίκιο. Πές μας όμως κάτι παραπάνω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στον καταλογο της VF του Δεκεμβριου δειχνει το storm 2 στα προσεχως σαν αποκλειστικοτητα. Δεν μπορει να εχουν κανει τοσο λαθος και να γινουν ρομπα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αποκαλείψω τις πηγές μου γιατί θα τις χάσω. Απλά ας πούμε πως είναι πολύ αξιόπιστες. Ξέρω πως η RIM έδωσε δυνατότητα και σους 3 να το φέρουν. Δεν ξέρω μόνο για την Cosmote αν εξάσκησε αυτό το δικαίωμα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά για φλεβάρη πάει. Ελπίζω μόνο να τον προλαβουμε για όλους όσουσ είναι στην αναμονή. Προσωπικα δεν αλλάζω το 9700 με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν αλλάζω το 9700 με τίποτα.

Και θα κάνεις πολύ καλά:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι στην παρεα....το 9530 ειναι αλλο μοντελο ή το ιδιο απλα αλλαζει το ονομα στις αλλες χωρες???

σκεφτομαι να το φερω απ' εξω....θα δολευει στα ελληνικα δκτυα???

Link to comment
Share on other sites

Το 9530 ειναι η αμερικανικη CDMA version της πρωτης γενιας Storm. Ο διαδοχος του για την Αμερικη λεγεται 9550

 

Δεν παιζουνε σε ελληνικα δικτυα.

 

Εσυ θα ασχοληθεις ειτε με το 9500 (που δεν στο προτεινω) ειτε με το διαδοχο του 9520 που θα κυκλοφορησει προσεχως στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Το 9530 ειναι η αμερικανικη CDMA version της πρωτης γενιας Storm. Ο διαδοχος του για την Αμερικη λεγεται 9550

 

Δεν παιζουνε σε ελληνικα δικτυα.

 

Εσυ θα ασχοληθεις ειτε με το 9500 (που δεν στο προτεινω) ειτε με το διαδοχο του 9520 που θα κυκλοφορησει προσεχως στην Ελλαδα

 

σε ευχαριστω ringo7213...κατατοπιστικοτατος :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, όλα παίζουν στα ελληνικά GSM δίκτυα. Απλά οι αμερικάνικες εκδόσεις (9530, 9550) έχουν επιπλέον CDMA δέκτη πέρα από GSM (και 3G).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, όλα παίζουν στα ελληνικά GSM δίκτυα. Απλά οι αμερικάνικες εκδόσεις (9530, 9550) έχουν επιπλέον CDMA δέκτη πέρα από GSM (και 3G).

Έτσι έχουν τα πράγματα με το επιπλέον του κλειδώματος των 'Αμερικανικών' συσκευών στα δίκτυα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλη ερωτηση , θα παιξει με cosmote ? θα χρειαστει καποιο ξεκλειδωμα?

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=193985

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Για να το έχει φέρει ελληνικό site σημαίνει οτι θα είναι και ξεκλείδωτο. Τα ΒΒ δεν είναι κατα κανόνα κλειδωμένα. Είναι όμως το 9550 και όχι το 9520, ενδεχομένος να έχεις πρόβλημα με τα λογισμικά καθως θα πρέπει να ψάχνεις σε ξένα site για os.

 

Υπάρχεί και το 9520 εδώ. Είναι πιο ακριβό αλλά θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Blackberry 9520 Storm II
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...