Jump to content

Blackberry 9520 Storm II


rokko1974
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=MtMlYOw5EIo]YouTube - Blackberry Storm 2 review[/ame]

 

Χωρίς wifi??

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα διαβάσει κάπου, δεν θυμάμαι που, ότι τα πρώτα που δώσανε από δω και από κει για reviews δεν είχαν wifi και επίσης φορούσαν παλαιότερο λογισμικό του 9530 και όχι το 5,0 με το οποίο θα κυκλοφορήσει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου αρέσει πιο πολύ το πρώτο. Με χαλάει λίγο που έφυγαν τα hardware keys. Βέβαια ζηλευω την νέα οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο λόγο ώστε κάποιος να πάει από το 1 στο 2 :)

Μη πω ότι τα κουμπάκια του 1ου (πλαινά νίκελ & τα 4 μπροστινά) είναι κατά πολύ καλύτερα & ομορφότερα από του 2ου....

Ακόμη δεν έχω καταλάβει τον λόγο που θα κυκλοφορήσει Νο2.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος είναι απλός, θέλουν να κρατήσουν το προϊόν και το όνομα της εταιρίας ζωντανό και να συνεχιστεί η συζήτηση για το storm τώρα που η apple έβγαλε το νέο iphone.

 

εγώ την τόσο σύντομη κυκλοφορία του 2 την βλέπω σαν μαρκετίστικη κίνηση και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω βάζω τα υπερ και τα κατα έτσι όπως τα έχω δει μέχρι τώρα.

 

Υπερ

Ταχύτητα - ανταπόκριση. Αν και πιστεύω ότι είναι λόγο του OS 5.0

Οθόνη

Φινίρισμα - ποιότητα κατασκεύης

 

Κατά

Πλαινά πλήκτρα. Αν και είναι υποκειμενικό

 

Προσωπική μου γνώμη πάντα πριν τα Χριστούγεννα δεν το βλέπω και Ελλάδα άστο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω βάζω τα υπερ και τα κατα έτσι όπως τα έχω δει μέχρι τώρα.

 

Υπερ

Ταχύτητα - ανταπόκριση. Αν και πιστεύω ότι είναι λόγο του OS 5.0

Οθόνη

Φινίρισμα - ποιότητα κατασκεύης

 

Κατά

Πλαινά πλήκτρα. Αν και είναι υποκειμενικό

 

Προσωπική μου γνώμη πάντα πριν τα Χριστούγεννα δεν το βλέπω και Ελλάδα άστο καλύτερα.

 

Ταχύτητα - ανταπόκριση όπως πολύ σωστά γράφεις είναι θέμα ος οπότε πάει αυτό.

Οθόνη & ποιότητα δεν βρίσκω κάποια σημαντική διαφορά. Ίδια ποιότητα. Ίδια οθόνη απλά λίγο διαφορετική.

Με λίγα λόγια κανένα όφελος για τους καταναλωτές. Μόνο μαρκετίστικους λόγους βρίσκω και συμφωνώ με τους παραπάνω. Μόνο η RIM θα βγει κερδισμένη που θα τρέξουν ορισμένοι να το αγοράσουν.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον βιντεάκι που εξηγεί πολλά για την οθόνη http://www.youtube.com/watch?v=dmlLPtRAbuw

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν νέες φωτογραφίες που συγκρίνει το πίσω μέρος τον δύο storm.

Όπως θα δείτε από ένα κουμπί πήγαμε στα τέσσερα μεγάλα...

 

http://farm3.static.flickr.com/2575/3857928833_2b8f09393f_o.jpg

 

Όπως μπορείτε να διαπιστώσετε, η αρχική οθόνη (storm 1) χρησιμοποιεί ένα μικρό κουμπί τοποθετημένο στη μέση της συσκευής. Ένα από τα ζητήματα με τον αρχικό σχεδιασμό ήταν ότι όταν το πατάγες σε διάφορα μέρη της οθόνης (εξωτερικά άκρα) έπρεπε να χρησιμοποιούμε πιο πολύ δύναμη για να πάρουμε το κλικ. Με την δεύτερη οθόνη (Storm 2) όμως, τα κουμπιά έχουν κατανεμηθεί ομοιόμορφα κατά τρόπον ώστε να μην έχει σημασία που θα κάνετε κλικ.

 

Και βέβαια υποστηρίζει το πολύ καλό multi-press!!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να γράφεις γρήγορα πας στο 9520. Διαφορετικά, προς το παρόν δε βρίσκω άλλο λόγο να αφήσει κάποιος το 9500.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Blackberry Storm 2 vs storm 1

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bpHMcQavUAQ]YouTube - Blackberry Storm 2 vs storm 1[/ame]

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 2 είναι πολυ πολυ πιο όμορφο!

 

Ο ήχος του 2 όταν πατάς στην οθόνη είναι σαν Light saber! χαχα!

 

Το ος, κάνει διαφορά. Η 5 ακόμα και σε beta που κυκλοφόρησε ήταν ασύγκριτα πιο γρήγορη

 

PS: Ο τύπος είναι απλά braindead! Μακράν το χειρότερο review που έχω ακούσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρε το μάτι κανενός μήπως καμιά ενημέρωση για τη διάθεση του τηλεφώνου; Έχω την επιδότηση και κάθεται, αν έιναι να έρθει σύντομα σχετικά να περιμένω...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει WiFi... αφού έκανε ιδιαίτερη μνεία στο θέμα!

 

Πρόσεξε κανείς την ελεύθερη μνήμη μέτα το startup;... 144ΜΒ!!!!!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Η καταπληκτική οθόνη δεν μου άφησε και πολλά περιθώρια για να χαρώ και για το app memory :lol:

 

Σε άποψη ταχύτητας δεν είχε ανάγκη ούτε το πρώτο. Ακόμα και με τα 32mb είμαστάν ευχαριστημένοι αλλά η οθόνη ήθελε σίγουρα δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει κανένα νεότερο για το πότε θα έρθει στην Ελλάδα;Στην Vodafone έχουνε ακόμα το παλιό!Αξίζει να το πάρουμε από το εξωτερικό ή θα έχουμε μετά τίποτα άλλα προβλήματα όπως με ασυμβατότητα για παράδειγμα των ελληνικών χαρακτήρων-ελληνικό μενού;

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζουν κανονικά τα ελληνικά. Έτσι κι αλλιώς και ελληνικά να μην έχει αλλάζει απλά το ος με μια πολυ απλή διαδικασία.

Τα ΒΒ δεν έχουν ελληνικό μενού, διαβάζουν και γράφουν στα ελληνικά.

 

Δεν υπάρχει ακόμα κάποια ανακοίνωση για την κυκλοφορία του 2.

 

Υπ όψιν αν το πάρεις απ έξω προκειμένου να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία blackberry απο τον πάροχο σου θα πρέπει να το ξεκλειδώσεις. Αυτό γίνεται η με πρόγραμμα ή στέλνεις κάποια στοιχεία (ΙΜΕΙ, κλπ) σε εξειδικευμένες ιστοσελίδες και στο κάνουν αυτοί

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζουν κανονικά τα ελληνικά. Έτσι κι αλλιώς και ελληνικά να μην έχει αλλάζει απλά το ος με μια πολυ απλή διαδικασία.

Τα ΒΒ δεν έχουν ελληνικό μενού, διαβάζουν και γράφουν στα ελληνικά.

 

Δεν υπάρχει ακόμα κάποια ανακοίνωση για την κυκλοφορία του 2.

 

Υπ όψιν αν το πάρεις απ έξω προκειμένου να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία blackberry απο τον πάροχο σου θα πρέπει να το ξεκλειδώσεις. Αυτό γίνεται η με πρόγραμμα ή στέλνεις κάποια στοιχεία (ΙΜΕΙ, κλπ) σε εξειδικευμένες ιστοσελίδες και στο κάνουν αυτοί

 

Thanks φίλε για την άμεση απάντηση!:)Μάλον θα περιμένω μέχρι να έρθει Ελλάδα...:worry:

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://media.boygeniusreport.com/wp-content/uploads/2009/09/blackberry-storm2-bestbuy.jpg

 

Από 25/10 η θα ξεκινήσει η κυκλοφορία του απο την Verizon οπότε δεν θα αργήσει και πολύ ακόμα να βγεί και εδώ.

 

Περισσότερα εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το STORM2 είναι βελτιωμένο σε αρκετούς τομείς απ' ότι έχω δεί και κυρίως πρέπει να έχει καταπληκτική οθόνη!

 

http://i1.phonearena.com/showimage.php?m=Reviews.Images&f=name&id=59628

 

http://www.phonearena.com/htmls/RIM-BlackBerry-Storm-2-9550-Preview-review-r_2276.html

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι καλά διαβάσατε στον τίτλο, ακόμα δεν βγήκε η συσκευή και βγήκε το πρώτο leaked os!

 

http://www.megaupload.com/?d=4QT4VJ59

 

Το λίνκ είναι εντελώς άχρηστο και δεν λειτουργεί για το 9500 ούτε 9530. Παρόλα αυτά παραμένει ακόμα αστείο που κυκλοφορεί λειτουργικό για συσκευή που δεν είναι εμπορικά διαθέσιμη.

 

Λέτε να είναι τρίκ για να μας δελεάσουν; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Blackberry 9520 Storm II
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...