Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Κατέβασε το morelocale από το market κι επέλεξε ελληνικά.

 

 

Θεός!!!!!!! Και πήρα μια τρομάρα :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχήν ευχαριστώ για τις πληροφορίες.....

 

 

..."μπαίνεις σε recovery mode (με σβηστό το κινητό, κρατάς πατημένο το back και πατάς στιγμιαία το power)".....

 

Έκανα αυτό που μου είπες με το πρώτο αρχείο και βγάζει τα παρακάτω:

 

FASTBOOT

 

<VOL DOWN> HBoot Mode

<MENU> Reset Device

 

Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις πληροφορίες.....

 

 

..."μπαίνεις σε recovery mode (με σβηστό το κινητό, κρατάς πατημένο το back και πατάς στιγμιαία το power)".....

 

Έκανα αυτό που μου είπες με το πρώτο αρχείο και βγάζει τα παρακάτω:

 

FASTBOOT

 

<VOL DOWN> HBoot Mode

<MENU> Reset Device

 

Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;;;;

 

Με συγχωρείς. Έκανα λάθος:O. Είναι Home+Power και όχι Back+Power.

Link to comment
Share on other sites

έκανα αυτό που μου είπες και έχει κολλήσει στην αρχική οθόνη "HERO"

 

κάνει αρκετή ώρα για το update????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,αναβαθμισα και εγω επιτυχως σε 2.1 αλλα εκανα μια βλακεια με τις επαφες και τις εχω περασει στο pc σαν windows contacts..Υπαρχει καποιος τροπος να τις περασω στο τηλεφωνο μεσω gmail η outlook η και με καποιον αλλο τροπο???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Παιδια σορρυ που το ξαναβαζω αλλα πραγματικα πρεπει να τις περασω αμεσα

Link to comment
Share on other sites

έκανα αυτό που μου είπες και έχει κολλήσει στην αρχική οθόνη "HERO"

 

κάνει αρκετή ώρα για το update????

 

Θέλει περίπου δέκα λεπτά για κάθε αναβάθμιση. Μην το πειράξεις σε αυτή τη φάση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ που το ξαναβαζω αλλα πραγματικα πρεπει να τις περασω αμεσα

 

Μέσω του HTC Sync κάνεις απλά συγχρονισμό το τηλέφωνο με τα Windows Contacts.

Link to comment
Share on other sites

Το κανω αυτο αλλα μου γραφει οτι ο συγχρονισμος απετυχε....Μηπως κανω κατι λαθος???

 

Thanks

Ακυρο τη βρηκα τη λυση

 

Ευχαριστω

Edited by thenry
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Έχω custom rom εδώ και καιρό..με όλα αυτά που έδωσε η HTC πριν λίγες μέρες επίσημα..οπότε θα μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου γι'αυτούς που έχουν απορίες..

 

Το navigation είναι ας το πούμε extension του Maps αλλά δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα..(με το BrutMaps γίνεται!)το turn by turn τώρα που έχει είναι ΆΣΧΕΤΟ με τα voice commands.

Τα voice commands είναι για search στο internet+μέσα στο κινητό,για να ανοιγοκλείνεις εφαρμογές,να παίρνεις τηλέφωνα κλπ. αλλά με τα Ελληνικά δεν το έχει ΚΑΘΌΛΟΥ!

Τώρα το turn by turn και άλλες εφαρμογές(θα καταλάβετε)χρειάζονται ένα app από το market που είναι "text to speech synthesis" για να δουλέψουν αλλά και αυτές δεν έχουν ελληνικά(τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα),με αγγλικά μια χαρά.

 

Δεν ξέρω αν μπορείς σε όχι rooted Hero να βάλεις το BrutMaps αλλά αν γίνεται βάλτε το,έχει ένα γαμάτο που δεν έχει το κανονικό και αυτό είναι ότι μπορεί και σώζει τα tiles των χαρτών στην SD και μπορεί μετά να τα διαβάζει από εκεί χωρίς να τα ξανακατεβάζει από το 3G/GPRS οπότε γλιτώνει MB data και φυσικά προσφέρει και το Navigation!

 

Θυμάμαι ότι ήθελα να γράψω και άλλα αλλά αυτή την στιγμή...blackout! :O

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Το κανω αυτο αλλα μου γραφει οτι ο συγχρονισμος απετυχε....Μηπως κανω κατι λαθος???

 

Thanks

Ακυρο τη βρηκα τη λυση

 

Ευχαριστω

 

Μπορείς να την αναφέρεις, σε περίπτωση που αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και κάποιος άλλος;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια βοήθεια στα παρακάτω:

 

Φοράω την 2.73.405.66 και θέλω την ...95 για να λάβω το ΟΤΑ 2.1.

Κατέβασα το minor update και ακολούθησα τις παρακάτω οδηγίες αλλά στο recovery mode δεν μπορώ να επιλέξω το update. Το κάνω highlight αλλά κάνω κλικ με το trackball και δε γίνεται τίποτα.

 

Μήπως υπάρχει σε .exe να το εγκαταστήσω μέσω HTC Sync ;;;

 

 

Οι οδηγίες που ακολούθησα:

Για να τα εγκαταστήσεις, ακολουθείς την παρακάτω διαδικασία 2 φορές (μία φορά για το καθένα):

 

[*]μετονομάζεις το αρχείο σε update.zip

[*]το αντιγράφεις στην κάρτα SD

[*]μπαίνεις σε recovery mode (με σβηστό το κινητό, κρατάς πατημένο το home και πατάς στιγμιαία το power)

[*]Αν δεν βρει το αρχείο από μόνο του, για να ξεκινήσει η αναβάθμιση, επέλεξε το "update from zip" (ή κάπως έτσι)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από ένα παλιό κάτοχο....

Πέρασα την καινούργια rom 2.1.

Το ερώτημα μου είναι αν υπάρχει κάποιο tutorial που να μπορώ να rootάρω το τηλέφωνο τώρα που έχω την 2.1....

Δεν με ενδιαφέρει να βάλω κάποια custom rom, μόνο να το rootάρω θέλω... Αν βέβαια γίνεται μόνο με πέρασμα κάποιας άλλης rom.... μόνο να γίνεται...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την αναφέρεις, σε περίπτωση που αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και κάποιος άλλος;

 

Tελικα ηταν πιο ευκολο απο οτι νομιζα,απλα περασα τις επαφες στο outlook και στις επιλογες του htc sync εβαλα να συγχρονισει απο outlook οχι με windows contacts....

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο μπορεί κανείς να κρατήσει σημειώσεις στο Hero?

Γιατί είχα πάει σήμερα στο saturn να το δώ και σε ένα hero που είχαν στο ράφι και μπορούσες να παίξεις δεν είχε καμία εφαρμογή notes...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update όπως είπε ο φίλος Mitos79 αλλά το 2.1 δεν μου έχει έρθει ακόμα εδώ και 2 μέρες..

Είναι λογικό αυτό ?

Κάποιος άλλος τρόπος για να το "βιάσω" να έρθει υπάρχει ?

Link to comment
Share on other sites

πώς λειτουργεί το voice commands στο hero?

Τελικα απο ότι κατάλαβα voice commands εμεις δεν θα δουμε :(

Κρατάς πατημένο το πλήκτρο κλήσεις και θα εμφανιστεί η οθόνη των φωνητικών εντολών(βλ attachment)

 

Καλησπέρα παιδιά από ένα παλιό κάτοχο....

Πέρασα την καινούργια rom 2.1.

Το ερώτημα μου είναι αν υπάρχει κάποιο tutorial που να μπορώ να rootάρω το τηλέφωνο τώρα που έχω την 2.1....

Δεν με ενδιαφέρει να βάλω κάποια custom rom, μόνο να το rootάρω θέλω... Αν βέβαια γίνεται μόνο με πέρασμα κάποιας άλλης rom.... μόνο να γίνεται...

 

Απ'ότι είχα διαβάσει πριν βγεί το επίσημο 2.1 update έλεγαν πως αν θέλετε να κάνετε root στο κινητό σας να ΜΗΝ περάσετε την official 2.1 όταν βγεί γιατί κλειδώνει ο bootloader και θα πάρει καιρός να τον ξεκλειδώσουν!

Καλό θα ήταν να πέρναγες μια rom που είναι απλά rooted πριν περάσεις την official..

Ψαξε λίγο και στο xda-developers μήπως και τελικά δεν κλειδώνει..

 

 

Με ποιό τρόπο μπορεί κανείς να κρατήσει σημειώσεις στο Hero?

Γιατί είχα πάει σήμερα στο saturn να το δώ και σε ένα hero που είχαν στο ράφι και μπορούσες να παίξεις δεν είχε καμία εφαρμογή notes...

 

απλά μπες στο market και κάνε search για "note" θα σου βγάλει αρκετά free apps..

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το πλήκτρο κλήσεις και θα εμφανιστεί η οθόνη των φωνητικών εντολών(βλ attachment)

 

 

 

Απ'ότι είχα διαβάσει πριν βγεί το επίσημο 2.1 update έλεγαν πως αν θέλετε να κάνετε root στο κινητό σας να ΜΗΝ περάσετε την official 2.1 όταν βγεί γιατί κλειδώνει ο bootloader και θα πάρει καιρός να τον ξεκλειδώσουν!

Καλό θα ήταν να πέρναγες μια rom που είναι απλά rooted πριν περάσεις την official..

Ψαξε λίγο και στο xda-developers μήπως και τελικά δεν κλειδώνει..

 

 

 

 

απλά μπες στο market και κάνε search για "note" θα σου βγάλει αρκετά free apps..

Σ'εμενα με επισημη δεν το κανει....Achilix μαλλον εσύ εισαι custom....

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Δυο θεματα εχω μετα το update:

To κινητο αργει πολυ περισσοτερο + η μπαταρια διαρκει πολυ λιγοτερο.

 

Εχω επενεργοποιησει animations, 3g , κι διαφορα αλλα οπως πριν την αναβαθμιση.

Εχω κανει κι reset to hardware defaults οπως κι format της sdcard.

 

Αντιμετωπιζει κανεις τα ιδια ή μονο εγω? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ασχετο παιδια αλλα το bluetooth ξεκλειδωνει για να στελνει αρχεια σε αλλες συσκευες?

μόλις δύο σελίδες πίσω

 

!!!!!

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είχα διαβάσει πριν βγεί το επίσημο 2.1 update έλεγαν πως αν θέλετε να κάνετε root στο κινητό σας να ΜΗΝ περάσετε την official 2.1 όταν βγεί γιατί κλειδώνει ο bootloader και θα πάρει καιρός να τον ξεκλειδώσουν!

Καλό θα ήταν να πέρναγες μια rom που είναι απλά rooted πριν περάσεις την official..

Ψαξε λίγο και στο xda-developers μήπως και τελικά δεν κλειδώνει..

 

Δηλαδη προς το παρόν δεν γίνεται.... Προσπάθησα να κάνω downgrade για να ρουτάρω μια παλιά και μετά να περάσω την 2.1 ρουταρισμένη αλλά τίποτα, ούτε με goldcard....

Κρίμα γιατί αν δεν καταφέρω να το ρουτάρω μάλλον δεν θα ξαναδώ update....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το πρώτο κομμάτι της αναβάθμισης εδώ και το δεύτερο (σε 2.1) από εδώ.

 

Για να τα εγκαταστήσεις, ακολουθείς την παρακάτω διαδικασία 2 φορές (μία φορά για το καθένα):

 

  • μετονομάζεις το αρχείο σε update.zip
  • το αντιγράφεις στην κάρτα SD
  • μπαίνεις σε recovery mode (με σβηστό το κινητό, κρατάς πατημένο το home και πατάς στιγμιαία το power)
  • Αν δεν βρει το αρχείο από μόνο του, για να ξεκινήσει η αναβάθμιση, επέλεξε το "update from zip" (ή κάπως έτσι)

Το unlocked που λες αναφέρεται μόνο στο δίκτυο, δηλαδή μπορεί να δουλέψει σε οποιοδήποτε δίκτυο. Αντίθετα, εάν ήταν locked, θα μπορούσε να λειτουργήσει μόνο στο δίκτυο για το οποίο ήταν κλειδωμένο.

 

 

 

 

Κατέβασε το morelocale από το market κι επέλεξε ελληνικά.

 

H διαδικασία αυτή ισχύει και για το build που τελειώνει σε .38 (όπως το δικό μου), ή όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...