Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το link για του tron13 στο rapidshare λέει ότι μπορεί να κατέβει μόνο 10 φορές και ότι είναι για premium accounts.Κάνω κάτι λάθος?

 

 

Δεν έχω ιδέα τι συνέβη με το αρχείο μου... δεν το βρίσκω...

το ανεβάζω απο την αρχή...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Και αν μετά θέλω να βάλω την επίσημη θα μπορέσω?και να βγάλω την custom recovery rom αμα θελήσω να το πουλήσω?

Μετά απλά κάνεις reflash με το επίσημο RUU exe και τελείωσες... ο επόμενος όμως θα δυσκολευτεί να το rootάρει, εκτός αν εγκαταστήσεις την πρώτη 1.5 official rom.

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

το επίσημο RUU που θα το βρούμε για 1.5 εννοώ ελληνικό!

 

Εδώ μπορείς να βρεις τα επίσημα RUU (1.5). Σ' ενδιαφέρουν τα WWE (World Wide English).

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ άλλαξε...

 

http://www.roufianos.com/showthread.php/12062-HERO-Oficial-ROOTED-2.1-ROM-SU-Wireless-Tether

 

Τώρα ακόμα πιο γρήγορη... more free space...!!!:) (png optimization)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείς να βρεις τα επίσημα RUU (1.5). Σ' ενδιαφέρουν τα WWE (World Wide English).

 

Κανουν αυτά παρ'όλο που το δικό μου είναι αγορασμένο από Ελλάδα?

 

EDIT:

Όσοι θέλουν, μπορούν να χρησιμοποιήσουν το RUU. Ωστόσο, πρέπει να ξέρετε ότι θα κλειδώσει το SPL σας. Αν δεν ξέρετε τι είναι αυτό ή αν δε σας ενδιαφέρει να αποκτήσετε πρόσβαση root στο Hero σας, κατεβάστε το RUU και τρέξτε το. Θα πρέπει να έχετε εγκατεστημένο το HTC Sync.

 

Επίσημη rooted 2.1 ROM

 

Αν εγκαταστήσω την επίσημη...θα έχω πρόβλημα να βάλω μετά άλλη custom?

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

ναι αν βαλεις την επισημη εκδοση τοτε το κινητο κλειδωνει και δε μπορεις να βαλεις τπτ αλλο μεσα

 

θα ξεκλειδωθει με καποιο τροπο αλλα αυτο θα απρει καιρο, πχ το τελευταιο κλειδωμα στο magic πηρε πανω απο 3 μηνες για να ξεκλειδωσει

 

αν εχεις σκοπο να δοκιμασεις μελλοντικα καποια αλλη rom τοτε θα σου συνιστουσα να μη τη βαλεις

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ty και πάλι παιδιά..για τις οδηγίες...!

 

Στο ταιβανέζικο σάτι της htc που υπάρχει το update λέει είναι για 2.73.751.13 . Εγώ δεν εχω αυτό.Εμένα αριθμός έκδοσης είναι το 2.73.405.38. Αρα το RUU που υπάρχει αυτή την στιγμή θα παίξει σε μένα(για το επίσημο λέω).

 

Τελικά πιστεύεται θα έχω πρόβλημα...είναι κανεις που έβαλε τα καινούρια....Εντυπώσεις?

Edited by loykoylos
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ενημερώσω οτι απ' όλες τις ROM που δοκίμασα χτες, (roufianos, cronos 1.6, paul, 42 turkeys, VillainRom 10), μόνο η villain έχει integrated ελληνικό πληκτρολόγιο, αν και όπως όλες δεν έχει ελληνικά μενού. Την προτείνω όμως γιατί όταν βγει η WWE θα κάνουν update ΟΤΑ και δε θα χαθούν οι ρυθμίσεις.
about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς louk κανα δύο Google apps και το market εμφανιζόταν στα ελληνικα, αντε και το ρολόι. Αντίθετα, η villain έχει ελληνικό keyboardμε spell check, όπως βλέπεις. Το morelocale, όπως είπε και ο tron, ενεργοποιεί την integrated υποστήριξη γλώσσας. Wwe προσεχώς...

 

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά είναι απο default μέσα στον κώδικα του android.

Στην πρώτη εκκίνηση μετά το flashαρησμα, εκεί που διαλέγεις την γλώσσα, ακόμα και αν δεν την έχει(όπως έγινε με εμένα όταν πέρναγα την official γαλλική 1.5 rom)δεν επιλέγεις τίποτα,απλά πατάς επόμενο και θα αναγνωρίσει την γλώσσα από την SIM κάρτα..

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

τότε γιατί δεν την αναγνώρισε στον McKriss την ελληνική...εννοώ πλήρως

 

Eπισης μπορεί κανεις να πει τι δουλευει και τι δεν δουλευει απο το κανονικο Eclair...3D album, live wallpapers bluetooth κτλ!!!

Edited by loykoylos
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά είναι απο default μέσα στον κώδικα του android.

Στην πρώτη εκκίνηση μετά το flashαρησμα, εκεί που διαλέγεις την γλώσσα, ακόμα και αν δεν την έχει(όπως έγινε με εμένα όταν πέρναγα την official γαλλική 1.5 rom)δεν επιλέγεις τίποτα,απλά πατάς επόμενο και θα αναγνωρίσει την γλώσσα από την SIM κάρτα..

 

Όπως τα λες Achilx... για τις εκδόσεις Ευρώπης, Αμερικής κτλ. Για να σας δώσω παράδειγμα, πριν είχα τη VillainROM 6.0-6.2.2 που είναι port απ το Αμερικάνικο Droid Eris (~Hero). Ήταν πιο Ελληνική απ' την Ακρόπολη!!! Full μετάφραση σε όλα. Αυτό γιατί η ROM ήταν βασισμένη στη World Wide English επίσημη ROM. Άμα δείτε στους xda, πολλοί devs αφαιρούν για χ λόγους γλώσσες απ' τα releases που ανεβάζουν. Το ίδιο και η ταϊβανέζικη HTC official. Μπορεί η αναγνώριση γραφής για κινέζικα που έχει μέσα να την "βαραίνει". Λίγο υπομονή και θα έρθει και η καλή rom να χαρούμε.

Για το δεύτερο ερώτημα, δουλεύουν όλα. Και voice search (κατεβάζεις .apk).

Μόνο τα live walls και το friendstream λείπουν.

Edited by McKriss
about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά....τοσο βαριά και ασήκωτα είναι live walls και το friendstream που ο 528mhz του hero δεν τα σηκώνει....δεν μπορω να το καταλάβω

 

 

 

EDIT:

Σ'αυτούς που βάλανε την επίσημη...είδα ένα βίντεο στο youtube ότι από το legend λείπει το MyLocation απο τον καιρό...Ισχύει αυτό και στο hero πλέον?

 

το βίντεο ελληνικό είναι Edited by loykoylos
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εμένα με έκανε geotag κατευθείαν σε όλες τις ROM. Μόνο η επίσημη να ξέφυγε;

 

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

Edited by McKriss
about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Το είδα. Δε νομίζω όμως ότι πρόσθεσε κάτι καινούριο. Υπομονή και θα το πάρουμε το update.

 

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γι' αυτούς που δεν νοιάζονται για ελληνικό μενού ή σε όσους το morelocale κρασάρει, υπάρχει λύση για ελληνικό πληκτρολόγιο. Μονταρισμένο πληκτρολόγιο της HTC με άπειες ωραίες ρυθμίσεις (π.χ. διάρκεια της δόνησης) από εδώ.
Follow the path of the shepherd...
Link to comment
Share on other sites

Α, επίσης, σύμφωνα με το techblog, ξεκίνησε επισήμως η διανομή over the air της 2.1 για το Hero. Με το καλό να μας έρθει σύντομα!
Follow the path of the shepherd...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Μόλις ανέβασα εδώ την νέα έκδοση της ROM μου...

Μπορώ να πω, οτι είναι μια απο τις πιο γρήγορες ROM μου έχω δει ποτέ στο hero.

 

Στην Rom αυτή περιλαμβάνει πάρα πολλά extras και τον νεο Overclocked πυρίνα που φτάνει Χωρίς κάνενα πρόβλημα την CPU του HERO στα 691Mhz (απολύτος ασφαλές)... Ετοιμαστείτε για απογείωση του ήρωα σας...

 

Αν κάποιος δεν ξέρει πως γίνετε να περάσει CustomRom στο Hero του, ας ρίξει μια ματιά στην υπογραφή μου.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

to Hires που δοκίμασα, παρότι εγκαθιστάτε... δεν λειτουργεί

 

EDIT: To lowres... δουλεύει μια χαρά.

 

voice to text για ελληνικά δεν υπάρχει εε?

 

Επίσης είδα, ότι ενώ στο 1.5 μπορούσες να επιλέξεις ποια από το group contacts θα συγχρονιστούν, τώρα δεν μπορείς, με αποτέλεσμα άν έχεις πολλά contacts (λόγω buzz π.χ) να κάνει πάρα πολύ ώρα για να συγχρονίσει!

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης είδα, ότι ενώ στο 1.5 μπορούσες να επιλέξεις ποια από το group contacts θα συγχρονιστούν, τώρα δεν μπορείς, με αποτέλεσμα άν έχεις πολλά contacts (λόγω buzz π.χ) να κάνει πάρα πολύ ώρα για να συγχρονίσει!

 

Αυτο αν τελικα ισχύει δεν θα είναι τόσο καλό

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...