Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σχετικα με την μπαταρια τωρα.

απο της 6.30 το πρωι ανοιχτο,με 3g ανοιχτο συνεχεια,σερφαρισμα καμια ωρα,μια παρτιδα ταβλι,καμια 15 τηλεφωνα,καμια 10αρια sms,κανενα 20 λεπτο ψαξιμο!!!!,εως και τωρα ειναι στο 35%!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σχετικα με την μπαταρια τωρα.

απο της 6.30 το πρωι ανοιχτο,με 3g ανοιχτο συνεχεια,σερφαρισμα καμια ωρα,μια παρτιδα ταβλι,καμια 15 τηλεφωνα,καμια 10αρια sms,κανενα 20 λεπτο ψαξιμο!!!!,εως και τωρα ειναι στο 35%!!!!

 

με το iphone θα ειχες περασει κανα 2 φορες απο την μπριζα :lol::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως όλο το παιχνίδι με το hero και τα επερχόμενα android phones θα παιχτεί (και) γύρω από το market. Από τη στιγμή που το touch και το browsing έφτασαν τα επίπεδα του iphone το μόνο που μένει είναι να αναπτυχθεί σωστά το market. Γιατί αυτό που είπε ο Δημήτρης πιο πίσω ότι οι περισσότερες εφαρμογές που κυκλοφορούν είναι παιδαριώδεις και παραπέμπουν σε εποχές java είναι γεγονός. Είναι κρίμα να μην υπάρχουν κάποια standards τουλάχιστον από άποψη γραφικών με αποτέλεσμα να κυκλοφορούν ένα σωρό ηλίθια apps. Κακά τα ψέματα αλλά το iphone στηρίζεται και στο Look των εφαρμογών και των παιχνιδιών του και γνώμη μου είναι ότι οι android developers πρέπει να το προσέξουν πολύ και αυτό.

 

Ήδη στα WM πολλοί το έχουν πιάσει το νόημα και έξουν αρχίσει να ξεφεύγουν από εφαρμογές που ο σχεδιασμός τους είναι 6-7 χρόνια πίσω. Δείτε για παράδειγμα νέα παιχνίδια (π.χ. Jumba) ή εφαρμογές (π.χ. Shopping Cart) τα οποία άσχετα με το πόσο χρήσιμα μπορεί να είναι για τον καθένα έχουν αναπτυχθεί αρκετά σχεδιαστικά για να αποβάλλουν από πάνω τους το άσχημο Look των WM.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως όλο το παιχνίδι με το hero και τα επερχόμενα android phones θα παιχτεί (και) γύρω από το market. Από τη στιγμή που το touch και το browsing έφτασαν τα επίπεδα του iphone το μόνο που μένει είναι να αναπτυχθεί σωστά το market. Γιατί αυτό που είπε ο Δημήτρης πιο πίσω ότι οι περισσότερες εφαρμογές που κυκλοφορούν είναι παιδαριώδεις και παραπέμπουν σε εποχές java είναι γεγονός. Είναι κρίμα να μην υπάρχουν κάποια standards τουλάχιστον από άποψη γραφικών με αποτέλεσμα να κυκλοφορούν ένα σωρό ηλίθια apps. Κακά τα ψέματα αλλά το iphone στηρίζεται και στο Look των εφαρμογών και των παιχνιδιών του και γνώμη μου είναι ότι οι android developers πρέπει να το προσέξουν πολύ και αυτό.

 

Ήδη στα WM πολλοί το έχουν πιάσει το νόημα και έξουν αρχίσει να ξεφεύγουν από εφαρμογές που ο σχεδιασμός τους είναι 6-7 χρόνια πίσω. Δείτε για παράδειγμα νέα παιχνίδια (π.χ. Jumba) ή εφαρμογές (π.χ. Shopping Cart) τα οποία άσχετα με το πόσο χρήσιμα μπορεί να είναι για τον καθένα έχουν αναπτυχθεί αρκετά σχεδιαστικά για να αποβάλλουν από πάνω τους το άσχημο Look των WM.

 

Νικο παρτο και συντομα ;)

 

φυσικα κρατα και το HD για λιγο καιρο ετσι μονο και μονο να αισθανεσαι ασφαλεια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Νικο παρτο και συντομα ;)

 

φυσικα κρατα και το HD για λιγο καιρο ετσι μονο και μονο να αισθανεσαι ασφαλεια :)

Δημήτρη αν το Android διέθετε GPS software στα επίπεδα του igo τότε θα το σκεφτόμουν πολύ πιο σοβαρά και ίσως η αγορά να είχε ήδη γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με κρατάει από το να παραγγείλω είναι ότι είναι Παρασκευή και την Πέμπτη φεύγω για νησί. :O
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τι μου προτείνετε ; ^^

Το clove είναι πιο φθηνό λίγο, το expansys θα στο στείλει λίγο πιο γρήγορα και είναι πιο γνωστό κατάστημα.

Το μόνο που με κρατάει από το να παραγγείλω είναι ότι είναι Παρασκευή και την Πέμπτη φεύγω για νησί. :O

Προλαβαίνεις άνετα να το έχεις αν το παραγγείλεις σήμερα. Ειδικά αν προλάβεις στοκ από το expansys. Τρίτη, το αργότερο Τετάρτη θα το έχεις 99%. Με την προϋπόθεση πάντα ότι θα υπάρχει στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Το clove είναι πιο φθηνό λίγο, το expansys θα στο στείλει λίγο πιο γρήγορα και είναι πιο γνωστό κατάστημα.

 

Χμμ.. Μάλλον θα παω για το clove γιατί ένας φίλος μας παραπάνω μας έδειξε τι περιείχε το κουτί απο clove και ήταν πιο ικανοποιητικό από expansys που δεν είχε ούτε θήκη :P Απλά περιμένω να φτάσω Αθήνα πρώτα γιατί είμαι σε νησί τώρα.. :happy: (Αν τελικά δεν περιμένω να το πάρω με την επιδότηση μου που φτάνει τα 500 ευρώ αν θυμάμαι καλά :O )

Vi veri veniversum vivus vici
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη αν το Android διέθετε GPS software στα επίπεδα του igo τότε θα το σκεφτόμουν πολύ πιο σοβαρά και ίσως η αγορά να είχε ήδη γίνει.

 

δεν τρελαινομαι ακομη για αυτο Νικο.εχω παντα το καιζερ ετοιμοπολεμο :)

 

Λοιπόν τι μου προτείνετε ; ^^

 

expancys και σε μια μερα ειναι στα χερια σου:!:

 

Το μόνο που με κρατάει από το να παραγγείλω είναι ότι είναι Παρασκευή και την Πέμπτη φεύγω για νησί. :O

το ιδιο και σε εσενα

expancys και σε μια μερα ειναι στα χερια σου:!:

 

σε σχεση με τα win που ειχα αι.. παει σφαιρα!!!!

 

δεν ειχες hd στημενο καλα ομως,ωστε να εχεις προβλημα επιλογης οπως εγω ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχες hd στημενο καλα ομως,ωστε να εχεις προβλημα επιλογης οπως εγω ;)

 

Βρε Δημητρη μου το ῾κλειδι῾ ειναι στο λειτουρικο, οχι στις ROM...:D

Το νεογεννητο Android ειναι χρονια μπροστα απο την MS και χτυπαει την Apple στα μουτρα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε Δημητρη μου το ῾κλειδι῾ ειναι στο λειτουρικο, οχι στις ROM...:D

Το νεογεννητο Android ειναι χρονια μπροστα απο την MS και χτυπαει την Apple στα μουτρα!

 

εγω δεν βιαζομαι ακομη Γιωργο ;)

 

ολα καλα φαινονται μεχρι στιγμης....εως παρα πολυ καλα θα ελεγα...

 

αλλα ειναι πολυ καλα για να ναι αληθινα :confused:καποιο λακο εχει η φαβα...δεν μπορει ξαφνικα να εκαναν τετοιο αλμα οι της htc....λες ομως??μακαρι...

θελω να ειμαι συγκρατημενος ....

 

και οσο αν χτυπαει την apple στα μουτρα.....με τετοια αστεια υποστηριξη χλωμο το βλεπω...ακομη τουλαχιστον...

αλλα σιγουρα την εχει ταρακουνησει ασχημα!!

ειναι η 1η σοβαρη προταση για face to face αντιπαραθεση με το μηλο της,και εχει πολλους λογους να ανυσηχει πλεον η μηλομανα....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χτες πηρα ace hellas και τους ρωτησα ποτε ερχετε κ αν γνωριζουν κατι απο οτι καταλαβα δεν εχουν ιδεα ...ξερει κανεις καμια πιθανη ημερομηνια κυκλοφοριας του;

εχουμε και επιδοτηση με βλεπω να αγοραζω 3gs ετσι οπως παει..

Link to comment
Share on other sites

χτες πηρα ace hellas και τους ρωτησα ποτε ερχετε κ αν γνωριζουν κατι απο οτι καταλαβα δεν εχουν ιδεα ...ξερει κανεις καμια πιθανη ημερομηνια κυκλοφοριας του;

εχουμε και επιδοτηση με βλεπω να αγοραζω 3gs ετσι οπως παει..

 

οσοι περιμενετε ελληνικο hero παιδια...συγγνωμη αλλα σας βλεπω να γερνατε και ακομη θα ρχεται...:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορουμε να εμφανίσουμε το album art στο music player? εχω ριξει μεσα το αρχειο jpg, αλλα δεν το διαβαζει... ουτε σαν folder.jpg, ουτε σαν το ονομα του φακελου...
Link to comment
Share on other sites

οσοι περιμενετε ελληνικο hero παιδια...συγγνωμη αλλα σας βλεπω να γερνατε και ακομη θα ρχεται...:lol:

 

εντάξει το Iphone ας πούμε δεν άργησε να βάλει ελληνικά, ούτε τρία χρόνια δεν πέρασαν .. :p:lol::kill:

Link to comment
Share on other sites

iPhone 3GS vs HTC Hero

Part 1

 

Part 2

 

Part 3

 

Σχεδόν όλα όσα αναφέρει το βίντεο έχουν αναφερθεί και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

επισης να πω οτι δεν χρειαζομαστε καποιο προγραμμα nodata καθως αν για παραδειγμα σερφαρουμε και τελιωσουμε το σερφαρισμα τοτε διακοπτεται η κινηση δεδομενων.

τελος να πω οτι κοντρα στον ηλιο η οχι δεν εχει σημασια!!!!!!το αποτελεσμα ειναι ιδιο,δηλαδη αψογο.........

Link to comment
Share on other sites

ριξτε μια ματια :)

καποιες προτασεις χρηστων στο modaco για εφαρμογες ;)

 

 

 

http://android.modaco.com/content/software/287935/essential-android-software/

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαλτε την εφαρμογη locale!!

ειναι ολα τα λεφτα! Παιζεις και παραμετροποιεις το τηλεφωνο μεχρι εκει που δεν παιρνει με rules, profiles κλπ!!!

 

θα μου πει κανεις πως βαζω album art στο music player?????

Link to comment
Share on other sites

παιδια βαλτε την εφαρμογη locale!!

ειναι ολα τα λεφτα! Παιζεις και παραμετροποιεις το τηλεφωνο μεχρι εκει που δεν παιρνει με rules, profiles κλπ!!!

 

θα μου πει κανεις πως βαζω album art στο music player?????

Γιατί δε δοκιμάζεις να το κάνεις με τον γνωστό τρόπο από τα WinMo? Ξεχωριστό folder για κάθε album και μέσα σε κάθε φάκελο τη φωτογραφία του cover.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις να το κάνεις με τον γνωστό τρόπο από τα WinMo? Ξεχωριστό folder για κάθε album και μέσα σε κάθε φάκελο τη φωτογραφία του cover.

 

ετσι το εχω κανει... ενα φακελο εχω μεσα, με 12 τραγουδια και το γνωστο album.jpg αρχειο...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορουμε να εμφανίσουμε το album art στο music player?

 

Step 1: Download the album art as an image. You can probably find a picture of the CD cover on Amazon.com, Towerrecords.com, or a host of other cd sites. Be sure to save this in a place you can find it later. Jpeg is recommended.

 

Step 2: Load your album into Windows Media Player. This entails either saving the already ripped files so they show up in WMP, or ripping them off of cd using WMP.

 

Step 3: From the library, open the album you wish to add art to. Select all the tracks and right click.

 

Step 4: On the right click menu, choose "advanced tag editor".

 

Step 5: Select the tab that says pictures. Click "Add". Select the image you saved as the album art and accept it. Then use the drop down menu to select "Cover Art". Press Ok and you are done.

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια χρειάζεται να κάνεις edit τα ID3 tags των mp3 σου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...