Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαξε όνομα και εγινε Greek input Method στο Market. Δοκιμασε να μας πεις εαν παιζει σωστα!

 

παιζει αψογα :)

ευτυχως εφυγε και αυτο.

ωραια τωρα το παραταω (το ψαξιμο γιατι μαζι μου θα το εχω :lol:)

και παω για καφεδακι:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή έχεις ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

αφου ειπα οτι παω για καφε :happy:

 

ναι κανονικοτατα!

ελληνοαγγλικο με 160 χαρακτηρες στα si-em-es:happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

περιμένω και την άποψη του άλλου φίλου και το παίρνω από Clove. Είναι το φθηνότερο απ'ό,τι είδα μεχρι στιγμής
Link to comment
Share on other sites

περιμένω και την άποψη του άλλου φίλου και το παίρνω από Clove. Είναι το φθηνότερο απ'ό,τι είδα μεχρι στιγμής

 

Και εγω απο clove το εχω παραγγείλει...

...ακομα περιμενωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

πόσο περιμένεις; με fedex έλεγε 1-3 business days

 

εκανα παραγγελία προχθές, εφυγε το δέμα χθες και θα παραλάβω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο οταν ακουμε μουσικη απο αυτο πως το κρινεται οι κατοχοι?????

 

Ενταση-Ποιοτητα εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Μου έβαλε μπρίζες ο Δημήτρης αλλά ακόμα κρατιέμαι. :lol: Δε νιώθω έτοιμος να αφήσω το HD.
Link to comment
Share on other sites

to hero εχει ελληνοαγγλικο απο την μανα του με super predicted text

ΤΕΛΟΣ

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

to hero εχει ελληνοαγγλικο απο την μανα του με super predicted text

ΤΕΛΟΣ

 

Δημήτρη εσυ το βρηκες αυτο? Αν αυτο ισχύει τοτε δε χρειαζόμαστε το extra πληκτρολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

και μια παρατηρηση

οι εφαρμογες του android market...εμενα μου μοιαζουν παιδαριωδεις:O

θελει υπομονη η πλατφορμα σε σχεση με την 3d party υποστηριξη της....

 

Τι εννοείς όταν λες παιδαριώδες; 3d party υποστηριξη;

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εσυ το βρηκες αυτο? Αν αυτο ισχύει τοτε δε χρειαζόμαστε το extra πληκτρολόγιο?

 

οχι Γωργο δεν το ειδα πουθενα...

Θα το κοιταξω αν κ δεν ειδα πουθενα οτιδηποτε να αναφερεται σε greece/greek..

Απο το hero γραφω τωρα.

Απολαυση!!!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οχι Γωργο δεν το ειδα πουθενα...

Θα το κοιταξω αν κ δεν ειδα πουθενα οτιδηποτε να αναφερεται σε greece/greek..

Απο το hero γραφω τωρα.

Απολαυση!!!!

 

Δηλαδη, ικανοποιημενος εκ πρωτης οψεως απο τον Ηρωα ετσι?

 

Η μεταβαση απο το HD στον Ηρωα, πως ειναι? Τουλαχιστον μεχρι τωρα, τις πρωτες ωρες συμβιωσης μαζι του.

 

Και θα περιμενω ομως λιγο ακομα και να δω απο εσενα την γνωμη σου για την υποστηριξη απο τους xda και την συγκριση των παντων με τα WinMo και το HD. Αλλα πρωτα να το ψαξεις λιγο το θεμα. Πως, τι, που, ευκολα/δυσκολα. Και παντα σε αναλογια με wm...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, ικανοποιημενος εκ πρωτης οψεως απο τον Ηρωα ετσι?

 

Η μεταβαση απο το HD στον Ηρωα, πως ειναι? Τουλαχιστον μεχρι τωρα, τις πρωτες ωρες συμβιωσης μαζι του.

 

Και θα περιμενω ομως λιγο ακομα και να δω απο εσενα την γνωμη σου για την υποστηριξη απο τους xda και την συγκριση των παντων με τα WinMo και το HD. Αλλα πρωτα να το ψαξεις λιγο το θεμα. Πως, τι, που, ευκολα/δυσκολα. Και παντα σε αναλογια με wm...

Τις ίδιες απορίες ακριβώς έχω κι εγώ. Και αναμένω σε αναμένα κάρβουνα γιατί με ψήνεις για νέα έξοδα. :p

 

edit.. όταν θα έχεις περισσότερο χρόνο θα ήθελα να μας πεις λίγα περισσότερα για το browsing. Και συγκεκριμένα, πώς είναι η εμπειρία από τη στιγμή που θα αποφασίσεις να πατήσεις το Browser για να ανοίξει και η πλοήγηση σε σχέση με το HD όπως το είχες στημένο. Και κάτι ακόμα.. Η διαφορά σε μια όθόνη κατά 0.6" λιγότερο σου είναι εμφανής;

Link to comment
Share on other sites

οχι Γωργο δεν το ειδα πουθενα...

Θα το κοιταξω αν κ δεν ειδα πουθενα οτιδηποτε να αναφερεται σε greece/greek..

Απο το hero γραφω τωρα.

Απολαυση!!!!

 

πωπωπω... ζηλευω !!!:!:

παντως ψαξε να βρεις το Ελληνικο πληκτρολογιο. Ολοι λενε οτι υπαρχει απο μαμα...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, ικανοποιημενος εκ πρωτης οψεως απο τον Ηρωα ετσι?

 

Η μεταβαση απο το HD στον Ηρωα, πως ειναι? Τουλαχιστον μεχρι τωρα, τις πρωτες ωρες συμβιωσης μαζι του.

 

Και θα περιμενω ομως λιγο ακομα και να δω απο εσενα την γνωμη σου για την υποστηριξη απο τους xda και την συγκριση των παντων με τα WinMo και το HD. Αλλα πρωτα να το ψαξεις λιγο το θεμα. Πως, τι, που, ευκολα/δυσκολα. Και παντα σε αναλογια με wm...

 

ειναι νωρις για ασφαλη συμπερασματα παιδια...

1η εντυπωση μου?

απλα παρα πολυ καλο.

δεν μπορω να συγκρινω τπτ με τα wm,μαλλον καλυτερα με το hd μου,μιας και το εχω μολις μερικες ωρες.

εχει πολλα νεα πραγματα που στην αρχη σε εντυπωσιαζουν,αλλα δεν ξερω στην συνεχεια τι θα γινει τελικα....

πολλα πραγματα πρεπει να κανεις πανω απο 3-4 πατηματα για να τα φτασεις την στιγμη που στο hd μου ηθελα 1....

εχουμε δουλεια ακομη αλλα οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικοτατες :)

 

Τις ίδιες απορίες ακριβώς έχω κι εγώ. Και αναμένω σε αναμένα κάρβουνα γιατί με ψήνεις για νέα έξοδα. :p

 

edit.. όταν θα έχεις περισσότερο χρόνο θα ήθελα να μας πεις λίγα περισσότερα για το browsing. Και συγκεκριμένα, πώς είναι η εμπειρία από τη στιγμή που θα αποφασίσεις να πατήσεις το Browser για να ανοίξει και η πλοήγηση σε σχέση με το HD όπως το είχες στημένο. Και κάτι ακόμα.. Η διαφορά σε μια όθόνη κατά 0.6" λιγότερο σου είναι εμφανής;

Νικο μου αρεσε πολυ ο τροπος που δουλευει ο browser του...εχει καποιες λειτουργιες που δεν τις ειχε ουτε το μηλοφωνο!

εχει αυτοματη κυληση κατα την πληκτρολογηση στην οθονη, που γραφεται το μηνυμα ωστε να βλεπεις τι γραφεις στην μια σειρα μεχρι να γεμισει και να αλλαξει σειρα το κειμενο....ενω με hd/iphone επρεπε να σκρολαρεις εσυ δεξια αριστερα ωστε να φτασεις απο την μια ακρη στην αλλη ειδικα αν εχεις κανει ζουμ στην οθονη...ωστε να δεις τι γραφεις...

οσο για το μεγεθος ειναι μικροτερη απο του hd και αυτο φαινεται παρα πολυ διπλα στο hd!

αλλα στο browsing δεν φαινεται πουθενα αυτη η διαφορα...ισα ισα που στον ηρωα μου αρεσει περισσοτερο!

 

το multitasking θελει εφαρμογη (βλ πχ Wtask στα wm)

για να κανεις βολτες απο την μια εφαρμογη στην αλλη που εχεις ανοιχτες,οπως επισης δεν υπαρχει real close button παρα minimize μονο (στην ουσια) μιας και οτι ανοιγεις πρεπει να το κλεισεις μονος σου χειροκινητα με 3rd part εφαρμογη:O

υπαρχουν χιλιαδες δωρεαν εφαρμογες και εχω αγνοια του ποιες ειναι οι καταλληλες και ποιες οχι για αυτα που ζηταω εγω να κανω και φυσικα ο καθε χρηστης.

θα μας φαει ο πειραματισμος...:O

 

πωπωπω... ζηλευω !!!:!:

παντως ψαξε να βρεις το Ελληνικο πληκτρολογιο. Ολοι λενε οτι υπαρχει απο μαμα...

δεν βρηκα τπτ τετοιο Γιωργο...:confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εκανα παραγγελία προχθές, εφυγε το δέμα χθες και θα παραλάβω αύριο.

δηλαδή 3 ημέρες! με βλέπω και εμένα να χτυπιέμαι που αργεί.. :D

Link to comment
Share on other sites

Μου έβαλε μπρίζες ο Δημήτρης αλλά ακόμα κρατιέμαι. :lol: Δε νιώθω έτοιμος να αφήσω το HD.

 

ουτε εγω Νικο αλλα αξιζει μια δοκιμη πραγματικα..δεν εχουμε κανει και λιγες μ@#κιες :lol:

 

to hero εχει ελληνοαγγλικο απο την μανα του με super predicted text

ΤΕΛΟΣ

φιλε μου χωρις να θελω να σε αμφισβητησω δεν το βρηκα πουθενα...:O

 

Το ηχειο οταν ακουμε μουσικη απο αυτο πως το κρινεται οι κατοχοι?????

 

Ενταση-Ποιοτητα εννοω.

 

ικανοποιητικη...τπτ παραπανω τπτ λιγοτερο.

προσωπικα δεν με πολυενδιαφερει αυτο οσο το να ακουγονται καλα οι ηχοι κλησεων και ο συνομιλητης μου απο την αλλη ακρη της γραμμης.

και σε αυτο τα παει μια χαρα (εως παρα πολυ καλα θα ελεγα)

 

Τι εννοείς όταν λες παιδαριώδες; 3d party υποστηριξη;

 

ειναι αρχη ακομη και οι εφαρμογες τους (κατα την γνωμη μου παντα)ειναι ακομη σε παιδικα επιπεδα....

μου θυμιζουν jawa :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες μου εντυπώσεις πάντως είναι θετικές. :) Μου άρεσε το άσπρο, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και αρκετά γρήγορο. Το sence interface είναι όλα τα λεφτά. Το βλέπω αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με το G1 kai to magic.

 

Όσο για το ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει ενσωματομένο από την μάνα του αλλά έχω δεί cooked hero rom που πέρασα σε magic (Fatal1ty) η οποία είχε από την μάνα του άρα πιθανό η EU version να το έχει. Πρός το παρόν εάς βολευτούμε με εφαρμογή από μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Η ανταπόκριση του UI του σε σχέση με το iPhone πώς είναι;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μεγάλη διαφορά απο το Touch Cruise που είχα.

 

Πολύ καλή ποιότητα κατασκεύης πραγματικα, κι ποιο γρήγορο απο όσο περίμενα με αυτά που είχα ακούσει για lag.

 

Ούτε εμένα έχει ελληνικό πληκρολόγιο, οπότε πέρασα το Greek Inpu Method και δουλέυει μια χαρά.

 

Όσο για το ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει ενσωματομένο από την μάνα του αλλά έχω δεί cooked hero rom που πέρασα σε magic (Fatal1ty) η οποία είχε από την μάνα του άρα πιθανό η EU version να το έχει. Πρός το παρόν εάς βολευτούμε με εφαρμογή από μάρκετ.

 

Ποιά EU έκδοση εννοείς; Μεχρι τώρα μονο στην ευρώπη δεν κυκλοφορεί? :p

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Η ανταπόκριση του UI του σε σχέση με το iPhone πώς είναι;

πολυ καλη θα ελεγα και αν οχι καλυτερη ειναι τουλαχιστον ισαξια.

ανοιγοντας πολλες εφαρμογες συνεχιζουν να τρεχουν στο παρασκηνιο καταρακωνοντας ετσι την ραμ του τηλ.

η ελλειψη real close button ειναι εντονη και η χρησιμοποιηση μιας εξτρα εφαρμογης κρινεται απαραιτητη.

παντως αυτο που παρατηρω ειναι οτι ο επεξεργαστης δουλευει συνεχως χαλαρα,κατι που με παραξενεψε απο την αρχη...δλδ με ενα προγραμματακι βλεπω την ραμ και το %του επεξεργαστη και αυτος δουλευει πολυ πιο σταθερα και αμεσα σε σχεση με οτι εχω δει σε αλλες συσκευες...

δεν υπαρχει καθυστερηση σε οποια ζητηση επεξεργαστικης ισχυος χρειαστει και παραλληλα μολις αυτη η ζητηση σταματησει επανερχεται ακαριαια σε πολυ χαμηλα επιπεδα!!

εδω πιστευω ειναι και το κλειδι για την πολυ καλη αυτονομια του τηλ στο θεμα μπαταριας ;)

η ραμ του με τις περισσοτερες εφαρμογες ανοιχτες δεν περναει το 67% και αυτο ειναι ενθαρυντικο.

βεβαια ακομη ειναι νωρις μιας και

1.το τηλ δεν το εχω φορτωμενο απο εφαρμογες(αυτη ειναι μια παγιδα που θα πεσουν οι περισσοτεροι,δλδ να φορτωνουν εφαρμογες την συσκευη μονο και μονο επειδη ειναι τσαμπα...)μιας και ακομη ψαχνω να βρω ποια ειναι η καταλληλα για καθε δουλεια που χρειαζομαι να κανω στο τηλ μου.

η αισθηση του touch/scrolling/screen sensitivity ειναι οντως αλλου και για πρωτη φορα πλεον μιλαμε για,κυριολεκτικα, ενα iphone killer τηλεφωνο:!:

θελω να ελπιζω οτι θα εξελιχθει ακομη περισσοτερο μιας και μην ξεχναμε οτι η android προσπαθεια εχει ξεκινησει εδω και 3 χρονια περιπου.

δεν ξερω αν θα καταφερει να εχει την σταθεροτητα του iphone,αν και ακομη και για αυτο εχω μια ενσταση σε αυτο το θεμα...

εγω προσωπικα δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος με την διαχειριση της ραμ στο μηλοφωνο...συνηθως η ελευθερη ραμ εφτανε στα (εξευτελιστικα για μια τετοια συσκευη) επιπεδα των 19~mb :wacko:

παρολα αυτα ομως δεν ειχε σοβαρα κοληματα η καθυστερησεις και αυτο και αν ειναι επιτυχια της apple:!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...