Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκίμασα. Η καλύτερη λύση είναι το "Ποτέ" (Never)

 

Καλα...εγώ άλλο είχα καταλάβει με το "ποτέ όταν είναι συνδεδεμένο" :lol:

Μα τί μεταφράσεις είναι αυτές ρε ****το..Νόμιζα ποτέ όταν είναι συνδεδεμένο με κάποιο access point!Αλλά το γύρισα στα αγγλικά και η λέξη είναι plugged που απ'ότι κατάλαβα εννοεί όταν είναι συνδεδεμένο στο ρεύμα! :p

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση για το καλώδιο, μια χαρά :)

 

Σήμερα το κινητό όταν ξύπνησα είχε βγάλει μήνυμα για update μόνο του. (δεν το είχα κάνει με το κόλπο με το date) - Να δούμε αν αυτό σημαίνει πως είναι κοντά και το 2ο. Δεν πιστεύω πως παίζει να βάλουν το 2ο μέρος τον Σεπτέμβριο, δεν έχει λογική αυτό. Λογικά σύντομα θα το έχουμε!

 

ΥΓ

 

Ερώτηση, πάτησα όχι εγώ και λήψη αργότερα. Υπάρχει τρόπος (εκτός του να αλλάξω date) να το κάνω;

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει subscribe σε κάποια ημερολόγια της Google όπως το Greek holidays που έχει όλες τις αργίες.με το που έκανα subscribe εμφανιστικαν τα events των αργιών στο ημερολόγιό μου στο web μαζί με τσ events που είχα κάνει εγώ από το hero μου.παρ όλα αυτα όμως τα events από τσ ημερολόγια που έχω κάνει subscribe δεν έχουν εμφανιστεί.σημειώνω ότι έχω επιλέξει να συγχρονιζεται και το ημερολόγιό από τις επιλογές συγχρονισμου στις ρυθμίσεις

Διόρθωση

Δεν εμφανίζονται στο calendar στο hero.μόνο στο web calendar

 

 

EDIT:

Είδα ότι υπάρχει μια εντολή copy event to my calendar για τα events που έρχονται από τα ημερολόγια στα οποία έχω κάνει subscribe....γίνεται προστεθούν όλα μαζί?

 

Εκανα update στο handsentsms σήμερα το πρωί...και ναι...έχει 160 χαρακτήρες στα ελληνικά...

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέεις σε υπάρχον μήνυμα.
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Χάρη στον Bluesax που επικοινώνησε με τους developers του HandcentSMS μπορούμε επιτέλους να στέλνουμε SMS με 160 χαρακτήρες χωρίς "μπακάλικες" μεθόδους(βλ.δική μου με το HTC_ime_mo :p)

 

Δουλεύει η ορθογραφία/πρόβλεψη κανονικά, βέβαια όταν κάνει αποστολή τα μετατρέπει σε κεφαλαία για να μην έχουμε το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες αλλά τουλάχιστον δεν θα έχουμε ορθογραφικά λάθη και φυσικά μερικά λάθη τύπου - πάτημα λάθος γράμματος - διορθώνονται αυτόματα (εκτός αν είναι τραγικό λάθος!)

 

Για δοκιμάστε και πάλι ένα ευχαριστώ στον bluesax! :yahoo: :clap:

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το λευκό hero έχει κανένα πρόβλημα με το να χαλάσει το χρώμα ή να φαίνονται αρκετά σημάδια λόγω χρώματος;Δεν ξέρω αν θα είναι καλύτερα να αγοράσω το λευκό η το σκούρο...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο Ελληνικό site δεν έχει την νέα έκδοση, κ αν διαλέξεις άλλη χώρα και δώσεις το serial σου λέει οτι δεν κάνει γι'αυτή την συσκευή..

Εσείς πώς την βάλατε την νέα έκδοση ?

Έχω Hero αγορασμένο από Ελλάδα..

Thankz in advance...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το λευκό hero έχει κανένα πρόβλημα με το να χαλάσει το χρώμα ή να φαίνονται αρκετά σημάδια λόγω χρώματος;Δεν ξέρω αν θα είναι καλύτερα να αγοράσω το λευκό η το σκούρο...

 

Το λευκό έχω εδώ και 6 μήνες περίπου..το έχω χωρίς θήκη και αν εξαιρέσεις ένα μικρό χτυπηματάκι που το έκανα εγώ από βλακεία δεν έχει κανέναν αποχρωματισμό..

Υποτίθεται έχει ειδική επίστρωση το λευκό κατά των γρατζουνιών και των λεκέδων..

Βέβαια αν το κοιτάξω το δικό μου στο φως από τα πλάγια, στο πίσω μέρος, ανάμεσα στο logo της HTC και την κάμερα, έχει γίνει λίγο πιο ματ...από την τριβή πάνω στα τραπέζια.Υπό άλλες συνθήκες δεν φαίνεται τίποτα!

Λευκό πάρε..είναι πολύ πιο ωραίο!!:D

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Το λευκό έχω εδώ και 6 μήνες περίπου..το έχω χωρίς θήκη και αν εξαιρέσεις ένα μικρό χτυπηματάκι που το έκανα εγώ από βλακεία δεν έχει κανέναν αποχρωματισμό..

Υποτίθεται έχει ειδική επίστρωση το λευκό κατά των γρατζουνιών και των λεκέδων..

Βέβαια αν το κοιτάξω το δικό μου στο φως από τα πλάγια, στο πίσω μέρος, ανάμεσα στο logo της HTC και την κάμερα, έχει γίνει λίγο πιο ματ...από την τριβή πάνω στα τραπέζια.Υπό άλλες συνθήκες δεν φαίνεται τίποτα!

Λευκό πάρε..είναι πολύ πιο ωραίο!!:D

 

Ακριβώς επειδή είναι πιο ωραίο σκεφτόμουν να το πάρω σε λευκό αλλά μετά άρχισα να σκέφτομαι μήπως αρχίσει να ξεβάφει και φαίνονται όλες οι γρατζουνιές..

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα μύνημα για on the air firmware update στο 2.1. Κατεβαίνει...

 

Ολεεεεε....Περιμένουμε εντυπωσεις....

 

Και εγώ....!!!!

 

εγώ πήγα manually από τις ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο->ενημερώσεις->ελεγχος τώρα και βγήκε

Edited by loykoylos
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Για όσους κάνουν update: Το τηλέφωνο μοιάζει πως κολλάει στο install (εκεί που φορτώνει η μπάρα). Μην το σβήσετε απλά περιμένετε και θα ξεκολλήσει.
Link to comment
Share on other sites

Downloading! Αν όλα πάνε καλά κερνάω μπύρεςςςςς!
Link to comment
Share on other sites

οπως επίσης και συγχρονισμό των επαφών μου με το fb....και αυτό γιατί δεν έχει προσθέσει επαφές από το fb

 

 

EDIT

τα φορτώνει πολύυυυυ αργα....εννοώ το ότι μια επαφή είναι συνδεδεμένη με μια fb..

Edited by loykoylos
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Ολεεεεε....Περιμένουμε εντυπωσεις....

 

Και εγώ....!!!!

 

εγώ πήγα manually από τις ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο->ενημερώσεις->ελεγχος τώρα και βγήκε

 

Παίδες καλησπέρα! Γραφω πρωτη φορά οπότε sorry για τυχόν λάθη. Το Hero μου δεν αυτή την επιλογή, είναι δυνατόν να συμβαίνει; Είναι αγορασμένο από Ελλάδα τον Μάρτιο, αν έχει σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Γραφω πρωτη φορά οπότε sorry για τυχόν λάθη. Το Hero μου δεν αυτή την επιλογή, είναι δυνατόν να συμβαίνει; Είναι αγορασμένο από Ελλάδα τον Μάρτιο, αν έχει σχέση.

 

Βλέπω ότι έχουν αφαιρέσει την rom απο το ελληνικό site της htc.Εγώ εγκατέστησα εκείνη και με το που την εγκατέστησα προσέθεσε το Ενημερωση λογισμικού απο το σύστημα και ταυτόχρονα έκανε update στο .95. και μετά έκανα αυτό που περιγράφω πιο πάνω και έγινε το update σε 2.1

 

Ας απολαύσουμε λοιπόν το κατα πόσο φαίνεται τελευταίο επίσημο update του ήρωα!!!!

 

σωστός ο vman....sorry που ξεφυγα....μήπως ξέρει κανεις τώρα να μας πει πως χρησιμοποιουμε τα voice commands κτλ κτλ και πως το google navigation?

 

Από την ομάδα διαχείρισης

--------------------------------

Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέσεις σε μήνυμα και μην κάνεις καινούριο post, όταν το τελευταίο είναι δικό σου.

Edited by vman
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μετά το update...ίδιο περιβάλλον με το desire μου,πιό γρήγορο σε όλους τους τομείς και καμία απώλια απο τα δεδομένα χωρίς καν την χρήση backup.Ηταν ότι έπρεπε η αναβαθμιση.
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποια βοήθεια για το πώς θα περάσουμε το OTA και εμείς που δεν το έχουμε ?

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα και εγώ το upgrade OverTheAir !! :D:D:D:D

Όντως ούτε σε εμένα έσβησε τίποτα, εκτός απο τις σκηνές που είχα αποθηκεύσει αλλά δε με χάλασε καθόλου. Το μόνο που δε μου δουλεύει προς το παρόν είναι η σύνδεση των επαφών με facebook αλλά θα το βρώ.

 

Γενικά πρόκειται για τρομερή αποκάλυψη!!

 

Δουλεύει πολύ καλύτερα απο πρίν η camera, το market εχει πλέον και screenshots... δεν περιγράφω άλλο!!!!!!

Α! και σε εμένα παίζει πλέον η αποστολή sms με ελληνικούς 160 χαρακτήρες με την native εφαρμογή :D:D:D:D

 

Φυσικά και δουλεύει και η αποστολή και λήψη αρχείων με bluetooth.

 

Δεν περιγράφω άλλο!!!!!

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...