Jump to content

Ελληνικό Image Hosting... Επιμένουμε Ελληνικά


katsarola
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρατήρηση

 

Τα πιο κάτω sites που είναι και ΕΛΛΗΝΙΚΑ τα ξέρετε....

 

Freefotos.gr

Imagehosting.gr

Imageshack.gr

 

Πιστευω πως είναι πιο καλα να βαζουμε τιε Φωτογραφίες εκει και μετα την Μικρογραφία στο φορουμ.

 

Πιο γρηγορα φορτωνει η σελίδα και πιο ομορφο αισθητικό αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

To imageshack.gr το χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο, αλλά δεν έχω μείνει ικανοποιημένος. Τουλάχιστον δυο φορές έχει βγει εκτός για μεγάλο διάστημα, κοντά μήνα, και όταν επανήλθε δεν έβρισκα όλες μου τις φωτογραφίες. ΠΡοφανώς διαγράφει αυτόματα τις παλαιότερες για εξοικονόμηση χώρου.

 

Επίσης: http://www.pare-dose.net/blog/?p=233

 

Υ.Γ. Πάω στοίχημα ότι πρέπει να υπάρχει ήδη σχετικό θέμα στο Computing.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παρατήρηση

 

Τα πιο κάτω sites που είναι και ΕΛΛΗΝΙΚΑ τα ξέρετε....

 

Freefotos.gr

Imagehosting.gr

Imageshack.gr

 

Πιστευω πως είναι πιο καλα να βαζουμε τιε Φωτογραφίες εκει και μετα την Μικρογραφία στο φορουμ.

 

Πιο γρηγορα φορτωνει η σελίδα και πιο ομορφο αισθητικό αποτέλεσμα

 

ξερει κανεις καποιο site ελληνικο που να τυπωνει φωτογραφιες σε μεγαλο μεγεθος Online? Να τις στελνω δηλαδη και να τις εκτυπωνουν με παραδοση σπιτι

Link to comment
Share on other sites

To imageshack.gr το χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο, αλλά δεν έχω μείνει ικανοποιημένος. Τουλάχιστον δυο φορές έχει βγει εκτός για μεγάλο διάστημα, κοντά μήνα, και όταν επανήλθε δεν έβρισκα όλες μου τις φωτογραφίες. ΠΡοφανώς διαγράφει αυτόματα τις παλαιότερες για εξοικονόμηση χώρου.

 

Επίσης: http://www.pare-dose.net/blog/?p=233

 

 

οντως ετσι την πατησα και εγω και ειχαν πολλα μελη φωτογραφιες αντικειμενων που δεν μπορουσαν αν φανουν για καιρο στο Imageshack.gr , χωρις ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!!

Ενω θα μπορουσαν να πουν πριν κατεβασουν το server ωστε να κανονισουμε ! :mad:

Link to comment
Share on other sites

ας δωσουμε μια δευτερη ευκαιρια στο Imageshack.gr

 

Δεν αξίζει καμία ευκαιρία. Δε θέλουμε να χάσουμε πάλι όλες μας τις φωτογραφίες σε μια νύχτα.

Οι τύποι είναι ερασιτέχνες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει καμία ευκαιρία. Δε θέλουμε να χάσουμε πάλι όλες μας τις φωτογραφίες σε μια νύχτα.

Οι τύποι είναι ερασιτέχνες.

 

+1 Ακριβώς έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικά παει στο ..gr

 

Άρα που κολάει αυτό;

 

 

Πιο γρηγορα φορτωνει η σελίδα

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο Image Hosting το έγραψα για το .gr Δηλαδή λληνικων συμφερώντων!

 

Δεν εννοούσα αν το Hosting το κανουν σε Ελληνικούς servers

 

Aπλα με τον ορο Image hosting περιγράφω την λειτουργία των συγκεκριμενων sites αφου ετσι εχουν επικρατησει να λεγονται!

 

Το 90+% των Ελληνικών websites hosting εξω κανουν!

 

Ισως και δευτερη και τρίτη ευκαιρία να αξίζουν για το μονο λογο οτι στην Χωρα που γεννησε τη δημοκρατια το Internet το κυνηγανε όλοι ακόμα και για το νομο περι ασεμνων του τυπου!και απο πληροφορίες που εχω ΠΑΛΕΨΑΝ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ με κατι μικροπροβλήματα!!!

 

ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ γιατι μονο ετσι μεγαλωσει το ΝΕΤ στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

θα φορτωνε πιο γρηγορα αν δεν εκανε τον γυρο της ευρωπης ή του κοσμου για να ανοιξει η εικονα...

μια ερωτηση εισαι admin?αν ναι, εισαι σιγουρη πως μπορεις να αντιγραφεις τα ξενα site?αν σου ζητησουν δικαιωματα?

Link to comment
Share on other sites

To imageshack.gr είναι πεσμένο ΠΑΛΙ.

Αυτό σημαίνει οτι οποιαδήποτε φωτογραφία στο internet κάνει hosting σε αυτούς, δεν εμφανίζεται.

 

ps. Ένας γερμανός δε μπορεί να έχει ένα site .gr ;:rolleyes: Τι ελληνικών συμφερόντων μας λες.

Link to comment
Share on other sites

Και το Imagehosting.gr τα ιδια χαλια,φωτο που ειχα ανεβασει και δημοσιευσα σε φορουμ δεν υπαρχουν ποια και μιλαμε για ανεβασμα πριν 2 βδομαδες,σε αντιθεση με το ιmageshack.us που εμφανιζει φωτο ακομα και 2 χρονων!!!!!Επισης πολλες φορες ειναι πεσμενο και αυτο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εισαι admin?αν ναι, εισαι σιγουρη πως μπορεις να αντιγραφεις τα ξενα site?αν σου ζητησουν δικαιωματα?

 

Οχι δεν ειμαι! αν και βασικά δε νομιyζω οτι υπαρχει θεμα!

 

Στο νετ υπαρχει το First come first serve

 

Επισης...αλλο να υπαρχει ήδη καποιο brand και να του παρεις τη σελιδα...πχ bmw.gr

 

και αλλο να φτιαξει ενας καπου ενα site κατω απο ενα domain πχ imageshack.us ή .οτι άλλο και να το γινει γνωστο ενω εσυ να φτιαξεις το Imageshack.gr

 

Σιγουρα ενα τετοιο site που το στηνεις πανω στο ονομα imageshack στοχευεις στην επιτυχια του αλλου αλλα αυτο δε το κανει παρανομο!

 

μακαρι να ειχα το facebook.gr Δε θα με χαλαγε καθολου

 

Μια και ανοιξαμε το θεμα Ελληνικα vs Ξενα...

 

ενα μηνα πριν πουλήθηκε στο ebay το arm.in ενα short url site

 

πλειοδότησα αλλα το έχασα για λιγο! (Βασικα το ξεχασα και δεν ημουν στο pc οταν τελειωνε )

 

Φυσικά και το μετανιωσα αλλά....

 

Αν εγω στησω ενα Ελληνικό short URL site θα με μαυρίσετε?

 

Ειναι κατι απλό αλλα και πολύ χρήσιμο!

 

Την Αποψη σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να το πάρει !

άμα είναι ο κάθε ένας που εχει το com να μπορεί να πάρει ολες τις καταλήψεις θα γινόταν χαμός !!

 

π.χ το www.myphone.com ΔΕΝ μπορει μια μερα να "ξυπνηση" και να πει : "το θελω το http://www.myphone.gr ή myphone.de κ.α !!!!

 

εδω η wind.gr ή η δεη δεν περνει τα domain τα ελληνικα !!

 

το πολυ πολυ αν εχει κατοχυρωμένο σημα (logo) και το ελληνικό site το ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙ (εστω με μικρή παραποίηση) να θα τον κανει μυνηση για το logo !!

Link to comment
Share on other sites

Αν το imageshack.us έχει κατοχυρωμένο το όνομα, έρχεται και σου το παίρνει και δε σου δίνει και τίποτα. Τόσο απλά.

 

Στεγνα Καθαρα και Ξαστερα..... δε σου κανει τιποτα!!!!

 

Τι ιδιο και το facebook.gr και αρκετα ακομα....

 

ΔΕΝ ειναι ΑΡΧΙΚΑ ειναι 2 ανεξαρτητες λεξεις ΜΑΖΙ

 

Αλλα λογω Ελλαδας...σου δινω 1% πιθανοτητα σε αυτο που λες!

 

ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ

 

Δεν μπορεί να το πάρει !

άμα είναι ο κάθε ένας που εχει το com να μπορεί να πάρει ολες τις καταλήψεις θα γινόταν χαμός !!

 

π.χ το www.myphone.com ΔΕΝ μπορει μια μερα να "ξυπνηση" και να πει : "το θελω το www.myphone.gr ή myphone.de κ.α !!!!

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι... Αλλο τα αρχικα bmw, και λεξεις που πριν ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ αλλα τωρα ειναι Brand πχ nokia Zara etc και ΑΛΛΟ ΑΠΛΕΣ ΛΕΞΕΙΣ...

 

Δεν κατοχυρωνονται λεξεις...η συνδυασμος τους

 

Αν ηταν ετσι...λες τηις λεξεις hotel, sex, να μη τις κατοχυροναν για ολη την υφηλιο?

 

OPOTE τα

 

myphone

freefotos

facebook

imageshack

 

και αλλα δεν κινδυνευουν

Link to comment
Share on other sites

Μονο στην περιπτωση που καποιος "κλεψει"το λογοτυπο καποιου αλλου σιτε εστω με αλλη κατάληξη , τοτε μπορει να κινηθεί δικαστικά

 

π.χ αμα κανω εχω το mypione.gr ή mypione.com και εχω για λογοτυπο αυτο

http://img268.imageshack.us/img268/7984/myphone.gif

τοτε θα εχω προβλημα !! (εστω και με μικρες αλλαγες)

Link to comment
Share on other sites

Μονο στην περιπτωση που καποιος "κλεψει"το λογοτυπο καποιου αλλου σιτε εστω με αλλη κατάληξη , τοτε μπορει να κινηθεί δικαστικά

 

π.χ αμα κανω εχω το mypione.gr ή mypione.com και εχω για λογοτυπο αυτο

http://img268.imageshack.us/img268/7984/myphone.gif

τοτε θα εχω προβλημα !! (εστω και με μικρες αλλαγες)

Σε αυτή την περίπτωση το myphone θα σου κάνει μήνυση. Δε θα διεκδικήσει το domain σου, αρα μιλάμε για διαφορετική περίπτωση.

 

Δεν μπορεί να το πάρει !

άμα είναι ο κάθε ένας που εχει το com να μπορεί να πάρει ολες τις καταλήψεις θα γινόταν χαμός !!

 

π.χ το www.myphone.com ΔΕΝ μπορει μια μερα να "ξυπνηση" και να πει : "το θελω το http://www.myphone.gr ή myphone.de κ.α !!!!

 

εδω η wind.gr ή η δεη δεν περνει τα domain τα ελληνικα !!

 

το πολυ πολυ αν εχει κατοχυρωμένο σημα (logo) και το ελληνικό site το ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙ (εστω με μικρή παραποίηση) να θα τον κανει μυνηση για το logo !!

Μια χαρά μπορεί να σου το πάρει, θα βοηθήσει η ΕΕΤΤ σε αυτό.

Ο πιο δυνατός κερδίζει, κάτι τέτοιο παίζει εδώ. Δεν ξέρω αν το κυνηγήσει κάποιος δικαστικά τι θα πετύχει, αλλά προυποθέτει δυνατό budget για να ξεκινήσεις δικαστική διαμάχη.

 

btw δε μιλάμε για όλα τα com, αλλά μόνο για αυτά που έχουν κατωχυρομένο trademark.

 

Όσο για τη wind γιατί να πάρει το domain. Το αντίστοιχο com για παράδειγμα σε πάει σε αντίστοιχο site σχετικά με ανέμους κτλ.

Η wind δε μπορούσε να το διεκδικήσει, παρα μόνο να το διαπραγματευτεί.

 

To dei είναι πιο international απο το deh, δε θα έμπαιναν ποτέ στη διαδικασία να το διεκδικήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Μονο στην περιπτωση που καποιος "κλεψει"το λογοτυπο καποιου αλλου σιτε εστω με αλλη κατάληξη , τοτε μπορει να κινηθεί δικαστικά

 

π.χ αμα κανω εχω το mypione.gr ή mypione.com και εχω για λογοτυπο αυτο

http://img268.imageshack.us/img268/7984/myphone.gif

τοτε θα εχω προβλημα !! (εστω και με μικρες αλλαγες)

 

Για δες λιγο εδω....

 

http://freefotos.gr/images/le356sgd796hurgx3f_thumb.jpg

 

Σηκωνει μηνυση στο Ελληνικο Δημόσιο η ΟΧΙ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...