Jump to content

Samsung S7350 Classico


guliver21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.phones-online.org/wp-content/uploads/2009/02/newsamsungs7350picture.jpg

 

http://www.navigadget.com/wp-content/postimages/2009/02/samsung-ultra-s-s7350.jpg

 

Premium Design

Silky back ensures the mobile looks just as good from the back as it does from the front

Easy to grip, the 12.6mm handset is slim enough to fit anywhere, from the hand to the pocket

 

 

Wide View Display

Large 16 million color 2.6" TFT display offers 240 x 400 resolution

Wide screen is ideal for viewing with no cramped text

Auto Rotate Display detects which way you are holding the phone

 

5 megapixel Camera

Widescreen preview & capture makes picture taking easy and panoramic

Auto Focus helps you focus your pictures, extremely helpful when taking action shots

Power LED Flash provides a flash of light in dark surroundings

4X Digital Zoom lets you zoom in on your subject for more detailed photos

 

Video

Great recording resolution 720 x 480(D1) resolution at 30 fps, making it one of the highest performing phone in its video recording feature. (30fps is the standard for producing video clips suitable for music clips, CM, etc.)

 

Music & FM Radio

Plays MP3/AMR/AAC/AAC+/e-AAC+/WMA audio files

Windows Media Player compatible (MTP, WMDRM) for a seamless experience

DNSe mimics the natural sound experience of large sound systems using the mobile's small speakers

Stereo FM radio with RDS streams offers the latest music and infromation arond the clock

 

Δείκτης SAR:

0.418 W/kg

 

Παραθέτω link στο youtube

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FK62sr6jcuE]YouTube - Samsung S7350 Ultra S[/ame]

Edited by gianpithio
Update
1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια που ειναι το επισημο thread για αυτο το τηλέφωνο

Παραθετω λινκ στο youtube

 

νομιζω οτι το διαφημιζει ο ΟΤΕ αυτες τις μερες, ή η COSMOTe.φαινεται ενδιαφερον και ομορφο..

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Το εχω το κινητο εδω και 1 μηνα!

Το αλλαξα με το S8300 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν εξαιρεσεις το ηχειο του στην ομιλια.

Εχω γραψει στο thread του S8300 2 λογια αλλα θα γραψω και εδω αργοτερα για οποιον ενδιαφερετε.

Απλα περιμενα και εγω το επισημο thread:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το εχω το κινητο εδω και 1 μηνα!

Το αλλαξα με το S8300 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν εξαιρεσεις το ηχειο του στην ομιλια.

Εχω γραψει στο thread του S8300 2 λογια αλλα θα γραψω και εδω αργοτερα για οποιον ενδιαφερετε.

Απλα περιμενα και εγω το επισημο thread:)

 

Καλησπερα φιλε.

Σκεφτομαι να το χτυπησω κι εγω.. Κατι λες ομως για το ηχειο του. Δεν ακους καθαρα, δυνατα και με ευκρινεια τον συνομιλητη δηλαδη....?

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...

Το πληκτρολόγιο είναι Touch ή έχει κανονικά πλήκτρα....

 

Σιχαίνομαι τα touch :(

 

Tο ειδα σημερα στον ΓΕΡΜΑΝΟ.ΟΧΙ δεν ειναι touch. και εμενα μου αρεσε αλλα δεν ξερω τι γινετε με ττην ακουστικη του!!!!!!!:worry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να πω 2 λογια για το τηλεφωνακι πιο πολυ σκορπιες σκεψεις.

Το εχω 1 μιση μηνα περιπου.

 

Ξεκιναω απ την αδυναμια μου,τη ποιοτητα κατασκευης.

Απλα κορυφη με σφιχτο σλαιντ και καλα υλικα αν σκεφτεις και ποσο κανει.

Ειναι ενα κανονικο σλαιντ τηλεφωνο χωρις τατς οθονη ΚΑΙ με κανονικο πολυπληκτρο!

Λεπτο,ποιοτικο και χωραει σε καθε τσεπη χωρις σχεδον να το νιωθεις.

 

Η οθονη του ειναι 2.6 ιντσες αρκουντος φωτεινη και ευαναγνωστη κατι που σε συνδιασμο με το ομορφο μενου με καποια animated στοιχεια οπως και τα μεγαλα καθαρα γραμματα σε βοηθαει και σε ευχαριστη η καθημερινη χρηση μαζι του.:)

 

Η μπαταρια βγαζει ανετα 2 μερες με πολυ σκαλισμα και χρηση η πανω απο 3 πιο χαλαρα,μια χαρα δλδ για τοσο λεπτο κινητο!

 

Απο καμερα εχει 1 των 5ΜΡ με πολυ καλα αποτελεσματα και αρκετη παραμετροποιηση.

Μου αρεσει πολυ η χρωματικη της αποδοση και φυσικα εχει AF!

Το video τωρα ειναι ανωτερο απ των περισσοτερων κινητων που ειχα.

Ειναι σε αναλυση ανωτερη του VGA στα 30 fps με ιδια η καλυτερα αποτελεσματα απο ολα τα νοκια n series που ειχα.

Για τα SE δε το συζηταω μιας και χωλαινουν σε αυτο.

Φλασακι εχει 1 λεντ αρκετα καλο αλλα αν μαθεις με τα xenon C905/Ν82(ειδικα το 1ο) τοτε σου φαινετε αναιμικο,παντως υπαρχει!

 

Τηλεφωνικος καταλογος ευχρηστος με δυνατοτητα προσθηκης ομαδων,και εξαγωγης σε vcf.

Sms επισεις ευχρηστα με χωρητικοτητα εως 500 μνμ,δημιουργια φακελων και επιτελους Τ9 Ελληνικο που..ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!!:)

 

Επισεις το τηλεφωνακι ειναι απαλαγμενο απο διαφορα κουφα των προηγουμενων σαμσουνγκ μιας και μπορεις να δεις τις φωτος σου σε πληρη οθονη,μπορεις να ορισεις ηχο ΜΡ3 για τα sms οπως και να ορισης πιο προφιλ θελεις!

 

Εχει και auto rotation.

 

Για πλοηγηση στο Internet μη με ρωτατε γιατι δε μπαινω

ποτε απ το κινητο!

Εχει και δεκτη GPS αλλα χρειαζετε το ΝΕΤ για να

δουλεψει,ειναι σα του 905 αλλα σε χειροτερη μοιρα απο

αυτο μιας και ερχετε χωρις προγραμμα.

 

Τα μονα προβληματα που του εχω βρει ειναι το ηχειο του που αν και δυνατο δεν εχει αυτο το μπασο του 905 π.χ. η ακομα και του Ν85.

Ειναι λιγο σπαστικο για μενα μιας και δε μπορω τα..πριμα!!

 

Το αλλο προβλημα ειναι σε ευχρηστια ΔΕ φτανει τα SE τα οποια τα θεωρω κορυφαια με propietary λειτουργικο σε αυτο το τομεα.

Ειδικα σε συνδεση με το PC για Backup,μεταφορες αρχειων κ.α. χανει κατα κρατος.

Εναι ομως ποιοτικοτερο και πολυ ομορφο!:)

 

Και κατι που μου αρεσε πολυ.

Στις σημειωσεις π.χ. εχει δυνατοτητα εξαγωγης αυτων που γραφεις(τις σημειωσεις δλδ) σε μορφη .vnt στα αρχεια σου η οποια μορφη vnt διαβαζετε ευκολα εκτος απ το τηλεφωνο και απ το myphone explorer!!

Πολυ χρησιμο:)

 

Ενοειτε οτι εχει και τα γνωστα κλειδωματα και ασφαλεις των Σαμυ κινητων:)

 

Τελικα το 7350

ειναι 1 κανονικο ομορφο τηλεφωνο φτυστο το 8300 χωρις τα 2 μειον του,τη τατς οθονη με τα χαζοπατηματα και το αργο μενου του συν το πολυπληκτρο που κανει τη διαφορα μιας και οι οθονες αυτες(οι τατς) ακομα δεν εχουν τη ποιοτητα της οθονης του iphone!!

 

Στα 330 περιπου ευρω ειναι μαι καλη αγορα για οποιον δεν ενδιαφερετε για ανοικτα λειτουργικα και θελει στυλ και κορυφαια ποιοτητα συν αρκετες λειτουργιες,απροβληματιστο στη χρηση και με ΚΑΝΕΝΑ κολημα ουτε για πλακα(και το εχω 1 μιση μηνα)!!

 

Εγω παντως με απλο κινητο ειχα καιρο να μεινω τοσο πολυ μαζι!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τα περισσοτερα πιο πανω σχόλια του φιλου Μανου.

Το δοκιμασα απο μια φίλη που το αγορασε...

Εγω θα τονισω μονο το γεγονος, οτι ειναι πραγματικα κριμα σε μια τετοια συσκευη, να βαλουν τοσο αθλιο ηχειο.. Ο συνομιλητης, ακουγεται σαν μεσα απο ...τενεκέ. Πραγματικα κριμα. Τη θαψανε απο μονοι τους τη συσκευη.. Καθολου πρωτοτυπο βεβαια για τη Σαμυ. (Στον συγκεκριμενο τομεα του ηχειου παντα.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samsung Ultra S7350 pink

 

http://www.mobilewhack.com/wp-content/pics/2009/06/samsung-s7350.jpg

 

http://www.mobilewhack.com/samsung-ultra-s7350-goes-pink/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια γενικα το εχει παρει και κανενας αλλος? Δε βλεπω κ πολυ κινηση εδω περα..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπεις κινηση γιατι 1ον δε το εχουν παρει ποπολλοι & 2ον ειναι 1 απροβληματιστο κινητο ΧΩΡΙΣ ουσιαστικα προβλληματα περαν αυτων που αναφερθηκαν παραπανω!

 

Εγω το εχω 4 μηνες & ειχα ΠΟΛΥ καιρο να μεινω τοσο καιρο με το ιδιο κινητο,αυτο κατι λεει αν δε τη ψαχνεις πολυ με ανοικτα λειτουργικα ειναι μια καλη περιπτωση..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δύο ερωτησούλες...

1) Το GPS μπορεί να λειτουργήσει μόνο ως GPS και όχι ως A-GPS?

2) Απο αυτονομία πως πάει?

3) Στη συσκευασία συμπεριλαμβάνονται hands-free και καλώδιο σύνδεσης?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΧΡΗΣΤΗ TOY S7350, ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΗΧΕΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΗΔΗ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΠΟΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ !

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΧΡΗΣΤΗ TOY S7350, ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΗΧΕΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΗΔΗ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΠΟΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΙΔΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ !

 

Φιλε μου με το ηχειο οταν μιλας υπαρχει θεμα,οχι οτι δεν ακουγετε αλλα ειναι πολυ πριμα σα τενεκεδενιο και κανει και καποιες αυξομοιωσεις πολλες φορες!

Αν δε σε ενοχλει κατα τα αλλα ειναι αξιοπιστο και ποιοτικο κινητο.

 

σσ

Τωρα να σου πω με τι το εχω συγκρινει αστο καλυτερα γιατι εχουν περασει απ τα χερια μου σχεδον ολα τα κορυφαια κινητα οποτε..σχεδον με ολα!!:):lol:

Παντως σημειο αναφορας εχω τα SE C905 Nokia N86,& Navigator

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με το ηχειο οταν μιλας υπαρχει θεμα,οχι οτι δεν ακουγετε αλλα ειναι πολυ πριμα σα τενεκεδενιο και κανει και καποιες αυξομοιωσεις πολλες φορες!

Αν δε σε ενοχλει κατα τα αλλα ειναι αξιοπιστο και ποιοτικο κινητο.

 

σσ

Τωρα να σου πω με τι το εχω συγκρινει αστο καλυτερα γιατι εχουν περασει απ τα χερια μου σχεδον ολα τα κορυφαια κινητα οποτε..σχεδον με ολα!!:):lol:

Παντως σημειο αναφορας εχω τα SE C905 Nokia N86,& Navigator

 

ΑΔΕΛΦΕ ΜΑΝΟ, σ' ευχαριστω πολυ για το χρονο που ξοδεψες για μενα. Νασαι καλα. Να σου θεσω ομως διαφορετικα το διλημμα μου. Και αν φυσικα εχεις αποψη μου απαντας.

Μεταξυ του JET και του 7350 ΠΟΙΟ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕΣ ? Επειδη μιλαω πολυ, μ' ενδιαφερει και η χαμηλη sar

Νασαι καλα και σ' ευχαριστω και παλι.

ΦΙΛΙΚΑ ΚΩΣΤΑΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Απορω γιατι αγνοει τοσος κοσμος αυτο το τηλεφωνο. Εχει αψογη οθονη που θα ζηλευαν μεχρι και touch κινητα κι επισης μια πολυ καλη καμερα! Κριμα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πηρε ενας ξαδερφος μου και απο'οτι ειδα, ειναι πολυ καλο!

Δυο ερωτησεις εχω.

-Πως αλλαζουν οι συντομευσεις απο τα 2 πληκτρα αριστερα και δεξια; Στο δεξι εχει μπει το my view και δεν μπορω να το αλλαξω.

-και πως γινετε μολις τραβαω το πληκτρολογιο κατω, να ανοιγει και η γραμμη κατευθειαν; Γιατι πρεπει καθε φορα να πατας και το αριστερο πληκτρο για να ανοιξει η κληση.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση για το εν λόγω κινητό.

 

Ο κατάλογος για κάποιον λόγο ενω πηγαίνει αλφαβητικά κανονικά απο το Α μέχρι το Ω μετά ξαναρχίζει (διαφορετικά ονόματα) πάλι απο το Α και ξαναπάει στο Ω...

 

Σαν να έχει κόψει στην μέση τον κατάλογο..

Καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την κωδικοποίηση των χαρακτήρων που αποτελούν το όνομα της κάθε επαφής. Αν επεξεργαστείς μια επαφή που βρίσκεται σε λάθος θέση και ξαναγράψεις το όνομα της, πολύ πιθανόν να πάει στην σωστή της θέση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχει να κάνει με την κωδικοποίηση των χαρακτήρων που αποτελούν το όνομα της κάθε επαφής. Αν επεξεργαστείς μια επαφή που βρίσκεται σε λάθος θέση και ξαναγράψεις το όνομα της, πολύ πιθανόν να πάει στην σωστή της θέση.

 

το εβαλε 199 ευρω η e-cosmote

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανέμορφο, η Samsung κάνει παπάδες με τις τιμές της τώρα τελευταία...

Αν κι εγώ προτιμώ Omnia στα 200 ευρώ με 12 άτοκες...

Όποιο και να πάρεις καλορίζικο!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μια γρήγορη ερώτηση:

 

Όταν προσπαθώ να το φορτίσω στο αυτοκίνητο δεν φορτίζει... Μόνο αν το κλείσω μπορεί να φορτίσει...

 

Έχετε καμία ιδέα?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το παρηγγειλα.

 

τελικα το κινητακι ειναι πολυ καλό.

 

στην καμερα του απλά, το φλας δεν εχει ρυθμιση για αυτοματο, μονο ενεργό και ανενεργό.

 

ισως ειναι λογω του οτι ειναι εκδοση cosmote.

 

απο την ακουστική του στις κλήσεις, δεν ειδα κανένα πρόβλημα. ισα ισα , πολυ καλυτερο και πιο δυνατό απο το lg renoir

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S7350 Classico

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...