Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Επειδή κάποιοι ξινοί θα σπεύσουν να μου την πουν για το σεμνό του θέματος, ενημερώνω πως σήμερα το έπαιζα ερωτευμένος σύζυγος που δεν κοιτάζει ξένους κ...λους......

Στο αυτόματο.

Στο βάθος δεξιά το κάστρο του πλαταμωνα.

WP_20150811_20_54_09_Pro

20308446438

 

τα πες μονος σου, τι να σχολιασω... :lol:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα πες μονος σου, τι να σχολιασω... :lol:

 

Βρε κακοσταυρωμα, πάλι επάνω σου έπεσα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιοι ξινοί θα σπεύσουν να μου την πουν για το σεμνό του θέματος, ενημερώνω πως σήμερα το έπαιζα ερωτευμένος σύζυγος που δεν κοιτάζει ξένους κ...λους......

Στο αυτόματο.

Στο βάθος δεξιά το κάστρο του πλαταμωνα.

WP_20150811_20_54_09_Pro

20308446438

 

Δεν ειναι καλη...δεν εχει την ευκρινεια και την λεπτομερεια που εχουν οι φωτο του @daemon.

Ειδικα στ'αριστερα πασχει πολυ

Link to comment
Share on other sites

@paok

Πολύ καλή η φωτο, το led έχει πιάσει σωστά τους χρωματικούς τόνους, χωρίς να ασπρίζει τα πρόσωπα... Και κλασσικά ο θόρυβος ανύπαρκτος, άριστο...

Εσυ πως την είδες, σε σχέση και με προηγούμενα κινητά σου;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Montoya

Ωραία καδραρισμα στην φωτο σου, και μ αρέσουν και το πως αποτυπώθηκαν τα χρώματα...

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

@paok

Πολύ καλή η φωτο, το led έχει πιάσει σωστά τους χρωματικούς τόνους, χωρίς να ασπρίζει τα πρόσωπα... Και κλασσικά ο θόρυβος ανύπαρκτος, άριστο...

Εσυ πως την είδες, σε σχέση και με προηγούμενα κινητά σου;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Montoya

Ωραία καδραρισμα στην φωτο σου, και μ αρέσουν και το πως αποτυπώθηκαν τα χρώματα...

 

το κινητο παιζει σε αλλη κατηγορια.Σε βραδυνες ληψεις στο αυτοματο, η καμερα σκοτωνει.

Κατι αντιστοιχο πηγε να κανει και η Samsung με το S6...αλλα τα κανε σαλατα.

Link to comment
Share on other sites

Lumia Camera, Windows 10.

Η πρώτη αυτόματο, και η δεύτερη με αλλαγή στο shutter speed:

 

20310753488_385d377fa1_b.jpgWP_20150812_00_37_49_Raw

 

20310753248_37b54096f4_b.jpgWP_20150812_00_37_23_Raw

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Οι διακοπές θέλουν zoom...

Παρ' όλο που μάλλον θα χάσω τη μοναδική ποιότητα της φωτογραφίας του 1020 (που επιπλέον παίζεις λίγο μεν με το lossless zoom + crop αλλά με περιορισμένες δυνατότητες), λέω σε διακοπές να πάρω μαζί μου κάποιο απο τα Galaxy zoom για να μπορώ να βγάζω φωτο όπου σε πολλές περιπτώσεις παίρνω αποτέλεσμα όχι απλά "τοπίου". Ομολογώ οτι είμαι σε μεγάλο δίλημμα...

Οι παρακάτω είναι όλες με οπτικό zoom (στην τρίτη το K zoom και ο φωτογράφος τα χάλασαν λίγο :p αλλά μου αρέσει σαν φωτο).

Δεκτές οι απόψεις.. (όχι βέβαια να αρχίσουμε αν χρειάζεται το zoom ή όχι, τα έχουμε ξεπεράσει αυτά νομίζω, απλά αξιολόγηση των φωτο σαν σύνολο)

 

19876743593_cb54eea4c3_b.jpgMykonos Greece 2014-07-20 20.17.22 by keras, on Flickr

 

19876700883_cc62a303a0_b.jpgMykonos Greece 2014-08-19 16.34.35 by keras, on Flickr

 

20309597548_1d7feb589b_b.jpgSunset Mykonos Greece 2014-07-20 20.31.57 by keras, on Flickr

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Οι διακοπές θέλουν zoom...

Παρ' όλο που μάλλον θα χάσω τη μοναδική ποιότητα της φωτογραφίας του 1020 (που επιπλέον παίζεις λίγο μεν με το lossless zoom + crop αλλά με περιορισμένες δυνατότητες), λέω σε διακοπές να πάρω μαζί μου κάποιο απο τα Galaxy zoom για να μπορώ να βγάζω φωτο όπου σε πολλές περιπτώσεις παίρνω αποτέλεσμα όχι απλά "τοπίου". Ομολογώ οτι είμαι σε μεγάλο δίλημμα...

Οι παρακάτω είναι όλες με οπτικό zoom (στην τρίτη το K zoom και ο φωτογράφος τα χάλασαν λίγο :p αλλά μου αρέσει σαν φωτο).

Δεκτές οι απόψεις.. (όχι βέβαια να αρχίσουμε αν χρειάζεται το zoom ή όχι, τα έχουμε ξεπεράσει αυτά νομίζω, απλά αξιολόγηση των φωτο σαν σύνολο)

 

19876743593_cb54eea4c3_b.jpgMykonos Greece 2014-07-20 20.17.22 by keras, on Flickr

 

19876700883_cc62a303a0_b.jpgMykonos Greece 2014-08-19 16.34.35 by keras, on Flickr

 

20309597548_1d7feb589b_b.jpgSunset Mykonos Greece 2014-07-20 20.31.57 by keras, on Flickr

 

Πολυ ωραια ζεστα χρωματα...Γενικα υψηλου επιπεδου φωτογραφιες.

Φαινεται οτι δεν ειναι φωτογραφιες κινητου αλλα ψηφιακης καμερας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, μια προσπάθεια από Πάρο με το Lumia 1020 μου (μετά από σκαρφάλωμα πάνω στην εκκλησία :p ):

 

Πολύ καλή ρε Ιερόσυλε! :lol: :p :ninja:

 

Στους υπόλοιπους:

@Paok τελικά το G4 μια χαρά (και χωρίς xenon) ... Δε νομίζω, σήμερα, να μπορεί άλλο κινητό με led να τα πετύχει αυτά (μιλάω για τα καινούρια μοντέλα)

@saleakos τα σοκάκια όντως για καρτ ποστάλ. Η τελευταία αρκετά δύσκολη, διότι υπάρχει εναλλαγή σκοτεινών-φωτεινών σημείων καθώς ξεδιπλώνεται το τοπίο.

@AgelosMo

Πολλά υποσχόμενο το 930 όπως έχει προειπωθεί... Τελικά στα 10αρι θα έχουμε Lumia Camera ?

@montoya

...Για κάποιο λόγο έχεις πολύ θόρυβο! Παντού...

@Keras Π-Ρ-Ο-Δ-Ο-Τ-Η :lol:

πολύ καλές ρε..

Edited by Dimitris_41Mpxls

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ζεστα χρωματα...Γενικα υψηλου επιπεδου φωτογραφιες.

Φαινεται οτι δεν ειναι φωτογραφιες κινητου αλλα ψηφιακης καμερας.

 

@paok: Ευχαριστώ Κώστα, ελπίζω φέτος να πετύχω καλύτερα πράγματα και σίγουρα το πιστεύω διότι η συζήτησή μας εδώ βοηθά πολύ.

@Dimitris: :)

@Tom: Ωραία φωτο και θέμα, κρίμα που έχει τα καλώδια..

 

Είναι πολύ ενδιαφέρον νομίζω, να "ανεβαίνουμε" σταδιακά επίπεδο, προσέχοντας και επιδιώκοντας (όποτε γίνεται βέβαια) να βγάζουμε παράλληλα και μια σωστή λήψη απο άποψη θέματος, γωνία θέασης, κεντράρισμα, κλπ, κάτι που ήδη γίνεται εδώ όλο και περισσότερο.

Έχουμε να δούμε πολύ ωραία πράγματα..

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

@agelos βλεπω μεγαλη βελτιωση στο 930.. πολυ καλες οι φωτο σου απλα θελει λιγο καθαρισμα το τζαμακι του φακου σου γιατι κανει μεγαλες γραμμες στα φωτα

 

@keras μια χαρα ειναι οι φωτος σου και σιγουρα το zoom λειπει απο τα απλα κινητα..ενα πραγμα με χαλαει..το μεγεθος που προσθετει στην συσκευη..νομιζω οτι σε τετοια περίπτωση θα επαιρνα μια φωτογραφικη...κατι αλλο..το συγκεκριμενο φωτοκινητο τι κανει βραδυ σε φωτο σαν αυτες που ανεβασα; στο auto ας πουμε και χωρις φλας

 

@tom συντροφε παριανε πολυ καλη η φωτο σου..σε ποια εκκλησια εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Δυο φωτογραφίες από τη χθεσινή βόλτα στην παραλιά

19888211014_053c3ec6f3_c.jpg20150811_200307_HDR by Andre Na, on Flickr

20485132556_770c3e14f6_c.jpg20150811_195832_HDR by Andre Na, on Flickr

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

@agelos βλεπω μεγαλη βελτιωση στο 930.. πολυ καλες οι φωτο σου απλα θελει λιγο καθαρισμα το τζαμακι του φακου σου γιατι κανει μεγαλες γραμμες στα φωτα

 

@keras μια χαρα ειναι οι φωτος σου και σιγουρα το zoom λειπει απο τα απλα κινητα..ενα πραγμα με χαλαει..το μεγεθος που προσθετει στην συσκευη..νομιζω οτι σε τετοια περίπτωση θα επαιρνα μια φωτογραφικη...κατι αλλο..το συγκεκριμενο φωτοκινητο τι κανει βραδυ σε φωτο σαν αυτες που ανεβασα; στο auto ας πουμε και χωρις φλας

 

@tom συντροφε παριανε πολυ καλη η φωτο σου..σε ποια εκκλησια εισαι;

 

To S4 Zoom δυσκολευεται το βράδυ χωρίς φλας, οσο και μια dsl με τον φακό που έχει οταν την αγοράζεις. Χρειάζονται οπωσδήποτε manual ρυθμίσεις. Εννοείται με τρίποδο και στα 2-3" τα πάει αρκετά καλά. Σίγουρα ομως θα πρέπει να ανεβάσεις το χρόνο, περισσότερο απ οτι σ ένα κινητό με f.2 και κάτω. Οπότε εκέι έρχεται το θέμα της σταθεροποίησης. Μέχρι 1/5 μπορώ να βγάλω με το χέρι και μεχρι 1" αν ακουμπίσω κάπου. Για τις περισσοτερες περιπτώσεις ομως είναι αρκετό το 1/5.

Εγώ πλέον τραβάω manual ακόμα και την μέρα γιατί διαθέτει πλήρη γκαμα ρυθμίσεων οι οποιες βελτιώνουν ακομα τα χρώματα, το κοντραστ εκεί που θέλεις εσύ.

 

Εχουμε πει ότι δεν κάνει για κύρια συσκευή. Ομως η τιμή του είναι τετοια που δίνει πλεονέκτημα καθώς δεν υπάρχει ψηφιακή κάτω από 200 ευρώ που να κάνει τόσα πράγματα συν οτι είναι ένα αξιοπρεπέστατο smartphone που μπορείς να το κουβαλάς στις διακοπές σου χωρίς να φοβάσαι.

Το κράτησα για το εξαιρετικό ζουμ που για μένα είναι απαραιτητο σε πλάνα εκδρομών, διακοπών και για το xenon που σε εκδηλώσεις που γίνονται σε κλειστούς χώρους οπως γαμους βαπτίσεις παρτυ μπαρ κλπ, σε συνάρτηση με το ζουμ, δεν παίζεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει βελτιωθεί το 930, και περιμένουμε και την καινούργια update στα 10αρια. Όσο για την Lumia camera, θα υπάρχει απλά νομίζω ότι σιγά σιγά την σταματάνε για την ενσωματόσουνε στην microsoft camera. Το κακό είναι ότι δεν θα υποστήριζεται απο το 1020. Θα ήταν τέλεια τότε και δεν θα υπήρχε ανταγωνισμός πιστεύω. Περιμένουμε τον διαδόχο.

 

Υγ. Αυτό που είπε ο keras. Συμφωνώ, ότι πλέον βγάζουμε όλοι καλές φωτογραφίες και σωστές τεχνικά. Εμένα πχ. με έχει βοηθήσει πολύ ο κανόνας των τρίτων που χρησιμοποιώ μόνιμα στην κάμερα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

@saleakos εγραψες παλι...τρομερες οι φωτο σου. Αυτο το κινητο αποδιδει τοσο καλα στο αυτοματο (και ισως χειροτερα στο manual απο τον ανταγωνισμο) που πραγματικα δεν χρειαζεται να ασχολεισαι με ρυθμισεις για να πιασεις μια καλη φωτο σε ολες τις συνθηκες. Για μενα μεχρι στιγμης εχει τους καλυτερους αλγοριθμους που υπαρχουν σε κινητο. Και μερα και νυχτα.

 

@paok πολυ καλη με το φλας. Τουλαχιστον η καλυτερη που εχω δει μεχρι στιγμης σε κινητο. Μπορει να μην ειναι xenon, αλλα σε led δεν πιστευω οτι υπαρχει καλυτερο.

 

@montoya, Κωστα οντως εχει θορυβο. Εκει ηθελες manual, iso 200 και μεγαλυτερο κλειστρο με απειρο focus. Πολυ ομορφα χρωματα παντως... ;)

 

@keras πλην της τριτης που ειναι ατμοσφαιρικη αλλα μετρια τεχνικα, στις υπολοιπες 2 μπορω να πω οτι ειναι εξαιρετικες. (τα περιστερια τραβας ε??) :p

Θα πω και δημοσια αυτο που σου ειχα πει και προσωπικα, το s4 zoom εχει στα δικα μου ματια τα καλυτερα και πιο φυσικα χρωματα που εχω δει σε κινητο μεχρι και σημερα. Ειναι πιο "compact φωτογραφικης" οι φωτο του παρα κινητου. Σαφως δεν εχει την λεπτομερεια που εχει το 1020 και εχει και λιγο ελαφρυ distortion αριστερα δεξια, αλλα εχει ενα πολυ καλο xenon και το optical zoom που φυσικα χρειαζεται. Nαι μεν συμφωνω με τα παραπανω λεγομενα οτι εχει τον ογκο του κτλ, αλλα πολυ σωστα εθεσε και ο te_salat oτι κατω απο 200 ευρω μια φηφιακη της προκοπης δεν υπαρχει. Οποτε αν βαλουμε στην μεση το κοστος του s4 zoom + oτι ειναι και μια συμπαθητικη συσκευη, τοτε ναι ειναι μια καλη επιλογη αν μπορεις να παραβλεψεις τα 2-3 κουσουρακια που εχει.

Παρολα αυτα θα σε πω και εγω Π Ρ Ο Δ Ο Τ Η, αν και ξερω οτι θα ξαναγυρισεις σε 1020 μετα τις διακοπες. :lol::D

 

Επισης να πω οτι αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα αυτη την στιγμη, το μονο κινητο που θα επαιρνα στην θεση του 1020, ειναι το G4.

@agelos υπαρχει βελτιωση στο 930 οντως...φαινεται αρκετα το τελευταιο διαστημα

 

@cutthroat η πρωτη σου ειναι μετρια, η δευτερη ειναι αρκετα καλη. Δοκιμασες με xcam+settings? Δες την υπογραφη μου. ;)

 

@tom7 πολυ ομορφη φωτο!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aπιστευτες ειναι...

19871157253_48f16ce505_c.jpg

 

Στειλε την για wallpaper στο bing.

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα...: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6244536#post6244536

 

"Ποιό (παλαιότερο) κινητό "έβγαζε" τις καλύτερες φωτογραφίες"

 

Για φωτο απο παλαιότερα κινητά :)

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

@saleakos εγραψες παλι...τρομερες οι φωτο σου. Αυτο το κινητο αποδιδει τοσο καλα στο αυτοματο (και ισως χειροτερα στο manual απο τον ανταγωνισμο) που πραγματικα δεν χρειαζεται να ασχολεισαι με ρυθμισεις για να πιασεις μια καλη φωτο σε ολες τις συνθηκες. Για μενα μεχρι στιγμης εχει τους καλυτερους αλγοριθμους που υπαρχουν σε κινητο. Και μερα και νυχτα.

 

@paok πολυ καλη με το φλας. Τουλαχιστον η καλυτερη που εχω δει μεχρι στιγμης σε κινητο. Μπορει να μην ειναι xenon, αλλα σε led δεν πιστευω οτι υπαρχει καλυτερο.

 

@montoya, Κωστα οντως εχει θορυβο. Εκει ηθελες manual, iso 200 και μεγαλυτερο κλειστρο με απειρο focus. Πολυ ομορφα χρωματα παντως... ;)

 

@keras πλην της τριτης που ειναι ατμοσφαιρικη αλλα μετρια τεχνικα, στις υπολοιπες 2 μπορω να πω οτι ειναι εξαιρετικες. (τα περιστερια τραβας ε??) :p

Θα πω και δημοσια αυτο που σου ειχα πει και προσωπικα, το s4 zoom εχει στα δικα μου ματια τα καλυτερα και πιο φυσικα χρωματα που εχω δει σε κινητο μεχρι και σημερα. Ειναι πιο "compact φωτογραφικης" οι φωτο του παρα κινητου. Σαφως δεν εχει την λεπτομερεια που εχει το 1020 και εχει και λιγο ελαφρυ distortion αριστερα δεξια, αλλα εχει ενα πολυ καλο xenon και το optical zoom που φυσικα χρειαζεται. Nαι μεν συμφωνω με τα παραπανω λεγομενα οτι εχει τον ογκο του κτλ, αλλα πολυ σωστα εθεσε και ο te_salat oτι κατω απο 200 ευρω μια φηφιακη της προκοπης δεν υπαρχει. Οποτε αν βαλουμε στην μεση το κοστος του s4 zoom + oτι ειναι και μια συμπαθητικη συσκευη, τοτε ναι ειναι μια καλη επιλογη αν μπορεις να παραβλεψεις τα 2-3 κουσουρακια που εχει.

Παρολα αυτα θα σε πω και εγω Π Ρ Ο Δ Ο Τ Η, αν και ξερω οτι θα ξαναγυρισεις σε 1020 μετα τις διακοπες. :lol::D

 

Επισης να πω οτι αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα αυτη την στιγμη, το μονο κινητο που θα επαιρνα στην θεση του 1020, ειναι το G4.

@agelos υπαρχει βελτιωση στο 930 οντως...φαινεται αρκετα το τελευταιο διαστημα

 

@cutthroat η πρωτη σου ειναι μετρια, η δευτερη ειναι αρκετα καλη. Δοκιμασες με xcam+settings? Δες την υπογραφη μου. ;)

 

@tom7 πολυ ομορφη φωτο!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στειλε την για wallpaper στο bing.

 

Δεν νομίζω πως είναι κακό το ISO 500. Ήταν αρκετά σκοτεινά. Ξέχασα ομως να βάλω το κλείστρο στο άπειρο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@agelos βλεπω μεγαλη βελτιωση στο 930.. πολυ καλες οι φωτο σου απλα θελει λιγο καθαρισμα το τζαμακι του φακου σου γιατι κανει μεγαλες γραμμες στα φωτα

 

Θα το πάω μια βόλτα απο Nokia care για καθάρισμα, γιατί δεν μπορώ να το ανοίξω κιόλας.. ;)

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, μια προσπάθεια από Πάρο με το Lumia 1020 μου (μετά από σκαρφάλωμα πάνω στην εκκλησία :p ):

20317601110_cc73923769_k.jpgWP_20150810_20_01_32_Pro by Thomas P, on Flickr

 

Πολυ ατμοσφαιρικη και γενικα πολυ ποιοτικη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σχόλια, πρόσφατα κόλλησα κι εγώ το "μικρόβιο" της φωτογραφίας κυρίως λόγω του 1020 που έπεσε στα χέρια μου και το έχω λατρέψει!

 

@Saleakos: Δυστυχώς δεν είμαι Παριανός, για διακοπές βρέθηκα εκεί. Είναι ένα μικρό εκκλησάκι στην άκρη της Νάουσας, το ποιανού αγίου είναι άγνωστο! :happy:

Link to comment
Share on other sites

@cutthroat η πρωτη σου ειναι μετρια, η δευτερη ειναι αρκετα καλη. Δοκιμασες με xcam+settings? Δες την υπογραφη μου. ;)

Ναι την xcam δουλεύω από τότε που αγόρασα το κινητό. Η πρώτη που πιστεύεις ότι υστερεί; Σαν τοπίο;

Link to comment
Share on other sites

........................................

...................................

@keras πλην της τριτης που ειναι ατμοσφαιρικη αλλα μετρια τεχνικα, στις υπολοιπες 2 μπορω να πω οτι ειναι εξαιρετικες. (τα περιστερια τραβας ε??) :p

Θα πω και δημοσια αυτο που σου ειχα πει και προσωπικα, το s4 zoom εχει στα δικα μου ματια τα καλυτερα και πιο φυσικα χρωματα που εχω δει σε κινητο μεχρι και σημερα. Ειναι πιο "compact φωτογραφικης" οι φωτο του παρα κινητου. Σαφως δεν εχει την λεπτομερεια που εχει το 1020 και εχει και λιγο ελαφρυ distortion αριστερα δεξια, αλλα εχει ενα πολυ καλο xenon και το optical zoom που φυσικα χρειαζεται. Nαι μεν συμφωνω με τα παραπανω λεγομενα οτι εχει τον ογκο του κτλ, αλλα πολυ σωστα εθεσε και ο te_salat oτι κατω απο 200 ευρω μια φηφιακη της προκοπης δεν υπαρχει. Οποτε αν βαλουμε στην μεση το κοστος του s4 zoom + oτι ειναι και μια συμπαθητικη συσκευη, τοτε ναι ειναι μια καλη επιλογη αν μπορεις να παραβλεψεις τα 2-3 κουσουρακια που εχει.

Παρολα αυτα θα σε πω και εγω Π Ρ Ο Δ Ο Τ Η, αν και ξερω οτι θα ξαναγυρισεις σε 1020 μετα τις διακοπες. :lol::D

 

.......................................................

 

Όχι βρε σαχλαμάρα που θα μου βγάλεις και το όνομα.. :p

Ο γιος μου είναι δεξιά ο Δημητράκης.

ΠΡΟΔΟΤΗΣ... :X Μετά τις διακοπές... πολύ πιθανόν.. :p

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε σαχλαμάρα που θα μου βγάλεις και το όνομα.. :p

Ο γιος μου είναι δεξιά ο Δημητράκης.

ΠΡΟΔΟΤΗΣ... :X Μετά τις διακοπές... πολύ πιθανόν.. :p

 

Μην βαζεις το παιδι στην συζητηση επειδη δεν μπορεις να καλυφθεις...σατυρε!! :lol::p

Καλα να περασεις περιμενουμε δειγματα απο το "εργαλειο".!!

Link to comment
Share on other sites

@keras οι φωτογραφίες του zoom είναι φανταστικές, ιδίως η πρώτη μπορούσε να είναι σε τουριστικό φυλλάδιο. Πολύ φυσικά χρώματα.

@Tom πολύ ωραία και "επικίνδυνη" φωτο, έτσι πρέπει να είναι ο φωτογράφος, κομάντο :lol: :lol: :lol: η Πάρος κλασσική αξία, ε;

Και μια δική μου σχετικα παλιά:

Κλασσικό 920, βοήθησε και ο φωτισμός και είναι πιστεύω απ τις καλλίτερες φωτο που έχω τραβήξει με αυτό το κινητό

20331142750_93d1172c4b_z.jpgWP_20131109_15_33_47_Pro by Dimitris Karachalios, on Flickr

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...