Jump to content

Σκυλάδικα και Παρακμιακά Τραγούδια


john75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλιό αλλά διαχρονικό:

"Θα 'ρθω απόψε στους αρραβώνες σου

θα είμαι ένας απ' τους θαμώνες σου

Θα 'ρθω απόψε κι ας μη με κάλεσες

να δεις τα τραύματα που μου προκάλεσες"

Τερλέγκας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α! Πέρα από σκυλάδικα, παρακμή θεωρώ τραγούδια από ελληνικές βιντεοταινίες '80s:

"Ειναι φάση το αγόρι, πωπω φάση, είναι φάση το παιδί, το παιδί, το γουστάρω κι ένα έχει σημασία: να τη βρω με το αγόρι, το αγόρι, και να πέσουμε κι οι δυο μας σ΄αφασία" (Ρένα Παγκράτη)

Επίσης:

"Ποιος είσαι εσύ που ήρθες εδώ να σπάσεις πλάκα; Άντε σπάσε ρε μα**κα" (Σταμάτης Γαρδέλης)

Link to comment
Share on other sites

"Ειναι φάση το αγόρι, πωπω φάση, είναι φάση το παιδί, το παιδί, το γουστάρω κι ένα έχει σημασία: να τη βρω με το αγόρι, το αγόρι, και να πέσουμε κι οι δυο μας σ΄αφασία" (Ρένα Παγκράτη)

 

Ontos megali morfi... :whistle:

H sygekrimeni eixe autoktonisei kiolas nomizo...

I guess I wish I was different... but a wish is only a wish.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (15 Νοέ. 2004 , 00:08)

 

erota moy tokoglyfe ,gluge to kormi moy glyfe...

 

:lol: :lol: :lol: :up:
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Kala o Ellinikos kinimatografos exei na epidiksi arketa parakmiaka tragoudakia :D

 

Come withme gia na ti breis,(kati allo leei edo pou den to 8imame akribos)i anamnisi apo tin Greece 8a sou minei gia forever :D Apo tin tainia ta kamakia nomizo

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ama exeis palamari ti thn 8eleis thn ferrari..ama exei ps... saini ti thn 8es thn laborgini

......:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john75 (15 Νοέ. 2004 , 01:51)

 

Kala o Ellinikos kinimatografos exei na epidiksi arketa parakmiaka tragoudakia :D

 

Come withme gia na ti breis,(kati allo leei edo pou den to 8imame akribos)i anamnisi apo tin Greece 8a sou minei gia forever :D Apo tin tainia ta kamakia nomizo

 

 

Come with me για να την βρείς αν γλεντήσουμε together η ανάμνηση απ'τη Greece θα σου μείνει για forever!!!! :up: :up: :up:

Link to comment
Share on other sites

... Na kanoume Push Ups... Na kanoume Push Ups

... na deis ti paei na pei gymnastiki... na kanoume kai teleio kormi...

 

( Xristos Dantis + Polina - Push Ups )

 

:happy:

I guess I wish I was different... but a wish is only a wish.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (15 Νοέ. 2004 , 19:17)

 

to mesa ekso tou mpouga to exete akousei?

 

 

Mesa Exo In and Out,poli kalo kommati!Mpougas egiisi :D

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Aφιερωμενο στην Βιβη, ο απολυτος υμνος της κοπροσκηνης!

 

:D :lol: :D :lol: :cool:

 

Εκλαψα μια μερα, εκλαψα δυο μερες, μα υστερα σε ξεχασα και πεταξα τις βερες!!!!! :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος william blake (20 Νοέ. 2004 , 20:44)

 

δεν ξερω αν το εχετε παρει χαμπαρι αλλα ειναι κορυφη

save as . . .

 

Eλα και εχω το SP2 :lol: :lol: :lol: :p :p
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikkosnet (19 Νοέ. 2004 , 22:26)

 

Aφιερωμενο στην Βιβη, ο απολυτος υμνος της κοπροσκηνης!

 

:D :lol: :D :lol: :cool:

 

Εκλαψα μια μερα, εκλαψα δυο μερες, μα υστερα σε ξεχασα και πεταξα τις βερες!!!!! :p :p :p :p

 

axm...ti uponoeis?

kala re th mera ton gene8lion moy aki th mera pou moy dorise o kalos moy bera ,ayto mou afieroneis? :blink:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

... kai kati pio retro...

Σε πλάνεψε η Dolce Vita, αυτή που λεν ζωή γλυκιά,

και κάθε μέρα κατεβαίνεις, της κοινωνίας τα σκαλιά…

 

:rolleyes:

I guess I wish I was different... but a wish is only a wish.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Thomas85 (23 Νοέ. 2004 , 04:21)

 

... kai kati pio retro...

Σε πλάνεψε η Dolce Vita, αυτή που λεν ζωή γλυκιά,

και κάθε μέρα κατεβαίνεις, της κοινωνίας τα σκαλιά…

 

:rolleyes:

 

 

Zagoreos.Kalo kommataki,pou to 8imi8ikes?:)

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λεπόν, πολλά από αυτά τα τραγούδια που ακολουθούν πιθανώς να έχουν ξαναναφερθεί, αλλα τώρα βαριέμαι ( :p ) να κάτσω να βρώ ποιά είναι αυτά, οπότε πάρτε έναν κατάλογο με ΚΟΡΥΦΑΙΑ παρακμιακά, καθώς και μια σύντομη περίληψή τους... :D

 

[ANL] Πάμε Για Test (...πάμε για test, πάμε για test, θέλω χωρίς καπότα sex...)

[Ανδρέας Βάσιος] Φοράς Τα Κο, Φοράς Τα Κι (...φοράς τα πράσινα, τα μπλέ, που με τρελαι, που με πεθαί, με τα ναζάκια σου καλέ)

[Αντώνης Καρδαμίλης] Πές Μου Φωτεινή (...πές μου φωτεινή, πως μ'αγαπάς πολύ...)

[Βασίλης Βασιλειάδης] Ματαλαμά Η Χαλιμά

[Γιάννης Βασιλείου] Καμπριολέ (...μπες μεσ' το καμπριολέ, πάμε για κανά καφέ...)

[Γιάννης Ζουγανέλης] Ο Μακρυμάλλης (...άσε πια τον μακρυμάλλη για χατίρι φαλακρού...)

[Γιάννης Φλωρινιώτης] Να Απατάς Τον Άντρα Σου Είναι Συνηθισμένο (...να απατάς τον εραστή που το 'δες πια γραμμένο...)

[Γιάννης Φλωρινιώτης] Πειράζει Που Είσαι Μεγάλη Φίρμα (..πειράζει??)

[Γιάννης Φλωρινιώτης] Τα Μπαλάκια (...πιάνε τα μπαλάκια μου και χτύπα τα ξανά και σιγά θα μάθεις κόλπα πονηρά...)

[Γιάννης Φλωρινιώτης] Το Κορίτσι Του Μπαρ (...ένα ουίσκυ με λίγο πάγο και κόκα κόλα... μάλιστα κύριε, τι θέλετε άλλο, έχουμε απ' όλα...)

[Γιώργος Σαλαμπάσης] Μις Ελλάς (...θα σε κάνω μις ελλάς, μη γελάς, μη γελάς...)

[Δήμος Μυλωνάς] Ερωτεύτηκα Γι' Αυτό Κουρεύτηκα (...όλοι αυτοί που βρίζανε τα ωραία μου μαλλιά, λεν τώρα που κουρεύτηκα πως μου πετάν τ'αυτιά...)

[Δημήτρης Σταρόβας] http://www.apisti.com (...σε ψάχνω σ'όλο το ιντερνετ μ' οχτακοσάρη πέντιουμ, αλλά δεν είσαι πουθενά, γι' αυτό θα πάω σε μέντιουμ...)

[Δημήτρης Σταρόβας] Αγλέορας (...θα φάω για σένα τα σάντουιτς όλου του κόσμου γιατί ήσουν εσύ η ζωή μου το φώς μου...)

[Δημήτρης Σταρόβας] Ανεμογκάστρι (...ανεμογκάστρι ήτανε, τζάμπα οι ετοιμασίες, τζάμπα τα πήρανε οι γιατροί, τζάμπα κι οι εκκλησίες...)

[Δημήτρης Σταρόβας] Είναι Μύθος (...είναι μύθος, είναι μύθος, το δασύτριχό μου στήθος...)

[Ζορζ Πιλαλί & Το Καραβάνι] Το Τρίκυκλο (...καλησπέρα σας, έχετε αγκαζάρει τραπέζι; έχω ένα ρεζερβουάρ για δώδεκα άτομα...)

[Ζόρζ Πιλαλί] Η Μπετονιέρα (...την μπετονιέρα μην κατηγοράς, αυτή σου δίνει για να φάς...)

[Ηλίας Μεγαλούδης] Κυρά Μαρία

[Ηλίας Μεγαλούδης] Μη Το Λές Ηλία

[Ηλίας Μεγαλούδης] Μικρές Αγγελίες

[Ηλίας Μεγαλούδης] Ο Παπαγάλος

[Ηλίας Μεγαλούδης] Πές Μου Γιάννη

[Ηλίας Μεγαλούδης] Τα Πρώτα Μου Μαθήματα

[Ηλίας Μεγαλούδης] Τα Σπυράκια

[Ηλιάς Μεγαλούδης] Ο Μανωλιός

[Ηλιάς Μεγαλούδης] Τώρα Άλλο Ξύνεις

[Κώστας Γκολέμης] Άντε Γαμ**** Ρε Μαλάκω

[Κώστας Γκολέμης] Μπαρκουλίδης (...το δικό μου το πουλί δεν το έχουνε πολλοί...)

[Μάρκος Σεφερλής] S.A.G.A.P.O.

[Μάρκος Σεφερλής] Η Πεθερά Μου (...σκοτώστε την και πάρτε την από μπροστά μου, δεν είναι η γυναίκα μου αυτή, είναι η πεθερά μου...)

[Μάρκος Σεφερλής] Τον Παίρνεις (...τον παίρνεις εδώ, τον παίρνεις εκεί, τον παίρνεις παραπέρα...)

[Ματθαίος Γιαννούλης] Θέλεις Να Τα Φτιάξουμε

[Μπάμπης Μαρκάκης & Ρούλα Καλάκη] Μπάι Μπάι Μάι Ντάρλινγκ

[Μπάμπης Παπαδόπουλος] Άλλαξ' Ο Κολιές (...κι έγινε βραχιόλι, άλλαξ' ο κολλιές που θέλουνε πολλές...)

[Μπάμπης Παπαδόπουλος] Βρε Δε Πα Να Γα... (...ν'αγαπηθείς με άλλον, σκασίλα μου μεγά...)

[Μπάμπης Παπαδόπουλος] Μπήκαν Τα Γίδια Στο Μαντρί (...τα πρόβατα στη στάνη, βλάχα μου με το φουστάνι...)

[Νίκος Βασιλόπουλος] Σε Θέλει Το Πουλάκι Μου (...σε θέλω κι εγώ, εμείς οι δυό μωράκι μου θα κάνουμε χωριό...)

[Νίκος Μακρόπουλος] Ύποπτο Το Αίσθημά Σου (...πάντα ήθελες να το 'χεις δίπορτο...)

[Πέγκυ Ζήνα] Άν Πάς Με Άλλη (...θα σου σπάσω το κεφάλι...)

[Πέπη Τσεσμελή] Και Σκανδαλίζομαι (...μονάχη αγγίζομαι, μένω γυμνή με μια γραβάτα και φιλίζομαι(??)...)

[Πέπη Τσεσμελή] Οι Μπότες (...αν θέλεις ν' ανοίξουν της καρδούλας μου οι πόρτες, βγάλε όλα τα ρούχα σου εκτός από τις μπότες...)

[Παντελής Καναράκης] Η Μπουρνουζοπετσέτα (...η μπουρνουζοπετσέτα η καλή είναι τόσο απαλή, σαν την καρδιά ενός μαρουλιού, είσαι έρωτας απριλιού...)

[Πατρινοί] Ο Μπακλαβάς

[Παύλος Παούνης] Κομμάτια Έχω Γίνει (...και έχεις την ευθύνη...)

[Στέλιος Ράτσκος] Έλα Στο Corner (...έλα για ένα φραπεδάκι, στο μαγαζί θα κάθομαι του φίλου μου του Σάκη...)

[Σταμάτης Γαρδέλης] Άντε Σπάσε Ρε Μαλάκα (...ποιός είσαι εσύ που ήρθες εδώ, σε μας να κάνεις πλάκα; Άντε σπάσε ρε μαλάκα...)

[Σταύρος Ζουμπάς] Να Ζήσουν Οι Κομμώτριες (...να ζήσουν οι κομμώτριες, τα όμορφα κορίτσια, που έχουνε χρυσή καρδιά, δεν κάνουνε καπρίτσια...)

[Σταύρος Ζουμπάς] Ψιτ, Ψιτ, Ψυχραιμία (...να 'χεις ηρεμία...)

[Σταύρος Λιβυκός] Ο Ύμνος Του Κερατά (...πάρε τηλέφωνο τον κερατά, καλύτερα τώρα παρά μετά...)

[Τάκης Καραολής & Ρούλα Καλάκη] Εγώ Χτυπώ Την Πόρτα Σου (...μπαμπά, μπαμπάκα; ορίστε παιδί μου; κάποιος χτυπάει την πόρτα. ποιός, ποιός είναι...; )

[Τάκης Πλακιάς] Μανεκέν (...τα ματάκια σου με καίνε γιατί είσαι μανεκένε...)

[Τόλης Τσιμογιάννης] Και Κάνεις Και Ζημιές (...και έχεις κι απαιτήσεις, τραπέζι πρώτο θές...)

[Τόλης Τσιμογιάννης] Και Ο Άγιος Πέτρος (...αν ζούσε φέτος θα είχε κολαστεί...)

[Τόλης Τσιμογιάννης] Μην Το Πείς Χαρά Μου (...ότι συναντιόμαστε, μην το πείς χαρά μου μη, πώς κρυφά βλεπόμαστε...)

[Τόλης Τσιμογιάννης] Μια Καρδιά Μοντέλλο 2000 (...εμένανε με σώνει χειρούργος καρδιολόγος, τηλεφωνήστε γρήγορα να έρθει επειγόντως...)

[Τόλης Τσιμογιάννης] Ποιός Το 'Πε Οι Ξανθιές Πως Δεν Έχουν Μυαλό (...ποιός το 'πε, να τον βγάλω αμέσως τρελό...) ...ΝΑΙ ΚΑΛΑ...

[Τόλης Τσιμογιάννης] Στην Πίστα Τα Μωρά Μου (...τα sexy τα κορμάκια τους ανάβουν τη φωτιά μου...)

[Τόλης Τσιμογιάννης] Τολμηρά Κορίτσια (...μ'αρέσουνε τα τολμηρά κορίτσια, μ'αρέσουνε κι ας έχουνε και βίτσια...)

[Τόλης Τσιμογιάννης] Τώρα Ποιός Με Πιάνει (...πέταξα τη βέρα, πάει και το στεφάνι...)

[Χρήστος Κορωπιώτης] Τζέμης Μπόντ (...τζέμης μπόντ θα γίνω για να σε αποχτήσω...)

[Άγγελος Καλογερόπουλος] Μου Αρέσουν Οι Χοντρές (...από πού ν'αρχίσω, απ' τον γοφό σου; απ' το κορμί το θεϊκό σου; απ' τα κιλά τα 100 σου; ...και βάλε...)

[Τάσος Μπουγάς] In Out (...μέσα έξω, κάνε μου τέτοια να σε διαλέξω...)

[Ανδρέας Βάσιος] Άμπρα Κατάμπρα (...με μαγικά δεν τον κρατάνε έναν άντρα...)

[Ανδρέας Βάσιος] Εγώ, Εσύ Και Το Κουπέ (...και τα ματάκια σου τα μπλέ...)

[Ανδρέας Βάσιος] Κλωνοποίηση (...η κούκλα είναι ποίηση και θέλει κλωνοποίηση...)

[Ανδρέας Βάσιος] Λίγο Λίγο Λι

[Γιώργος Σιμίδης] Έλα Και Με String (...έλα μου, έλα μου, κάνε μου τα γούστα, έλα μου και με string και με μίνι φούστα...)

[Γιώργος Σιμίδης] Το Κορμί Σου Το Φιδίσιο (...φέρτο να στο κάνω ίσιο, κι άμα δείς ότι σ'αρέσει, θα σου φτιάξω και τη μέση...)

[Μιχάλης Σερεφίδης] Νέλι Νέλι, Θα Το Πνίξω Το Κουνέλι

[Μπάμπης Παπαδόπουλος] Internet (...με γραμμή άι ες ντι έν, φωτογραφίες θα σου στέλνω, θα μου στέλνεις έμ πι θρή και εγώ θα αρρωσταίνω...)

[Μπάμπης Παπαδόπουλος] Παντρεύω Τη Γυναίκα Μου

[Νίκος Βασιλόπουλος] Σε Θέλει Το Πουλάκι Μου (...σε θέλω κι εγώ, εμείς οι δυο μωράκι μου θα κάνουμε χωριό...)

[Σούλα Δανέζη] Θέλει Και Λίγο Πουτανιά (...δεν φτάνει μόνο η ομορφιά, θέλει και λίγο πουτανιά...)

[Σπύρος Πόντιος] Λάθος Το Πιάνεις (...αφού σε θέλω και με θές, άσε να χύνεται ο καφές...)

Άντε Γραμήσου (...είσαι ωραίος και τυπάς, μα πού το πάς, αν μ'αγαπάς, πήγαινε στοιχίσου...)

Βγάλ' Την Έξω (...να στην κόψω την καρδούλα σου μπας και σωθώ...)

 

 

P.S. και τα καψουροτράγουδα (π.χ. Αλίμονο του Μητροπάνου) εδώ θα τα postάρουμε ή υπάρχει άλλο thread ??

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...