Jump to content

Σκυλάδικα και Παρακμιακά Τραγούδια


john75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξαναεγραψα το παρακατω μαλλον σε λαθος τοπικ,ομως ισως καποιος εδω στα ''παρακμιακα'' λημερια ξερει την απαντηση στην ερωτηση μου.

 

Ψαχνω ενα τραγουδι που εχω να το ακουσω χρονια τωρα με τους στιχους καπως ετσι:

 

γιορταζει σημερα γιορταζει

 

και καπου αλλου ελεγε

 

που δεν ειμαι τωρα στο πλευρο της

ομως ειμαι μεσα στο μυαλο της

 

με κλαρινα το εν λογω τραγουδι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Andreas Konstantinopoulos :)

 

Giortazei simera giortazei kai emena troei to marazei,pou den eimai tora sto pleurotis omos eimai mesa sto mialo tis.

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

O Βασιλης Γερασιμου στον Sport FM βαζει κατι τετοια ποιοτικα τραγουδια!!! Ριχ' του ενα μηνυμα και πες του να σε βαλει και στην κληρωση για κανα μπουκαλι!!! :lol::lol::lol:

 

Μπράβο ρε συ ! αυτός πρέπει να έκανε την εκπομπή γιατί από ότι θυμάμαι έκανε κλήρωση για κάτι μπουκαλια ! ευχαριστώ θα του στείλω κανα μηνυμα και θα επανέλθω...

Link to comment
Share on other sites

Andreas Konstantinopoulos :)

 

Giortazei simera giortazei kai emena troei to marazei,pou den eimai tora sto pleurotis omos eimai mesa sto mialo tis.

 

 

σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ!!!!:music:

Link to comment
Share on other sites

O Βασιλης Γερασιμου στον Sport FM βαζει κατι τετοια ποιοτικα τραγουδια!!! Ριχ' του ενα μηνυμα και πες του να σε βαλει και στην κληρωση για κανα μπουκαλι!!! :lol::lol::lol:

 

 

Eίσαι μες στην τρέλα την τρελή την τρελοτρέλα! loooool :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ενα τσιφτετελι που λεει σε ψαχνωωωω σε ανατολη και δυση σε χανωωωω..........αιντε παλι ξενυχταω και δεν ξερω που να παω...........εισαι ζητημα καρδιας η καπως ετσι δεν το θυμαμαι και καλα το ξερει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ενα τσιφτετελι που λεει σε ψαχνωωωω σε ανατολη και δυση σε χανωωωω..........αιντε παλι ξενυχταω και δεν ξερω που να παω...........εισαι ζητημα καρδιας η καπως ετσι δεν το θυμαμαι και καλα το ξερει κανεις??

και εγώ δε μπορώ να θυμηθώ ποιος το λέει..αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

«Όταν φύγω θα σου λείψω, θα σου λείψω

θα σου λείψωλείψωλείψωλείψωλείψω!»

 

Μηπως ξέρετε ποιος το λέει?????????

 

Ευχαριστω

αυτος που ελεγε και το "ανεστησες τον πεθαμενο"

μου διαφευγει ονομα αυτη την στιγμη.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ενα τσιφτετελι που λεει σε ψαχνωωωω σε ανατολη και δυση σε χανωωωω..........αιντε παλι ξενυχταω και δεν ξερω που να παω...........εισαι ζητημα καρδιας η καπως ετσι δεν το θυμαμαι και καλα το ξερει κανεις??

Βρέθηκε ο καλλιτέχνης επιτέλους!!!! Γιώργος Γιασεμής - Άιντε!!!

http://www.youtube.com/watch?v=3XJWvf5HEOE

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια αυτο ειναι!!! εντομεταξυ το ειχα το αλμπουμ του γιασεμη στο πισι αλλα το εψαχνα με τιτλο (σε ψαχνω) και δεν το εβρισκα

 

ενα αλλο που λεει Πρέπει να βγεις απ' το μυαλό μου

να βρω τον εαυτό μου

ν' αλλάξω δρόμο για να σωθώ

να βγεις απ' το μυαλό μου να βρω τον εαυτό μου

 

ειναι αυτο το τραγουδι

http://www.kithara.vu/ss.php?id=MjExNzk4OTU5

αλλα δεν μπορω να το βρω σε mp3 πουθενα στο ιντερνετ

ξερει κανεις που αλλου να ψαξω??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ένα, που το λέει μια ξανθιά γύρω στα 40-50:

 

"Πόσες νύχτες θέλεις να πεθάνω

όση αγάπη κι αν κερδίσω πάντα χάνω"

 

Ξέρει κανείς πως λέγεται η τραγουδίστρια κ το τραγούδι?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

maria693 καλώς ήλθες...:)

να σε ενημερώσω ότι τπό 1η Σεπτεμβρίου, απαγορεύονται τα greeklish στο φόρουμ και επίσης και η γραφή τύπου sms! τα ποστς που είναι γραμμένα με αυτόν τον τρόπο διαγράφονται επιτόπου.

σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ...ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ......ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟ E-MAIL M marilou693@yahoo.gr

1)ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟΣ Ο ΧΩΡΙΣΜΟΣ-ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

2)ΕΣΥ ΗΣΟΥΝ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΗ Η ΣΧΕΣΗ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ...ΕΚΑΝΕΣ ΛΑΘΟΣ ΜΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ.....

3)ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΙΠΕΙΣ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΒΓΑΙΝΩ ΠΙΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΕΡΝΑΩ ΑΛΛΙΩΣ

4)ΕΛΑ ΝΑ Σ ΔΩΣΩ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΛΙΓΗ ΣΟΚΟΛΟΤΑ ΝΑ ΣΕ ΦΕΡΩ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ...ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ

5)ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙ Ν ΗΡΘΕΣ ΤΩΡΑ ΜΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ...

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΣ Μ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙ

Link to comment
Share on other sites

πάμε άλλη μία...! μη γράφει σε παρακαλώ και με κεφαλαίους χαρακτήρες , γιατί είναι κουραστικοί στην ανάγνωση και δηλώνουν ότι φωνάζεις!και ξανατονίζω την γραφή sms (π,τ,κ,μνμ,δλδ)...απαγορεύεται!!!

ευχαριστώ και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα!

 

Έχω μια πολύ δύσκολη αποστολή για εσάς:happy:

Έχω εδώ έναν συνάδελφο που προσπαθεί να θυμηθεί ένα τραγούδι που άκουσε τυχαία στο ραδιόφωνο και εδώ και τρεις μέρες ψάχνουμε να βρούμε ποιο εννοεί.

 

Λοιπόν τα μόνα στοιχεία που μας δίνει είναι ότι τραγουδούσε ένας άντρας με βαριά φωνή (λέει ότι μπορεί να ήταν ο Καρράς ) και ότι έκανε ερωτήσεις και μια γυναίκα απάνταγε μονολεκτικά! Ότι είχε μέσα τη λέξη "γιατί" και ίσως το "είμαι χάλια":lol:

Έχει πολύ πλάκα. Αν σας έρχετε κανένα τραγούδι με διάλογο (όχι το κλασσικό ντουέτο) πείτε μπας και εξυπηρετήσουμε το παιδί!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι ακριβώς όπως το περιέγραψα. Τα στοιχεία (σύμφωνα με τον συνάδελφο) έχουν ως εξής:

 

Τραγουδούσε ένας άντρας με βαριά φωνή (λέει ότι μπορεί να ήταν ο Καρράς ) και ότι του έκανε μονολεκτικές ερωτήσεις μια γυναίκα με σπαστική φωνή και αυτός απάνταγε τραγουδώντας (βγάζοντας όλο του το δράμα)! Παραδείγματα ερωτήσεων "γιατί", "πώς είσαι" κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά δεν είναι ακριβώς όπως το περιέγραψα. Τα στοιχεία (σύμφωνα με τον συνάδελφο) έχουν ως εξής:

 

Τραγουδούσε ένας άντρας με βαριά φωνή (λέει ότι μπορεί να ήταν ο Καρράς ) και ότι του έκανε μονολεκτικές ερωτήσεις μια γυναίκα με σπαστική φωνή και αυτός απάνταγε τραγουδώντας (βγάζοντας όλο του το δράμα)! Παραδείγματα ερωτήσεων "γιατί", "πώς είσαι" κλπ.

χμμμ, για κοιτα αυτο....http://www.youtube.com/watch?v=HFpyisW3Ee4 .....αλλα δεν εχει βαρια φωνη.....αν και νομιζω οτι αυτο το τραγουδι πρεπει να ειναι παλιο και το εχει παρει ο μπεκασ και το εχει κανει επανεκτελεση :/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι ακριβώς όπως το περιέγραψα. Τα στοιχεία (σύμφωνα με τον συνάδελφο) έχουν ως εξής:

 

Τραγουδούσε ένας άντρας με βαριά φωνή (λέει ότι μπορεί να ήταν ο Καρράς ) και ότι του έκανε μονολεκτικές ερωτήσεις μια γυναίκα με σπαστική φωνή και αυτός απάνταγε τραγουδώντας (βγάζοντας όλο του το δράμα)! Παραδείγματα ερωτήσεων "γιατί", "πώς είσαι" κλπ.

για ακου και αυτο ..... http://www.youtube.com/watch?v=DGLF-q1FPtI

Link to comment
Share on other sites

για ακου και αυτο ..... http://www.youtube.com/watch?v=DGLF-q1FPtI

Είσαι τέλεια! Έκανες έναν άνθρωπο πραγματικό ευτυχισμένο!!! Και όλους εμάς δυστυχισμένους που θα μας το βάζει να το ακούμε συνέχεια:lol:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τέλεια! Έκανες έναν άνθρωπο πραγματικό ευτυχισμένο!!! Και όλους εμάς δυστυχισμένους που θα μας το βάζει να το ακούμε συνέχεια:lol:

χαχαχαχαχαχα ευχαριστω....ελα μωρε να δειτε που στο τελος θα αρεσει και σε εσας και θα το βαζετε ολοι μαζι να το ακουτε χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποιος το λεει πρωτος ο ακριτηδης η ο μπεκας?

ο ακριτιδησ....!!!!!ο μπεκας περσι το κυκλοφορισε αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...