Jump to content

Sony Ericsson S312


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασχετο...

 

Έχει καταφέρει κανείς να του βάλει τίποτα σε java παιχνίδι? Ότι του στέλνω (σε αντίστοιχη ανάλυση, games για άλλα SE) μου λέει ότι η εφαρμογή δεν υποστηρίζετε... :blink:

 

Έπί του θέματος...

 

Το κινητό το πήρα πριν από 3 μέρες και είμαι πανευτυχής! Μπαταρία σκυλί (ακόμα με την πρώτη φώρτιση είμαι και έχει...), LEDάκι για το βράδυ ΑΝ χρειαστεί, bluetooth με A2DP παρακαλώ(!), ΚΑΙ υποστήριξη εξωτερικής κάρτας (κάτι που σε αυτή την τιμή δεν βρίσκεις εύκολα)...

 

Και μόνο αυτά άμα βάλεις, 79 ευρά είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλά. Όποιος θέλει βέβαια το κάτι παραπάνω, ψάχνει σε λάθος κατηγορία. ΚΑΡΑlow-end...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Πώς ανοίγει το κινητό για να μπει μπαταρία και sim; Το παλεύω εδώ και ώρα χωρίς αποτέλεσμα.

Edit: Όλα ok.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Serenata, βάζεις νύχι στην σχισμή πάνω από την κάμερα, και τραβάς το καπάκι προς τα έξω... Δεν πάει συρταρωτό.

 

Μην το φοβάσαι, δεν σπάει. Δες και το βιβλιαράκι που έχει μέσα στο κουτί, στο δείχνει σε εικόνες.

 

Edit: Και μετά είδα το όλα ΟΚ :)

Link to comment
Share on other sites

Γιά σας,

Ξέρει κανείς να μου πει πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου, τις σημειώσεις μου κλπ από ένα Κ750 στο S312;

Link to comment
Share on other sites

Γιά σας,

Ξέρει κανείς να μου πει πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου, τις σημειώσεις μου κλπ από ένα Κ750 στο S312;

Πολυ δυσκολο να κανεις συγχρονισμο με το S312.

αυτη η πλατφορμα δεν συνεργαζεται με τιποτα.εγω σε ενα w302 δεν μπορεσα να κανω..:worry:

 

Με το myphonexplorer δοκιμασες??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με το MyPhoneExplorer αλλά δεν τα κατάφερα. Δεν μπορεί να επικοινωνίσει με το τηλέφωνο. Δεν βρίσκει obex driver.
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι προσπάθησες να κάνεις τη σύνδεση με bluetooth όπου έχεις περάσει τους κατάλληλους drivers. Σωστά?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι προσπάθησες να κάνεις τη σύνδεση με bluetooth όπου έχεις περάσει τους κατάλληλους drivers. Σωστά?

 

Όχι, δοκίμασα με το καλώδιο. Το MyPhoneExplorer ΔΕΝ βλέπει το S312, τουλάχιστον όχι τα πάντα. Τις επαφές δεν τις βλαίπει πάντως.

 

Άλλη ερώτηση: Πως μπορώ να ανοίξω ένα αρχείο *.vcf από το S312; Το έχω εξάγει από το προφιλ του Κ750 και θέλω να το ανοίξω από το S312.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για σας και πάλι,

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιήσω τη δόνηση από τα εισερχόμενα μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

Για σας και πάλι,

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιήσω τη δόνηση από τα εισερχόμενα μηνύματα;

Απενεργοποιεις γενικοτερα την δονηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για σας και πάλι,

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιήσω τη δόνηση από τα εισερχόμενα μηνύματα;

Μόνο στα εισερχόμενα μηνύματα δεν γίνεται. Μόνο αυτό που σου λεει ο RAVER είναι εφικτό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας παιδια το κινητο με ενδιαφερει αλλα θα ηθελα πρωτα να σας ρωτησω κατι κουφο...

σε rewiew που εχω δει κτλ στην συσκευασια του κινητου δεν εχω δει usb καλωδιο και ακουστικα εχω δει μονο κινητο φορτιστη βιβλιαρακια..

αληθευει;

ευχαριστω και καλες γιορτες ευχομαι

...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια το κινητο με ενδιαφερει αλλα θα ηθελα πρωτα να σας ρωτησω κατι κουφο...

σε rewiew που εχω δει κτλ στην συσκευασια του κινητου δεν εχω δει usb καλωδιο και ακουστικα εχω δει μονο κινητο φορτιστη βιβλιαρακια..

αληθευει;

ευχαριστω και καλες γιορτες ευχομαι

...

Αν θελεις να με ακουσεις..παρε αλλο κινητο!

αυτο ειναι ενα sagem κινητο με πλαστικα sony ericsson! δεν μπορεις να κανεις τιποτα..ουτε συγχρονισμο..ουτε παιχνιδια..ουτε θεματα..και μια προσοψη..που ειναι καθρεφτης :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας παιδια το κινητο με ενδιαφερει αλλα θα ηθελα πρωτα να σας ρωτησω κατι κουφο...

σε rewiew που εχω δει κτλ στην συσκευασια του κινητου δεν εχω δει usb καλωδιο και ακουστικα εχω δει μονο κινητο φορτιστη βιβλιαρακια..

αληθευει;

ευχαριστω και καλες γιορτες ευχομαι

...

 

Καλησπέρα.

 

USB καλώδιο δεν έχει αλλά ακουστικά έχει κανονικά.:)

 

Το πήρα χθες δώρο με μία σύνδεση ConnX.

Έψαχνε ο μικρός μου αδερφός ένα κινητό να ακούει κάνα κομμάτι,να τραβά και

καμιά φωτό κλπα.

Ενθουσιάστηκε κ γώ μαζί του! Το κινητό είναι πολύ όμορφο,καλαίσθητο,ελαφρύ και

εύχρηστο. Για 85 ευρώ τιμή που είδα οτι κάνει κανονικά,νομίζω οτι είναι ευκαιρία για 2ο κινητό.

Του έβαλα και μια καρτούλα 256mb που έιχα στην άκρη για να έχει ο πιτσιρικάς

τα πρώτα του mp3.:p

 

Εγώ προσωπικά σε αυτά τα λεφτά,απο πλευράς αισθητικής τουλάχιστον είτε

σε αυτό θα πήγαινα είτε στο Nokia 2710 classic.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαμια ιδεα παιδια για να περασω τις επαφες απο το παλιο τηλεφωνο?δε γινεται τπτ ουτε με myphoneexplorer ουτε με pcsuite ουτε με usb ουτε με bluetooth...
Link to comment
Share on other sites

Kαμια ιδεα παιδια για να περασω τις επαφες απο το παλιο τηλεφωνο?δε γινεται τπτ ουτε με myphoneexplorer ουτε με pcsuite ουτε με usb ουτε με bluetooth...

 

Φιλε μου απ οτι διαβαζω εχει προβλημα το συγκεκριμενο κινητο με της συνδεσεις οποτε δοκιμασε να αντιγραψεις στη καρτουλα sim απ το παλιο κινητο της επαφες σου και μετα βαλτη στο καινουριο και περασετες απο εκει.

 

Να ρωτησω και εγω κατι,το ρολοι ειναι ενεργο σα screensaver μιας και το ειδα σε 1 καταστημα και μου αρεσε που οταν κρατουσα παρατεταμενο το κουμπι φωτιζοταν(ενω ηταν κλειδωμενο) και σου εδειχνε την ωρα!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Kαμια ιδεα παιδια για να περασω τις επαφες απο το παλιο τηλεφωνο?δε γινεται τπτ ουτε με myphoneexplorer ουτε με pcsuite ουτε με usb ουτε με bluetooth...

 

Με αντιγραφή στη SIM μπορεί να γίνει κάτι;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία του τί λέει ? Νομίζω ότι είναι 930mAh αλλά πρακτικά πόσο περίπου κρατάει ?

2-3 μερες το πολυ! το w302 τετοια αποδοση ειχε.για μενα απο τις χειροτερες :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σορρυ που αργησα να δημοσιευσω, αλλα ιδου ο τροπος που καταφερα κ εστειλα τις επαφες πιο ανωδυνα(οσο γινεται βεβαια αφου εψαχνα δυο μερες)...Απο το κ810 που ηθελα εκανα εξαγωγη τις επαφες απο myphone explorer σε vcf.Προσοχη!!οχι εξαγωγη ολοκληρου καταλογου,αλλα μαρκαρισμα ολων των επαφων κ μετα εξαγωγη.Ετσι δημιουργηθηκαν 200 vcf αρχεια.Μετα μαρκαρισμα κ αποστολη με bluetooth κ ερχονταν ενα ενα στο κινητο...Απλα κρατουσα το κινητο κ πατησα 200 φορες το οκ συνεχομενα για να αποθηκευει καθε επαφη...
Link to comment
Share on other sites

Πού θα βρω usb driver για το κινητό;; Έψαξα και βρήκα εδώ αλλά πρέπει να κάνω signup και δεν είναι free... Υπάρχει κάπου αλλού;
Link to comment
Share on other sites

Πού θα βρω usb driver για το κινητό;; Έψαξα και βρήκα εδώ αλλά πρέπει να κάνω signup και δεν είναι free... Υπάρχει κάπου αλλού;

δεν νομιζω να βρεις γι'αυτο το κινητο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:(

Βασικά σκοπεύω να το παραγγείλω. Είναι σίγουρο ότι στο κουτί του θα υπάρχει cd-driver?? Σε περίπτωση που δεν υπάρχει, πώς θα "διαβάσει" το κινητό ο υπολογιστής;

Link to comment
Share on other sites

:(

Βασικά σκοπεύω να το παραγγείλω. Είναι σίγουρο ότι στο κουτί του θα υπάρχει cd-driver?? Σε περίπτωση που δεν υπάρχει, πώς θα "διαβάσει" το κινητό ο υπολογιστής;

το κουτι φιλε μου ουτε οδηγιες δεν θα εχει.1 χαρτι Α4 διπλωμενο στα 6 με τα τυπικα.

cd-rom δεν θα εχει,γενικοτερα τα κινητα αυτης της σειρας..ειναι οτι το χειροτερο.για να περασεις επαφες μονο με αντιγραφη της sim θα το πετυχεις.επισης τον συγχρονισμο να τον ξεχασεις.

διαβασε απο την αρχη το θεμα αυτο..να βρεις τις ιδιες αποριες και τις ιδιες απαντησεις.

για μενα παρε αλλο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:(

Βασικά σκοπεύω να το παραγγείλω. Είναι σίγουρο ότι στο κουτί του θα υπάρχει cd-driver?? Σε περίπτωση που δεν υπάρχει, πώς θα "διαβάσει" το κινητό ο υπολογιστής;

 

Δεν το είχες το κινητό;

 

Μην κάνετε κι εσείς το λάθος! Προσοχή!

 

Είχα τρία χρόνια το k750i, ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος ώσπου τις τελευταίες μέρες παρουσίασε ένα πρόβλημα: έσβηνε κατά τη διάρκεια της ημέρας. Μεγάλο πρόβλημα... Κι έτσι κατέφυγα στη λύση "αλλαγή". Εγώ βέβαια έκανα το παν να βρω ίδιο κινητό αλλά η απάντηση ήταν αρνητική.

Το βασικό που ήθελα ήταν να μην είχε πορτάκι και να είχε τα βασικά...ραδιόφωνο, κάμερα, bluetooth. Μου φέρνει ο υπάλληλος 3-4 sony ericsson που πληρούσαν όσο ζητούσα και καταλήγω στο S312. Ομολογουμένως η εξωτερική -άρτια- εικόνα του με παρέσυρε και μέτρησε υπέρ συγκριτικά με τα άλλα. Βιαζόμουν κιόλας...ήταν και φτηνό και τελικά το πήρα. Μαύρη ώρα.

Το κινητό υστερεί σε πάμπολλα θέματα σχετικά με το k750i. Υπέρυθρες δεν έχει. Η κάμερα δεν ζουμάρει (να σκεφτεί κανείς ότι για μένα η κάμερα στο κινητό είναι από τις βασικές λειτουργίες που χρησιμοποιώ), η ηχογράφηση διαρκεί μόνο 30 δεύτερα (επίσης βασική λειτουργία για μένα), το θέμα χωριτικότητας είναι από τα βασικά του προβλήματα... Ώρα & ημερομηνία χρειάζονται ρύθμιση σε κάθε βγάλσιμο μπαταρίας, στο ξυπνητήρι υπάρχει πάλι ένα θέμα (λειτουργία απαραίτητη για μένα) και σαν να μην φτάναν όλα αυτά, πρέπει να συνηθίσω συγκεκριμένο πλήκτρο για να κάνω κλήση! Να σκεφτείτε δε ότι το πήρα 95 ευρώ, δηλαδή στην πιο υψηλή του τιμή.

Το παρήγορο είναι ότι έχω κρατήσει το k750i και σκοπεύω να το φτιάξω. Αν και δεν είμαι γνώστης της κινητής τηλεφωνίας, τέτοιο τηλέφωνο δεν νομίζω να ξαναβγάλει ποτέ η Sony. Μακράν το καλύτερό της.

 

Πάντως πραγματικά δεν αξίζει. Μην το πάρεις είναι πεταμένα λεφτά, είτε το είχες είτε όχι. Δεν μπορεί να κάνει τίποτα σωστά η συγκεκριμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S312

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...