Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας...

 

Έχετε προσέξει τίποτα σχετικά με τη διαχείριση κλήσεων? 2-3 φορές που επιχείρησα να απαντήσω σε 2η κλήση κλείνοντας την πρώτη το κινητό έκανε reset...!!!

 

Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο..?

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τουλαχιστον δεν θυμαμαι να σας πω τις ρυθμισεις ωστε οποιαδηποτε συνδεση να γινεται μεσω wifi και οχι μεσω ιντερνετ κινητου(gprs, κ.λπ.) για να μην ερθει κανενας τρελος λογαριασμος...εαν καποιος φιλος το θυμαται ας το δωσει ...!!

 

Οποιος γνωρίζει τις ρυθμίσεις που αναφέρει ο παραπάνω φίλος, ας μας τις πει, γιατί όντως η χρέωση θα είναι μεγάλη και είναι κρίμα :cry:

Link to comment
Share on other sites

@bamiolos η διαδικασία είναι η εξής Ρυθμίσεις>Ρυθμίσεις εφαρμογής>Προφίλ browser. Αν έχεις αποθηκεύσει κάποια σύνδεση wifi επιλέγεις αυτήν,αν όχι απλά ξετικάρεις την επιλογή που έχει(εμένα για παραδειγμα είχε cosmote wap και στην αρχή την πάτησα).
Link to comment
Share on other sites

@bamiolos η διαδικασία είναι η εξής Ρυθμίσεις>Ρυθμίσεις εφαρμογής>Προφίλ browser. Αν έχεις αποθηκεύσει κάποια σύνδεση wifi επιλέγεις αυτήν,αν όχι απλά ξετικάρεις την επιλογή που έχει(εμένα για παραδειγμα είχε cosmote wap και στην αρχή την πάτησα).

εαν θυμαμαι αυτη η επιλογη δεν ισχυε εαν ανοιγες το εικονιδιο για --->google» απο το μενου...!!! ανοιγε κανονικα μεσω gprs....!!!:mad:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά αυτή η φούσκα υπάρχει σε όλα ? Αν ναι καλώς διαφορετικά την Δευτέρα το στέλνω πίσω. Μήπως φταίει το amoled ?

 

Το κλασσικο πλεον φαινομενο,δημιουργια πανικου απο το ΠΟΥΘΕΝΑ. Μαλλιασε η γλωσσα μας,υπαρχει σε ολα,ΔΕΝ ειναι φουσκα ουτε μπαλονι ουτε αεροστατο,απλα με σβηστη την οθονη φαινεται στη μεση ακριβως να κανει κατι νερακια. Σε ολα ετσι ειναι. Σε ΟΛΑ ομως μολις αναψεις την γαμ...η οθονη του,ουτε νερα κοιτας ουτε ποταμια ουτε νεροχυτες ουτε φουσκες. Οποιος το δωσει πισω γι αυτον τον λογο να μου το πει και σε μενα να του δωσω κατι πεντε που χω ευκαιρα...you know...

 

NO NEED FOR F... PANIC ! Everything is under control

Ελπιζω να το καταλαβατε ολοι τωρα και με συγχωρειτε για το υφος μου,απλα το χω λατρεψει το κινητο και μου τη δινει να το βγαζουν προβληματικο :)

 

Λοιπον παιδια απο οτι εχω καταλαβει διαβαζοντας το forum εχω καταληξει στα παρακατω:

 

1. Η οθονη τα σπαει!

2. Ο browser πολυ καλος και γρηγορος!

3. Η ποιοτητα κατασκευης οχι και τοσο καλη, πολυ πλαστικο και χαμηλης ποιοτητας κιολας

4. Η ποιοτητα του ηχειου μετρια η ενταση χαμηλη (χειροτερο απο arena ??)

5. Για την καιρεα διαβασα απο ενα review οτι το σημα μου δεν ειναι πολυ δυνατο, δηλ. σε σημεια που κανονικα δεν θα εχανε, χανει....

6. Η μπαταρια κραταει κατα μεσο ορο 2 μερες

7. Η αποκριση της οθονης σε πολυ καλα επιπεδα, αλλα οχι σε τετοιο σημειο που να δικαιολογει τα 800ΜHZ επεξεργαστη.

 

Παρακαλω οποιος διαφωνει με τα παραπανω, η θελει να προσθεσει κατι θα το εκτιμουσα και θα με βοηθουσε πολυ!! Ευχαριστω!

 

Ε δε γινεται,πρεπει να επεμβω παλι. Πρωτον και κυριοτερον,εσυ φιλε διαβασες μονο. Το χρησιμοποιησες ; και εχω την υποψια πως δε λενε ολοι τα ιδια με σενα εδω μεσα. Τωρα ας απαντησω στα υπολοιπα.

 

1.Οθονη ασυγκριτη.Απλα

2.Browser πολυ καλος

3. Ποιοτητα κατασκευης παρα πολυ καλη,δε τριζει τιποτα,δεν υπαρχει κενο πουθενα(ειχα το 5800,ξερω επομενως),το πλαστικο μονο μαζευει δαχτυλιες αλλα δεν πειραζει,ενα σκουπισμα υποθεση,μισου second

4.Ποιοτητα ηχειου για μενα προσωπικα ΑΨΟΓΗ. Πολυ δυνατο. Δε ξερω αν ειναι 5800 ή αναλογο music phone παντως ειναι παραπανω απο καλη η ενταση κτλ.

5. Κεραια μια χαρα

6.Προσωπικα το φορτισα μια φορα μεχρι στιγμης,περασαν 3 μερες με αρκετο ψαξιματακι κι ακομα εχω μπαταρια

7.Αποκριση πολυ καλη. Το arena πχ ειναι κουραστικο. Δε νομιζω πως κανεις θα αντιμετωπισει προβλημα.Τα 800 mhz θα τα σε αλλα σημεια και θα μεινεις μαλ.....ς

 

Εχω να συστησω προσοχη στο τι γραφουμε απο εδω και περα. Κανετε ερωτησεις απο τους κατοχους,μη βγαζετε κουφα συμπερασματα που δημιουργουν αδικαιολογητη καχυποψια στους επιδοξους κατοχους. Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η γνώμη σας για το GPS του κινητού? Είναι η κατάστασή του ανάλογα τραγική με το Arena? Ή είναι καλύτερα τα πράγματα...? Δηλαδή αν συγκριθεί με τα αντίστοιχα της Nokia (για παράδειγμα το Nokia N96 έχει αρκετά καλό GPS και με ικανοποίησε ιδιαίτερα...) σε ποιο επίπεδο βρίσκεται? Νομίζω θα έιναι αυτή η τελευταία ερώτηση πριν την παραγγελία μου και την αντικατάσταση του Ν96 μου...
Link to comment
Share on other sites

Το κλασσικο πλεον φαινομενο,δημιουργια πανικου απο το ΠΟΥΘΕΝΑ. Μαλλιασε η γλωσσα μας,υπαρχει σε ολα,ΔΕΝ ειναι φουσκα ουτε μπαλονι ουτε αεροστατο,απλα με σβηστη την οθονη φαινεται στη μεση ακριβως να κανει κατι νερακια. Σε ολα ετσι ειναι. Σε ΟΛΑ ομως μολις αναψεις την γαμ...η οθονη του,ουτε νερα κοιτας ουτε ποταμια ουτε νεροχυτες ουτε φουσκες. Οποιος το δωσει πισω γι αυτον τον λογο να μου το πει και σε μενα να του δωσω κατι πεντε που χω ευκαιρα...you know...

 

NO NEED FOR F... PANIC ! Everything is under control

Ελπιζω να το καταλαβατε ολοι τωρα και με συγχωρειτε για το υφος μου,απλα το χω λατρεψει το κινητο και μου τη δινει να το βγαζουν προβληματικο :)

Σε συγχωρουμε για το υφος αρκει να δωσεις μια σαφη εξηγηση εφοσον λες οτι "everything is under control" τι ακριβως ειναι η υποτιθεμενη φουσκα. Γιατι για να καθησυχαζεις τον κοσμο παει να πει οτι γνωριζεις ακριβως περι τινος προκειται και δεν το κανεις απλα επειδη σου τη δινει να βγαζουν προβληματικο το κινητο που γουσταρεις!

Για πες λοιπον γιατι εγω στο δικο μου το Star(που ειναι και 200 ευρω φθηνοτερο)δεν βλεπω ουτε "φουσκες" ουτε "νερακια" με σβηστη την οθονη! Ειναι λογω του AMOLED? Γιατι αν ειναι αυτο θα το κανει και σε αλλα κινητα με την αντιστοιχη οθονη.

Οχι τιποτ' αλλο μου κινησε την περιεργεια το ολο θεμα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Σε συγχωρουμε για το υφος αρκει να δωσεις μια σαφη εξηγηση εφοσον λες οτι "everything is under control" τι ακριβως ειναι η υποτιθεμενη φουσκα. Γιατι για να καθησυχαζεις τον κοσμο παει να πει οτι γνωριζεις ακριβως περι τινος προκειται και δεν το κανεις απλα επειδη σου τη δινει να βγαζουν προβληματικο το κινητο που γουσταρεις!

Για πες λοιπον γιατι εγω στο δικο μου το Star(που ειναι και 200 ευρω φθηνοτερο)δεν βλεπω ουτε "φουσκες" ουτε "νερακια" με σβηστη την οθονη! Ειναι λογω του AMOLED? Γιατι αν ειναι αυτο θα το κανει και σε αλλα κινητα με την αντιστοιχη οθονη.

Οχι τιποτ' αλλο μου κινησε την περιεργεια το ολο θεμα...:worry:

 

Με 400 ευρω και ενα Jet στο χερι θα καταλαβεις κι εσυ περι φουσκας κτλ. Τοτε ομως θα ξεχασεις οτι υπαρχει το Star !

Πειτε μου ειλικρινα,ποιος ενω χρησιμοποιει το κινητο κανονικα οπως ολος ο κοσμος,ΟΧΙ υπο γωνιες και κατω απο μικροσκοπια,τον ενοχλησε η περιβοητη και διαβοητη φουσκα. Ενας να βρεθει και δε προκειται να ξαναπω τιποτα

Link to comment
Share on other sites

@bamiolos η διαδικασία είναι η εξής Ρυθμίσεις>Ρυθμίσεις εφαρμογής>Προφίλ browser. Αν έχεις αποθηκεύσει κάποια σύνδεση wifi επιλέγεις αυτήν,αν όχι απλά ξετικάρεις την επιλογή που έχει(εμένα για παραδειγμα είχε cosmote wap και στην αρχή την πάτησα).

 

Νομιζω οτι και αυτο που βρηκα ειναι χρησιμο:

 

Now a post to turn off EDGE network.

 

First you go in settings/network settings/Network mode, and you select GSM 900/1800. Now You've switch off 3G network

 

And now go in:

*#6984125*#

After 3 = Network

4 = Service Domain

And you select CS .

 

That's it

 

The Edge logo has disappeared, and when you want use it ( to send MMS, to go Internet) It is activated automatically. :)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φιλε sx1vg18 σε πιστευω και δεν κοιταω το κινητο με μικροσκοπιο απλα υπεθεσα οτι για να λες με σιγουρια πως δεν ειναι προβλημα θα ξερεις σε τι οφειλεται και συμβαινει ενω σε αλλα(οπως το Star που προανεφερα)δεν υπαρχει αυτο το πραγμα.

Επειδη οταν θα εχω τα 400 ευρω στο χερι η λιγοτερα και την επιδοτηση σκοπευω να το παρω προσπαθω να συλλεξω οσο το δυνατον περισσοτερες πληροφοριες για υπερ και κατα. Μεχρι στιγμης τα υπερ ειναι παααρα πολλα και δεν εχω αλλαξει γνωμη...:D

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι και αυτο που βρηκα ειναι χρησιμο:

 

Now a post to turn off EDGE network.

 

First you go in settings/network settings/Network mode, and you select GSM 900/1800. Now You've switch off 3G network

 

And now go in:

*#6984125*#

After 3 = Network

4 = Service Domain

And you select CS .

 

That's it

 

The Edge logo has disappeared, and when you want use it ( to send MMS, to go Internet) It is activated automatically. :)

εγω οπως το καταλαβαινω ..παλι ενεργοποειται αυτοματα..????

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αμα ηξερα σε τι οφειλεται τωρα θα δουλευα στη samsung και θα το παιρνα τζαμπα :P

 

I looove my Jet !

Link to comment
Share on other sites

bad news...

http://forum.vodafone.co.uk/index.php?showtopic=31541

στο εξωτερικο γινεται αντικατασταση γι αυτο το θεμα (αν και δεν εχει βρεθει τι φταιει, ουτε η αντικατασταση και η επισκευη διορθωνει το προβλημα). επισης πολλοι κατοχοι αδιαφορουν για το προβλημα καθως δεν φαινεται οταν η οθονη λειτουργει.

και γω το χω παρατηρησει 3-4 φορες αλλα ποτε υπο τις ιδιες συνθηκες παντα με σβηστη την οθονη και υπο γωνια τουλαχιστον 45 μοιρων.

Link to comment
Share on other sites

Α εκει ειναι πολυ περισσοτερο κλαψιαρηδες... Εκει ομως με το παραμικρο τους τα αλλαζουν τα κινητα. Στο Ελλαντα θα σας το αλλαξουν για τη σταγονα στη μεση που φαινεται υπο γωνια με σβηστη μονο οθονη ; κλοτσιδον θα σας πεταξουν εξω. Μεχρι στιγμης δεν ειδα εναν να λεει πως δεν το εχει,αρα ειναι ολα ετσι. Να εβγαλαν τοσο πια ελαττωματικη παραγωγη ; απο Ελλαδα μεχρι Αγγλια ; αν τα αντικαταστησουν ολα αυτα η εταιρια εκλεισε την επομενη μερα. Ας σκεφτουμε λοιπον οτι μπορει να ναι καθαρα κατασκευαστικο θεμα που εμεις οι τερμα ασχετοι δε γνωριζουμε και το οποιο δε μας προκαλει κανενα απολυτως προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Κι επειδη ξεχαστηκα διαβαζοντας την κλαψα του καθενος,guys απο θα βρουμε προγραμματακια και παιχνιδακια ; οποιος ξερει ας μας πει please
Link to comment
Share on other sites

Α εκει ειναι πολυ περισσοτερο κλαψιαρηδες... Εκει ομως με το παραμικρο τους τα αλλαζουν τα κινητα. Στο Ελλαντα θα σας το αλλαξουν για τη σταγονα στη μεση που φαινεται υπο γωνια με σβηστη μονο οθονη ; κλοτσιδον θα σας πεταξουν εξω. Μεχρι στιγμης δεν ειδα εναν να λεει πως δεν το εχει,αρα ειναι ολα ετσι. Να εβγαλαν τοσο πια ελαττωματικη παραγωγη ; απο Ελλαδα μεχρι Αγγλια ; αν τα αντικαταστησουν ολα αυτα η εταιρια εκλεισε την επομενη μερα. Ας σκεφτουμε λοιπον οτι μπορει να ναι καθαρα κατασκευαστικο θεμα που εμεις οι τερμα ασχετοι δε γνωριζουμε και το οποιο δε μας προκαλει κανενα απολυτως προβλημα.

 

Μην εισαι και τοσο σιγουρος :Dτου αδελφου μου δεν εχει καθολου....!!!!!:X!!!!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ε δε γινεται,πρεπει να επεμβω παλι. Πρωτον και κυριοτερον,εσυ φιλε διαβασες μονο. Το χρησιμοποιησες ; και εχω την υποψια πως δε λενε ολοι τα ιδια με σενα εδω μεσα. Τωρα ας απαντησω στα υπολοιπα.

 

1.Οθονη ασυγκριτη.Απλα

2.Browser πολυ καλος

3. Ποιοτητα κατασκευης παρα πολυ καλη,δε τριζει τιποτα,δεν υπαρχει κενο πουθενα(ειχα το 5800,ξερω επομενως),το πλαστικο μονο μαζευει δαχτυλιες αλλα δεν πειραζει,ενα σκουπισμα υποθεση,μισου second

4.Ποιοτητα ηχειου για μενα προσωπικα ΑΨΟΓΗ. Πολυ δυνατο. Δε ξερω αν ειναι 5800 ή αναλογο music phone παντως ειναι παραπανω απο καλη η ενταση κτλ.

5. Κεραια μια χαρα

6.Προσωπικα το φορτισα μια φορα μεχρι στιγμης,περασαν 3 μερες με αρκετο ψαξιματακι κι ακομα εχω μπαταρια

7.Αποκριση πολυ καλη. Το arena πχ ειναι κουραστικο. Δε νομιζω πως κανεις θα αντιμετωπισει προβλημα.Τα 800 mhz θα τα σε αλλα σημεια και θα μεινεις μαλ.....ς

 

Εχω να συστησω προσοχη στο τι γραφουμε απο εδω και περα. Κανετε ερωτησεις απο τους κατοχους,μη βγαζετε κουφα συμπερασματα που δημιουργουν αδικαιολογητη καχυποψια στους επιδοξους κατοχους. Ευχαριστω :)

 

 

 

Καταρχας μην τρελαινεσαι την γνωμη μας λεμε....για να γραφω εδω σημαινει οτι μου αρεσει αυτο το κινητο και ενδιαφερομαι να το αγορασω, δεν το ξερω και με βασει διαφορες πληροφοριες ζητω απο τους κατοχους την αποψη τους, γιαυτο και γραφω: "Παρακαλω οποιος διαφωνει με τα παραπανω, η θελει να προσθεσει κατι θα το εκτιμουσα και θα με βοηθουσε πολυ!!"

Οσο για τα "κουφα συμπερασματα" σε παραπεμπω σε μια απο τις πηγες μου http://www.myphone.gr/devices/review-98.html........

 

Παρολλα αυτα σε ευχαριστω για την αποψη σου θα τη λαβω σοβαρα υπ΄ όψιν μου...

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι και τοσο σιγουρος :Dτου αδελφου μου δεν εχει καθολου....!!!!!:X!!!!!!

 

Κι εγω ειμαι σιγουροτατος πως απλα δε το ειδε ή δε καταλαβε τι του λεμε !

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι σιγουροτατος πως απλα δε το ειδε ή δε καταλαβε τι του λεμε !

 

καλα μην ορκιζεσαι :Xγιατι εγω το παρουσιασα το θεμα εδω.,..πρωτος:ninja:...!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

παιδες το κινητο εγω το αγορασα και εμεινε στα χερια μου μονο πεντε μερες! ολα καλα ολα ωραια αλλα απο κεραια πασχει πραγματικα!! σε φαση που με ενδειξη σηματος δεν ειχε καθολου καλη επικοινωνια!!! διακοπες κλπ!!!γι αυτο προσοχη σε οσους απο εσας θελετε καλο σημα !!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και από μένα.

 

Σκέφτομαι να πάρω το jet ή το 3gs. Πείτε μια γνώμη. Ναι το apple είναι αρκετά ακριβότερο. Σε σύγκριση όμως. Δεν αλλάζω συχνά κινητό (κάθε 2 χρόνια).

 

Έχω διαβάσει ότι ο browser του jet δεν είναι καλός. ισχύει? έχετε τσεκάρει site ότι εμφανίζονται οκ??

 

επίσης η απόκριση της οθόνης είναι λίγο εκνευριστική?

 

Πείτε μια γνώμη και σε μας τους αναποφάσιστους.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

O browser ειναι αψογος. Αληθεια που το διαβασες...;

Η αποκριση οθονης ειναι επισης καλη. Κι αναρωτιεμαι γιατι αυτη του iphone ειναι τοσο πολυδιαφημισμενη. Εχω δει ατομο να την χτυπα για να παρει χαμπαρι το κινητο.

Για μενα η διαφορα της τιμης ειναι αδικαιολογητη.

 

Cyberbop εσυ πως παρουσιασες πρωτος (ΟΚ το καταλαβα) το θεμα εφοσον δε το βλεπες στον αδερφο σου ; κι επαναλμβανω,μιλαμε για μαζικη ανα τον κοσμο ελαττωματικη παραγωγη ; αν ναι θα το πεταξω και θα βαλω γκαζακια στα γραφεια της samsung. Αλλα πολυ αμφιβαλλω.

Αυτο που πανω κατω καταφεραμε με αυτη τη συζητηση ειναι πως καποιος ο οποιος ηθελε να το αγορασει η' το ειχε αγορασει ηδη και δεν παρατηρησε καν αυτο το πραγμα να καθεται να βλεπει υπο γωνια το κινητο και να ξενερωνει. Αντε...μπραβο

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι σιγουροτατος πως απλα δε το ειδε ή δε καταλαβε τι του λεμε !

 

ουτε εμενα παντως το εχει..

Link to comment
Share on other sites

O browser ειναι αψογος. Αληθεια που το διαβασες...;

Η αποκριση οθονης ειναι επισης καλη. Κι αναρωτιεμαι γιατι αυτη του iphone ειναι τοσο πολυδιαφημισμενη. Εχω δει ατομο να την χτυπα για να παρει χαμπαρι το κινητο.

Για μενα η διαφορα της τιμης ειναι αδικαιολογητη.

 

Cyberbop εσυ πως παρουσιασες πρωτος (ΟΚ το καταλαβα) το θεμα εφοσον δε το βλεπες στον αδερφο σου ; κι επαναλμβανω,μιλαμε για μαζικη ανα τον κοσμο ελαττωματικη παραγωγη ; αν ναι θα το πεταξω και θα βαλω γκαζακια στα γραφεια της samsung. Αλλα πολυ αμφιβαλλω.

Αυτο που πανω κατω καταφεραμε με αυτη τη συζητηση ειναι πως καποιος ο οποιος ηθελε να το αγορασει η' το ειχε αγορασει ηδη και δεν παρατηρησε καν αυτο το πραγμα να καθεται να βλεπει υπο γωνια το κινητο και να ξενερωνει. Αντε...μπραβο

 

Γιατι πολυ απλα το ειχα και εγω το κινητο με αυτα τα «νερα»...:D και το εδωσα ..οχι βεβαια γι αυτο το λογο..!!!! και για να σε καθυσηχασω για εμενα προσωπικα ειναι οτι ΚΑΛΥΤΕΡΟ κυκλοφορει για κινητο με «κλειστο» λογισμικο και ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ τιμη... με αυτα που προσφερει...!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε χρειαζεται να με καθυσηχασεις,αν και ειμαι σ αυτους που με ξενερωσε ελαφρως αυτο το θεμα. Εχει τοσα πολλα καλα μαζεμενα,κι εχω πιασει πολλα κινητα στα χερια μου,που το συγκεκριμενο θεμα δε μου δημιουργει κανενα απολυτως προβλημα. Απλα κριμα γι αυτους που σκοπευουν να το παρουν και θα πανε να πεταξουν τα λεφτα τους σε κατι λιγοτερο καλο...

Γιατι το εδωσες εσυ ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...