Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα κ απο μενα.ειμαι κ γω πλεον κατοχος του S8000 κ πρωην κατοχος νοκια symbian. δεν μπορω να μεταφερω τα μηνυματα μου στο JET και μεσω outlook δεν την ξερω την διαδικασια. καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα τις ρυθμίσεις για το hotmail αλλά δεν λειτουργεί.

Σε προσπάθεια αποστολής mail μου έβγαλε το εξής μήνυμα:

"Αποτυχία POP πριν από τον έλεγχο ταυτότητας SMTP"

 

Σε προσπάθεια λήψης mail μου έβγαλε το εξής μήνυμα:

"Μη έγκυρος κωδικός πρόσβασης ή αναγνωριστικό"

 

Any ideas???

 

Τέλος. Πως μπορούμε να κάνουμε το τηλ να μη κλειδώνει αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

εγω τις έκανα και δουλέυει,μήπως κάτι δεν πάτησες σωστά.επέλεξες τον τρόπο σύνδεσης?εγω παρατήρησα οτι κλειδώνει αυτόματα μόνο οταν εχω το bluetooth το ακουστικό.εσενα κλειδώνει πάντα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κσλησπέρα και απο μένα. Πήρα χθες το κινητό και σκέφτομαι να αγοράσω μια κάρτα μνήμης... Ποιά από τις ακόλουθες προτείνετε; Εσείς ποιά έχετε πάρει; Από πού και πόσο;

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553989

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569172

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569196

Γενικότερα, θα σου έλεγα να προτιμήσεις κάρτα μνήμης μόνο της Sandisk. Όλες οι άλλες εταιρίες, και κυρίως αυτές που δίνουν οι εταιρίες με τις συσκευές τους, δημιουργούν ποικίλα προβλήματα. Οι Sandisk συνεργάζονται απροβλημάτιστα.

 

Θα σου πρότεινα την 3η και όχι την 2η για η 2η φαίνεται πως είναι class 2 και ίσως υπάρξει πρόβλημα. Γενικά, να προτιμήσεις Sandisk από class 4 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

ναι ξέχασα να αναφέρω class 4 και class 6 δεν έχουν και μεγάλες διαφορές αλλα όχι και class 2.δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανα αλλα αναβάθμιση λογισμικού γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

ναι ξέχασα να αναφέρω class 4 και class 6 δεν έχουν και μεγάλες διαφορές αλλα όχι και class 2

 

Παιδιά καλησπέρα και από μένα. Όταν έχετε μία αναπάντητη κλήση χωρίς να είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο, σας γράφει ποιος πήρε ή πρέπει να πατήσετε το ακουστικό της κλήσης για να δέιτε από ποιόν είναι η αναπάντητη????

Link to comment
Share on other sites

εγω τις έκανα και δουλέυει,μήπως κάτι δεν πάτησες σωστά.επέλεξες τον τρόπο σύνδεσης?εγω παρατήρησα οτι κλειδώνει αυτόματα μόνο οταν εχω το bluetooth το ακουστικό.εσενα κλειδώνει πάντα?

 

τρόπο σύνδεσης???

Νομίζω εκεί είναι το πρόβλημα μιας και έχω επιλέξει μέσω wifi. το προφίλ wap το έχω διαγράψει...:wacko:

Με wifi "παίζει";; Λογικά μέσω wap χρεώνεσαι... Σωστά;

 

Ξαναδοκίμασα να στείλω ένα mail και μου έβγαλε το μήνυμα: "Hotmail: Καμία απάντηση"

 

Μήπως ένας γνώστης να παραθέσει αναλυτικά τα βήματα για δημιουργια λογαριασμών σε hotmail, yahoo και gmail? Όποιος έχει φυσικά το χρόνο και τη διάθεση... :D

 

 

 

Το κινητό κλειδώνει αυτόματα πάντα μόλις παρέλθει ο χρόνος "φωτεινότητας" που έχω ορίσει, π.χ. 30 δευτερόλεπτα. Πως γίνεεται να μη κλειδώνει μόνο του;:(

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων σας... :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!σημερα αποκτησα και εγω το jet πολυ καλο κινητο θα ελεγα!!! το προηγουμενο μου ηταν το n82...το μονο που θελω να ρωτησω ειναι η ρυθμιση του iso στην καμερα εχει καμια διαφορα δηλαδη την κανει καλυτερη η να το αφησω στο auto??επισης το ξυπνητηρι ειναι η ειδοποιηση?και πως μπορω να του βαλω μονιμα ηχο?α και κατι ακομα αμα φορτωσω youtube και βαλω ενα video θα ανοιχει με ενα player και θα το παιξει και οχι σε καλη αναλυση...
Link to comment
Share on other sites

τρόπο σύνδεσης???

Νομίζω εκεί είναι το πρόβλημα μιας και έχω επιλέξει μέσω wifi. το προφίλ wap το έχω διαγράψει...:wacko:

Με wifi "παίζει";; Λογικά μέσω wap χρεώνεσαι... Σωστά;

 

Ξαναδοκίμασα να στείλω ένα mail και μου έβγαλε το μήνυμα: "Hotmail: Καμία απάντηση"

 

Μήπως ένας γνώστης να παραθέσει αναλυτικά τα βήματα για δημιουργια λογαριασμών σε hotmail, yahoo και gmail? Όποιος έχει φυσικά το χρόνο και τη διάθεση... :D

 

Το κινητό κλειδώνει αυτόματα πάντα μόλις παρέλθει ο χρόνος "φωτεινότητας" που έχω ορίσει, π.χ. 30 δευτερόλεπτα. Πως γίνεεται να μη κλειδώνει μόνο του;:(

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων σας... :D

αν επιλέξεις το wifi δίκτυο πρέπει να είσαι και συνδεμένος το wap σε χρεώνει όση ώρα είναι συνδεδεμένο.

για την οθόνη θα πας:μενου---ρυθμίσεις---ρυθμίσεις τηλεφώνου και εκει θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις μπει σε δικτυο ασυρματο και μπορεις να πληγηθεις απο το πλοηγο του κινητου δεν καταλαβαινω για ποιο λογο ενεργοποιετια το wap και σε χρεωνει, με το νοκια 5800 μπαινω κανονικα απο ασυρματο δικτυο χωρις χρεωση...
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις μπει σε δικτυο ασυρματο και μπορεις να πληγηθεις απο το πλοηγο του κινητου δεν καταλαβαινω για ποιο λογο ενεργοποιετια το wap και σε χρεωνει, με το νοκια 5800 μπαινω κανονικα απο ασυρματο δικτυο χωρις χρεωση...

 

Η αλήθεια είναι ότι έχει προεπιλεγμένο το wap για όλες τις συνδέσεις..

 

Μπορείς να σβήσεις αυτόν τον τρόπο σύνδεσης και να κάνεις προεπιλεγμένο το wifi.....

 

Εγώ αυτό έχω κάνει..γιατί ούτως ή άλλως το wap δεν σκοπεύω να το χρησιμοποιήσω...

:)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω διαγραψει το wap. Απλά αποτυγχάνω να αποστείλω email μέσω wifi.

Προφανώς δεν έχω κάνει τις κατάληλες ρυθμίσεις κατα τη δημιουργία των account για hotmail,yahoo,gmail.

Έτσι θα ήταν καλό να παραθέσει κάποιος αναλυτικά έναν οδηγό για τη δημιουργία προφίλ όσον αφορά τα email.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω διαγραψει το wap. Απλά αποτυγχάνω να αποστείλω email μέσω wifi.

Προφανώς δεν έχω κάνει τις κατάληλες ρυθμίσεις κατα τη δημιουργία των account για hotmail,yahoo,gmail.

Έτσι θα ήταν καλό να παραθέσει κάποιος αναλυτικά έναν οδηγό για τη δημιουργία προφίλ όσον αφορά τα email.

 

Να σου πω για το gmail τι έκανα εγώ και έχω βάλει 2 λογαριασμούς. Τις αντίστοιχες ρυθμίσεις για άλλους παρόχους θα τις βρεις σίγουρα στο internet.

 


  1. Επιλέγεις Μηνύματα-->Ρυθμίσεις-->Email

  • Συμπληρώνεις το Επιλογές Αποστολής & Επιλογές Λήψης

  • Στη συνέχεια επιλέγεις Οδηγός Εγκατάστασης και συμπληρώνεις τα στοιχεία που σου ζητάει σύμφωνα με τις ρυθμίσεις του παρόχου σου

Οι ρυθμίσεις για το gmail είναι οι ακόλουθες:

 

1. n the Incoming mail server (POP3) box, type pop.gmail.com.

2. In the Outgoing mail server (SMTP) box, type smtp.Gmail.com.

 

# Under Logon Information, do the following:

 

1. In the User Name box, type your full e-mail address, including @gmail.com.

2. In the Password box, type your password.

3. Select the Remember password check box.

 

# Click the Outgoing Server tab, and then select the My outgoing server (SMTP) requires authentication check box.

# Select Use same settings as my incoming mail server.

# Click the Advanced tab, and then under Server Port Numbers for both Incoming server (POP3) and Outgoing server (SMTP), select the This server requires an encrypted connection (SSL) check boxes.

# Change the Outgoing server (SMTP) port number to 465.

 

The Incoming server (POP3) port number should change automatically to 995 when you select the This server requires an encrypted connection (SSL) check box.

:)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!σημερα αποκτησα και εγω το jet πολυ καλο κινητο θα ελεγα!!! το προηγουμενο μου ηταν το n82...το μονο που θελω να ρωτησω ειναι η ρυθμιση του iso στην καμερα εχει καμια διαφορα δηλαδη την κανει καλυτερη η να το αφησω στο auto??επισης το ξυπνητηρι ειναι η ειδοποιηση?και πως μπορω να του βαλω μονιμα ηχο?α και κατι ακομα αμα φορτωσω youtube και βαλω ενα video θα ανοιχει με ενα player και θα το παιξει και οχι σε καλη αναλυση...

 

το iso είναι ι ταχύτητα του κλείστρου,αστο στο auto,το ξυπνητήρι είναι η ειδοποίηση ναι,για τα βίντεο στο youtube και τον ίχο δεν ξέρω να σου απαντήσω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!σημερα αποκτησα και εγω το jet πολυ καλο κινητο θα ελεγα!!! το προηγουμενο μου ηταν το n82...το μονο που θελω να ρωτησω ειναι η ρυθμιση του iso στην καμερα εχει καμια διαφορα δηλαδη την κανει καλυτερη η να το αφησω στο auto??επισης το ξυπνητηρι ειναι η ειδοποιηση?και πως μπορω να του βαλω μονιμα ηχο?α και κατι ακομα αμα φορτωσω youtube και βαλω ενα video θα ανοιχει με ενα player και θα το παιξει και οχι σε καλη αναλυση...

 

 

Αν με το "μόνιμα ήχο" εννοείς να χτυπάει περιοδικά την ίδια ώρα τότε επιλέγεις Ειδοποίηση-->Δημιουργία-->συμπληρώνεις τα στοιχεία που χρειάζεσαι και στο Επανάληψη ειδοποίησης προσδιορίζεις ποιές ημέρες θέλεις να χτυπάει.

 

Αν θέλεις δικό σου ήχο πατάς το "Ορισμός Λεπτομεριών" και επιλέγεις τα στοιχεία που σε ενδιαφέρουν.

 

Εμένα προσωπικά με ικανοποιεί η ποιότητα των video από το utube. Το βρίσκω εντυπωσιακό το πως τα παίζει...!!! Αν ανακαλύψεις κάτι καλύτερο...γράψτο.. και για εμάς... ;)

:)
Link to comment
Share on other sites

μονιμο ηχο εννοω οτι να μην χρειαζεται συνεχεια να πηγαινω ορισμος λεπτομεριων και να αλλαζω ηχο...και σε εσας τα video απο το youtube ανοιγουν με player η τα δειχνει κανονικα οπως στο pc με τα comments απο κατω?
Link to comment
Share on other sites

οχι με το player ανοίγουν,άλλα έχουν καλή ποιότητα και άλλα όχι.αναβάθμισει το firmware του κινητού πώς γίνεται?και αν γίνεται είναι ασφαλές?
Link to comment
Share on other sites

μονιμο ηχο εννοω οτι να μην χρειαζεται συνεχεια να πηγαινω ορισμος λεπτομεριων και να αλλαζω ηχο...και σε εσας τα video απο το youtube ανοιγουν με player η τα δειχνει κανονικα οπως στο pc με τα comments απο κατω?

 

Όταν είσαι στην ιστοσελίδα του video μπορείς να τα δεις όλα...σχετικά βίντεο, comments, κλπ. Φυσικά είναι διαμορφωμένα στην προβολή του συγκεκριμένου browser πχ για τα σχόλια πρέπει να πατήσεις view για να τα δεις. Μόλις όμως πατήσεις play στο video ανοίγει σε full screen και δεν τα βλέπεις πλέον.

 

Τώρα για το μόνιμο ήχο..από είδα τουλάχιστον, δεν σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις τον δικό σου προεπιλεγμένο ήχο για νέες ειδοποιήσεις που φτιαχνεις...Ως προεπιλεγμένο ήχο για τις ειδοποιήσεις έχει τον waterdrop tone.

 

Θα σου πρότεινα όμως, (επειδή δεν διαγράφει τις ειδοποιήσεις αλλά τις διατηρεί ως ανενεργές) να δημιουργήσεις μία ειδοποίηση με τα χαρακτηριστικά ήχου που σου αρέσουν και να αλλάζεις μόνο ώρα κλπ ρυθμίσεις όταν θέλεις να τη χρησιμοποιήσεις....

:)
Link to comment
Share on other sites

thnx αυτο θα κανω..και κατι αλλο οταν σερνω στην ταπετσαρια μου το εικονιδιο για να ρυθμιζω το προφιλ μου δηλαδη να επιλεξω αναλογα σε αθορυβο γενικο μετα παραμενει μεγαλο πως γινετε να ξαναμικραινει??
Link to comment
Share on other sites

thnx αυτο θα κανω..και κατι αλλο οταν σερνω στην ταπετσαρια μου το εικονιδιο για να ρυθμιζω το προφιλ μου δηλαδη να επιλεξω αναλογα σε αθορυβο γενικο μετα παραμενει μεγαλο πως γινετε να ξαναμικραινει??

 

Ανοίγεις ξανά το συρτάρι με τα widget και το σέρνεις εκεί μέσα...αυτόματα μικραίνει ξανά μόλις το αφήσεις πάνω στο συρτάρι.....

 

Αν κατάλαβα σωστά τι εννοείς... :D

:)
Link to comment
Share on other sites

ναι καταλαβες αλλα νομιζα γινεται να ξαναμικρινει και απεξω
Link to comment
Share on other sites

ναι καταλαβες αλλα νομιζα γινεται να ξαναμικρινει και απεξω

 

και αυτό γίνεται....!!! Πατάς πάνω στη λέξη Προφίλ...και ελαχιστοποιείται.... :rolleyes:

:)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

για το firmware update που ρώτησα εγώ ξέρει κανείς τίποτα?

 

Πολλοί το έχουν ρωτήσει αυτό κατά καιρούς...και περιμένω και εγώ καμμιά απάντηση αλλά τίποτα.. :( ... Τόσο σύνθετο είναι ... ? Μήπως θα πρέπει να πάμε σε αντιπροσωπεία της Samsung...?

 

Αναμένω και εγώ νεότερα...για αυτό το θέμα...!!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...