Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε δεν είναι για 5 αυτό το quick pwn... τώρα κόλλησα.... βάζω την 4 σωστά?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας

Μηπως γνωριζει κανεις τον τροπο ωστε να εχουμε mms στην βετα 4 σε iphone 3g απο cosmote...?

θα το εκτιμουσα εαν υπηρχε αναλυτικος οδηγος..

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, προσπαθώ να το βάλω σε dfu αλλά βγαίνει η PSOD και δε μπαίνει σε recovery mode... κ τα χω παιξει... τι κανω;

 

ακυρο το καταφερα...

Link to comment
Share on other sites

Όπως ξέρουμε, αν βάλουμε μια beta, η baseband αναβαθμίζεται... Αν μετά το γυρίσουμε σε 2.2.1 δεν αλλάζει και μένει 04.xx.xx... Ακυρώνεται έτσι η εγγύηση? Ακόμα, το σφάλμα 1013 που βγαίνει όταν κάνουμε downgrade, θα βγει κ όταν κάνουμε restore στην 3 final? Φαντάζομαι πως όχι, αφού ούτως ή άλλως τότε θα αναβαθμιστεί η baseband... Άρα το κινητό μετα την αναβαθμιση σε 3.0 θα είναι κανονικά standar σε εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ΣΟΣ. εχω 2 μερεσ ποθ προσπαθω και τιποτα. εχω το 2g κ περασα το 3,0 βετα 5 αλλα επιδι δν εχω quickpwon beta 5το εκανα με το 4,αλλα οταν ζιτισε να βαλω το υπαρχον f εβαλα το 5 και δεν το δεχτικε και ετσι εβαλα το 4. ολα καλα εκανε active και ανιξα το itunes να κανω backap στι διαδικασια τραβιξα το καλοδιο κατα λαθοσ, το θεμα μου ειοναι οτι εχει μινει τορα σαν ipod δεν λιτουργει σαν τηλεφωνο. ξερει κανισ ποσ να το επαναφερω σαν τηλ?

άκυρο το έφτιαξα.

Link to comment
Share on other sites

βάλε το σε DFU και κάνε restore... να σε ρωτήσω, εγώ έκανα restore την 5 beta και μετά jail κ activate με quickpwn αλλά δεν έπιανε σήμα... εσύ πώς τα κατάφερες??
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα βαλετε την 5 θα κανετε jb με το quickpwn χωρις να κλικαρετε το activate εφοσον τελειωσετε με το jb κ σας δειχνει στην οθονη να το συνδεσετε με το itunes για ενεργοποιηση χρησιμοποιηστε το iutilities αλλάζουμε την έκδοση του firmware σε κάτι πριν την 3.0 (π.χ. 2.1 ή 2.2.1)

(Αναγκαζόμαστε να χρησιμοποιήσουμε το βήμα αυτό αν δεν έχουμε DEV account στην Apple) Kάνουμε ACTIVATE τη συσκευή από το itunes κ μετα επαναφερουμε την εκδοση στα κανονικα της στοιχεια δηλαδη στην 3.0 κ εισαστε μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

νομίζω έχω ένα πρόβλημα... έβαλα την 5 και μετά γύρισα στην 2.2.1... Από τότε, κάθε φορά που το ενεργοποιώ, βγαίνει το μηλαράκι και λίγο πριν το σύστημα φορτώσει στην lockscreen, εμφανίζεται μπροστά η "κλεψύδρα" mac, αυτή δηλαδή που βγαίνει κάθε φορά που π.χ. κάνουμε μια αλλαγή στο winterboard... Επηρεάζει αυτό την εγγύηση καθόλου?

 

ααα και kagg, το iutilities δε ξέρω γιατί, αλλά δεν αναγνωρίζει το κινητό μου, λέει μη συνδεδεμένο, την στιγμή που το quickpwn το αναγνωρίζει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

vista έχω κ χρησιμοποιώ προγραμματα που απαιτουν framework κ δουλεουν...για το αλλο με την κλεψυδρα ξερεις κτ;αααα κ η beta 5 αντη βαλω σε touch,θα λήξει;πότε;
Link to comment
Share on other sites

παιδια ΣΟΣ. εχω 2 μερεσ ποθ προσπαθω και τιποτα. εχω το 2g κ περασα το 3,0 βετα 5 αλλα επιδι δν εχω quickpwon beta 5το εκανα με το 4,αλλα οταν ζιτισε να βαλω το υπαρχον f εβαλα το 5 και δεν το δεχτικε και ετσι εβαλα το 4. ολα καλα εκανε active και ανιξα το itunes να κανω backap στι διαδικασια τραβιξα το καλοδιο κατα λαθοσ, το θεμα μου ειοναι οτι εχει μινει τορα σαν ipod δεν λιτουργει σαν τηλεφωνο. ξερει κανισ ποσ να το επαναφερω σαν τηλ?

άκυρο το έφτιαξα.

 

Πώς το έφτιαξες; Σε ρωτάω γιατί μου κάνει το ίδιο με σένα!

http://i3.ytimg.com/vi/Z_op8LqWYrg/default.jpg

Jumpstyle!

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έφτιαξες; Σε ρωτάω γιατί μου κάνει το ίδιο με σένα![/QUO

 

αφου κανεισ restore το 3,0 βετα 5<χωρίς ιντερνετ> κανεισ απδειτ το 2,2. οταν θα ενιξεισ το quickpwn 2.2 τα τσεκαρεισ και τα 4. μονο που πρεπει ναχεισ κ τα 2 αρχιακια που σου ζητάει να βαλεισ <bl-39 και το bl- 46> και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε quickpwn που προσθετει και cydia που δουλευει για το beta 5...εχω ομως vista 32bit σε mac και δεν μπορω να βρω πουθενα compatible version του itunes 8.2 για το συστημα μου...υπαρχει μονο για 64 και 86...τι κανω??καμια λυση??
Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε quickpwn που προσθετει και cydia που δουλευει για το beta 5...εχω ομως vista 32bit σε mac και δεν μπορω να βρω πουθενα compatible version του itunes 8.2 για το συστημα μου...υπαρχει μονο για 64 και 86...τι κανω??καμια λυση??

 

Το x86 είναι τα 32bit συστήματα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε κανε συγκεντροτικο πλανο για ποιεσ εφαρμογες τρεχουν στην os 3 beta 5 ???????

 

το πρωτο που εβαλα ηταν το winterboard γιατι νομιζα οτι επιτελους θα επαιζε αλλα κολλησε σε ατελειωτο reboot και φτου ξανα απο την αρχη....τη τυχη μου...!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

FOR BETA 3 V5

Software from Cydia, which works:

- SSH + SSL

 

- MakeItMine

- MXTube

- dTunes

- xGPS

- BossTool

- Poof

- Catergories

- Liveclock

- 5 row springboard

- Swap Tunes

- xGPS

- SysInfoPlus

- PowerTool

- Flashlight

- AppFlow

- CyDelete

- Reflective Dock - This will install Mobile Substrate and break your itunes.app

- Fontswap

- Weathericon

- ToggleSSH

- MemTool

- iFile - I highly recommend

- CallMe

- Respring - Must Have

- GriP (growl for iphone)

- xdrive

 

Software that doesn't work:

 

- Winterboard and SBS

- Backgrounder

- Boss Prefs

- 5 icon dock

- Cycorder

- qik

- video recorder 3.0

- snapture

- HP Calculator

- Cyntact

- QuickGold

 

 

Software from App Store, which works:

- wunderradio

- pandora

- joost

- directv

- shazam

- skype

- have not had one crash yet

Link to comment
Share on other sites

FOR BETA 3 V5

Software from Cydia, which works:

- SSH + SSL

 

- MakeItMine

- MXTube

- dTunes

- xGPS

- BossTool

- Poof

- Catergories

- Liveclock

- 5 row springboard

- Swap Tunes

- xGPS

- SysInfoPlus

- PowerTool

- Flashlight

- AppFlow

- CyDelete

- Reflective Dock - This will install Mobile Substrate and break your itunes.app

- Fontswap

- Weathericon

- ToggleSSH

- MemTool

- iFile - I highly recommend

- CallMe

- Respring - Must Have

- GriP (growl for iphone)

- xdrive

 

Software that doesn't work:

 

- Winterboard and SBS

- Backgrounder

- Boss Prefs

- 5 icon dock

- Cycorder

- qik

- video recorder 3.0

- snapture

- HP Calculator

- Cyntact

- QuickGold

 

 

Software from App Store, which works:

- wunderradio

- pandora

- joost

- directv

- shazam

- skype

- have not had one crash yet

 

ευχαριστω θα τα δοκιμασω ....

εχω ομως ενα προβλημμα σχετικα με το δυκτιο ..

ενω το ξεκλιδωνο και κανω ολα οπως πρεπει δεν μπορει η συσκευη να μου βρει δυκτιο .το εχω κανει 2 φορες ρεστορε αλλα τιποτα

εδω να πω οτι εχω 2g συσκευη

Link to comment
Share on other sites

οταν το εκανες jb κλικαρες κ το activate?αν ναι τοτε γιαυτο στο κανει..δεν πρεπει να το κλικαρεις...δεν ξερω για το 2g αλλα στο 3g ισχυει αυτο που σου λεω

Link to comment
Share on other sites

οταν το εκανες jb κλικαρες κ το activate?αν ναι τοτε γιαυτο στο κανει..δεν πρεπει να το κλικαρεις...δεν ξερω για το 2g αλλα στο 3g ισχυει αυτο που σου λεω

 

μισο λεπτο το αctivete ειναι αυτο με το εικονιδειο του κλειδιου που εχει στο κατω μερος δεξια?????

 

Το λεω γιατι το ξανακανω ρεστορε και δεν μπορω να το δω τωρα

θα το ξαναδωκιμασω εχουμε χρονο......

 

οταν το εκανες jb κλικαρες κ το activate?αν ναι τοτε γιαυτο στο κανει..δεν πρεπει να το κλικαρεις...δεν ξερω για το 2g αλλα στο 3g ισχυει αυτο που σου λεω

 

τωρα που δεν το κλεικαρα το activate δυστυχος δεν μου ξεκλειδωσε την συσκευη

μαλον πρεπει να ειναι αυτο για 3g εγω εχω την 2g

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν σου ξεκλειδωσε γιατι δεν εχεις αδεια dev...οποτε με την βοηθεια του iutilities θα αλλαξεις την έκδοση του firmware σε κάτι πριν την 3.0 (π.χ. 2.1 ή 2.2.1) μετα το συνδεεις με το itunes σου δεινει το οκ ξεκλειδωνει κ την συσκευη κ μετα πας παλι στο iutilities k επαναφερες την κανονικη εκδοση κ εισαι οκ...

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν σου ξεκλειδωσε γιατι δεν εχεις αδεια dev...οποτε με την βοηθεια του iutilities θα αλλαξεις την έκδοση του firmware σε κάτι πριν την 3.0 (π.χ. 2.1 ή 2.2.1) μετα το συνδεεις με το itunes σου δεινει το οκ ξεκλειδωνει κ την συσκευη κ μετα πας παλι στο iutilities k επαναφερες την κανονικη εκδοση κ εισαι οκ...

 

μισο μισο...... λεπτο γιατι μπερδευτικα.....

εγω ειχα την 221 και περασα κατευθιαν την 3beta 5 και μετα ολα τα σχετικα με το

quickpwn .

τωρα αυτο που μου λες σχετικα με το iutilities τι εινια δεν μπορω να το καταλαβω μηπως μπορεις να γινεις λιγο ποιο σαφεις

Link to comment
Share on other sites

εμένα το iutilities δεν μου αναγνωρίζει το iphone.. μήπως ξέρει κανείς τι να κάνω;

 

ΑΑΑ σας βρήκα και κάτι που θα σας αρέσει..(όχι για την 3.0 αλλά κάτι για να ξεκολλήσουμε λίγο!

http://www.neolaia.gr/wordpress/index.php/2009/05/08/i-pod/

 

Ας προσευχηθούμε στον ΆΗ ΠΟΝΤ

http://i3.ytimg.com/vi/Z_op8LqWYrg/default.jpg

Jumpstyle!

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ σας βρήκα και κάτι που θα σας αρέσει..(όχι για την 3.0 αλλά κάτι για να ξεκολλήσουμε λίγο!

 

:lol:

 

Πρώτο τραπέζι... κόλαση! :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...