Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ναι το ξέρω αυτό απλός λέω αν θα επηρεάσει την ταχύτητα του τηλεφώνου με την αλλαγή της radio... :D

 

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι σου βάζει και τα προγράμματα που είχες?? αυτό ρωτάω...:)

χωρίς να σου βάζει το system...

 

όχι δεν το κάνει

Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρά πάει.

 

Προς όλους: Έρχονται νέα πράγματα για το πως να κάνουμε την κατανάλωση της μπαταρίας ακόμα! καλύτερη :) Απο χθές το βράδυ στις 12 με 100% μπαταρία, μέχρι σήμερα το πρωί στις 11, με λίγο Wi-Fi, και 5-6 τηλέφωνα, και ένα ξυπνητήρι :), 92% μπαταρία αυτή τη στιγμή. και χωρίς να έχω κάνει και calibrate τελευταία την μπαταρία.

 

και αναφέρω ότι φοράω 6.5.5 rom!

 

Για πες τα αρχηγε μπας και μας σωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι για πες φιλε Webvirus να μας σωσεις γιατι εχει γινει η Energy rom καλαμακι κι η μπαταρια φραπες και την ρουφαει οπως ο Ελληνας τα καλοκαιρια στις παραλιες... :p Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

θα περιμένετε μέχρι να βεβαιωθώ για τα αποτελέσματα. τώρα προσπαθώ να φάω την μπαταρία για να την φορτίσω σωστά, και θα ξέρω απο αύριο. προς το παρόν προσπαθώ να φάω την μπαταρία μου, παίζοντας crash bandi team race στον emulator του playstation :D.

 

35 FPS το πολύ, αλλά μην τα θέλουμε και όλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως Θοδωρή έχουν ενδιαφέρον τα νούμερα που αναφέρεις ειδικά όταν μιλάμε για WM6.5.Χ ROMs. Περιμένουμε νεότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Θοδωρή έχουν ενδιαφέρον τα νούμερα που αναφέρεις ειδικά όταν μιλάμε για WM6.5.Χ ROMs. Περιμένουμε νεότερα.

 

Εννοείται!!!:D

webvirus είναι αυτός ο master του energy saving!!!!:lol:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα κάποιος απο σας με 6.5.χ να βάλει το τηλέφωνό του, να παίζει ένα βίντεο για 30 λεπτά (χωρίς ήχο), και να μου πεί, πόση μπαταρία κατανάλωσε αν γίνεται. υπόψιν έχω 1700αρα μπαταρία, οπότε θα προτιμούσα απο κάποιον που έχει μια ίδια.
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα κάποιος απο σας με 6.5.χ να βάλει το τηλέφωνό του, να παίζει ένα βίντεο για 30 λεπτά (χωρίς ήχο), και να μου πεί, πόση μπαταρία κατανάλωσε αν γίνεται. υπόψιν έχω 1700αρα μπαταρία, οπότε θα προτιμούσα απο κάποιον που έχει μια ίδια.

 

Εχω βαλει Energy Topaz wm6.5 sense 2.5 Cookie Home Tab.Σου κανει ή θες οπωσδηποτε 6.5.χ;1700αρα μπαταρια εχω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ήθελα κάποιος απο σας με 6.5.χ να βάλει το τηλέφωνό του, να παίζει ένα βίντεο για 30 λεπτά (χωρίς ήχο), και να μου πεί, πόση μπαταρία κατανάλωσε αν γίνεται. υπόψιν έχω 1700αρα μπαταρία, οπότε θα προτιμούσα απο κάποιον που έχει μια ίδια.

 

Θοδωρή δεν μπορείς να κάνεις έτσι σύγκριση. Μην ξεχνάς ότι η ποιότητα, το format αλλά και το μέγεθος του εκάστοτε video μπορεί να δώσουν διαφορετικά αποτελέσματα. (Εκτός και αν δοκιμάσετε το ίδιο video).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα κάποιος απο σας με 6.5.χ να βάλει το τηλέφωνό του, να παίζει ένα βίντεο για 30 λεπτά (χωρίς ήχο), και να μου πεί, πόση μπαταρία κατανάλωσε αν γίνεται. υπόψιν έχω 1700αρα μπαταρία, οπότε θα προτιμούσα απο κάποιον που έχει μια ίδια.

 

Έχω την ίδια rom αλλά εχω 1100αρα...:(

 

Θοδωρή δεν μπορείς να κάνεις έτσι σύγκριση. Μην ξεχνάς ότι η ποιότητα, το format αλλά και το μέγεθος του εκάστοτε video μπορεί να δώσουν διαφορετικά αποτελέσματα. (Εκτός και αν δοκιμάσετε το ίδιο video).

 

και θέλει και ίδια radio παίζει ρόλο...

εκτός αν το βάλεις flight mode ;)

Edited by djs

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Ενα ιδιο video απο την εφαρμογη youtube του κινητου δεν θα ηταν μια καλη συγκριση;Με wifi εννοειτε ή κι εκει το σημα του wifi θα ηταν παραγοντας διαφορας;Παντως εχω ιδια radio με τον Θοδωρη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

γιατί το format του βίντεο παίζει ρόλο στην μπαταρία? με κούφανες τώρα, ισχύει αυτό?

 

εγώ παίζω avi αρχεία μέσω coreplayer με την radio που έχω αναφέρει (700mb μέγεθος, αν αυτό σημαίνει κάτι).

 

βάλτε γενικά να τα δοκιμάσετε όσοι δεν βαριέστε να δούμε τι θα βγεί. και απο διαφορετικές ρομ.

 

εμένα έφαγε 20% για 30 λεπτά, χωρίς ήχο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατί το format του βίντεο παίζει ρόλο στην μπαταρία? με κούφανες τώρα, ισχύει αυτό?

 

Ανάλογα με το πόσο "βαρύ" ή όχι είναι ένα video δεν απαιτείται διαφορετική επεξεργαστική ισχύς; Αυτό δεν συνάδει άμεσα με την μπαταρία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με το πόσο "βαρύ" ή όχι είναι ένα video δεν απαιτείται διαφορετική επεξεργαστική ισχύς; Αυτό δεν συνάδει άμεσα με την μπαταρία;

 

ένα δίκιο το έχεις, έτσι όπως τα λες :p

Link to comment
Share on other sites

Αν βοηθαει εγω μολις εβαλα ενα .avi 727mb μεγεθος 720x576,ταχυτητα δεδομενων 1200kbps,συνολικο ρυθμο μεταδοσης 1328kbps και ρυθμο καρε 25καρε/δευτερολεπτο.Σε μιση ωρα θα σας πω ποσο καταναλωσε.(μηπως ξεφυγαμε λιγο; :p )

 

Edit:Λοιπον με το αποτελεσμα θα σε απογοητευσω Θοδωρη(εχουμε ιδια μπαταρια,ιδια ραδιο κι απο ρομ εχω αυτη που εγραψα λιγο πιο πριν).Ειχα 49% μπαταρια και μετα απο ενα μισαωρο με το βιντεακι που εγραψα εφτασα στο 39%.Τα συμπερασματα δικα σας...

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό είναι λίγο θέμα τώρα. (τα fixes που έχω, δεν είναι μόνο για 6.5.χ, αλλά και για σένα).

 

έτσι όπως πάμε θα κάνουμε το ίδιο πράγμα που είπε και ο γιάννης. θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε το ίδιο βίντεο.

 

επίσης είναι πολλά πράγματα που μπορεί να παίζουν ρόλο. όπως για παράδειγμα, το backlight που έχεις εσύ και που έχω εγώ. ίσως παίζει ρόλο και το επίπεδο που βρίσκεται η μπαταρία. εγώ ήμουν στο 44% όταν ξεκίνησα το βίντεο.

 

άντε τώρα να βγάλουμε άκρη. πρέπει να μου πεί και αποτελέσματα κάποιος που έχει την ίδια ρομ με μένα.

 

αυτή τη στιγμή, έχω βάλει ένα βίντεο να παίζει ώστε να αδειάσω την μπαταρία μου εντελώς και να κάνω ένα calibrate.

 

έργο παίζεις? ποιο?

 

δεν λέει να τελειώσει η μπαταρία!

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

Ενα που ειχα προχειρο για να μην συνδεω σκληρο δισκο.Το American Pie the book of love.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ένα θεμα που εχω εγω παιδια:

Εχω την τελευταια επισημη, ξεκιναει το κινητο με χρηση μνημης γυρω στο 44%.

Στη διαρκεια, ομως, της ημερας (ανοιξε προγραμμα, κλεισε προγραμμα)

μου φτανει γυρω στο 67 με 70%, ακατεβατα.

Τα προγραμματα που εχουν Μενου->Exit, τα κλεινω με αυτο τον τροπο.

Τα υπολοιπα με παρατεταμενο Χ, και τσεκαρω παντα με το βελακι του Duty.

Μηπως υπαρχει καποιος Task Manager που να αναφερει και το ποσοστο ή

το ποσον της μνημης που χρησιμοποιει η καθε διεργασια;

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά σήμερα που έπαιζα με το κινητό άνοιξα το google maps που είχε η rom και είδα ότι έχει φωνητική εντολή δεν το είχα δει...:lol:

και αναρωτιέμαι εγώ γιατί δεν βγάζουν στο destinator ή στο igo μια ανάλογη εκδοσή:p ειδικά στο mls destinator είναι έτοιμο δεν μπορούν να το βγάλουν και για pda???:cool:

Edited by djs

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως υπαρχει καποιος Task Manager που να αναφερει και το ποσοστο ή

το ποσον της μνημης που χρησιμοποιει η καθε διεργασια;

 

http://www.dotfred.net/TaskMgr.htm

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έλα λοιπόν, το πρωί στις 9.30πμ είχα 100% μπαταρία.

 

είχα σήμερα χρήση 15-20 λεπτα GPS, 15 λεπτά - 20 τηλεφωνήματα, ήμουν 30 λεπτά σε χώρο που δεν είχα σχεδόν καθόλου σήμα! και ξέρετε τι σημαίνει αυτό. και τέλος και 5-10 λεπτά playstation emu. τώρα έχω 60%, 10.10μμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ακουγεται αλλα δεν μας ειπες τι εκανες περα απο τα κλασσικα της υπογραφης σου.Αλλαξες ραδιο;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έλα λοιπόν, το πρωί στις 9.30πμ είχα 100% μπαταρία.

 

είχα σήμερα χρήση 15-20 λεπτα GPS, 15 λεπτά - 20 τηλεφωνήματα, ήμουν 30 λεπτά σε χώρο που δεν είχα σχεδόν καθόλου σήμα! και ξέρετε τι σημαίνει αυτό. και τέλος και 5-10 λεπτά playstation emu. τώρα έχω 60%, 10.10μμ.

 

Περιμένουμε να ανοίξεις τα χαρτιά σου... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...