Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις κάνει registration εκεί;

 

Εχω κανει στους XDA, εχω ζητησει unlock απο τους Olinex, εχω αβελαρει μεσω paypal, μηπως πρεπει να περιμενω να μου στειλουν κατι;

Ειχα κανει παλιοτερα Hspl αλλα επειδη επρεπε να παει στην AceHellas, το ξαναstockαρισα. Δε θυμαμαι ομως τιποτα. (Παρατηρειται αυτο στις

νεαρες ηλικιες)

Link to comment
Share on other sites

@stelios_rs180 : Μην βάλεις την V4, βάλε την V3. Στην 4 βρήκα προβλήματα.

 

@kolkoskylo : http://tinyurl.com/3xra4cy, δοκίμασε αυτό

Link to comment
Share on other sites

 

@kolkoskylo : http://tinyurl.com/3xra4cy, δοκίμασε αυτό

[Edit 30 October 2010] Removed on request of cmonex. She also said she'll get to the tickets, so hopefully everyone can get unlocked soon!

 

**Thread Closed**

« Reply #17 on: November 16, 2010, 10:12:24 AM »

 

**Thread Closed**

Since this file was pulled and no longer supported I am going to lock this thread unless someone has a valid reason not to.

I will leave it for reference.

« Last Edit: November 16, 2010, 02:47:51 PM by bruceinman »

Αγορι μου, αν βαλουμε το χερι σε ενα βαρελι με χιλια μ*#&ιά και μια π@#*σα, τι

νομιζεις οτι θα βγαλουμε;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

θα δω μήπως το έχω πουθενά

Αν αναφερεσαι σε μενα, γιατι θα πρεπει να το ψαξεις εσυ;

Εννοω, τι κανω λαθος και μου εμφανιζεται κενος φακελος;

Link to comment
Share on other sites

@stelios_rs180 : Μην βάλεις την V4, βάλε την V3. Στην 4 βρήκα προβλήματα.

 

Αν και δεν παρατηρώ κάτι, σαν αρχάριος χρήστης που είμαι, που θα βρω την v3 του Dutty? Για να την δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν παρατηρώ κάτι, σαν αρχάριος χρήστης που είμαι, που θα βρω την v3 του Dutty? Για να την δοκιμάσω?

Λογικα, ο Θοδωρης εννοει αυτην εδω:

http://rapidshare.com/files/414929952/Duttys_Topaz_Sense_2.5_5.23133.5.3.8_2.53_creme_de_la_creme__V3__WWE.zipx

Link to comment
Share on other sites

ME CHT υπάρχει τρόπος σαν wallpaper or so , να φαίνετε ο καιρός animated ?πέρα απο το σημείο της ώρας δλδ.Στην oficial me sense το έκανε αν θυμάμε καλά
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και με το CHT δουλεύει κανονικά αυτό. Πήγαινε στο CHT Editor και επέλεξε εκεί να δουλεύουν όλα τα animations.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στην εκκινηση μου βγαζει σφαλμα....

δεν ξεκιναει το services.exe...επειτα ολα δουλευουν καλα.

τι ειναι αυτο???μπορω να το διορθωσω???

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποια στιγμή πιστεύω πως ναι. Άστο και βλέπεις. Πάρε ένα backup πάντως με το pim backup για να είσαι έτοιμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή πιστεύω πως ναι. Άστο και βλέπεις. Πάρε ένα backup πάντως με το pim backup για να είσαι έτοιμος.

 

οπως και να εχει ευχαριστω

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου να βλέπω μηνύματα λάθους στη συσκευή μου, δεν μου αρέσει να γνωρίζω ότι κάτι δεν δουλεύει 100% σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

πρεπει να φλασαρω την official rom ωστε να παω κατεπειγόντως το κινητο για service στην ace hellas(προβλημα με την οθονη).Το κινητο φοραει την tess pride iii.Εχω στην διαθεση μου τα ακολουθα αρχεια:

RUU_Topaz_S2_HTC_ELL_2.53.482.4_Radio_Signed_Topaz(χρησιμοποιησα τον σειριακο αριθμο στην ιστοσελιδα της htc) και το TopazSPLRelocker_SPL133.Ειμαι οκ για να ξεκινησω την διαδικασια η χρειαζομαι και κατι αλλο?Ειμαι σιγουρος οτι στις προηγουμενες σελιδες καπου θα εχει απαντηθει η ερωτηση,αλλα πραγματικα ο χρονος πιεζει και η αναζητηση δεν με απεδωσε.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

και το TopazSPLRelocker_SPL133.Ειμαι οκ για να ξεκινησω την διαδικασια?Ειμαι σιγουρος οτι στις προηγουμενες σελιδες θα εχει απαντηθει το ερωτημα,αλλα ο χρονος πιεζει και η αναζητηση δεν απεδωσε.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...
Link to comment
Share on other sites

Για αυτους που θελουν την ελαφρυτερη μικρη και Bugfree Rom δοκιμαστε αυτη :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=587119

 

Απλα καταπληκτικη !!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς Co0kie's Home Tab; :confused:

 

Ειμαι παθολογικα "ψείρας":p με το κινητο μου και δεν μου αρεσει να εχω εφαρμογες μεσα στη rom

 

Αν ειχα χρονο θα "εψηνα" τη δικια μου ROM αλλα ειναι πολυτελεια για μενα αυτο

Νομιζω απο ολες που ειδα και δοκιμασα αυτη ειναι η πλεον minimal λειτουργικη , γρηγορη και μαλλον bugfree version που δοκιμασα μετα την Duttys v3

 

Ετοιμαζω και δοκιμαζω μια εκτενη λιστα με Registry Tweaks ωστε να το φερω στα μετρα μου αν ενδιαφερεται καποιος μπορω να ποσταρω τις προτιμησεις μου οταν τελειωσω

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω να αλλάξω ρομ τόσο καιρό, που πλέον έχω χάσει τη μπάλα. αν δεν βγάλει ο dutty νέα έκδοση, ρομ δεν αλλάζω.

 

ο Tess, μια ζωή εκεί κολλημένος με τα 6.5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...