Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεχρι στιγμής καλό το Vito Audio Notes Touch.

για να δουμε

ευχαριστώ athanasso:D

 

forestman1982 οπως είπες το τρέχεις μ'εσα από την κάρτα μνήμης...

η τουλ. ετσι κάνω εγώ....

μήπως φταίει το cab?

Edited by Nikos_s3

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

forestman1982 οπως είπες το τρέχεις μ'εσα από την κάρτα μνήμης...

η τουλ. ετσι κάνω εγώ....

μήπως φταίει το cab?[/QUOναι το τρεχω απο την καρτα αλλα δεν μου το βγαζει. βρισκω το προγραμμα μεσα στην καρτα αλλα δεν το τρεχει.

Edited by forestman1982
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ειναι και το πληρως σωστό μερός ας κουράσω!

Στο CHT μπορουμε να έχουμε μονο αναλογικό ρολόι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν και δεν ειναι και το πληρως σωστό μερός ας κουράσω!

Στο CHT μπορουμε να έχουμε μονο αναλογικό ρολόι?

 

Μπορείς ναι, το ρυθμίζεις με τη βοήθεια του CHTEditor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στο htc που αποθηκεύουμε μια επαφή βάζουμε και birthday και annivercary στο annivercary έχω βάλει τη γιορτή πχ. με το birthday2calendar πέρασε αυτόματα όλα τα γενέθλια στο calendar αλλά όχι και τα anniversary...υπάρχει κάτι και γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Η οθόνη τάπεξε.

Το είχα στην τσέπη μου και δούλευα.

Οταν σηκώθηκα να πάρω τηλέφωνο η οθόνη δεν ανταποκρινόταν σε κανένα σημείο.

(Τα πληκτρα δουλεύουν κανονικά.)

Κοιτάζοντας το με προσοχή στο φως (με κλειστη οθόνη) βλέπω σε όλη την οθόνη κατι σαν κουκίδες ομοιομορφες και στο μεγαλυτερο μέρος σαν κυλίδα ιριδίζουσα.

Soft reset έκανα και τιποτα.

Να κάνω hard reset πριν το πάω για service η ειναι ανώφελο.

Πείτε μου και πως κάνω hard reset με τα πλήκτρα.

 

Προς ενημέρωσή σας το τηλεφωνο πηγε στην ARVATO SERVICES (εταιρικό) και απο εκεί στην ACE και μου το επιστρέψανε επισκευασμένο μετά από 20 περίπου ημέρες χωρίς να πληρώσω. Στο δελτίο γράφει <<επισκευή εντός εγγύησης Αλλαγή μπροστινού καλύμματος Ελεγχος οκ>>

Ολα καλά λοιπόν

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

forestman1982 όταν λες το βάζεις συμπιεσμένο στην κάρτα..εννοείς είναι σε μορφή cab ε?όχι πχ rar:p!!??

tote μάλλον φταίει το cab..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από που το κατέβασε.

 

Παιδια ευχαριστω, τελικα το βρήκα..

 

Και μια ερώτηση, για το 3G. Αν το απενεργοποιήσω θα έχω εξικονομιση μπαταρίας? και αν ναι πως γίνεται η απενεργοποίηση?? Αν μπορούσε κάποιος να μου το πει αναλυτικα γιατι ειμαι και ψιλοασχετος.Εχω ελληνικό μενου. Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κερδίζεις από κατανάλωση μιας και η συσκευή δεν είναι σε μόνιμη βάση 3G δικτύου.

 

Στις "Ασύρματες συνδέσεις" (ή κάπως έτσι) πάτησε πάνω στο "Τηλέφωνο" και από εκεί θα σε βάλει στο σχετικό μενού όπου το πρώτο "Auto" θα το βάλεις "GSM".

 

(Δεν έχω τη συσκευή μπροστά μου για να είμαι περισσότερο ακριβής).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

athanaso77 μηπως ειναι:τηλεφωνο-μενου-επιλογες-ζωνη-Επιλεξτε τυπο δικτυου-GSM αντι για auto. Ετσι το εκανα. ειναι σωστο η λαθος γιατι ακομη στην κορυφη της οθονης εμφανιζεται το G. κι παλι ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σωστός. Το ίδιο πράγμα είναι αλλά πήγες από άλλο δρόμο. ;)

 

Το "G" στο πάνω μέρος της οθόνης σημαίνει ότι έχεις κάλυψη GPRS από τον provider σου, κάτι που είναι αναμενόμενο. Δεν σημαίνει ότι είσαι συνδεδεμένος. Όταν συνδέεται στο net φαίνεται από κάποιο animation που γίνεται εκεί. (Αν θέλεις μπορείς να το αποκλείσεις από το να συνδέεται παντελώς στο internet).

 

Το θέμα είναι ότι πλέον δεν θα δεις την ένδειξη "3G" ή "Η" εκεί και αυτό είναι το ζητούμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

η ΩΡΑ έχει μουρλαθεί και αλλάζει συνέχεια μια ώρα μπροστά, 2 ώρες μπροστά , 1 ώρα πίσω κλπ.

Αυτό έγινε απο τότε που άλλαξε η ώρα την προηγούμενη Κυριακή.

 

Ξέρει κανείς τι είναι και τι κάνουμε?

 

Φταίει το ΗTC? Φταίει η Wind? Τις φταίει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είναι γνωστό το πρόβλημα και περιμένουμε hot fix από την HTC. Για να κάνεις τη δουλειά σου προσωρινά, πηγαίνεις...

Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων και απενεργοποιείς την ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.

 

Εναλλακτικά, μετά από hard reset δεν θα έχεις πρόβλημα. Το θέμα έχει προκύψει μετά την αλλαγή της ώρας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό το πρόβλημα και περιμένουμε hot fix από την HTC. Για να κάνεις τη δουλειά σου προσωρινά, πηγαίνεις...

Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων και απενεργοποιείς την ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.

 

Εναλλακτικά, μετά από hard reset δεν θα έχεις πρόβλημα. Το θέμα έχει προκύψει μετά την αλλαγή της ώρας.

Αυτό το Bug είναι κυρίως της Wind, και πρωτοεμφανίστηκε όταν άλλαξε ονομασία το δίκτυο, κάθε φορά που γυρνάμε σε χειμερινή ώρα, αυτή παραμένει στη θερινή, με αποτέλεσμα το δίκτυο να στέλνει πάντα τη θερινή ώρα και να μπερδεύει τις συσκευές.

 

Το παράξενο είναι πως δεν επηρεάζονται όλες οι συσκευές, πάρα μόνο οι τελευταίας τεχνολογίας... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην παρούσα φάση, το προαναφερθέν πρόβλημα δεν έχει να κάνει με τον εκάστοτε provider. Είναι γενικότερο πρόβλημα στις συσκευές της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

yeia sas paidia ,eime neos edo sto forum kai thelo ligi voitheia sxetika me to pda mou... xerei kaneis an exei vgei kamia kainurgia rom gia action screens? thelo mia na exei megala eikonidia kathos auti pou exo exei ena portokali fonto me mikra buttons...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλώς ήρθες. Για αρχή διόρθωσε το post σου σε ελληνικό γιατί απαγορεύονται ρητά τα greeklish στο forum και ξανασυζητάμε. :rolleyes:

 

ROM για action screens πάντως... δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...