Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό που λες δεν ισχύει. κανένα cab δεν έχει setup ή κάτι. φαντάζομαι ότι πετάς το cab όπως είναι μέσα στο pda, και ότι δεν το κάνεις αποσυμπίεση ε!

οχι κανονικα κανω αποσυμπιεση μου δημιουργει ενα φακελο πχ corelplayer και μεσα εχει κατι αρχεια αναλογος το προγραμμα . μετα το βαζω στην καρτα και απο το τηλ μεσα παω σε αυτον το φακελο που εχω βαλει μεσα και παταω το αρχειο να γινει εγκαταστασει και αυτο ανοιγει το οπερα και ψαχνει για κατι ......αυτο γινεται συνεχεια :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είσαι απίστευτος :)

 

αυτό που κατευάζεις είναι .cab και όχι .rar

 

τα pda διαβάζουν κατευθείαν τα .cab και κάνουν εγκατάσταση. μην το κάνεις αποσυμπίεση. βάλε το συμπιεσμένο αρχείο όπως είναι στο pda Και τρέξτο απο το pda

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τιποτα,,, δεν μπορω να βγαλω ακρη..Ξαναρωταω γιατι μαλλον δεν εγινα σαφης αυτο θα εβλεπα εαν ειχα αγγλικο

Start / Settings / Personal / Owner Information.

αλλα οπως αναφερω ειναι ελληνικο και 6.5...ποιο ειναι το owner Οεο ??? :O

μου το ζηταει ενα προγραμμα και μου λεει οτι δεν υπαρχει....ενω εγω οτι εχω βρει το εχω συμπληρωσει...:(

Ρυθμίσεις / Περισσότερα / Προσωπικό/ Πληροφορίες Κατόχου

Link to comment
Share on other sites

Τhanks απλα χωρις το cab που μου δωσατε δεν εβγαζε της πληροφοριες αυτες και δεν ξερω τον λογο,τωρα βγαζει τις πληροφοριες κατοχου κανονικα.

Αν και χρειαστηκε να απενεργοποιησω το spb γιατι ουτε μεσα απο εκει μπορουσα να μπω...και παλι ενα μπραβο σε ολους εδω μεσα που βοηθανε ...;)

Link to comment
Share on other sites

είσαι απίστευτος :)

 

αυτό που κατευάζεις είναι .cab και όχι .rar

 

τα pda διαβάζουν κατευθείαν τα .cab και κάνουν εγκατάσταση. μην το κάνεις αποσυμπίεση. βάλε το συμπιεσμένο αρχείο όπως είναι στο pda Και τρέξτο απο το pda

που να το ξερω βρε φιλε μου ειμαι νεο με αυτα τα τηλ εω τωρα ειχα iiphone kai nokia ...καλα οτι ειμαι απιστευτος το ξερω χαχα να σε καλα παντος θα το δοκιμασω δηλαδη οπως ειναι το rar το πεταω μεσα και κανω εγκατασταση ,.....:X

Link to comment
Share on other sites

που να το ξερω βρε φιλε μου ειμαι νεο με αυτα τα τηλ εω τωρα ειχα iiphone kai nokia ...καλα οτι ειμαι απιστευτος το ξερω χαχα να σε καλα παντος θα το δοκιμασω δηλαδη οπως ειναι το rar το πεταω μεσα και κανω εγκατασταση ,.....:X

Οχι .rar...

.CAB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.εχω το διαμαντι 2 και θα ηθελα να ρωτησω κατι.υπαρχει κανενα προγραμμα που να βαλω μεσα λιστες φαρμακων?κατι σαν τον ΕΟΦ ισως.ειδα ενας φιλος που εχει το iphone οτι κατεβασε ενα τελειο προγραμμα απο το itunes ενα τελειο τετοιο προγραμμα(μεχρι και τιμες λεει) και μαλιστα στα ελληνικα. θελω πολυ μια τετοια λιστα-ευρετηριο αλλα δεν λεει να αλλαξω κινητο γι ανα εχω την λιστα.μπορει να με βοηθησει καποιος?υπαρχει κατι τετοιο για htc? αλλιως θα παω να παρω το iphone........ παροτι το htc το εχω 1,5χρονο.σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

 

Καλημέρα. Αν δεν θέλεις να την επεξεργαστείς αυτήν την λίστα, θα μπορούσες να την έγραφες στον PC, να την έκανες pdf και μετά να διάβαζες το pdf από το κινητό σου. Υπάρχει και το άλλο ενδεχόμενο να χρησιμοποιήσεις το φανταστικό repligo pdf mobilizer από τον pc και μετά στο κινητό το repligo. Αυτό είναι κάτι σαν pdf viewer αλλά πολύ πιο ελαφρύ και γρήγορο και εύχρηστο σε αντίθεση με τα pdf κατά την άποψή μου. Μετατρέπει τα pdf σε rgo που τα διαβάζει μόνο αυτό αλλά είναι μια χαρά. Πέρα από το γεγονός που διαβάζει πολύ γρήγορα τα αρχεία, θυμάται και το zoom στο word wrap και δεν χρειάζεται κάθε φορά όταν ανοίγεις ένα αρχείο να κάνεις συνέχεια zoom μέχρι να φτάσει στο σημείο που θα το διαβάζεις με μεγάλα γράμματα. Επίσης, θυμάται και σε ποιά σελίδα είχες αφήσει το αρχείο την τελευταία φορά και πάλι δεν χρειάζεται να θυμάσαι και να ανατρέχεις στις παλιές σελίδες κάθε φορά.

 

Άλλα αυτό το προτείνω μόνο για ανάγνωση. Αν τώρα θέλεις και επεξεργασία, δεν ξέρω κάτι άλλο πέρα από τα κλασσικά mobile word / excel που είναι στο κινητό μέσα αλλά προφανώς θα τα ξέρεις και εσύ αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Πιθανότατα θα αγοράσω το διαμαντάκι την δευτέρα,used,και διαβάζοντας το topic μου έχουν δημιουργηθεί κάποιες απορίες.

Η συσκευή έχει επάνω τα 6.1,να τα αναβαθμίσω σε 6.5 ή όχι.

Για να κάνουμε Hardspl πρέπει να πληρώσουμε ή λάθος κατάλαβα?(xda-developers).

Tέλος (για τώρα:p) η ROM ακολουθείται απο συγκεκριμένη radio ή βάζουμε όποια θέλουμε εμείς?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και εάν κάτσει θα τα λέμε τακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θέλω να σας ρωτήσω από που μπορώ να κετβάσω κάποια πρόγραμμα για να βλέπψ ταινίες στο κινητό...

Ποιο έιναι το καλύτερο για να παίζει όλα τα φορμάτ.

 

Επίσης, έχει βρει κανείς σας κάποιο πρόγραμμα σαν ατζέντα?

Ευχαριστώωω

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα μπερδεψα τα πραματα και μου κανει κουλα το τηλεφωνο μου,αρα παμε για μια αλλαγη ρομ για να καθαρισουν τα πραματα...

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο πλαισιο και φοραεi:

ρομ:2.16.482.2 ELL --- 6.5 Pro

Υπαρχει ελληνικη επισημη ρομ 6.5.3που να εχει htc sense 2,5.??

Γενικα με ενδιαφερει να μπορω να βαλω home tab με τα προγραματα κατω απο το κεντρικο ρολοι,και οχι η ιδια η ρομ..εχω συνηθισει βλεπετε το spb γιατι θελω να εχω γρηγορη προσβαση στα προγραμματα.

κατι σαν αυτο δηλαδη :

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θέλω να σας ρωτήσω από που μπορώ να κετβάσω κάποια πρόγραμμα για να βλέπψ ταινίες στο κινητό...

Ποιο έιναι το καλύτερο για να παίζει όλα τα φορμάτ.

 

Επίσης, έχει βρει κανείς σας κάποιο πρόγραμμα σαν ατζέντα?

Ευχαριστώωω

 

Το CorePlayer είναι το καλύτερο για videos, μουσική, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

από που μπορώ να το κατεβάσω?

 

Δεν είναι δωρεάν πρόγραμμα,

μπορείς να το δοκιμάσεις από εδώ:

http://coreplayer.com/content/view/28/69/

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Την πολυτιμη βοηθεια σας παρακαλω= οπως ειπα και ποιο πανω εχω στο D2 την ρομ:2.16.482.2 ELL --- 6.5 Pro που εχει απο την μαμα.

Και κατεβασα την ROM Έκδοση: 2.53.482.4 απο το site της htc αλλα δεν την παιρνει με τιποτα ,,και απο πανω σβυστηκε και η παλια κατεβασα και την 2.16 αλλα ματαια δεν παιρνει ουτε και αυτη τη προβλημα εχει και δεν μπορω να την περασω??? μου βγαζει=

{ΣΦΑΛΜΑ [262] : ΣΦΑΛΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

 

(τελικα ξεκολησε ,μετα απο ρεσετ του pc...τι να πεις αβυσσος η ψυχη των windows)

Edited by Nitse4
Link to comment
Share on other sites

με τις official δεν ασχολούμε. μπορείς να βάλεις ένα hardspl, και να δοκιμάσεις να σηκώσεις την ρομ πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Την πολυτιμη βοηθεια σας παρακαλω= οπως ειπα και ποιο πανω εχω στο D2 την ρομ:2.16.482.2 ELL --- 6.5 Pro που εχει απο την μαμα.

Και κατεβασα την ROM Έκδοση: 2.53.482.4 απο το site της htc αλλα δεν την παιρνει με τιποτα ,,και απο πανω σβυστηκε και η παλια κατεβασα και την 2.16 αλλα ματαια δεν παιρνει ουτε και αυτη τη προβλημα εχει και δεν μπορω να την περασω??? μου βγαζει=

{ΣΦΑΛΜΑ [262] : ΣΦΑΛΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

 

(τελικα ξεκολησε ,μετα απο ρεσετ του pc...τι να πεις αβυσσος η ψυχη των windows)

Εγω, ενω κανω συγχρονισμο και με ΧΡ και με Windows 7, δε θα επιχειρουσα να

κανω αναβαθμιση ROM μεσω των 7.

Δεν ξερω το γιατι, αλλα το compact framework 3.5 δεν μπορουν να μου το

εγκαταστησουν με τιποτα και απο οπου και αν το κατεβασω. Σε αντιθεση

με τα ΧΡ.

Υ.Γ Το 4 στο nickname ελπιζω να ειναι απο τη γνωστη θυρα.

Link to comment
Share on other sites

Ενοειται οτι το 4 ειναι απο γνωστη θυρα..εσυ εισαι οπαδος του κολκα ? :)

Τωρα που εβαλα την τελευταια αναβαθμηση και την cookie hοme tab 1.8.0,μπορω να πω οτι εχω φερει το κινητο οπως θα ηθελα.Δηλαδη τοσο ευχρηστο οπως και με το spb,αλλα υπαρχει ενα προβλημα πινει το αιμα της μπαταριας με το καλαμακι..

Ειχε αναφερθει οτι καλυτερο ειναι να βαλουμε την 1.7.0 home tab αλλα δεν την βρηκα παρα την 1.7.1.Eαν την εχει κανεις ας την δωσει εαν εχει τοσο μεγαλη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η 28 Μαίου μου εκανε διαφορα χαζα (μου φαινεται αυτος ο Energy σε καθε καινουρια ρομ κατι φτιαχνει και χαλαει κατι αλλο...) εχετε να προτεινεται κατι καλυτερο;Να μην τρωει την μπαταρια ομως σαν τρελο.Μια dinik που εχει καλη ειναι;Ειδα καποια screenshots και μου αρεσε πολυ. Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ενοειται οτι το 4 ειναι απο γνωστη θυρα..εσυ εισαι οπαδος του κολκα ? :)

Τωρα που εβαλα την τελευταια αναβαθμηση και την cookie hοme tab 1.8.0,μπορω να πω οτι εχω φερει το κινητο οπως θα ηθελα.Δηλαδη τοσο ευχρηστο οπως και με το spb,αλλα υπαρχει ενα προβλημα πινει το αιμα της μπαταριας με το καλαμακι..

Ειχε αναφερθει οτι καλυτερο ειναι να βαλουμε την 1.7.0 home tab αλλα δεν την βρηκα παρα την 1.7.1.Eαν την εχει κανεις ας την δωσει εαν εχει τοσο μεγαλη διαφορα.

Το καλυτερο που εχω βρει (απο αποψη καταναλωσης μπαταριας - μνημης) ειναι Windows 6.1 με SPB Mobile Shell 3, και απενεργοποιημενο το TouchFlo3D.

Και το γουσταρω κιολας, δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Χμ εγω δεν εχω δει τα 6.1 αφου ειχε τα 6.5..με βλέπω να γυριζω και εγω στο αγαπημενο μου spb .

Την μαμα ρομ 6.1 απο που θα την παρω??

 

 

Ενταξει την πηρα απο το site της htc... θα την κρατησω να βρισκετε και οταν θα μου σπασει τα νευρα η μπαταρια, που κραταει λιγοτερο και απο το diamond 1,θα την κανω μια αλλαγη.

Edited by Nitse4
Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί να μην υπάρχει ένα πρόγραμα μέσα σε αυτό το κινητό που να επιτρέπει την επεξεργασία φωτογραφίας? ακόμα και τα se έχουνε ενσωματομένες κάποιες λειτουργίες.., ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί να μην υπάρχει ένα πρόγραμα μέσα σε αυτό το κινητό που να επιτρέπει την επεξεργασία φωτογραφίας? ακόμα και τα se έχουνε ενσωματομένες κάποιες λειτουργίες.., ευχαριστώ

 

pocket artist

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...