Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει βάλει κανείς την rom του Energy?

 

Γενικά τι ρομ έχετε τώρα στο d2 ? ψάχνω κάποια γρήγορη αλλά με τα τελευταία win 6.5.X κλπ

 

Εγώ χρησιμοποιώ την 21889 Build του energy πολύ καλή και γρήγορη και πάρα πολύ σταθερή....:)

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω τις επαφες απο diamond1 με sprite backup.μπορω να τις περασω στο diamond2 που περιμενω χωρις προβλημα?
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από ατυχία το κινητό βράχηκε...

Όταν το στέγνωσα μετά από καμιά 10αριά ώρες, το κινητό ανοίγει μόνο λίγο στην αρχή

και πριν ανοίξει κανονικά κάνει συνεχώς επανεκινήσεις.

Αν το στείλω αντιπροσωπεία λογικά θα καταλάβουν ότι έχει βραχεί ,σωστά;

Μπορώ να δοκιμάσω κάτι άλλο;

Ξέρει κανείς για το κόστος επισκευής μιας και προφανώς δεν θα καλυφθεί από εγγύηση.

Ευχαριστώ

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

εχω τις επαφες απο diamond1 με sprite backup.μπορω να τις περασω στο diamond2 που περιμενω χωρις προβλημα?

 

Ναι.Εγώ πέρασα και τα μηνύματά μου με το pimbackup.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω το παρακατω σημαντικο προβλημα...μου βγαζει στην κατω μπαρα συνεχεια οτι εχω ενα νεο μηνυμα ενω δεν εχω (ακομα κι αν σβησω ολα τα εισερχομενα). Μπηκα στο registry και βρηκα στο sms/unread οτι ηταν count 1. Το εκανα 0, διορθωθηκε το προβλημα αλλα μολις στειλω και ερθει αναφορα, ή παραλαβω μηνυμα εχω ξανα τα ιδια!

 

Εχει αρχίσει και γίνεται πολύ εκνευριστικό πια αυτό το πρόβλημα.......

 

"FixUnreadCount.exe". Περάστε το στο κινητό, τρέξτε το από εκεί και κάντε μια επανεκκίνηση ( soft-reset). Ψάξτε το στους xda-developers. Είχα το ίδιο πρόβλημα και το διόρθωσε, όπως έγραψα ήδη νωρίτερα. Πείτε αν δούλεψε και σ' εσάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα.Αγόρασα πρόσφατα το diamond 2 και έχω μια απορία.Στο αρχικό tab μου γράφει την περιοχή που βρίσκομαι και μου δείχνει πάντα τον καιρό χωρίς να κάνω ενημέρωση,καθώς επίσης και κάποιες συντεταγμένες.Με χρεώνει κάπως αυτο? Υπ'όψιν οτι έχω βάλει το nodata και έχω ενεργοποιημένα μόνο τα mms.

 

Δεν έχεις καμία χρέωση εάν έχεις κλείσει το GPRS από το NoData.

 

εχω τις επαφες απο diamond1 με sprite backup.μπορω να τις περασω στο diamond2 που περιμενω χωρις προβλημα?

 

Φυσικά.

 

Σήμερα μετά από ατυχία το κινητό βράχηκε...

Όταν το στέγνωσα μετά από καμιά 10αριά ώρες, το κινητό ανοίγει μόνο λίγο στην αρχή

και πριν ανοίξει κανονικά κάνει συνεχώς επανεκινήσεις.

Αν το στείλω αντιπροσωπεία λογικά θα καταλάβουν ότι έχει βραχεί ,σωστά;

Μπορώ να δοκιμάσω κάτι άλλο;

Ξέρει κανείς για το κόστος επισκευής μιας και προφανώς δεν θα καλυφθεί από εγγύηση.

Ευχαριστώ

 

Το πρώτο πράγμα που κοιτάζουν είναι εάν υπάρχει υγρασία και αυτό δυστυχώς δεν κρύβεται. Επικοινώνησε με την αντιπροσωπία για το κόστος το οποίο δυστυχώς ίσως είναι και ασύμφορο.

 

"FixUnreadCount.exe". Περάστε το στο κινητό, τρέξτε το από εκεί και κάντε μια επανεκκίνηση ( soft-reset). Ψάξτε το στους xda-developers. Είχα το ίδιο πρόβλημα και το διόρθωσε, όπως έγραψα ήδη νωρίτερα. Πείτε αν δούλεψε και σ' εσάς.

 

FixUnreadCount.zip

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καμία χρέωση εάν έχεις κλείσει το GPRS από το NoData.

 

 

Στο nodata μου βγάζει 2 connections:

1)Vodafone MMS - enabled

2)Vodafone Web - disabled

 

Δηλαδή είμαι καλυμένος?Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που ανανεώνεται σχετικά συχνά.

 

Η υπηρεσία εντοπισμού HTC τι ακριβώς κάνει?(Ρωτάω επειδή είναι ενεργοποιημένη)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είσαι απόλυτα καλυμμένος. Μήπως ανανεώνει όταν το συνδέεις στον υπολογιστή μπαίνοντας το internet από εκεί; Ή μήπως μέσω wifi;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απόλυτα καλυμμένος. Μήπως ανανεώνει όταν το συνδέεις στον υπολογιστή μπαίνοντας το internet από εκεί; Ή μήπως μέσω wifi;

 

Έχεις δίκιο athanaso77.Πρέπει να μου το ανανεώνει επείδή κρατάει πρόβλεψη για αρκετές μέρες.Το βρήκα στο πάνελ του καιρού.Την υπηρεσία εντοπισμού να την αφήσω ενεργοποιημένη?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θες μπορείς να την αφήσεις ενεργοποιημένη. Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό του HTC Sense κατά το οποίο όταν κάνεις την αναβάθμιση του καιρού βρίσκει σε ποια περιοχή βρίσκεσαι και αλλάζει τον καιρό ανάλογα με την περιοχή αυτή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια να το παρω ή δεν αξιζει?ακουσα οτι η μπαταρια του δεν ειναι καλη.αληθεύει?γινεται γενικα να βαλεις μεγαλυτερη μπαταρια?εχει τ9?καλυτερο το touch 2 λετε? Edited by andreaslps
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια να το παρω ή δεν αξιζει?ακουσα οτι η μπαταρια του δεν ειναι καλη.αληθεύει?γινεται γενικα να βαλεις μεγαλυτερη μπαταρια?εχει τ9?καλυτερο το touch 2 λετε?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παίδες, βγήκε Official rom με 6.5 και manilla 2.5!!!!

 

βάζω τώρα την cooked του Aman η οποία ήδη έχει πάρει καλές κριτικές. θα σας πω σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link;

 

εδώ μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες ... Προσωπικά το ξέρω εδώ και 2 ,3 μέρες απλά νόμιζα ότι είχε ειπωθεί ξανά..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=622436

 

Εχουν αρχισει μαλιστα να βγαίνουν και για το Blackstone μαγειρεμενες ROM , και ειναι πιο γρήγορες (συμφωνα με σχολια στο forum) σε εφε καιρου..κτλ.. Το μονο που λείπει απο τις καινουργιες ειναι Footprints και Documents Tab..Κατα τα αλλα φαινονται ίδια..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

"FixUnreadCount.exe". Περάστε το στο κινητό, τρέξτε το από εκεί και κάντε μια επανεκκίνηση ( soft-reset). Ψάξτε το στους xda-developers. Είχα το ίδιο πρόβλημα και το διόρθωσε, όπως έγραψα ήδη νωρίτερα. Πείτε αν δούλεψε και σ' εσάς.

Πράγματι, δείχνουν όλα ότι το πρόβλημα διορθώθηκε.......

Ευχαριστούμε πολύ gvardal....!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάπου το είχε πάρει το μάτι μου στους xda, αλλά το έχασα.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δν μου αρεσει πως καθεται το πισω καπακι στο Diamond μου ! Σαν να μην ειναι πολυ σταθερο κ εβαλα ενα χαρτι κ μετα εβαλα το καπακι ... Μονο εγω εχς αυτο το προβλημα ???
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα μια χαρα καθεται,και μαλιστα θελει και λιγη δυναμη για να βγει.Μηπως σου σπασε κανενα κλιπσακι???Για τσεκαρε τα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα καθεται καλα κ θελει δυναμη για να βγει αλλα δν ειναι τοσο σταθερο οσο σε αλλα κινητα πχ στο νοκια 8800 μου ! αλλα εκεινο ειναι κ απο σιδερο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή. Ίσως η περίπτωση του φίλου να είναι μεμονωμένο φαινόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΣΕ OFFICIAL ΑΓΓΛΙΚΗ ΡΟΜ 2.5 ΓΙΑ DIAMOND 2

 

LINK: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=629652

 

την περασα πριν απο λιγο ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...