Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπων βρηκα την ρυθμιση αλλα δεν ανάβει παλι η οθονη. το μονο που κανει ειναι να πετάει το σμς σαν pop up να το πω ετσι ,αλλα το βλεπω οταν πατησω εγω να αανοιξει η οθονη

Δλδ οταν ερχεται σμς και κοιτάζω το κινητο μονο απο το λαμπακι αν το καταλάβω και απο τον ηχο

 

Δε γίνεται από κει. Άλλαξε το:

HKLM\\Drivers\BuiltIn\RIL\DisableSMSWakeUpEvent

από 1 σε 0.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στα 6.1 που ειχε πριν ,εμφανιζε στην οθονη το ιστορικο κλησεων.μετα την αλλαγη οθονης που εκανα ,μου εβαλαν τα 6.5 (μπανικα!!!).μπορω να ξαναβαλω κατευθειαν στην αρχικη οθονη το ιστορικο κλησεων?

επισης θελω να ρωτησω γιατι δεν εμφανιζει το destinator στην εναρξη και μπορω να το ανοιγω μονο οταν μπαινω στην καρτα.γινεται να το εμφανισω στα εικονιδια στην αρχικη οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αλλάξω τον default browser; Εδώ και κάτι μέρες δεν ανταποκρίνεται το εικονίδιο με τη γη στην επίσημη rom και δε βρίσκω πώς μπορώ να κάνω τον opera προεπιλεγμένο.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αλλάξω τον default browser; Εδώ και κάτι μέρες δεν ανταποκρίνεται το εικονίδιο με τη γη στην επίσημη rom και δε βρίσκω πώς μπορώ να κάνω τον opera προεπιλεγμένο.

 

Ανοιξε τον οpera πηγαινε στης ρυθμισεις για προχωρημενους 4 επιλογη χρηση του opera ως προεπιλεγμενου πλοηγου ιστου

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στα 6.1 που ειχε πριν ,εμφανιζε στην οθονη το ιστορικο κλησεων.μετα την αλλαγη οθονης που εκανα ,μου εβαλαν τα 6.5 (μπανικα!!!).μπορω να ξαναβαλω κατευθειαν στην αρχικη οθονη το ιστορικο κλησεων?

 

Βάλε το CHT με το CHTEditor. Έχει αυτό που ζητάς και φυσικά πολλά άλλα αλλά απαραίτητα καλούδια.

 

επισης θελω να ρωτησω γιατι δεν εμφανιζει το destinator στην εναρξη και μπορω να το ανοιγω μονο οταν μπαινω στην καρτα.γινεται να το εμφανισω στα εικονιδια στην αρχικη οθονη?

 

Πήγαινε με το Resco Explorer στο Destinator.exe και με παρατεταμένο πάτημα πάνω του επέλεξε Copy. Μετά πήγαινε στον φάκελο /Windows/Start menu/Programs και εκεί με παρατεταμένο πάτημα στο κενό επέλεξε Paste Shortcut (Προσοχή, όχι Paste).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έβαλα τα καινούργια καπάκια και digitizer, και γράφω τις απόλειες..,

κεραία gps (κομένη), κουμπί ρεσέτ (κόκινο) κομένο, μερικά πλαστικά μικρά (μη σταθερά), κεραία κανονική (λίγο φθαρμένη), λοιπόν για να το πάω στο service και να μάθω πόσο κάνει η επισκεύη, μπορώ να πάρω τηλέφωνο ή πρέπει να το στείλω αθήνα? ευχαριστώ..:(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα χρειαστεί να το δουν για να εκτιμήσουν το κόστος. Οι "απώλειες" ήταν από πριν ή έγιναν κατά την "εγχείρηση";

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να το δουν για να εκτιμήσουν το κόστος. Οι "απώλειες" ήταν από πριν ή έγιναν κατά την "εγχείρηση";

κατα την εγχείρηση,

οπότε 1. έχει χαθεί η εγγύηση, 2. θα βάλω ένα χαρτάκι μέσα, που θα περιγράφω με χρονική σειρά τα συμβάντα αλαγή housing και τα λοιπά, για να ξέρουν, οπότε θα τους ζητήσω να μου αλάξουν digitizer, καπάκια, κεραία gps αυτά...

καήκαμεε :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά... δε νομίζω να σε συμφέρει.

αν τα μεταφορικά δεν τα πληρώνω εγώ, σημφέρει να το στείλω για εκτίμηση τιμής..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν τα μεταφορικά δεν τα πληρώνω εγώ, σημφέρει να το στείλω για εκτίμηση τιμής..

 

Από τη στιγμή που είσαι εκτός εγγύησης, αναγκαστικά θα χρειαστεί να επωμιστείς και τα μεταφορικά. Βέβαια καλό είναι να επικοινωνήσεις μαζί τους και αν θέλεις ενημέρωσε μας για τις εξελίξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μαι ερωτηση προσφατα αγορα το κινητο και εχω μια απορια. οταν ενημερωνεται πχ για τον καιρο μεσω του sense κατεβαζει δεδομενα αλλα δεν διακοπτει την συνδεση δεδομενων με αποτελεσμα να μου τρωει πολυ μπαταρια. γινεται με καποιον τροπο να ενημερωνεται και να τερματιζεται η συνδεση δεδομενων αυτοματως; στο παλιο μου windows mobile εκοβε την συνδεση αυτοματα. ευχαριστω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Ο κουνιάδος μου έχει ένα HTC Diamond2 T5353. Ενδιαφέρεται να μάθει αν μπορεί μέσω αυτής της συσκευής να συνδέεται στο internet από το laptop του, κάνοντας χρήση της γραμμής του κινητού.

 

Θυμάστε τα πολύ παλιά χρόνια που πρωτοήρθαν τα κινητά τηλέφωνα στην Ελλάδα? Εγώ είχα ένα NOKIA 2110 (η παντόφλα), με το οποίο συνδεόμουν στο internet από τον φορητό υπολογιστή, κάνοντας χρήση του τηλεφώνου ως modem και φυσικά με dial-up σύνδεση. Αυτό απαιτούσε φυσικά την ύπαρξη της δυνατότητας χρήσης του τηλεφώνου ως modem & φυσικά εγκατεστημένους τους αντίστοιχους windows drivers στον υπολογιστή.

 

Αυτό ή τέλος πάντων κάτι αντίστοιχο παίζει να γίνει σήμερον ημέρα με την προαναφερθείσα συσκευή (HTC Diamond2 T5353), αλλά όχι με dial-up, αλλά με χρήση του internet ADSM που μπορεί να υπάρχει σαν υπηρεσία στην κάρτα SIM?

 

Ο έχων τα φώτα ας τα διαδόσει!

 

 

Ευχαριστώ θερμότατα εκ των προτέρων.

Anything can be achieved!

 

pla.NET.gr | web hosting, web design & domain names

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν συνδέσεις τη συσκευή μέσω USB στο laptop, αμέσως εμφανίζεται το σχετικό μενού σύνδεσης όπου από τις τρεις επιλογές επιλέγεις την τελευταία και έτσι ο υπολογιστής παίρνει το Internet από τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το CHT με το CHTEditor. Έχει αυτό που ζητάς και φυσικά πολλά άλλα αλλά απαραίτητα καλούδια.

 

 

 

 

με το cht εκανα πολλα ...αλλα δεν μπορω να βαλω το ρολοι με τους δεικτες(αν μπαινει απο αυτο το προγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με το cht εκανα πολλα ...αλλα δεν μπορω να βαλω το ρολοι με τους δεικτες(αν μπαινει απο αυτο το προγραμμα)

 

Μπορείς. Πατώντας στο Home tab το δεξί soft key -> Edit Home layout -> Level 1, με παρατεταμένο πάτημα πάνω στο ρολόι θα σου δώσει τη δυνατότητα να αλλάξεις το layout. Κάποιες από τις επιλογές είναι και με αναλογικό ρολόι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

to digitizer ειναι το τζαμάκι πανω απο την οθόνη του κινητού.Ειναι δλδ εκει που πατάμε το δαχτυλο μας :Ρ to newton ring ειναι οταν η οθονη μας γινεται καπως ετσι http://i42.tinypic.com/rw0876.jpg

 

Μια απο τα ίδια και στο δικό μου td2.:(

 

σε μικρότερο βαθμό όμως ,κάπου στο κέντρο της οθόνης σε μέγεθος κέρματος ενός λεπτού.

Την Δευτέρα έχω προγραμματίσει την αποστολή του τηλεφώνου στην ACE στην Θεσ/νίκη.

Μαζί με την όποια αλλαγή στην οθόνη (ελπίζω μέσα στην εγγύηση ) θα τους ζητήσω και την αλλαγή της κάσας με δικά μου έξοδα.

 

Σε περίπτωση που δεν καλυφθεί απο την εγγύηση γνωρίζει κανείς το κόστος επισκευής της οθόνης ,μαζί με την αλουμινένια κάσα ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε περίπτωση που δεν καλυφθεί απο την εγγύηση γνωρίζει κανείς το κόστος επισκευής της οθόνης ,μαζί με την αλουμινένια κάσα ;

 

Το κόστος είναι ασύμφορο. Η συσκευή έχει σημάδια από πτώσεις ή σοβαρά χτυπήματα; Αν ναι αποτελούν ισχυρό κίνητρο για να μην σε καλύψει η εγγύηση. Όπως και να έχει, περιμένουμε νεότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φωτογραφίες

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το πας στην ACE Hellas να δούμε τι θα σου πουν και εμείς... εδώ είμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες

 

κι εμενα το ιδιο προβλημα ειχε και μου το περασαν στη εγγυηση.μου αλλαξαν και την κασα χωρις να τους το πω.εγινε σαν καινουργιο.

γρατζουνιες τις ιδιες με το δικο σου ...αλλα και στην οθονη.(ειχε ρουφηξει και λιγο μπυρα,ειχε πεσει κι απο τον 1ο οροφο)

το κοστος που ειχα ρωτησει ειναι περιπου στα 180Ε.

ωσπου να το πας στο σερβις,αν θες να το λειτουργησεις για λιγο,βαλε ενα σελοτειπ πανω στην οθονη και ανασηκωσε το οταν <<κολλαει>> γαι να σηκωνεται μαζι και η οθονη.ετσι δουλευει για κανα 5'.

Edited by mmaannoossss
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα το ιδιο προβλημα ειχε και μου το περασαν στη εγγυηση.μου αλλαξαν και την κασα χωρις να τους το πω.εγινε σαν καινουργιο.

γρατζουνιες τις ιδιες με το δικο σου ...αλλα και στην οθονη.(ειχε ρουφηξει και λιγο μπυρα,ειχε πεσει κι απο τον 1ο οροφο)

το κοστος που ειχα ρωτησει ειναι περιπου στα 180Ε.

ωσπου να το πας στο σερβις,αν θες να το λειτουργησεις για λιγο,βαλε ενα σελοτειπ πανω στην οθονη και ανασηκωσε το οταν <<κολλαει>> γαι να σηκωνεται μαζι και η οθονη.ετσι δουλευει για κανα 5'.

 

Το τηλέφωνο βρίσκετε στο σερβις της ACE στην Θεσ/νικη ,αλλά και αυτοί το έχουν δώσει σε εξωτερικό συνεργάτη,ο οποίος είναι μόνος του για όλες της συσκευές HTC.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε μου είπε πως ''δεν μου ακούγεται για σοβαρό πρόβλημα'' και ''θα το δώ σε δυο εβδομάδες'' :wacko:.

Αν χρειαστεί αλλαγή της οθόνης ,αλλάζει μαζί και η κάσα ,τουλάχιστον έτσι μου είπε.

Τον παρακάλεσα να το δει το συντομότερο δυνατό και μου είπε πως θα κάνει ότι μπορεί.

Πάντως για εγγύηση ακόμη δεν έγινε κουβέντα.

Αν το κόστος τελικά βγεί στα 180 ευρω και δεν το καλύψει η εγγύηση...κλάφτα.

Μπορεί και να προσπαθήσω να το επισκευάσω μόνος μου..

Ξέρει κανείς την αιτία του προβλήματος αυτού;Πτώση δεν μπορεί να είναι γιατί δεν μπορεί να έπεσε τον Φεβρουάριο και να χάλασε τον Αύγουστο.

Μήπως υγρασία; Ή υψηλή θερμοκρασία λειτουργίας;

 

edit: 'Οταν πήρα τηλ στο 800 κάτι δεν θυμάμαι, στο σέρβις ,μου είπαν πως το πιθανότερο είναι να το επηρέασε κάποιο πρόγραμμα που πέρασα και να κάνω hard reset ,πράγμα που έκανα χωρίς φυσικά να γίνει τίποτα

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως για εγγύηση ακόμη δεν έγινε κουβέντα.

 

Κακώς. Μίλησε τους σαν να θεωρείς δεδομένο ότι σε καλύπτει η εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...