Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες μια βοηθεια το κινητο μου εχει κολληση και ενω αναβη κανονικα μετα ειναι νεκρο και αν δε βγαλω τη μπαταρια δε κλεινει με τιποτα.το συνδεσα με το pc να του κανω αναβαθμιση μεσω pc companion αλλα τιποτα γιατι πρεπει να μπω στης ρυθμισεις του κινητου να αλλαξω τη ρυθμισεις usb και αυτο δεν γινεται για τους παραπανω λογους που ανεφερα.για αυτο αν καποιος ξερει αλλο τροπο συνδεσης θα του ειμαι υποχρεος καθε λυση δεκτη ευχαριστω εκ των προτερων και τα λεμε....

 

Κατι παρομοιο εκανε και σε μενα. Στον γερμανο μου ειπανε οτι ειναι συχνο φαινιομενο. Ειναι, κατα 95%, θεμα καλωδιοταινιας. Επισκευη στο γερμανο 60-70€...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Μάλλον είναι υλικό το πρόβλημα και όχι λογισμικό για να θες αναβάθμιση...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι υλικό το πρόβλημα και όχι λογισμικό για να θες αναβάθμιση...

Συνηθως κοβεται η καλωδιοταινια που ενωνει πλακεττα με οθονη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και λόγω της παλαιότητας του κινητού ελάχιστα συμφέρει να το φτιάξεις εκτός και υπάρχουν στη μέση συναισθηματικοί λόγοι οπότε οκ...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μια βοηθεια αν ξερει καποιος,το κινητο λειτουργουσε κανονικα ωσπου μια μερα παγωσαν ολα και το μονο που

αναβει(σταθερα) ειναι το κοκκινο led πισω οuτε αναβει ουτε επικοινωνει με το pc απο usb.Ψάχνοντας στο internet καταλαβα οτι πιθανον

η συσκευη θελει flash μια διαδικασια επανεγκαταστασης του κινητου.Αν ξερει κανεις να με φωτισει...Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει κανεις να με φωτισει...Ευχαριστω:)

 

φίλε μου είχα παίξει πριν χρόνια και εγώ με το κινητό αυτό. Ρίξε μια ματιά σε αυτή τη σελίδα SE A2 Phones flashing with A2 uploader. Απαντάει σε πολλά ερωτήματά σου και στην διαδικασία.

Μετά από το διάβασμα σίγουρα θα βρεις κάποιο βίντεο στο YouTube και τα προγράμματα κάπου στο

απέραντο διαδίκτυο.

 

:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά!

 

Φίλος έχει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα καλωδιοταινίας και στο slide δεν ανάβει η οθόνη παρόλο που είναι ανοιχτό σαν συσκευή το τηλέφωνο.

Θέλουμε να τραβήξουμε backup με το software της Sony αλλά το USB του τηλεφώνου είναι γυρισμένο σε USB host για να βλέπεις μέσω USB τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης.

Θυμάμαι στα παλιότερα Ericsson μπορούσες να κάνεις navigation στο μενού πατώντας τους αριθμούς στο πληκτρολόγιο, δηλαδή πατούσες μενού, πατούσες 3 και π.χ. πήγαινε στο ραδιόφωνο κλπ.

Αν ισχύει το ίδιο και σε αυτό το τηλέφωνο, μπορεί κάποιος να κάνει τον κόπο να μας πει το συνδυασμό για αλλάξουμε τη συνδεσιμότητα του USB από USB host στην άλλη παράμετρο που σου επιτρέπει συνδεσιμότητα με το software της Sony?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Nokia n800 user! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Μετα την απογοητευση με την μπαταρια του ΖΝ5. Βρηκα ενα λειτουργικο και λεω να το προσπαθησω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995
  • 8 months later...

Καλησπέρα σε όποιον διαβάζει ακόμη το θέμα! γράφω μετά απο τόσα χρόνια γιατί ψάχνω ένα μεταχειρισμένο w995 με το κουτί του, για να το προσθέσω σε μια μικρή συλλογή που έχω. Το δίνει κανείς?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...