Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί σε μένα όταν πάω να κάνω αναβάθμιση μου λέει ότι έχω την ποιο πρόσφατη και δεν χρειάζεται. Το Δοκίμασα και από το κινητό και το ίδιο μου λέει. ότι δεν υπάρχει ποιο καινούργια έκδοση.

 

Κανείς δεν ξέρει ρε παιδιά?

tex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν σου λεει κάτι τέτοιο τότε μάλλον δεν υπάρχει κάτι πιο πρόσφατο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν σου λεει κάτι τέτοιο τότε μάλλον δεν υπάρχει κάτι πιο πρόσφατο.

 

Μάλλον ναι, αλλά πως γίνεται άλλοι να έχουν την τελευταία έκδοση και να είναι διαφορετική από την δικιά μου?

tex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !

εχω στα χερια μου ενα w995 καινουργιο ..αλλα δεν εχει ελληνικα στα μενου του ..γνωριζη κανεις κατι ???

δεν εχω ιδεα απο sony ειμαι μια ζωη με νοκια

σας ευχαριστω !!!

SOTIRIS 955FM
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !

εχω στα χερια μου ενα w995 καινουργιο ..αλλα δεν εχει ελληνικα στα μενου του ..γνωριζη κανεις κατι ???

δεν εχω ιδεα απο sony ειμαι μια ζωη με νοκια

σας ευχαριστω !!!

αμα δεν εχει Ελληνικα σημαινει οτι το κινητο ειναι παρα-εισαγωγης.με αποδειξη αγορας και το πας σε sony ericsson service point και σου περνανε δωρεαν Ελληνικη γλωσσα.αλλιως θα πληρωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κανούμε κλήσεις VOIP και αν ναι πώς? Εχω βαλει τις ρυθμίσης SIP αλλά δεν βρισκω επιλογή για κλήση VOIP.

 

Παρακολούθησα αρκετές σελίδες της συζήτησης αλλά δε βρήκα απάντηση στο παραπάνω. Ξέρει κανείς; Γιατί ακόμα ψάχνω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να χρησιμοποιεί τις ρυθμίσεις SIP του τηλεφώνου.

 

Αν δε γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα μήπως γνωρίετε που στο καλό χρησιμοποιούνται οι ρυθμίσεις SIP ; Ή μήπως είναι διακοσμητικές; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολισ αγορασα και εγω το κινητο.ευχαριστημενως αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα. ενω αρχικα στο μενου υπηρχε κανονικα η αναφορα παραδοσης για καποιο λογο δεν υπαρχει πια...... εκανα ρεσετ το κινητο αλλα παλι αυτη η ρυθμιση δεν επανηλθε ... δοκιμασα να κανω αναβαθμιση αλλα λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση την 035 παρακαλω για την βοηθεια σας:):):)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολισ αγορασα και εγω το κινητο.ευχαριστημενως αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα. ενω αρχικα στο μενου υπηρχε κανονικα η αναφορα παραδοσης για καποιο λογο δεν υπαρχει πια...... εκανα ρεσετ το κινητο αλλα παλι αυτη η ρυθμιση δεν επανηλθε ... δοκιμασα να κανω αναβαθμιση αλλα λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση την 035 παρακαλω για την βοηθεια σας:):):)

αυτο συμβαινει αμα αλλαξεις καρτα sim! για ενα περιεργο λογο..η αναφορα παραδοσης τοτε ειναι εμφανισιμη.δοκιμασε με καποια αλλη καρτα σιμ διαφορετικου δικτυου..και αν βρεις την επιλογη τσεκαρε'την και μετα θα την εχεις ενεργη και με αλλη sim.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

RAVER επειδη σε βλεπω και σχολησε αρκετα ενεργα με το W995 θα μπορουσες περιπου να μας δωσεις μια λιστα με απαραιτητα προσθετα για το κινητο κατα τη γνωμη σου καθως και flash themes,προγραμματακια κ γενικως οτιδηποτε χρησιμο? θα σου ημουν υποχρεος. :)
Link to comment
Share on other sites

RAVER επειδη σε βλεπω και σχολησε αρκετα ενεργα με το W995 θα μπορουσες περιπου να μας δωσεις μια λιστα με απαραιτητα προσθετα για το κινητο κατα τη γνωμη σου καθως και flash themes,προγραμματακια κ γενικως οτιδηποτε χρησιμο? θα σου ημουν υποχρεος. :)

θεματα θα κατεβασεις απο το lasyk.net τωρα εφαρμογες μπορεις να κατεβασεις μεσα απο το κινητο σου.θα μπεις getjar.com και θα βρεις συμβατες εφαρμογες και παιχνιδια.τωρα με αυτο κινητο..δεν εχεις πολλες δυνατοτητες σε εφαρμογες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα αν γνωριζεται αν το συγκεκριμενο κινητο εχει εφαρμογη που να κλειφωνει την οθονη μπροστα ωστε να χρεαζεται κωδικοσ για να ανοιξει στο κεντρικο μενου οπωσ εχουν nokia 620hs 3 edition κυκλογορει κατι τετοιο;δεν θελω μηνυματα η εικονεσ στην καρτα αλλα ολο το μενου.περιμενω γιατι μου ειναι σημαντικο
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum!

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο που να κάνει σωστή δουλειά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα,εδωσα συνταξη στο αγαπημενο μου S700i,και πηρα κι εγω,ενα W995.

Με παρεσυρε ο αδερφος μου,που πηρε ενα ιδιο,και ακουγοντας τον ηχο του με τα ακουστικα που εχω απο το iPod,επαθα πλακα,οποτε σημερα με 239,90,το πηρα σε μαυρο.

Mπροστα στι υψηλες τιμες των smartphones,που δεν επροκειτο ετσι κι αλλοιως να κανω χρηση των ευκολιων τους,βολευτηκα μια χαρα.

Και οι φωτο,μια χαρα ειναι.

Τωρα,και για τα κοριτσακια,βρηκα ενα ροζέ, απο το Γερμανικο Αμαζον,που δεν το ειδα εδω.

http://www.amazon.de/Sony-Ericsson-Handy-UKW-Radio-Valentine/dp/B0035WTKYM/ref=sr_1_6?ie=UTF8&s=ce-de&qid=1282654509&sr=8-6

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα,εδωσα συνταξη στο αγαπημενο μου S700i,και πηρα κι εγω,ενα W995.

Με παρεσυρε ο αδερφος μου,που πηρε ενα ιδιο,και ακουγοντας τον ηχο του με τα ακουστικα που εχω απο το iPod,επαθα πλακα,οποτε σημερα με 239,90,το πηρα σε μαυρο.

Mπροστα στι υψηλες τιμες των smartphones,που δεν επροκειτο ετσι κι αλλοιως να κανω χρηση των ευκολιων τους,βολευτηκα μια χαρα.

Και οι φωτο,μια χαρα ειναι.

Τωρα,και για τα κοριτσακια,βρηκα ενα ροζέ, απο το Γερμανικο Αμαζον,που δεν το ειδα εδω.

http://www.amazon.de/Sony-Ericsson-Handy-UKW-Radio-Valentine/dp/B0035WTKYM/ref=sr_1_6?ie=UTF8&s=ce-de&qid=1282654509&sr=8-6

μεγεια το καινουργιο σου κινητο!! σε'αυτη την τιμη..ειναι απο τις καλες αγορες :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαι μια ερωτηση τωρα.

Η κοπελα στο μαγαζι,μου ειπε να το φορτισω 8-10 ωρες,ενω το χαρτι γραφει οτι σε 2,5 ειναι ΟΚ.

Τι απο τα δυο ισχυει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει λίγη μπαταρία, θα το χρησιμοποιήσεις όπως είναι. Όταν αποφορτιστεί, θα το φορτίσεις μέχρι να σου βγάλει την ένδειξη "πλήρης φόρτιση" (περίπου 2,5 ώρες θα κάνει). Αν επιτρέπεται, από πού το αγόρασες σε τέτοια τιμή;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει λίγη μπαταρία, θα το χρησιμοποιήσεις όπως είναι. Όταν αποφορτιστεί, θα το φορτίσεις μέχρι να σου βγάλει την ένδειξη "πλήρης φόρτιση" (περίπου 2,5 ώρες θα κάνει). Αν επιτρέπεται, από πού το αγόρασες σε τέτοια τιμή;

Γερμανος,με την επιδοτηση 30 Ευρω που ειχα.

Ειδα ομως οτι καποιο αλλο μαγαζι,η Κινητομανια,το ειχε στην ιδια τελικη τιμη που το πηρα εγω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Exω δυο ερωτηματα τωρα σα νεοφωτιστος που ειμαι.

Ειχα κατεβασει καποια κομματια,που κατα καιρους τα χρησιμοποιουσα σαν ringtones.Τωρα,κατεβασα τα παντα,επαφες,φωτογραφιες, στο Γερμανο,με το μηχανημα που εχουν εκει,γιατι δεν ηξερα η βαριομουν να τα κατεβασω μονος μου.

Τα ringtones αυτα ομως,δεν τα βλεπω να ειναι καπου.

Υπαρχει καποια απαντηση;

Δευτερον,στο παλιο μου τηλεφωνο,ειχα "κολλησει",μια φωτογραφια,σε μια επαφη,και ετσι,αν καποιος με επαιρνε τηλ,εβλεπα με μια ματια απο μακρυα,ποιος ειναι και δε χρειαζοταν να το παρω στα χερια μου και να το διαβασω.

Στο W995,αυτο γινεται,και πως;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι κ γω κατοχος τ κινητου αλλα εχω καποια προβληματα.

Το τηλεφωνο ειναι μεταχειρισμενο και δεν εχει ελληνικο μενου,μαλλον απο εξωτερικο θα ειναι αλλα δεν με πολυπειραζει αυτο.Πριν παρω το κινητο εψαξα αρκετα στο ιντερνετ και ειδα μερικες εφαρμογες οπως gps,youtube αλλα το δικο μ δεν τα χει.Εχω προβλημα με το WiFi ιντερνετ.Οταν συνδεομαι στο ιντερνετ κ παω να μπω σ μια σελιδα μ λεει αυτο "('Communication error. Try again, turn off WiFi or contact your provider for support')"

Επισεις το κινητο διαφιμιζει μια εταιρια,Ο2.μπενω στο κρυφο μενου-προσαρμογη κ εχει αυτα τα 3:

1224-1496 Ρ17Α

1215-7993 Ρ1ΗΑ035

TELEFONICA-UK

Γινεται να το κανω debrand μ αυτο τον οδηγο?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

 

Edit:Εκανα debrand με ενα αλλο guide και ολα μια χαρα.Ελληνικο μενου,εφυγαν κ οι διαφιμησεις εχο youtube κτλπ,αλλα το WiFi παλι το ιδιο προβλημα.Συνδεομαι σε δυκτιο-αναβει το πρασινο πανω στην οθονη, και οταν παω να μπω ιντερνετ μ βγαζει "('Communication error. Try again, turn off WiFi or contact your provider for support')"

Καμια λυση?

 

Ευχαριστω

Edited by w995
Link to comment
Share on other sites

Οταν κοιταζω το τηλ,βλεπω οτι διπλα στο εικονιδιο που ειναι αριστερα,και δειχνει τις γραμμες ισχυος σηματος,βγαινει ενα κεφαλαιο Η.

Τι σημαινει αυτο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κοιταζω το τηλ,βλεπω οτι διπλα στο εικονιδιο που ειναι αριστερα,και δειχνει τις γραμμες ισχυος σηματος,βγαινει ενα κεφαλαιο Η.

Τι σημαινει αυτο;

οτι μπορεις να κανεις βιντεο-κληση.
Link to comment
Share on other sites

To Η υποδεικνύει την ύπαρξη HSDPA. Αν δεν χρησιμοποιείς το 3G θα έλεγα να το απενεργοποιήσεις για να κάνεις εξοικονόμηση μπαταρίας. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οτι μπορεις να κανεις βιντεο-κληση.

Βιντεοκλήση μπορείς να κάνεις και με "απλό" 3G σήμα. Όπως αναφαίρει και ο φίλος zxr[/member] είναι ότι το 3G δίκτυο έχει δυνατότητα HSDPA (High-Speed Downlink Packet Acess) δηλαδή ακόμα πιο γρήγορης μεταφοράς δεδομένων. Γνωστό και ως 3.5G. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να δεις στο γλωσσάρι του φόρουμ: HSDPA

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

...και πως το απενεργοποιω aυτο που λες;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...