Jump to content

Samsung M7600 Beat DJ


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σαι καλα Othon για ακομη μια φορα!

 

Τελικα καταφερα να κανω τη διαδικασια, αλλα μου πετυχαινει μονο αν κοψω το βιντεο και γινει κατω απο 5mb!!!Αλλιως δεν το αναγνωριζει!

Τι να πω...τουλαχιστον εβγαλα μια ακρη!

 

Πως γινεται να μην ακουγεται τοσο δυνατα?

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 326
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σαι καλα Othon για ακομη μια φορα!

 

Τελικα καταφερα να κανω τη διαδικασια, αλλα μου πετυχαινει μονο αν κοψω το βιντεο και γινει κατω απο 5mb!!!Αλλιως δεν το αναγνωριζει!

Τι να πω...τουλαχιστον εβγαλα μια ακρη!

 

Πως γινεται να μην ακουγεται τοσο δυνατα?

Χάρηκα που φάνηκα χρήσιμος.

Την ένταση μπορείς να τη ρυθμίσεις μέσα απ' το προφίλ που χρησιμοποιείς.

Πειραματίσου λίγο με την ένταση, κατεβάζοντας κάθε φορά από λίγο την ένταση του ήχου κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρυ κ όλας, κοίταξα πρόχειρα όλες τις σελίδες του τόπικ αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό με την απορία μου. Θέλω να αγοράσω την συγκεκριμένη κάρτα μνήμης http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556501&u=TOSHIBA-16GB-MICRO-SD-HIGH-CAPACITY-CLASS-2 αλλά με προβλιματίζει αυτό που λέει στο : "συμβατότητα" αλλά και η τιμή της. Φοβάμαι μήπως έχει κάποιο λάκο η φάβα!

Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει με σιγουριά αν είναι συμβατή, την παραγγέλνω επι τόπου!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρυ κ όλας, κοίταξα πρόχειρα όλες τις σελίδες του τόπικ αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό με την απορία μου. Θέλω να αγοράσω την συγκεκριμένη κάρτα μνήμης http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556501&u=TOSHIBA-16GB-MICRO-SD-HIGH-CAPACITY-CLASS-2 αλλά με προβλιματίζει αυτό που λέει στο : "συμβατότητα" αλλά και η τιμή της. Φοβάμαι μήπως έχει κάποιο λάκο η φάβα!

Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει με σιγουριά αν είναι συμβατή, την παραγγέλνω επι τόπου!!

Κοίτα, το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα έχεις απολύτως κανένα θέμα συμβατότητας, θα δεχτεί να τη φιλοξενήσει με πολλή στοργή και αγάπη.

Εγώ όμως θέλω να σε ρωτήσω κάτι άλλο.

Γιατί να μπεις στη διαδικασία να αγοράσεις μια 16άρα που είναι σχεδόν σίγουρο πως δεν θα τη γεμίσεις ποτέ, εκτός αν σκοπεύεις να τη φουλάρεις εσύ με mp3, αλλά και πάλι πότε θα προλάβεις να ακούσεις τόσες χιλιάδες τραγούδια;

Γνώμη μου είναι να αρκεστείς με μια 4άρα, άντε 8άρα στην καλύτερη και να απολαμβάνεις στο έπακρο ταχύτητα ανάγνωσης, μιας και υπάρχουν 4 και 8άρες πολύ καλύτερης κλάσης (class 6, αντί για 2 που έχει η συγκεκριμένη που μου έδειξες).

Link to comment
Share on other sites

και ομως! πηγα το σαββατο στο καταστημα στο κοσμος και το ειδα! ρωτησα την κοπελα γιατι εχει τοσο και μου απαντησε: "γιατι ειναι πολυ καλο κινητο". εσκασα το γελακι και την ξαναρωταω: "τι εννοεις με τον ορο 'καλο κινητο'?" και μου απανταει: "τι δεν καταλαβαινεις? οτι ειναι καλο, για αυτο ειναι τοσο ακριβο". μου ηρθε να της πω οτι η cosmote το εχει 100€ αλλα λεω: ασε μην "μπλεξουμε" εδω και εχουμε να εξηγουμε και στις πωλητριες....

 

*δεν κατηγορω την κοπελα. μην παρεξηγηθω :)

Link to comment
Share on other sites

και ομως! πηγα το σαββατο στο καταστημα στο κοσμος και το ειδα! ρωτησα την κοπελα γιατι εχει τοσο και μου απαντησε: "γιατι ειναι πολυ καλο κινητο". εσκασα το γελακι και την ξαναρωταω: "τι εννοεις με τον ορο 'καλο κινητο'?" και μου απανταει: "τι δεν καταλαβαινεις? οτι ειναι καλο, για αυτο ειναι τοσο ακριβο". μου ηρθε να της πω οτι η cosmote το εχει 100€ αλλα λεω: ασε μην "μπλεξουμε" εδω και εχουμε να εξηγουμε και στις πωλητριες....

 

*δεν κατηγορω την κοπελα. μην παρεξηγηθω :)

 

Και γω στο cosmos το ειδα φιλε και στην απεναντι γωνια ηταν ο Γερμανος και το ειχε πρωτη μουρη στη βιτρινα στα 100 ευρω!!Τρελο γελιο!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η δικαιολογια της τιμης του, οτι ειναι "καλο κινητο"; Δηλαδη αμα ρωτησεις γιατι ο αλλος απεναντι το δινει 100 θα σου πει οτι εκεινο ειναι κακο και απομιμηση;;;:p

Α ρε γμτ μας κοροϊδευουν μεσ΄τα μουτρα μας!:mad: Σαφως και δεν φταιει η κοπελα, αφου αυτο της ειπανε να λεει, αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η δικαιολογια της τιμης του, οτι ειναι "καλο κινητο"; Δηλαδη αμα ρωτησεις γιατι ο αλλος απεναντι το δινει 100 θα σου πει οτι εκεινο ειναι κακο και απομιμηση;;;:p

Α ρε γμτ μας κοροϊδευουν μεσ΄τα μουτρα μας!:mad: Σαφως και δεν φταιει η κοπελα, αφου αυτο της ειπανε να λεει, αλλα...

Θα σας αιτιολογήσω την τιμή των καταστημάτων Wind:

1. Συσκευή: 100€

2. Κοτσάνα υπαλλήλων: 270€

3. Η κοροϊδία προσφέρεται δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα έχεις απολύτως κανένα θέμα συμβατότητας, θα δεχτεί να τη φιλοξενήσει με πολλή στοργή και αγάπη.

Εγώ όμως θέλω να σε ρωτήσω κάτι άλλο.

Γιατί να μπεις στη διαδικασία να αγοράσεις μια 16άρα που είναι σχεδόν σίγουρο πως δεν θα τη γεμίσεις ποτέ, εκτός αν σκοπεύεις να τη φουλάρεις εσύ με mp3, αλλά και πάλι πότε θα προλάβεις να ακούσεις τόσες χιλιάδες τραγούδια;

Γνώμη μου είναι να αρκεστείς με μια 4άρα, άντε 8άρα στην καλύτερη και να απολαμβάνεις στο έπακρο ταχύτητα ανάγνωσης, μιας και υπάρχουν 4 και 8άρες πολύ καλύτερης κλάσης (class 6, αντί για 2 που έχει η συγκεκριμένη που μου έδειξες).

 

Έχω ήδη 2 4άρες, είχα μία γεμάτη 8άρα στο Κ850 μου παλαιότερα και δε μου έφτανε. Χρησιμοποιώ το κινητό σαν mp3 player και δεν προλαβαίνω, αλλά ούτε και θέλω να μπαίνω στη διαδικασία σβήσε-γράψε, από το pc. Δημιουργώ playlist και αναλόγως με την διάθεση, πατώ play και... Έχω κάνει "πατεντοϋποδοχή" στο αμάξι και ακούω απο τα ηχεία :D Βλέπεις χρησιμοποιώ πολύ το αμάξι και δε μπορώ χωρίς μουσική. Αν θέλεις περισσότερη κουβέντα για τέτοιες εφαρμογές έλα με Pm :D Όσον αναφορά το class 6 και 2 που αναφέρεις, δεν γνωρίζω τις συνέπειες ή την πρακτική διαφορά τους, θα βοηθούσε πολύ αν με κατατόπιζες :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα στις class εγκειται στην ταχυτητα μεταφορας αρχειων μεσω pc. Στο κινητο δεν υπαρχει διαφορα αναγνωσης δεδομενων, απ΄οσο ξερω. Για μενα, αν βρεις μια 8αρα class 4 εισαι καλυμενος!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Έχω παρατηρήσει τα εξής, στην αποστολή απλών μηνυμάτων καθώς και στην εισαγωγή νέας επαφής "στην κάρτα sim" έχω περιορισμένες δυνατότητες όσον αφορά την εισαγωγή μεγάλου κειμένου ή μεγάλου ονόματος.

 

Υπάρχει κάποια συμβουλή ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Έχω παρατηρήσει τα εξής, στην αποστολή απλών μηνυμάτων καθώς και στην εισαγωγή νέας επαφής "στην κάρτα sim" έχω περιορισμένες δυνατότητες όσον αφορά την εισαγωγή μεγάλου κειμένου ή μεγάλου ονόματος.

 

Υπάρχει κάποια συμβουλή ?

 

Ευχαριστώ

 

Για μηνύματα: Μενού -> Μηνύματα -> Ρυθμίσεις -> SMS -> Επιλογές αποστολής -> Υποστήριξη χαρακτήρων -> Αλφάβητο GSM.

Τέλος, μην ξεχάσεις να πατήσεις Αποθήκευση.

 

Στην κάρτα sim αν θυμάμαι καλά μπορείς να καταχωρήσεις ονόματα μέχρι 10 χαρακτήρες (σε κάποια κινητά μέχρι 8).

Δοκίμασε να περάσεις τις επαφές σου στη μνήμη του τηλεφώνου, εκεί επιτρέπονται περισσότεροι χαρακτήρες (μέχρι 50).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα, μπορούμε να περάσουμε κάποιο πρόγραμμα για να εκμεταλλευτούμε το gps που έχει η συσκευή (και ποιο)?

Το λειτουργικό της συσκευής ποιο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα, μπορούμε να περάσουμε κάποιο πρόγραμμα για να εκμεταλλευτούμε το gps που έχει η συσκευή (και ποιο)?

Το λειτουργικό της συσκευής ποιο είναι?

Μπορείς να εγκαταστήσεις οποιαδήποτε εφαρμογή είναι γραμμένη σε java.

Μην περιμένεις πάντως και πολλά.

Ουσιαστικά το gps του κινητού χρησιμεύει μόνο για geo-tagging.

 

Εγώ πάλι θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.

Υπάρχει κάποιος που να πουλάει το δικό του;

ΤΟ ΘΕΛΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

κατι λιγο "σπαστικο" που παρατηρησα : αν βαλεις για wallpaper μια εικονα απο τη καρτα μνημης τοτε απο μονο του στην αντιγραφει και στη μνημη της συσκευης. ενταξει δεν ειναι σοβαρο αλλά...γιατι?

 

Επισης οσον αφορα τη δημιουργια playlist ειναι λιγο μπερδεμα. στο προηγουμενο μου κινητο πχ πηγαινα στη μουσικη, ειχα εκει μεσα 5 φακελους που ο καθενας ειχε μεσα απο ενα δισκο και καμμια 200αρα τραγουδια χυμα, χωρις φακελο δλδ, απλα χυμα μεσα στη μουσικη. αν ηθελα να κανω playlist μου εμφανιζε τα παντα κανονικα, δλδ μου εβγαζε τα χυμα τραγουδια και μου εβγαζε και τους φακελους, στο beatdj οταν πας να κανεις playlist στα βγαζει ΟΛΑ χυμα, δλδ αν εχεις περασει ενα ολοκληρο δισκο μεσα πρεπει να καθεσε να ψαχνεις αρκετη ωρα. τα ειπα λιγο μπερδεμενα, δεν ξερω αν το "πιασατε" :O

Link to comment
Share on other sites

othon πωρωθηκες αγορι μου; Ποσα θελεις να΄χεις;:lol:

Κάτσε, μπορεί και τα 2 να μη μου φτάσουν.

Έχουμε ένα θέμα εδώ....:lol:

 

κατι λιγο "σπαστικο" που παρατηρησα : αν βαλεις για wallpaper μια εικονα απο τη καρτα μνημης τοτε απο μονο του στην αντιγραφει και στη μνημη της συσκευης. ενταξει δεν ειναι σοβαρο αλλά...γιατι?

 

Επισης οσον αφορα τη δημιουργια playlist ειναι λιγο μπερδεμα. στο προηγουμενο μου κινητο πχ πηγαινα στη μουσικη, ειχα εκει μεσα 5 φακελους που ο καθενας ειχε μεσα απο ενα δισκο και καμμια 200αρα τραγουδια χυμα, χωρις φακελο δλδ, απλα χυμα μεσα στη μουσικη. αν ηθελα να κανω playlist μου εμφανιζε τα παντα κανονικα, δλδ μου εβγαζε τα χυμα τραγουδια και μου εβγαζε και τους φακελους, στο beatdj οταν πας να κανεις playlist στα βγαζει ΟΛΑ χυμα, δλδ αν εχεις περασει ενα ολοκληρο δισκο μεσα πρεπει να καθεσε να ψαχνεις αρκετη ωρα. τα ειπα λιγο μπερδεμενα, δεν ξερω αν το "πιασατε" :O

Αυτό με τα wallpapers που λες, το έχω παρατηρήσει και σε άλλες μάρκες, δεν συμβαίνει μόνο στη Samsung και στην τελική, όπως ακριβώς το είπες, μικρό το κακό.

Τώρα, όσον αφορά τις playlists, εξαρτάται από το πώς βολεύει τον καθένα να φτιάχνει τις λίστες του.

Παρόλο που δεν διαφωνώ μαζί σου σ' αυτό το θέμα, θα σου πω πως εμένα προσωπικά με βολεύει αυτο το σύστημα, γιατί έτσι γλιτώνω χρόνο από το να μπαίνοβγαίνω σε φάκελους ψάχνοντας για κομμάτια.

Θα μπορούσαν βέβαια να δίνουν τη δυνατότητα και σ' αυτό που λες εσύ, αλλά τι να κάνεις, έτσι το διάλεξαν.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λογικά θα έχω απάντηση απ΄το e-Cosmote για το αν τελικά υπάρχει ή όχι.

Το πρόσεξα χτες το πρωί ότι το ξαναέβαλαν και το χτύπησα επιτόπου, απλά με πήραν τηλέφωνο και μου έλεγαν κάτι κουλά του τύπου "εξαντλήθηκε", ενώ αργότερα με ξαναπήραν για να μ' ενημερώσουν ότι υπάρχει ενδεχόμενο να εξυπηρετηθώ και άλλα διάφορα.

Είδωμεν...

Αν πάρω χαμπάρι ότι με δουλεύουν, θα πάρω αυτό του deadp.

Link to comment
Share on other sites

Αφού παρήγγειλες άλλο, τι το ψάχνεις το δικό μου;

Καθόμουν και σκεπτόμουν πως θα γίνει η συναλλαγή και να εξυπηρετηθείς...

Άσε να έχω 2 κι εγώ (πλάκα κάνω).

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αφού παρήγγειλες άλλο, τι το ψάχνεις το δικό μου;

Καθόμουν και σκεπτόμουν πως θα γίνει η συναλλαγή και να εξυπηρετηθείς...

Άσε να έχω 2 κι εγώ (πλάκα κάνω).

Ρε συ deadp, στο είχα πει και στο pm που σου έστειλα πως έχω παραγγείλει άλλο, απλά επειδή μάλλον με δουλεύουν, θα περιμένω απάντηση για να σ' ενημερώσω ανάλογα.

Πραγματικά σ' ευχαριστώ για την εξυπηρέτηση, απλά είπα να προτιμήσω ένα κουτάτο, γιατί εκτός του ότι προορίζεται για δώρο για τη σύζυγο (εξ ου και τα δίδυμα που σου έλεγα) θα προτιμούσα να είναι και σφραγιστό.

Κάτσε, ακόμα δεν τελειώσαμε την beatdjmania, σκέφτομαι να πάρω και 2ο για μένα,

απλά να δω πώς θα κάτσουν τα οικονομικά μου, γιατί την παντόφλα στο τέλος δε με βλέπω να τη γλυτώνω...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου είχα γράψει κατεβατό και είχα πάρει και τηλέφωνο να συννενοηθώ πότε να το δώσω για να το πάρεις από το φίλο μου στη Θεσσαλονίκη.

Εσύ φίλε μου, εκ του ασφαλούς, κάνεις το παιχνίδι σου.

Ας είναι, τελειώνει κι από e-cosmote, μετά θα φύγει άνετα στο 100άρικο τουλάχιστο (αν και δε συνηθίζω να κλέβω κόσμο).

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου είχα γράψει κατεβατό και είχα πάρει και τηλέφωνο να συννενοηθώ πότε να το δώσω για να το πάρεις από το φίλο μου στη Θεσσαλονίκη.

Εσύ φίλε μου, εκ του ασφαλούς, κάνεις το παιχνίδι σου.

Ας είναι, τελειώνει κι από e-cosmote, μετά θα φύγει άνετα στο 100άρικο τουλάχιστο (αν και δε συνηθίζω να κλέβω κόσμο).

Έγινε παρεξήγηση, αν και δεν ευθύνομαι εγώ.

Έτσι κι αλλιώς, τα pm σου τα έχω κρατημένα και ξέρω πολύ καλά τι έχω πει και τι απαντήσεις έχω πάρει.

Αν πάσει περιπτώσει, σου εύχομαι καλή πώληση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung M7600 Beat DJ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...