Jump to content

Samsung M7600 Beat DJ


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει να ειναι και samsung (τωρα που το λες μαλλον εχεις δικιο), το ειδα λιγο βιαστικα. Ισως να αξιζει και τα 200 αλλά ξερεις πως ειναι, οταν σκεφτοσουν οτι θα το παρεις στα 100 και τρως το ξενερωμα ε μετα σου κακοφαινεται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 326
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παλι που το εβλεπα απο 300+ και το ειδα ξαφνικα 160 στο e-click μονο ξενερωμα δεν εφαγα!:D

Ενταξει, καλο ειναι το Star, αλλα με τα ιδια χρηματα περιπου νομιζω οτι συμφερει καλυτερα το Beat. Συγκρινε τα, διαλεξε και παρε..;)

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω τους φίλους που ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο κινητό πως βρίσκεται σε διαθεσιμότητα με το κιλό!!!

Δεν θα το βρείτε στο Γερμανό, αλλά ούτε και στο site της Cosmote.

Επειδή χτες πρωί πρωί έφαγα πολύ ψοφόκρυο για να το βρω και τελικά δικαιώθηκα, δείτε πόσο απλό είναι:

Πάτε σε κάποιο κατάστημα oteshop και ζητήστε το συγκεκριμένο μοντέλο.

Από λάθος ενημέρωση στα συγκεκριμένα καταστήματα θα σας πουν πως βγαίνει στα 200.

Ζητήστε απ' τον εκάστοτε υπάλληλο να ζητήσει αυτός με τη σειρά του ενημέρωση για την τιμή.

Θα σας το επιβεβαιώσει και τελικώς αν υπάρχει (που θα υπάρχει σίγουρα) θα το αποκτήσετε με μόλις 100 ευρώπουλα.

 

Χτες απευθύνθηκα σε κατάστημα oteshop, αφού η παραγγελία μου στο Γερμανό πήγε κλασικά στα αζήτητα και ζήτησα το τηλέφωνο. Η υπάλληλος με ενημέρωσε πως ναι μεν υπάρχουν αρκετά κομμάτια, αλλά η ενημέρωση που είχαν (χτες δηλαδή) ήταν πως η τιμή του βγαίνει στα 202.

Την ενημέρωσα πως στο επίσημο site της Cosmote υπάρχει σε τιμή 100€ και της ζήτησα να το ψάξει.

Τελικώς μετά από 2 λεπτάκια με επιβεβαίωσε και μου το έδωσε κουτάτο με δώρο μια καρτούλα μνήμης 2gb για την ταλαιπωρία που τράβηξα.

Αν έχετε κάποια απορία ή δεν βρίσκετε άκρη, στείλτε μου pm να σας ενημερώσω περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο τα λεγομενα του φιλου, νομιζω πως οι ενδιαφερομενοι πρεπει να σπευσουν αμεσα!:D

Πληροφοριακα, και το δικο μου που ειχα παρει απο e-click, ειχε μεσα στη συσκευασια καρτουλα των 2 giga Sandisk παρακαλω! Δεν ειναι και κανενα φοβερο δωρο, αλλα ειναι ενα +;)

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο τα λεγομενα του φιλου, νομιζω πως οι ενδιαφερομενοι πρεπει να σπευσουν αμεσα!:D

Πληροφοριακα, και το δικο μου που ειχα παρει απο e-click, ειχε μεσα στη συσκευασια καρτουλα των 2 giga Sandisk παρακαλω! Δεν ειναι και κανενα φοβερο δωρο, αλλα ειναι ενα +;)

 

Στο πακέτο των oteshop πάντως αυτή η κάρτα δεν συμπεριλαμβάνεται.

Αυτό προς ενημέρωση των ενδιαφερομένων.

Σιγά το κακό βέβαια, 5 ευρώ και κάτι ψιλά έχει πλέον μια 2άρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, παρέλαβα το μπιζουδάκι χθες από Γερμανό κανονικά, κατόπιν παραγγελίας για μια μέρα. Στη συσκευασία δεν είχε κάρτα μνήμης, αλλά μικρό το κακό, είναι η κατάλληλη παρέα για το iphone μου... Να είχε κι έξυπνη αναζήτηση στον τηλεφωνικό κατάλογο... τι άλλο να ζητήσω, α ναι, μια 5άρα κάμερα κι ένα σωστό GPS κι ας κόστιζε... 200 ευρώ.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, παρέλαβα το μπιζουδάκι χθες από Γερμανό κανονικά, κατόπιν παραγγελίας για μια μέρα. Στη συσκευασία δεν είχε κάρτα μνήμης, αλλά μικρό το κακό, είναι η κατάλληλη παρέα για το iphone μου... Να είχε κι έξυπνη αναζήτηση στον τηλεφωνικό κατάλογο... τι άλλο να ζητήσω, α ναι, μια 5άρα κάμερα κι ένα σωστό GPS κι ας κόστιζε... 200 ευρώ.

Αλεξάνδρεια φίλε μου είσαι, λογικό να υπήρχε απόθεμα.

Μου το επιβεβαίωσε μόλις φιλαράκι που είναι από κει, πήρε κι αυτός χτες όταν του είπα για την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπήρχε, το παρήγγειλαν κι ήρθε από Γιαννιτσά (βέβαια, το κατάστημα έχει κανονικά έδρα τα Γιαννιτσά, η απόδειξη γράφει ΔΟΥ Γιαννιτσών και δεν έχει καμμιά σχέση με απόδειξη από π.χ. το κατάστημα Γερμανός στο Carrefour της Ευκαρπίας).

Φοβερός ήχος από το κινητό, καταπληκτική εμφάνιση, καλή κατασκευή, μακάρι να είχε μόνο λίγο καλύτερη κάμερα, αλλά να μην τα θέλουμε όλα δικά μας.

Λίγο οι γραμματοσειρές με ξένισαν, προτιμώ αυτή των S60-5th edition (μακράν)

 

Μπορεί να βρεθεί πρόγραμμα GPS με Ελληνικούς χάρτες, ας μην είναι και πολύ ενημερωμένοι... κι ας χρεωνόμαστε για τη λήψη των χαρτών και μόνο (όχι του προγράμματος), όχι τίποτε άλλο, το GPS που ενσωματώνει η συσκευή να μην πάει χαμένο...

 

Άτιμο μπιζουδάκι...

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση, γιατί το φιλαράκι μου το βρήκε αμέσως. Τεσπά.

Παιδιά, ο ήχος του κινητού φυσάει, δεν έχω ξανακούσει τέτοια ένταση και καθαρότητα στον ήχο από κινητό.

Η κάμερά του δεν με απογοήτευσε, άλλωστε δεν περίμενα το κινητό μου να τραβάει καλύτερα απ' την cybershot μου, μια χαρά είναι και τα 3.2 και μάλιστα πολύ καλή ποιότητα σε σχέση με άλλα 3.2 που έχω δει.

Άλλωστε η Samsung έχει αποδείξει περήφανα πως στην κάμερα δύσκολα την πιάνει κάποιος.

Όσον αφορά το gps που αναφέρεις φίλε deadp, από το πρωί ψάχνομαι, είμαι σίγουρος πως κάτι θα βρεθεί και θα σ' ενημερώσω βέβαια γι' αυτό.

 

Βρήκα κάτι, αλλά δυστυχώς η μπαταρία παρέδωσε.

Θα το ξανακοιτάξω το πρωί.

Στο μεταξύ αν θέλεις, ρίξε κι εσύ μια ματιά, νομίζω πως το Amaze είναι αυτό που ψάχνουμε.

Edited by othon
Link to comment
Share on other sites

παιδια το σχημα του δεν ειναι καπως περιεργο έτσι? τουλαχ,ετσι φαινεται στις φωτογραφιες, για πειτε οι κάτοχοι,

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το πιάσεις στα χέρια σου φίλε μου, ότι και να πούμε εμείς είναι περιττό.

Μιλάμε για την απόλυτη αίσθηση!!!

Πάντως πρόκειται για ένα από τα λεπτότερα σε πλάτος κινητά που έχω πιάσει στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το Ν91 πως ειναι ο ηχοςαπο τα ακουστικα?

 

ΣΥγκρινεται σε δυναμη και μπασα? Οποιος ξερεις ας απαντησει plz

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το Ν91 πως ειναι ο ηχοςαπο τα ακουστικα?

 

ΣΥγκρινεται σε δυναμη και μπασα? Οποιος ξερεις ας απαντησει plz

 

Είναι τελείως υποκειμένικό να μιλήσω για ποιότητα, ο καθένας μιλάει από προσωπική εμπειρία.

Τα μανίσια του ακουστικά δεν τα δοκίμασα ακόμα (και μάλλον θα τα φάει η σκόνη),

αλλα από τα bluetooth μου που σύνδεσα με το κινητό, με άφησαν έκπληκτο.

Πολύ καλή ποιότητα μπάσου (φταίνε και τα Philips μου λίγο γι' αυτό) όπως και στα πρίμα.

Εντάξει, στα μπάσα θα περίμενα κάτι ακόμα, αλλά η καθαρότητα του ήχου σε γενικές γραμμές σκίζει.

Το μόνο ίσως μειονέκτημα στο θέμα των bluetooth ακουστικών είναι πως δεν σου δίνει τη δυνατότητα να αξιοποιήσεις το srs 5.1 που έχει η συσκευή, την προσωμοίωση δηλαδή σε ήχο 5.1 surround, κάτι που αλλάζει με τα καλωδιωμένα.

Τα ενσύρματα Philips μου επίσης μου άφησαν καλή εντύπωση στο θέμα του ήχου, αφού ακόμα και στη μέγιστη ένταση, δεν ακούς παραμόρφωση στον ήχο, ειδικά στα μπάσα.

Θα το ξαναπώ βέβαια, πως όλα αυτά υπόκεινται σε προσωπικές απόψεις και ίσως από άλλους κατόχους να ακούσεις διαφορετικά πράγματα.

Αν αυτό που ψάχνεις είναι ένα φτηνό μουσικό τηλέφωνο (μιλάμε πάντα για την προσφορά των 100€) πιστεύω πως δεν θα ξαναβρείς τέτοια ευκαιρία.

Η κάμερά του όσον αφορά πάντα τα 3.2mp θα σε εντυπωσιάσει, όπως και το βίντεό του που τραβάει ακόμα και σε 640 x 480 με ικανοποιητική ποιότητα.

Μην ξεχνάμε και το auto focus στην φωτογραφική του, κάτι που πολύ σπάνια θα βρεις σε μουσικό τηλέφωνο.

Στα + του και η ύπαρξη κάμερας για βιντεοκλήσεις.

Συμπέρασμα: Πιστεύω αξίζει τον κόπο να "πετάξεις" 100€, το Μ7600 είναι ένα τηλέφωνο που αξίζει να ασχοληθείς μαζί του, θα σου κρατήσει συντροφιά για πολύ καιρό μέχρι να βρεις τον αντικαταστάτη του.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τον φιλο παραπανω. Ο ηχος απο τα ηχεια του τηλεφωνου δεν ειναι κατι το "εξωπραγματικο" αλλα οταν βαλεις καλα ενσυρματα ακουστικα με 5,1 θα χαζεψεις! Και η καμερα καλη ειναι, ασε που στη βιντεοσκοπηση εχει και φως, κατι που λειπει απο αρκετα "καλα" καμεροκινητα! Οσο αφορα το σχημα του, σαφως και ειναι περιεργο, κι αυτη ειναι η ομορφια του!;) Ημουν διστακτικος οπως το εβλεπα στις φωτο, αλλα απο κοντα φαινεται εντυπωσιακο και ξεχωριστο!

Αξιζει χαλαρα παιδες...:D

 

Edit: Ποιο χρωμα δινει το oteshop? Οχι οτι ειναι σημαντικο, αλλα προσωπικα βρηκα πιο ομορφο το μπλε!

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

Το εχω παραγγειλει το εν λογω κινητο - λογω της τιμης του φυσικα- και θα θελα να ρωτησω 2 πραγματα:

1.εχει μηπως ενσωματωμενο δεκτη ραδιοφωνου?

2.games/themes παιρνει?

 

Ευχαριστω...εντυπωσεις την τριτη που θα το χω στα χερια μου!

Link to comment
Share on other sites

Ραδιοφωνο εχει.. κοιτα να δεις, ουτε που το ειχα προσεξει μεχρι σημερα!!:p

Games εννοειται οτι παιρνει, αλλα δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα.

Θεματα δεν παιρνει δυστυχως, αλλα φοντα μπορεις να βρεις απειρα σε site οπως το zedge...:D

Link to comment
Share on other sites

Ραδιοφωνο εχει.. κοιτα να δεις, ουτε που το ειχα προσεξει μεχρι σημερα!!:p

Games εννοειται οτι παιρνει, αλλα δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα.

Θεματα δεν παιρνει δυστυχως, αλλα φοντα μπορεις να βρεις απειρα σε site οπως το zedge...:D

 

Ραδιοφωνο εχω διαβασει πως εχει, αλλα εννοουσα-επειδη ειναι καινουργιο και μουσικο κινητο- μηπως εχει ενσωματωμενο δεκτη, δηλαδη να ακους ραδιοφωνο χωρις τη χρηση ακουστικων! Εχουν βγει πολλα τετοια κινητα τελευταια και ειναι αρκετα χρησιμη εφαρμογη!

 

Ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν γινεται αυτο, γιατι χρησιμοποιει τ΄ακουστικα για κεραια. Μπορεις ομως ν΄ακουσεις και απο τα ηχειακια του τηλεφωνου, αρα μικρο το κακο!;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

Το εχω παραγγειλει το εν λογω κινητο - λογω της τιμης του φυσικα- και θα θελα να ρωτησω 2 πραγματα:

1.εχει μηπως ενσωματωμενο δεκτη ραδιοφωνου?

2.games/themes παιρνει?

 

Ευχαριστω...εντυπωσεις την τριτη που θα το χω στα χερια μου!

 

1. Και ραδιόφωνο έχει και rds.

2. Θέματα, όχι, δεν παίρνει, τι να τα κάνεις άλλωστε;

σου δίνει κάποιες επιλογές παραμετροποίησης της αρχικής οθόνης, αλλά μέχρι εκεί.

3. Καλορίζικο.

 

Ραδιοφωνο εχω διαβασει πως εχει, αλλα εννοουσα-επειδη ειναι καινουργιο και μουσικο κινητο- μηπως εχει ενσωματωμενο δεκτη, δηλαδη να ακους ραδιοφωνο χωρις τη χρηση ακουστικων! Εχουν βγει πολλα τετοια κινητα τελευταια και ειναι αρκετα χρησιμη εφαρμογη!

 

Ευχαριστω παντως!

 

Πάρε ένα παλιό ζευγάρι ακουστικά, κόψε το καλώδιο 5 εκατοστά από το καρφί και έχεις σε δευτερόλεπτα και κεραία και δυνατότητα να ακούς απ' τα ηχεία.

Βέβαια να ξέρεις πως αν την ώρα που ακούς ράδιο σε καλέσει κάποιος, θα πρέπει να αποσυνδέσεις το καλώδιο, αλλιώς ο συνομιλητής σου θα μιλάει με οποιονδήποτε άλλο στο σύμπαν εκτός από σένα.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα παλιό ζευγάρι ακουστικά, κόψε το καλώδιο 5 εκατοστά από το καρφί και έχεις σε δευτερόλεπτα και κεραία και δυνατότητα να ακούς απ' τα ηχεία.

Βέβαια να ξέρεις πως αν την ώρα που ακούς ράδιο σε καλέσει κάποιος, θα πρέπει να αποσυνδέσεις το καλώδιο, αλλιώς ο συνομιλητής σου θα μιλάει με οποιονδήποτε άλλο στο σύμπαν εκτός από σένα.

Νομιζω πως σε αυτη την περιπτωση οταν σε παρει καποιος ακους κανονικα απο το ηχειο και μιλας στο μικροφωνο του τηλεφωνου. Τουλαχιστον μια φορα που ακουγα μουσικη μονο με τ΄ακουστικα(χωρις handsfree)ετσι εγινε και ενω τα ειχα συνδεδεμενα μιλησα κανονικα.

Οταν λες επιλογες παραμετροποιησης εννοεις τα widgets που βαζεις-βγαζεις στην οθονη;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς τίποτε για το θέμα του GPS;

Έστω και με χρέωση να υπάρχει καθοδήγηση από τις ηχειάρες του 7600.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω...οκ, δεν ειναι και μεγαλο προβλημα...αλλα επειδη τωρα τελευταια βγαινουν

τετοια τηλεφωνα, ελεγα μηπως εχει...εφοσον ειναι μουσικο!

 

Αν ξερετε παντως σαιτ με games και βασικα applications για το κινητο ή γενικοτερα για samsung ας στειλε καποιος πμ! Δυστυχως λογω nokia προϊστοριας ξερω μονο για nokia τετοια σαιτ!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω...οκ, δεν ειναι και μεγαλο προβλημα...αλλα επειδη τωρα τελευταια βγαινουν

τετοια τηλεφωνα, ελεγα μηπως εχει...εφοσον ειναι μουσικο!

 

Αν ξερετε παντως σαιτ με games και βασικα applications για το κινητο ή γενικοτερα για samsung ας στειλε καποιος πμ! Δυστυχως λογω nokia προϊστοριας ξερω μονο για nokia τετοια σαιτ!

Ευχαριστω

Δες εδώ, υπάρχει μια λιστα με διάφορα.

Πρόσεξε όμως, μετά από κάθε τίτλο αναγράφεται αν αυτό είναι δωρεάν (free), με διαφημίσεις (ads) ή δοκιμαστικό (trial).

Ειδικά αυτά με τις διαφημίσεις σου προτείνω να τα αποφύγεις αφού συχνά πυκνά το κινητό σου θα πρέπει να συνδέεται στο διαδύκτιο έτσι ώστε να σου εμφανίζει 2-3 διαφημίσεις, προτού σου επιτρέψει να ξεκινήσεις το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

το παράγγειλα και εγω μεσώ νετ μιας και μετά απο μερικά τηλ. σε διάφορους γερμανους δεν το ειχανε άμεσα διαθέσιμο! Πιστεύω για 100ε τα σπάει το κινητό κ ανυπομονώ να έρθει! :w00t::w00t:
Link to comment
Share on other sites

το πηρα κ εγω φυσικα λογω των 100 ευρω.παρα πολυ καλος ηχος με ακουστικα, τα ηχειακια τ απλα καλα ειναι δ χανεις κλησεις.αργο στην αποκριση οταν επιλεγεις κατι αλλα δμε νοιαζει.ειναι ομορφο κ φτηνο.ξερετε αν υπαρχει αναβαθμιση λογισμικου?απο το software του λεει δεν υποστηριζεται.μηπως βελτιωθει.αξιζει παντως παρτε το!εχει τρελε προσφορες ο γερμανος.εχει στοκ ακομα. Edited by fyntani
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung M7600 Beat DJ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...