Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε MaFiOzOS_88 το HX patcher δουλευει σωστα σε εσενα σε εμενα οταν το αλλαζα απο 550 στα 600 η το αντιθετο αλλες φορες το αλλαζε αλλες οχι και kai to jpec codec αμα το παρατηρηρεις δεν αλλαζει μενει ποντα στο ι8910!!

και εμενα μου φανικε πιο γρηγορο δεν το εψαξα και πολυ να σου πω θα περημενο οταν βγαλει bug-fix εκδοση και αν την βγαλει και μετα βλεπουμε!!

σκεφτομουν να παρω και εγω απο τα Ebay αλλα ολοι μου ειπαν πως ειναι μουφα και δεν κρατανε καθολου και τελικα δεν πηρα. αλλα ειναι πολυ φθηνα δοκημασε μπορει να εισαι τυχερος!!

 

Ναι έχεις δίκιο μάνθο, το jpeg coder δεν αλλάζει, αλλά η CPU πηγαίνει από 550 στα 600Mhz.

 

Ε ντάξει ευτυχώς τα bugs που υπάρχουνε δεν είναι και τόσο τραγικά και σε καμία περίπτωση δεν επηρεάζουν την λειτουργία του τηλεφώνου.Εγώ βολεύτηκα πάντως και δύσκολα θα περάσω την bugfix έκδοση εφόσον και αν αυτή βγει.Πιθανών ο hyperx να φτιάξει κάνα patchaki σε sis μορφή για να γλυτώσουμε το φλασαρισμα!

 

Είχα πάρει μπαταρία για το ομνια Ι (i900) ενός φίλου μου, αλλά το έδωσε μετά αλλού και δεν προλάβαμε να δούμε την απόδοση της μπαταρίας. για ~3€ πάντως μάλλον θα πάρω καμία και θα σας πω! Απλά είπα να ρωτήσω μπας και βρω κανέναν που να έχει πάρει πριν από εμένα! :p

 

[*]Βρήκε κανείς, αν και πως αλλάζουν οι συντομεύσεις στην καινούργια Home Screen;;;

 

ψαξε στο καινουριο φορουμ του γερμανου και θα βρεις την λυση:D

 

Ναι τώρα το είδα...thanks alex! ;)

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ullyse την μπαταρία πως την βλέπεις;

 

 

Δεν μπορω να σου πω με σιγουρια διοτι χθες το ειχα κλειστο το κινητο για πολλες ωρες..

Παντως απο προχθες το βραδυ δεν εχει πεσει ουτε μια γραμμη :)

Αν και πλεον μιας και την περασες εχεις αποψη πως παει η μπαταρια :D

Οσο για την νεα homescreen, τελικα την απεγκατεστησα, και περασα την παλια (widget-bar)

Οι βασικοι λογοι τα πολυ μικρα εικονιδια, και οτι δεν εβρισκα τροπο να αλλαξω τις συντομευσεις*

*Βεβαια απο οτι λετε εδω υπαρχει τροπος αλλα τωρα μαλλον ειναι αργα..

να υποψιαστω οτι μονο με νεο φλασαρισμα θα επανελθει η νεα homescreen?!:X

Τελος, κατι που με χαλασε: Με τον default browser, αλλα και με Opera, μου freezzarei το κινητο..

Μπορει να το επιβεβαιωσει κανεις η να ψαχτω τι μπορει να φταιει..η προσβαση στο νετ γινεται κανονικα, αλλα freezarei το κινητο :/

Δωστε και κανα λινκ παιδια για το πως γινονται οι αλλαγες στις συντομευσεις της νεας homescreen :p

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

και γω το χω ανοικτο απο χτες το κινητο και δεν εχει πεσει καθολου η μπαταρια.δεν ξερω βεβαια μηπως πεσει αποτομα 2 μπαρες:lol::lol:

 

εγω εβαλα το oratsu μιας και με βολευει καλυτερα.

με νεο φλασαρισμα φυσικα και ερχεται η νεα homescreen σαν default επιλογη:happy:

εγω βρηκα αυτο το λινκ για αλλαγη συντομευσεων. http://wiiua.de/hyperx-i8910-forum/index.php?page=Thread&threadID=65

ελπιζω να ειναι αυτο.

 

σχετικα με το νετ,

χτες μπηκα με το προγραμμα του κινητου και απο χτες μεχρι και τωρα μπαινω με opera.κανενα προβλημα προς το παρων.

μηπως κατι πηγε στραβα στο φλασαρισμα?κανε φορματ στην μνημη και φορματ το κινητο και ξαναπερνα την εκδοση 8.

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

Στη πατροκλου πηγα σημερα δε το ειχε δυστυχως και ο Λαμπρακης στη μανδηλαρα ειναι κλειστος μαλλον λογω καλοκαιρινης αδειας

http://www.emarket.gr/gsearch.php

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

με νεο φλασαρισμα φυσικα και ερχεται η νεα homescreen σαν default επιλογη:happy:

εγω βρηκα αυτο το λινκ για αλλαγη συντομευσεων. http://wiiua.de/hyperx-i8910-forum/index.php?page=Thread&threadID=65

ελπιζω να ειναι αυτο.

 

μηπως κατι πηγε στραβα στο φλασαρισμα?κανε φορματ στην μνημη και φορματ το κινητο και ξαναπερνα την εκδοση 8.

 

Θενκς για το λινκ:) Οτι επανερχεται με νεο φλασαρισμα η νεα homescreen ειναι σιγουρο, απλα αναρωτιομουν αν υπαρχει το blue spectrum.sis για εκ νεου εγκατασταση στην ηδη περασμενη ρομ.

Παντως ηταν η 1η φορα που δεν εκανα φορματ πριν φλασαρω και μαλλον αυτο φταιει για το freezarisma στον browser..

Γενικα ευχαριστημενος παντως ειμαι απο την ρομ :)

 

Υ.Γ Pulsar Sky: A Premium Theme, now FREE for everyone!

http://www.pizero.net/?file_id=17

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω παρατηρησει ενα βλακωδες bug στην v8 το οπιο ειναι πραματι πολυ βλακωδες και πως δεν το προσεξε.οταν παω στο ξυπνητηρι να βαλω ωρα αντι για 10 το πρωι πρεπει να βαζω 22.00 για να το κανει πρωι και 10 .00 για να το κανει βραδυ.ΗΜΑΡΤΟΝ..το χα βαλει αρχη 10 και ηταν 4 το πρωι και μου λεγε σε 18 ωρες...:lol: Επισης για τη μπαταρια δεν ξερω πως σας κραταει εσας αλλα εμενα μου πεσε σημερα πολυ γρηγορα χωρις καμια χρηση ουτε μπ3 η πεχνιδια...:O

και τελος μια απορια στα σετινγκς εχει ενα σετινγκ που το κανεις on off το 600 mh και ενα αλλο σετινγκ που σου λεει για το phone id και δινει μια λιστα νοκια ν97 νοκια χ6 τι σημαινει αυτο;;

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η ώρα ρυθμίζεται κανονικά για αφύπνιση! Όταν βάζω 12.00 χτυπάει μεσημέρι πχ και όταν βάζω 00.00 χτυπάει...ε δεν χτυπάει γιατί αποκλείεται να βάλω ξυπνητήρι για τα μεσάνυχτα!!! :lol:

 

Η απόδοση της μπαταρίας μου φαίνεται καλύτερη και από την V7 πάντως!

Το φόρτισα χθες το βράδυ και σήμερα έκανα τηλεφωνήματα γύρω στα 40' + όλο το μεσημέρι έμπαινα με wifi σε ρούτερ φίλου μου και τσέκαρα σελίδες.Και τώρα έχει πέσει μόλις 2 παύλες!! Μια χαρά μου φαίνεται ότι αποδίδει η μπαταρία σε μένα τουλάχιστον! :D

 

Επίσης παρήγγειλα τελικά και μια μπαταρία από ebay για ~4€.

Άμα θα ρθει με το καλό και δω ότι είναι καλή, θα σας την προτείνω! :p

 

Όσον αφορά τις απορίες σου manolisinger,

α)το κινητό από default λειτουργεί στα 550Mhz αν και ο επεξεργαστής του άμα δεις τα specs είναι 600Mhz! Με το on-off επιλέγεις σε πια συχνότητα θέλεις να λειτουργεί ο επεξεργαστής σου με μια πολύυυ μικρή και ανεπαίσθητη διακύμανση στις επιδόσεις της συσκευής.

 

Προσωπικά το έχω πάντα στα 600Mhz επειδή μου φαίνεται ότι είναι λίιιγο πιο γρήγορο (ίσως να είναι και placebo effect) αλλά δεν μου ρίχνει τις επιδόσεις τις μπαταρίας γιαυτό και το αφήνω. ;)

 

β)Για το phone id θα σε γελάσω...αλλά έχω την εντύπωση ότι phone id είναι το αναγνωριστικό που εμφανίζει η συσκευή όταν συνδέεται με τον έξω κόσμο! Δηλαδή από έξω φαίνεται σαν να συνδέεσαι με N97 πχ και όχι με i8910! Αυτό βοηθάει σε μερικά sites που είναι δύστροπα και δεν αφήνουν πρόσβαση σε κάποια κινητά.

Με επιφύλαξη όλα αυτά βέβαια. :)

 

@Ulysse

Ακόμη δεν πρόλαβες να χαρείς wifi με την κινητούμπα μας και η καινούργια έκδοση στην έκανε την μα*****α;;;

Βρε μπας και είσαι ματιαγμένος;;;; :lol:

 

PS: έγραψα "μα-μου-νιά" χωρίς τις πάυλες φυσικά, και μου εμφάνισε "μα*****α"!!!!

loooooooooool :lol:

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλημέρα !

Πως μπορεί καποιος ο οποιος πολύ απλα χρησιμοποιει το κινητο κατα κορον σαν mp3, να καταφέρει με το κανονικό music player που πλεόν στην v8 είναι σουπερ, να δει σε φακέλους τα κομμάτια του κι όχι αλανταλον . . . δηλ. 500 αλμπουμ , διπλογραμμένοι καλλιτεχνες στους καλλιτεχνες...κτλ

Μιλάμε για απλά πραγματα οπως ο music player Ttpod που τα'χει ότι να'ναι αλλα τα'χει και σε φακέλους . . .

Όποιος γνωρίζει κατι επι του θέματος που δεν ξέρω ας αναφερθει . . .

Οχι παντως να μου προτεινει καποιος την διαχειριση αρχειων...γιατι αυτη δεν προχωράει παρακάτω . .. παιζει ενα κομματι κι αυτο ήταν...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το θεμα της μπαταριας εγω εχω παρατηρησει τα εξης:

 

με τις εκδοσεις v3 και v5 ειχα μπαταρια 6-7 μερες και μιλαμε με χρηση κανονικη. ημουν απιστευτα ευχαριστημενος και ελεγα ΔΕΝ το πουλαω με τπτ το κινητο.

Λοιπον περασα πριν κανα 3 βδομαδες την v7. απο τοτε μεχρι τωρα που μιλαμε το κινητο με ιδια χρηση κραταει 2-3 μερες. Μπα λεω θα χαλασε το κινητο μου. Θα περασω τωρα την v8 να δω και μετα την v5 για να καταλαβω αν τελικα φταιει το κινητο μου (χαλασα η μπαταρια μου ετσι ξαφνικα) ή φταει η v7.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει κι εγω την v8, και μετα απο δυο ημερες χρησης εχω να πω τα εξης:

Μου φαινεται αρκετα γρηγορη και σε γενικες γραμμες μου αρεσει πολυ..

Για την μπαταρια ακομη δεν εχω βγαλει συμπερασμα γιατι το χω λιωσει το κινητο, συνεχεια το πειραζω αρα δεν ειναι "πραγματικη" η αυτονομια που ειδα μεχρι τωρα...αλλα ειμαι ικανοποιημενος γενικα...

Η καινουρια λειτουργια του κλειδωματος ειναι πολυ καλη, μιας που πλεον δεν χρειαζεται να ξεκλειδωσεις το κινητο για να δεις την μπαταρια, η το σημα που πιανει το κινητο (καποιος πιο πριν ανεφερε οτι δεν κλειδωνει οταν εισαι μεσα στο μενου, παρα μονο στην αρχικη οθονη, και χαρηκα...αλλα τελικα σε μενα δεν συμβαινει κατι τετοιο...:( )

το ΗΧpatcher μου φαινεται πολυ πρακτικο (αν δεν υπηρχε και το θεμα με τον 3d task mngr, θα ηταν σουπερ)

εχω ομως ενα προβληματακι, που το ειχα αντιμετωπισει και στην 2.11 κι εφτιαξε μονο του.. οταν παταω την επιλογη "ανανεωση μουσικης βιβλιοθηκης" δεν βρισκει τραγουδια (και εννοειται πως εχω βαλει αρκετα στο Ε: )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω και εγώ νεότερα για την μπαταρια....

Γενικά τα πράγματα ήταν όπως τα λέει ο sdaoulas.Παλιά δηλαδή με v3-v4-v5 χτυπάγαμε 4 μέρες στο νερό με αρκετή χρήση και με την v7 που θα προσέφερε κιόλας 20% παραπάνω μπαταρία, αυτό άλλαξε...

 

Προχθές που πέρασα την V8 και μέχρι και χθες (για 24 ώρες δηλαδή) ήμουν πάρα πολύ ικανοποιημένος εφόσον με αρκετή χρήση είχε πέσει μόνο 2 παύλες.Ε ξυπνάω σήμερα το πρωί και είχε πέσει 3 παύλες! Δηλαδή με άφησε μόνο με 2 παύλες εν μια νυκτί (~8 ώρες ύπνου!) :wacko:

 

Πως σκ@@@ την πρώτη μέρα τα πήγε άψογα και το δεύτερο βράδυ έπεσε λες και σέρφαρα με το wifi;;

 

======edit=========

 

(καποιος πιο πριν ανεφερε οτι δεν κλειδωνει οταν εισαι μεσα στο μενου, παρα μονο στην αρχικη οθονη, και χαρηκα...αλλα τελικα σε μενα δεν συμβαινει κατι τετοιο...:( )

 

Ναι εγώ το είχα γράψει αυτό και όντως δεν ισχύει! :(

Για κάποιο λόγο μου φάνηκε ότι κλειδώνει από μόνο του όταν το αφήνεις στην αναμονή και το έγραψα.

Λάθος μου και thanks για την διόρθωση!

 

εχω ομως ενα προβληματακι, που το ειχα αντιμετωπισει και στην 2.11 κι εφτιαξε μονο του.. οταν παταω την επιλογη "ανανεωση μουσικης βιβλιοθηκης" δεν βρισκει τραγουδια (και εννοειται πως εχω βαλει αρκετα στο Ε: )

 

Τα βάζεις να φανταστώ στον φάκελο "E:/Music/" ε;

Εμένα τα κάνει κανονικά ανανέωση...

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Έχω το samsung i8910HD και μου παρουσιαζει καποια προβληματα και θα ηθελα να ξερω αν συμβαινει και σε αλλους.

Π.Χ οταν με καλουν δεχεται την κληση αλλα καμια φορα δεν ακουγεται ηχος.

η αλλες φορες μπαινοντας στο μενου αν πατησεις τη οθονη λιγο γρηγορα κολαει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το samsung i8910HD και μου παρουσιαζει καποια προβληματα και θα ηθελα να ξερω αν συμβαινει και σε αλλους.

Π.Χ οταν με καλουν δεχεται την κληση αλλα καμια φορα δεν ακουγεται ηχος.

η αλλες φορες μπαινοντας στο μενου αν πατησεις τη οθονη λιγο γρηγορα κολαει.

 

Του έχεις περάσει "μαγειρεμένη ρομ" η το έχεις όπως το αγόρασες;;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

 

Τα βάζεις να φανταστώ στον φάκελο "E:/Music/" ε;

Εμένα τα κάνει κανονικά ανανέωση...

ναι εκει τα βαζω και προσεξα το εξης παλαβο: εαν στειλω με το bluetooth τραγουδια απο τον η/υ στο κινητο, υπαρχουν στην βιβλιοθηκη, αλλα οταν κανω ανανεωση, μηπως "βρει" και τα αλλα που εχω στην μνημη, τοτε εξαφανιζονται και αυτα που μολις περασα με το b.tooth....(υπ'οψιν οτι την περασα 2 φορες την rom, αλλα τιποτα)...επισης (ασχετο) το σηματακι της κεραιας, στην ενδειξη της ληψης του σηματος (εκει που εχει τις παυλιτσες), δεν φαινεται...εχει ενα μικρο ασπρο τετραγωνακι...και απο πανω τις γνωστες παυλιτσες φυσικα..οχι οτι ειναι κατι σοβαρο, αλλα απλα το παρατηρησα...

 

Έχω το samsung i8910HD και μου παρουσιαζει καποια προβληματα και θα ηθελα να ξερω αν συμβαινει και σε αλλους.

Π.Χ οταν με καλουν δεχεται την κληση αλλα καμια φορα δεν ακουγεται ηχος.

η αλλες φορες μπαινοντας στο μενου αν πατησεις τη οθονη λιγο γρηγορα κολαει.

κι εγω το παθαινα αυτο με τον ηχο οταν ειχα την αυθεντικη rom!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλημέρα !

Πως μπορεί καποιος ο οποιος πολύ απλα χρησιμοποιει το κινητο κατα κορον σαν mp3, να καταφέρει με το κανονικό music player που πλεόν στην v8 είναι σουπερ, να δει σε φακέλους τα κομμάτια του κι όχι αλανταλον . . . δηλ. 500 αλμπουμ , διπλογραμμένοι καλλιτεχνες στους καλλιτεχνες...κτλ

Μιλάμε για απλά πραγματα οπως ο music player Ttpod που τα'χει ότι να'ναι αλλα τα'χει και σε φακέλους . . .

Όποιος γνωρίζει κατι επι του θέματος που δεν ξέρω ας αναφερθει . . .

Οχι παντως να μου προτεινει καποιος την διαχειριση αρχειων...γιατι αυτη δεν προχωράει παρακάτω . .. παιζει ενα κομματι κι αυτο ήταν...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!!!!!!!!!

 

Πο Πο !@@@@

Τι κλασιμό ειναι αυτό ?????

Ξερει κανεις τιποτα οσον αφορά το συγκεκριμενο θεμα ???? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πο Πο !@@@@

Τι κλασιμό ειναι αυτό ?????

Ξερει κανεις τιποτα οσον αφορά το συγκεκριμενο θεμα ???? :cool:

 

Ρε νταή (dim_dais to be exact :p) άμα ήξερε κανείς και έβλεπε το ποστ θα σου απαντούσε!

 

Πάντως μια ματιά που του έριξα δεν βρήκα άκρη, το πιθανότερο είναι να μην γίνεται... :/

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

πολλα προβληματα η v8 η μου φενεται? παντως δεν μπορω να αλλαξω jpeg codec ολο στο default παει, κατι μικροκολληματα ωρες ωρες τρωει. ειχε πει αν δεν κανω λαθος κ κατι για skype κ qt, τιποτα τζιφος, πηγε διακοπες:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να παρατηρήσετε το εξής . Όταν έχει πλήρες σκοτάδι και είναι τελείως κλειστό το τηλ...παρατήρησα ότι μετά από 1 λεπτό και ενώ είναι κλειστό το τηλ.. κάνει ένα γρήγορο φλασάρισμα… όταν όμως έβγαλα of το νέο κλείδωμα της ρομ v8 δεν το έκανε.

Μήπως γι αυτό τρώει μπαταρία???

...htc one...
Link to comment
Share on other sites

πολλα προβληματα η v8 η μου φενεται? παντως δεν μπορω να αλλαξω jpeg codec ολο στο default παει, κατι μικροκολληματα ωρες ωρες τρωει. ειχε πει αν δεν κανω λαθος κ κατι για skype κ qt, τιποτα τζιφος, πηγε διακοπες:lol:

 

O codec αλλάζει κανονικά αλλά όταν επιλέξεις τον codec του milestone ενώ στον αλλάζει στην κάμερα, σου λέει ότι έχεις τον default στο hxpatcher.

 

Ακόμη δεν έχω καταλήξει ποιος codec είναι ο καλύτερος...

Χθες που έβγαζα το ίδιο σκηνικό και με τους 4 codecs περρισσότερο μου άρεσαν οι φωτογραφίες του default codec και του i8510, και του milestone συνήθως μου έβγαιναν ψιλοθολές.

 

Το skype δεν παίζει και δεν πρόκειται να παίξει λόγω του ότι δεν υπάρχει voip stack στο λογισμικό του κινητού και αυτό είναι λάθος της samsung. Επίσης για την QT έγραψα παραπάνω πως μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε στο κινητό και τον ίδιο τρόπο ενθαρρύνει και ο hyperx. :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

 

@Ulysse

Ακόμη δεν πρόλαβες να χαρείς wifi με την κινητούμπα μας και η καινούργια έκδοση στην έκανε την μα*****α;;;

Βρε μπας και είσαι ματιαγμένος;;;; :lol:

 

PS: έγραψα "μα-μου-νιά" χωρίς τις πάυλες φυσικά, και μου εμφάνισε "μα*****α"!!!!

loooooooooool :lol:

 

Πιπερι στο πληκτρολογιο σου! :p:lol::lol:

 

Τελικα ειπα να ξανα-φλασαρω, και εγινε το εξης κουφο.. γραφω *#7370# για hard format πριν φλασαρω, και αφου κανει την διαδικασια, μετα το reboot, εμφανισε το μηνυμα που μας γραφει μετα το φλασαρισμα (wait until instalation is finished, καπως ετσι τεσπα):blink::blink:

Τεσπα, το αγνοησα, και μετα το νεο φλασαρισμα δεν εχω για την ωρα freezarisma στο νετ:D

Παντως με την επιστροφη του Γερμανου, μια fixed v8 θα ηταν καλα να εβγαζε να διορθωσει ορισμενα θεματακια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να παρατηρήσετε το εξής . Όταν έχει πλήρες σκοτάδι και είναι τελείως κλειστό το τηλ...παρατήρησα ότι μετά από 1 λεπτό και ενώ είναι κλειστό το τηλ.. κάνει ένα γρήγορο φλασάρισμα… όταν όμως έβγαλα of το νέο κλείδωμα της ρομ v8 δεν το έκανε.

Μήπως γι αυτό τρώει μπαταρία???

 

Προσπαθούσα να το παρατηρήσω χθες το μεσημέρι το παραπάνω φαινόμενο, αλλά είχε αρκετό φως και δεν μπόρεσα να δω κάτι.Το βράδυ όμως λίγο πριν την πέσω είπα να το ξαναδοκιμάσω και συνέβη έτσι ακριβώς! :wacko:

 

Η οθόνη της συσκευής όταν κλειδώνει σε ladscape μετά από 1' περίπου ανάβει για λίγο και μετά σβήνει.Σε portrait κλείδωμα δεν παρατήρησα να συμβαίνει κάτι παρόμοιο όση ώρα και να περίμενα!

 

Πάντως δεν πιστεύω ότι αυτός είναι ο κύριος λόγος της χαμηλής απόδοσης της μπαταρίας...στις προηγούμενες εκδόσεις V3,V4,V5 αισθανόμουν ότι η μπαταρία έπεφτε πιο δύσκολα...

 

Πιπερι στο πληκτρολογιο σου! :p:lol::lol:

 

Τελικα ειπα να ξανα-φλασαρω, και εγινε το εξης κουφο.. γραφω *#7370# για hard format πριν φλασαρω, και αφου κανει την διαδικασια, μετα το reboot, εμφανισε το μηνυμα που μας γραφει μετα το φλασαρισμα (wait until instalation is finished, καπως ετσι τεσπα):blink:

Τεσπα, το αγνοησα, και μετα το νεο φλασαρισμα δεν εχω για την ωρα freezarisma στο νετ:D

Παντως με την επιστροφη του Γερμανου, μια fixed v8 θα ηταν καλα να εβγαζε να διορθωσει ορισμενα θεματακια..

 

 

Αφού φύγανε τα κωλύματα και έχεις και Ίντερνετς μην παραπονιέσαι και καθόλου!!! :lol: :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Τελικα πήρα μεταχειρησμένο το i8910. Εγκατεστησα το ndrive 3.5.27 με το χαρτη της navteq 2010.03 version 2.15 και δουλευει τελεια! Το κινητο έχει την εκδοση λειτουργικού I8910HX-V8. Δοκίμασα να εγκαταστήσω το garmin mobile xt και μόλις πατάω εγκατάση στο αρχείο garminmobileXT.sis μου λέει πως δεν είναι συμβατο, παρόλα αυτά ακομα και αν συνεχίσω μόλις επιλέγω γλώσσα Ελληνικά δεν πατιέται το κουμπι επόμενο. Το ίδιο συμβαίνει και με τις εκδόσεις 40 και 30 που δοκίμασα. Τελος δοκίμασα και την ανεπίσημη έκδοση 6.00.10 αλλα και αυτη ειχε προβλημα. Τι λέτε να φταίει? ρώτησα και στο αντιστοιχο θέμα για garmin του myforum αλλα δε βρεθηκε λύση. Ευχαριστω

 

Tο πρόβλημα λύθηκε τελικά στο myforum στο αντιστοιχο θέμα για το garminxt

Edited by falkonqtel
Link to comment
Share on other sites

περασα την V8

Την εχω εδω και 3ις μερες και η μπαταρια ειναι στο 50% δλδ τα παει περιφημα

Ενω με την V7 ειχα προβλημα γιατι κρατουσε 2 μερες.

 

Το BlueSpectrumHS home screen με βολεψε παρα πολυ και μπορεις και μονος σου να αλλαξεις τα shortcuts και να βάλεις οποια εφαρμμογη θες.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η v8 μου φαίνεται περίπου ίδια με την v7 όσον αφορά την μπαταρία...πάει, χάλασε ο Γερμανός....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...