Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τεχνολογία ΑΜΟLΕD, πάνω στην οποία βασίζεται η οθόνη του i8910, έχει μεγάλα πλεονεκτήματα σε σχέση με τις κλασικές ΤFΤ οθόνες αλλά, έχει το μειονέκτημα ότι υπό το φως του ηλίου είναι σχεδόν αδύνατο να την διαβάσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι υπαρχει καπιο κινητο που να διαβαζεται πανευκολα οταν αυτο ειναι εξω στον ηλιο?

 

και οπως ειπε ο ντροπικ, λεει πως το iphone ειναι καλυτερο υπο τις ακτινες του ηλιου ;)

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο, δεν είναι και το δυνατό μου σημείο τα αγγλικά.

Πάντως υπάρχουν τεράστιες διαφορές από κινητό σε κινητό στον ήλιο. Με το Κ850 που είχα δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα στον ήλιο. Με το παλιότερο W800 δεν βλέπω τίποτα στον ήλιο. Και έχουν και τα δύο οθόνη TFT.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα... αλλα αυτη την στιγμη δεν ειναι αυτο το weak point του κινητου... πολυ περισσοτεροι με ξενερωσε ο αθλιος ηχος του βιντεο

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

γιατι υπαρχει καπιο κινητο που να διαβαζεται πανευκολα οταν αυτο ειναι εξω στον ηλιο?

Βεβαίως και υπάρχουν συσκευές που ακριβώς κάτω απο τον ήλιο, βλέπεις πεντακάθαρα την οθόνη τους. Πχ τώρα με το 5800 (μιας και μιλάμε για μεγάλες οθόνες αφής), 2 φορές που έτυχε να θέλω να το χρησιμοποιήσω με ντάγκλα τον ήλιο, έκανα ανετότατα την δουλειά μου.

 

Παρα πολύ σημαντικό ρόλο παίζει το προστατευτικό τζαμάκι της οθόνης, το οποίο ενδέχεται να αντανακλά το φως με αποτέλεσμα να είναι αδύνατη η ανάγνωση της οθόνης (βλέπε Samsung INNOV8 και Nokia N93i).

Link to comment
Share on other sites

2 κινητα με τεχνολογεια Oled στην οθονη τους ειχα(Ν85,S8300) και τα 2 το βραδυ ηταν εντυπωσιακα με υπερτονιζμενα βεβαια χρωματα αλλα σε συνθηκες direct sunlight αστο καλυτερα!!

 

Ουτε το 5800 αν και καλυτερο απ τα προηγουμενα ειναι καλο,1 ασχετο κινητο με αυτα που αναφεροντε που τη μερα ομως ειναι πεντακαθαρη η οθονη του ειναι το S65 της παλαι ποτε Siemens!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης ένα ξένον φλας δεν νομίζω να ήταν τόσο δύσκολο να μπει. Όσο γι' αυτά που ακούγονται ότι έβαλαν λεντ για το βίντεο τα θεωρώ δικαιολογίες. Το Κ850 που βγήκε πριν 1,5 χρόνο δεν το έχουν δει; Έχει και ξένον φλας για τις φωτογραφίες και 3 λεντάκια(με πολύ καλό φωτισμό) σε ένα κυκλάκι μια σταλιά για το βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

γραφεται σε φορουμ πως στην αγγλια στα υποκαταστηματα της orange -η οποια εχει παρει και αποκλειστηκα το κινητο- εχει βγει

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

εχει αργησει παρα πολυ ρε παιδια

μηπως ξερουμε εδω ελλαδα ποιος εχει παρει πρωτος την διαθεση??????

θα ειναι παλι η cosmote με τον γερμανο?????

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

γραφεται σε φορουμ πως στην αγγλια στα υποκαταστηματα της orange -η οποια εχει παρει και αποκλειστηκα το κινητο- εχει βγει

 

ειδα και εγω τετοια διαφημιση.

Link to comment
Share on other sites

ειδα και εγω τετοια διαφημιση.

 

δεν μιλησα για διαφημιση

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλησα για διαφημιση

 

διαφημιση δεν ειναι που παρουσιαζουν το τηλεφωνο και το δινουν σε διαφορα προγραμματα? εννοεις κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

διαφημιση δεν ειναι που παρουσιαζουν το τηλεφωνο και το δινουν σε διαφορα προγραμματα? εννοεις κατι αλλο?

 

δεν ειπα τι ειναι διαφημιση πωληση η οτιδηποτε αλλο...

 

ειπα τι γραφτηκε στα φορα...

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

 

οσο μπορω να διακρινω δεν ειναι και τοσο χαλια το samsung i8910 σε σχεση με το iphone.. κ αν παρατηρησετε το i phone se γωνια 45 μοιρων δεν βλεπεις τιποτα se αντιθεση με το samsung. Aποψη μου ομως..εσεις τι λετε????

Link to comment
Share on other sites

κατι βρηκα...692 ευρωπουλακια...

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33709

 

αν κρινω κ απτο lg arena που το συγκεκριμενο site, το ειχε 480 πριν ερ8ει επισημα στη vodafone με τιμη 395ευρω, να υπολογισω δηλαδη κανα 600αρι το samsung??? (αν κ δεν διευκρινιζει αν ειναι 8 η 16gb ayto me ta 692)

Link to comment
Share on other sites

κατι βρηκα...692 ευρωπουλακια...

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33709

 

αν κρινω κ απτο lg arena που το συγκεκριμενο site, το ειχε 480 πριν ερ8ει επισημα στη vodafone με τιμη 395ευρω, να υπολογισω δηλαδη κανα 600αρι το samsung??? (αν κ δεν διευκρινιζει αν ειναι 8 η 16gb ayto me ta 692)

 

το 8αρι ειναι... το αλλο θα το βρεις σε κανα τριμηνο...

 

δεν το εχουν σε στοκ και ειναι import. υπομονη συντομα θα υπαρχει παντου για 650-600

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα τι ειναι διαφημιση πωληση η οτιδηποτε αλλο...

 

ειπα τι γραφτηκε στα φορα...

σορυ καταλαβα λαθος τοτε.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε στην αγγλια... η orange το εχει buy now και στην ιστοσελιδα της.

 

απο οτι εμαθα μεμονωμενα βγήκε και σε καταστήματα της γαλλιας.

 

στην γερμανια θα βγει τελος αυτης της εβδομαδας!! δεν μπορω να περιμενω... εχω ξεμεινει με την παντοφλα το 5800 εδω και λιγες μερες αφου εδωσα το htc μου :(

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

βγηκε στην αγγλια... η orange το εχει buy now και στην ιστοσελιδα της.

 

απο οτι εμαθα μεμονωμενα βγήκε και σε καταστήματα της γαλλιας.

 

στην γερμανια θα βγει τελος αυτης της εβδομαδας!! δεν μπορω να περιμενω... εχω ξεμεινει με την παντοφλα το 5800 εδω και λιγες μερες αφου εδωσα το htc μου :(

το pixmania το εχει 596Ε, αλλα δεν ξερουν τι γλωσσες εχει το τηλεφωνο μεσα(εγω ρωτησα για ελληνικα). εχει 2 χρονια εγγυηση.

εδω η σαμσουνγκ θα το φερει ιουνιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

Εχω μια ερώτηση. Ενδιαφέρομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητο και παρακολουθω το thread εδω και λιγο καιρό. Εχω μια ερώτηση σχετικά με το περιβάλλον του κινητού. Δεν ξέρω απο τεχνικά και θα το πώ οσο πιο απλά γίνεται. Ο κολλητός μου έχει το omnia, το κινητο μου φαινεται οτι "σέρνεται" στο μενου και στην μετακίνηση απο το ένα πράγμα στο άλλο. Το νέο omnia εχει διαφορά? Με ενδιαφέρει να "σκρολάρει" σαν το iphone π.χ. Και επίσης τι επηρεάζει αυτη τη λειτουργία? Στην αρχή σκεφτόμουν να περιμένω το idou, αλλα μάλλον θα "χτυπήσω" αυτο ;) Εσεις τι λέτε.. σε γενικές γραμμές θα τα αξίζει τα ευρωπουλάκια που θα ακουμπήσουμε? :Ρ

.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε πριν πιάσουμε την συσκευή στα χέρια μας. Σίγουρα όμως δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το απλό ΟΜΝΙΑ. Στηρίζονται σε διαφορετικό λειτουργικό και έχουν εντελώς διαφορετικό hardware.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...