Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

^^ αναφέρθηκε πιο πάνω. Έχει τα ίδια προβλήματα με την προηγούμενη. Μάλλον δεν αξίζει το κόπο.

 

Μου ήρθε μια μπαταρία που αγόρασα απο e-bay. ίδια σε όλα με την κανονική, απλά μάλλον για την τιμή της είναι ιμιντασιόν. Αυτό που πρόσεξα είναι οτι δεν θερμαίνεται το κινητό με αυτή όπως γίνεται με την κανονική. Ελπίζω να έχει και αυξημένη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το δικο μου εχει το παρακατω firmware

KM900AT-00-V10i-EUR-XXX-MAR-09-2009

αυτο σημαινει οτι εχει περασμενη εκδοση open europe?

το κινητο το εχω παρει απο πλαισιο

εαν κανω επισημο update ποια θα μου περασει?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρίν απο λίγο ολοκλήρωσα το GPS Test μου. Το ενεργοποίησα εν κινήσει μέσα στο αυτοκίνητο. Σε 1 sec βρήκε 3 δορυφόρους. Στα 50 sec βρήκε 8 και στα 90 sec κλείδωσε. Γενικά πολύ μεγάλη η διαφορά σε σχέση με τις άλλες ρυθμίσεις και τα firmware που είχα. Επίσης το We-travel διέπρεψε, καθώς είχε μικρή απόκλιση (σε μερικά σημεία μηδενική) και γρήγορη επικοινωνία με το δορυφόρο. Οι χάρτες (που είναι μια προσφορά του nikolasira) είναι πολύ λεπτομερείς και έχουν ΟΛΑ τα πρατήρια και ΟΛΕΣ τις οδούς των μεσαίων και μεγάλων πόλεων. Γενικά πολύ καλή χαρτογράφηση. Αυτά.

 

Firmware: V10_C Greek Unbranded

GPS Settings : θα τις βρείτε στο pdf μου στο λίνκ της υπογραφής μου.

 

καλησπερα

το δικο μου εχει το παρακατω firmware

KM900AT-00-V10i-EUR-XXX-MAR-09-2009

αυτο σημαινει οτι εχει περασμενη εκδοση open europe?

το κινητο το εχω παρει απο πλαισιο

εαν κανω επισημο update ποια θα μου περασει?

 

ευχαριστω

 

Vodafone δεν είναι η συσκευή σου? (νομίζω η έκδοση i είναι της Vodafone)

Το EUR δε σημαίνει open europe αλλά λογισμικό για ευρωπαϊκές χώρες. Εφόσον είναι vodafone branded τελικά, κάνε update μέσω pc suite στην V10_v την νεότερη που έχει βελτιώσεις και youtube μέσω wifi. Για μειονεκτήματα και τέτοια δεν ξέρω καθώς η συσκευή μου είναι unbranded. Άν θες να περάσεις και εσύ ανοιχτό firmware, συμβουλέψου το pdf στο λινκ της υπογραφής μου "Οδηγός εκτεταμένης...."

Link to comment
Share on other sites

oxi δεν ειναι vodafone η συσκευη.

το αγορασα σκετη συσκευη απο πλαισιο και σιγουρα δεν λεει καπου βονταφον ουτε το κουτι αλλα ουτε και η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

oxi δεν ειναι vodafone η συσκευη.

το αγορασα σκετη συσκευη απο πλαισιο και σιγουρα δεν λεει καπου βονταφον ουτε το κουτι αλλα ουτε και η συσκευη

Παράξενο. Μπορείς να μου στείλεις σε pm το s/n της συσκευής σου για να το κοιτάξω? (Τo s/n το γράφει στο κουτί και κάτω απο τη θέση της μπαταρίας στη συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι γερμανικό παραεισαγωγής.

Ακριβώς! Αυτό ήθελα α γράψω τώρα! Αν δεν κάνω λάθος, πριν την Μ δεν ήταν η έκδοση i? Επίσης, νόμιζα οτι ήταν vodafone γιατί και σε μερικές vodafone συσκευές έχει i λογισμικό καθώς και σε μερικές βρετανικές.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Αυτό ήθελα α γράψω τώρα! Αν δεν κάνω λάθος, πριν την Μ δεν ήταν η έκδοση i? Επίσης, νόμιζα οτι ήταν vodafone γιατί και σε μερικές vodafone συσκευές έχει i λογισμικό καθώς και σε μερικές βρετανικές.

 

Νομίζω ναι , δε θυμάμαι ακριβώς.Όπως και να έχει , η συσκευή αναβαθμίζεται, γιατί είναι παλιά η έκδοση.Λογικά είναι από τα πρώτα παραεισαγωγής που ήρθαν.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να μου πείτε ποιά είναι η νεότερη open europe αναβάθμιση κ αν γίνετε απο π μπορώ να την κατεβάσω.έχω την V10B_02. αξίζει να κάνω αναβάθμιση ??
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να μου πείτε ποιά είναι η νεότερη open europe αναβάθμιση κ αν γίνετε απο π μπορώ να την κατεβάσω.έχω την V10B_02. αξίζει να κάνω αναβάθμιση ??

 

Γιατί δε διαβάζεις αυτά που σου γράφω;ε; :p Και αυτά που γράφουν και άλλοι εδώ;

Η νεότερη είναι η v10D και ΟΧΙ να μην την βάλεις.

(Σου είχα απαντήσει :Το feedback είναι τελείως αρνητικό για την open europe v10D, οπότε συμβουλή μου είναι να μείνεις μακριά από αυτή την έκδοση(εκτός από τις playlists που δεν μπορείς να κάνεις, αναφέρθηκαν προβλήματα με το WIFI και άλλα bugs)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά απο την αναβάθμιση επαναφέρουμε σε εργοστασιακές ρυθμίσεις;

 

Καλό είναι να κάνεις ένα factory reset-από την οθόνη κλήσης, πληκτρολογείς 1809#*900# και πατάς το factory reset.Φρόντισε να έχεις back up.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε!Η v10c που εχω είναι ότι πιο καινούριο;

 

Eφόσον είναι η ελληνική , ναι :)

Και είναι καλή έκδοση , όπως έχει αναφέρει ο jimdem582.

Welcome :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε διαβάζεις αυτά που σου γράφω;ε; :p Και αυτά που γράφουν και άλλοι εδώ;

Η νεότερη είναι η v10D και ΟΧΙ να μην την βάλεις.

(Σου είχα απαντήσει :Το feedback είναι τελείως αρνητικό για την open europe v10D, οπότε συμβουλή μου είναι να μείνεις μακριά από αυτή την έκδοση(εκτός από τις playlists που δεν μπορείς να κάνεις, αναφέρθηκαν προβλήματα με το WIFI και άλλα bugs)

 

καλά φίλε μην αρπάζεσε!!!ΕΛΕΟΣ ΜΙΑ ερώτηση έκανα.επιδή δηλαδή εσύ είσαι έμπιροσ κ αυτά σου είναι αυτοωόητα δεν σημένει οτι πρέπει να τα ξέρω κ εγώ που είμαι αρχάριοσ....

Link to comment
Share on other sites

καλά φίλε μην αρπάζεσε!!!ΕΛΕΟΣ ΜΙΑ ερώτηση έκανα.επιδή δηλαδή εσύ είσαι έμπιροσ κ αυτά σου είναι αυτοωόητα δεν σημένει οτι πρέπει να τα ξέρω κ εγώ που είμαι αρχάριοσ....

Ο φίλος spidey δεν αρπαχτηκε καθόλου. Είναι βέβαια πολύ ψύχραιμος με όλα αυτα που λες και ζητάς. Όλα μα όλα όσα ρώτησες έχουν απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες. Επίσης μια καλή αναζήτηση στο Google Θα απαντήσει σε μερικά ερωτήματά σου. Επίσης οι οδηγοί που έφτιαξα καθώς και το εγχειρίδιο του κινητού έχουν πολλές χρήσιμες πληροφορίες έτσι δεν χρειάζεται για με το παραμικρό να ζητάς πραγματικά εύκολα ζητήματα που μπορεις να βρεις την απαντηση σχεδον μπροστα σου. Κι εμεις ημασταν στη θεση σου αλλα το ψαξαμε και γιναμε εμπειροι. Απορω πως σου αρεσει να σου δινουν αναμασημενη τροφη στο στομα, και να μας τη λες κι απο πανω! Λοιπον, κατσε διαβασε ΟΛΕΣ τις προηγουμενες σελιδες καθως και το εγχειριδιο του κινητου και επισης τον οδηγο μου. Πραγματικα, αν οχι σε ολα, τοτε σε παρα πολλα ερωτηματα σου θα βεεις απαντηση. Σκεψου το και μην πετας ο,τι σου ερθει.

Link to comment
Share on other sites

καλα τον αδηγό σου τον έχω διαβάσει.αλλα δεν διευκρινίζεισ καποια πράγματα.για flash λεσ μόνο .cab .δηλαδή με .kdz πρέπει να το κάνω ακριβώσ με τον ίδιο τρόπο???επίσησ ψάχνω την έκδοση v10c αλλα δεν μπορώ να την βρω πουθενά ούτε στην ιστοσελίδα στο ενχυρίδιό σου.μήπωσ έχεισ να μου προτίνεισ κάποια άλλη καινούρια έκδοση?έχω την V10B_02.
Link to comment
Share on other sites

καλα τον αδηγό σου τον έχω διαβάσει.αλλα δεν διευκρινίζεισ καποια πράγματα.για flash λεσ μόνο .cab .δηλαδή με .kdz πρέπει να το κάνω ακριβώσ με τον ίδιο τρόπο???επίσησ ψάχνω την έκδοση v10c αλλα δεν μπορώ να την βρω πουθενά ούτε στην ιστοσελίδα στο ενχυρίδιό σου.μήπωσ έχεισ να μου προτίνεισ κάποια άλλη καινούρια έκδοση?έχω την V10B_02.

Ορίστε? Μα ο οδηγός μου είναι αποκλειστικά για flashing με kdz! Μηπως δεν γνωριζεις Αγγλικα και κατεβασες τον οδηγο του finaldestiny με την γερμανικη εκδοση μεσα? Μυστηριο. Α, η C δεν υπαρχει πουθενα για κατεβασμα, αρα θα πρεπει να αρκεστεις σε μια αλλη εκδοση.

**************

Wirelessly posted from LG KM900 ARENA

Link to comment
Share on other sites

φιλε jimden, δοκιμασα να κανω φλασ με τον οδηγο σου απο το vodafone v10v στο open europe v10b_02 και οταν ξεκιναει να κανει ελενχω λιγο πριν τελειοσει και ΠΡΙΝ προχορησει στο upgrade μου βγαζει to upgrade δεν μπορει να γινει contact lg support.ειμαι σιγουρος οτι εκανα ολα τα βηματα σωστα,εχεις καμια ιδεα?εχω σωσει και το log αν χρειαζεσε καμια πληροφορια.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ελπίζω να μην θέσω χιλιοειπωμένες ερωτήσεις, αν και νομίζω ότι είναι απλές.Εχω ψιλοερωτευτεί το κινητό αυτό, πρωτον γιατί το θεωρώ πολυ όμορφο, δεν το θέλω για τίποτα εξειδικευμένες εφαρμογές, αλλά για την κάμερα και το βίντεό του, την εμφάνισή του, και πού και πού ίσως το wifi του.Ηθελα να ρωτήσω όμως τα εξής : 1)προς τι όλες αυτές οι αναβαθμίσεις που προτείνετε? Αν το πάρω δηλαδή θα πρέπει να αρχίσω να αναβαθμίζω? Έχω πελαγώσει μ'όλα αυτά τα "προβλήματα" που γράφετε! 2)Πού μπορώ να το βρω χωρίς να έχει μενού cosmote (vodafon σίγουρα όχι!)? Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν κούρασα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρίν απο λίγο ολοκλήρωσα το GPS Test μου. Το ενεργοποίησα εν κινήσει μέσα στο αυτοκίνητο. Σε 1 sec βρήκε 3 δορυφόρους. Στα 50 sec βρήκε 8 και στα 90 sec κλείδωσε. Γενικά πολύ μεγάλη η διαφορά σε σχέση με τις άλλες ρυθμίσεις και τα firmware που είχα. Επίσης το We-travel διέπρεψε, καθώς είχε μικρή απόκλιση (σε μερικά σημεία μηδενική) και γρήγορη επικοινωνία με το δορυφόρο. Οι χάρτες (που είναι μια προσφορά του nikolasira) είναι πολύ λεπτομερείς και έχουν ΟΛΑ τα πρατήρια και ΟΛΕΣ τις οδούς των μεσαίων και μεγάλων πόλεων. Γενικά πολύ καλή χαρτογράφηση. Αυτά.

 

Firmware: V10_C Greek Unbranded

GPS Settings : θα τις βρείτε στο pdf μου στο λίνκ της υπογραφής μου.

 

Που την βρίσκουμε αδερφούλη γιατί θα σκάσω;

Link to comment
Share on other sites

καλά φίλε μην αρπάζεσε!!!ΕΛΕΟΣ ΜΙΑ ερώτηση έκανα.επιδή δηλαδή εσύ είσαι έμπιροσ κ αυτά σου είναι αυτοωόητα δεν σημένει οτι πρέπει να τα ξέρω κ εγώ που είμαι αρχάριοσ....

Δεν αρπάχτηκα φίλε μου.Σου ανέφερα ότι σου είχα ήδη απαντήσει ήδη.Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.Σου συνιστώ να διαβάζεις πράγματα που έχουμε γράψει.Όπως έχεις δει πάντως, σου απαντάμε.Συνεχίζουμε..

οχι δεν χρειαζομαι τον ελληνικό.

γίνετε να βάλω κάποιο θέμα???

Όχι δε γίνεται να βάλεις.

φιλε jimden, δοκιμασα να κανω φλασ με τον οδηγο σου απο το vodafone v10v στο open europe v10b_02 και οταν ξεκιναει να κανει ελενχω λιγο πριν τελειοσει και ΠΡΙΝ προχορησει στο upgrade μου βγαζει to upgrade δεν μπορει να γινει contact lg support.ειμαι σιγουρος οτι εκανα ολα τα βηματα σωστα,εχεις καμια ιδεα?εχω σωσει και το log αν χρειαζεσε καμια πληροφορια.ευχαριστω

Σύνδεσες το κινητό κλειστό ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑ με τον υπολογιστή για να περαστεί ένας driver;

Πέρασες τους usb drivers;

Πήγες να φλασάρεις με kdz αρχείο;Aν ναι, άλλαξες τα dll;

Δοκίμασε και με το cab αρχείο της open europe αυτής, κάποιοι υπολογιστές δεν τα πάνε καλά με τα kdz αρχεία.Υπάρχει λινκ για το cab αρχείο σε προηγούμενες σελίδες.

Καλημέρα παιδιά! Ελπίζω να μην θέσω χιλιοειπωμένες ερωτήσεις, αν και νομίζω ότι είναι απλές.Εχω ψιλοερωτευτεί το κινητό αυτό, πρωτον γιατί το θεωρώ πολυ όμορφο, δεν το θέλω για τίποτα εξειδικευμένες εφαρμογές, αλλά για την κάμερα και το βίντεό του, την εμφάνισή του, και πού και πού ίσως το wifi του.Ηθελα να ρωτήσω όμως τα εξής : 1)προς τι όλες αυτές οι αναβαθμίσεις που προτείνετε? Αν το πάρω δηλαδή θα πρέπει να αρχίσω να αναβαθμίζω? Έχω πελαγώσει μ'όλα αυτά τα "προβλήματα" που γράφετε! 2)Πού μπορώ να το βρω χωρίς να έχει μενού cosmote (vodafon σίγουρα όχι!)? Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν κούρασα.

Καταρχήν να ξέρεις ότι οι φωτογραφίες το βράδυ βγαίνουν κακές (μην πω άθλιες) και η βιντεόσκοπηση είναι πολύ μέτρια το βράδυ.

Πάμε στα άλλα τώρα: Το κινητό είναι μια χαρά λειτουργικότατο.Τις αναβαθμίσεις τις ψάχνουμε εμείς γιατί είμαστε διαολάκια και θέλουμε να ξέρουμε τα πάντα για το κινητό και επειδή συνήθως βελτιώνουν τη γενική λειτουργία του κινητού(π.χ στις πρώτες εκδόσεις, υπήρχε θέμα με το gps,αδυνατούσε να λοκάρει γενικά).Μπορείς να το πεις και μεράκι.Ποια προβλήματα εντόπισες εσύ;

Αν το πάρεις από γερμανό-κοσμοτέ, θα έχει το myview.Δοκίμασε με σύνδεση από Πλαίσιο, δίνει unbranded συσκευές.

Μόλις πρίν απο λίγο ολοκλήρωσα το GPS Test μου. Το ενεργοποίησα εν κινήσει μέσα στο αυτοκίνητο. Σε 1 sec βρήκε 3 δορυφόρους. Στα 50 sec βρήκε 8 και στα 90 sec κλείδωσε. Γενικά πολύ μεγάλη η διαφορά σε σχέση με τις άλλες ρυθμίσεις και τα firmware που είχα. Επίσης το We-travel διέπρεψε, καθώς είχε μικρή απόκλιση (σε μερικά σημεία μηδενική) και γρήγορη επικοινωνία με το δορυφόρο. Οι χάρτες (που είναι μια προσφορά του nikolasira) είναι πολύ λεπτομερείς και έχουν ΟΛΑ τα πρατήρια και ΟΛΕΣ τις οδούς των μεσαίων και μεγάλων πόλεων. Γενικά πολύ καλή χαρτογράφηση. Αυτά.

 

Firmware: V10_C Greek Unbranded

GPS Settings : θα τις βρείτε στο pdf μου στο λίνκ της υπογραφής μου.

 

Που την βρίσκουμε αδερφούλη γιατί θα σκάσω;

Δεν υπάρχει αυτόνομη να την κατεβάσεις.Ο jimdem την έβαλε με κανονική αναβάθμιση από το pc suite, έχει unbranded ,οπότε μόλις βγήκε η νέα ελληνική, του την πέρασε από το προγραμμάτακι.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...