Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, γιατί όταν γράφω SMS μετά τους 60 χαρακτήρες το στέλνει σαν διπλό μήνυμα? Πώς αλλάζει αυτό? :worry:

 

Ρυθμίσεις > Μηνυμάτων > SMS > Κωδικοποίηση χαρακτήρων >προεπιλεγμένη αλφάβητος

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ σωστός ο puzzle21

Όσων αφορά τα μηνύματα, με προεπιλεγμένη αλφάβητο, ο μέγιστος αριθμός χαρακτήρων είναι 160 ε?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Τις φωτογραφίες στις επαφές, τις έβαλες στο Outlook στο PC ή τις έβαλες κατευθείαν στο τηλέφωνο.

 

Γιατί έχω περασμένες όλες μου τις επαφές στο Outlook 2003 SP3 και το ρημάδι το pc suite ιιι δεν περνάει τις φωτογραφίες και κάποια άλλα στοιχεία κατα το συγχρονισμό.

 

Όποια βοήθεια θα είναι χρήσιμη

 

Ευχαριστώ :confused:

Μετέφερα τις φωτό από το PC στο κινητό με το LGPCSuite. Οταν πλέον ήταν στο κινητό, τις προώθησα στις επαφές.

Δεν χρησιμοποίησα το Outlook.

Τις επαφές τις πληκτρολόγησα στο PCSuite και τις μετέφερα στο κινητό.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Update απο v10l (vodafone live) σε v10m uk , σε windows 7 ;) πηγε 100% με επιτυχια χωρις σφαλματα . hard reset μετα και τωρα ολα οκ!!!!!!!!!!!πιο γρηγορο και χωρις vl !!!!!!

ακολουθησα τον παρακατω οδηγο

 

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=822.0

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις μηνυματων και βαλε στο κωδικοποιηση χαρακτηρων .. προεπιλεγμενη αλφαβητος...μηπως το ειχες βαλεις καταλαθος στο unicode? στο unicode γενικα να ξερετε οτι καθε γραμμα πιανεται σαν διπλο...

 

Ρυθμίσεις > Μηνυμάτων > SMS > Κωδικοποίηση χαρακτήρων >προεπιλεγμένη αλφάβητος

 

 

Και όμως, στο Προεπιλεγμένη Αλφάβητος το έχω. :confused::worry:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα λίγο την βοήθεια κάποιου που έχει φλασάρει το κινητό του. Ακολούθησα τα βήματα στον οδηγό αλλά μου βγάζει συνεχώς το ίδιο σφάλμα στο 55%. Γράφει:"OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate".

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Και όμως, στο Προεπιλεγμένη Αλφάβητος το έχω. :confused::worry:

 

και εγώ είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο αλλά μόνο όταν γύρναγα το κινητό στο πλάι και έγραφα. αυτό βέβαια μου το έκανε μια φορά που το δοκίμασα στο πλάι όταν είχα την vl έκδοση. με την V10m μια φορά που δοκίμασα, έγραφε κανονικά και στο πλάι.

τι να πω;;; :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα λίγο την βοήθεια κάποιου που έχει φλασάρει το κινητό του. Ακολούθησα τα βήματα στον οδηγό αλλά μου βγάζει συνεχώς το ίδιο σφάλμα στο 55%. Γράφει:"OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate".

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

 

 

κατα την διαρκεια του φλασαρισματος θα σου βγαλει διαφοθρα κουλα. το συγκεκριμενο μου το εβγαλε και εκανα το κλασικο ( αποσυνδεση και αφαιρεση μπαταριας) και μετα εβγαλε καποιο αλλο σφαλμα.

αυτο που προτεινω εγω, επειδη πιστεψε με τα ειδα ολα μεχρι να το φλασαρω, εβαζα εβγαζα drivers, ξανακατεβαζα τα προγραμματα, και δωστου απο την αρχη, εκανα το εξης που ειπα και πιο πριν¨΄

αφου εκανα back up τα παντα, του εκανα ενα factory reset. μετα φλασαριστηκε κανονικοτατα και λειτουργει κανονικα:)

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι vodafone η συσκευή.Αν και έχω εμπειρία στο φλασάρισμα(από sony ericsson...)θα προτειμούσα να μη ρισκάρω.Οπότε αν έχει η lg πρόγραμμα αναβάθμησης σε κάποια ιστοσελίδα θα με ενδιεφερε....

κανείς,τίποτα????

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα και μετά απο factory reset αλλά πάλι τίποτα. Είμαι τώρα κοντά 3 ώρες πάνω από το κινητό και ακόμα να τα καταφέρω. Κάτι που σκέφτηκα αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο είναι η θύρα USB. Έχω απενεργοποιήσει το USB2.0 λόγο προβλήματος με το μόντεμ. Υπάρχει περίπτωση να δημιουργείται από εκεί το πρόβλημα; Δεν ξέρω τι να κάνω και έχει αρχίσει να με πιάνει το κεφάλι μου....... Όχι, δεν θα σπάσω το κινητό!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι που ξέχασα να αναφέρω. Μου βγάζει σε ERROR οτι καποιο πρόγραμμα PCSync ή LGSync (δεν θυμάμαι τι έγραφε ακριβώς) δεν βρέθηκε. Έχω ξεχάσει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι vodafone η συσκευή.Αν και έχω εμπειρία στο φλασάρισμα(από sony ericsson...)θα προτειμούσα να μη ρισκάρω.Οπότε αν έχει η lg πρόγραμμα αναβάθμησης σε κάποια ιστοσελίδα θα με ενδιεφερε....

κανείς,τίποτα????

 

εμενα μου εκανε αναβαθμιση μεσω pcsuite....:)

μου εβγαλε μνμ οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση για το κινητο..ΟΚ!:)

κατεβασε drivers...OK!:)

οδηγιες ελληνικες.........(αρκετη ωρα):confused:...... ok!!!:)

factory reset:cry:

και τωρα εχω την V10m..:)

 

το κινητο το αγορασα απο πλαισιο και ΔΕΝ ηταν V.live.

επισης το pcsuite το εγκατεστησε αυτοματα την πρωτη φορά που συνδεσα το τηλ στο pc απο internet και οχι απο το cd που εχει η συσκευασία..

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι που ξέχασα να αναφέρω. Μου βγάζει σε ERROR οτι καποιο πρόγραμμα PCSync ή LGSync (δεν θυμάμαι τι έγραφε ακριβώς) δεν βρέθηκε. Έχω ξεχάσει κάτι;

 

αν λες για το pcsync programms not found ή κατι τετοιο τελοσ παντων (στην αρχη τησ διαδικασιας) εμενα μου το εβγαζε συνεχεια. απλα το προσπερνουσε, δεν σταματουσε την διαδικασια.αν εχεισ χρονο και δεν βαριεσαι, καντα ολα μια απο την αρχη¨

 

1.unistall ολα τα προγραμματα για φλασαρισμα και lg suite και ξαναβαλτα

2. κανε factory reset παλι

3.οποτε σου πει να βγαλεις μπαταρια και αποσυνδεση καντο παλι.

 

ξερω ειναι χενερωμα και βαρετο αλλα η ικανοποιηση μολις το επιτυχεις ειναι ολα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκανε αναβαθμιση μεσω pcsuite....:)

μου εβγαλε μνμ οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση για το κινητο..ΟΚ!:)

κατεβασε drivers...OK!:)

οδηγιες ελληνικες.........(αρκετη ωρα):confused:...... ok!!!:)

factory reset:cry:

και τωρα εχω την V10m..:)

 

το κινητο το αγορασα απο πλαισιο και ΔΕΝ ηταν V.live.

επισης το pcsuite το εγκατεστησε αυτοματα την πρωτη φορά που συνδεσα το τηλ στο pc απο internet και οχι απο το cd που εχει η συσκευασία..

 

Σίγουρα είναι η m? Κοίταξε λίγο, έχει fm trnasmitter? Κι εγώ το αγόρασα unbranded, το έκανα αναβάθμιση μέσω pc suite αλλα μου είχε εγκαταστήσει την b_2 που δέν είχε fm transmitter. Μετά, με flashing έβαλα την m.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, οσο δεν υπαρχει κατι καινουργιο να συζητηθει, οποιος μπορει βοηθαει τα παιδια σχετικα με το φλασαρισμα, το οποιο για πολλους ειναι ενα πολυ σημαντικο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο φόρουμ πως όλοι φλασάρετε, αναβαθμίζετε, και παιδεύεστε και δεν κατάλαβα ακόμα την αιτία.

Δεν δουλεύει σωστά το κινητό σας? Αν ναι, γιατί δεν το πάτε πίσω εκεί που το πήρατε?

Εγώ έχω ακόμα την έκδοση V10a και μου δουλεύουν όλα άψογα. Το μόνο με το οποίο δεν έχω ασχοληθεί είναι οι χάρτες. Ολα τ'άλλα πάνε μιά χαρά. Το τηλέφωνο μου είναι unbranded και η μόνη βαβούρα που είχα ήταν που πήγα στην κοσμοτέ γιά να μου ρυθμίσουν internet και emails.

Γιατί τοση μανία με αναβαθμίσεις και φλασαρίσματα?

Και κάνει και ζέστη.....

Ας μου πει κάποιος: "τί είναι αυτό που κάνει το φλασάρισμα αναγκαίο?" Μήπως εγώ είμαι ο βλάκας και δεν καταλαβαίνω?

Τί θα κερδίσω αν βάλω την τελευταία version όταν όλα δουλεύουν σωστά?

Στο κάτω-κάτω, όταν αγοράζετε μιά φωτογραφική μηχανή την πειράζετε? Ψάχνετε γιά αναβαθμίσεις?

Εκτός αν όλα αυτά είναι ένα είδος sport.........

Είναι όμως κρίμα γιά κάποιους μη μυημένους στο άθλημα, που στη προσπάθειά τους να γίνουν "ειδικοί" μιμούμενοι τα τσακάλια του φόρουμ, χαλάνε τα τηλέφωνά τους.

Γνωρίζω ήδη έναν που το κινητό του δούλευε καλύτερα πριν την αναβάθμιση.

Παιδιά, αν το ARENA δουλεύει μη το πειράζετε. Αν δε δουλεύει, επιστροφή και αλλαγή.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

ευκολη απαντηση. υπαρχουν διαφορετικοι λογοι για φλασαρισμα.

1) πολλα παιδια που αγορασαν unbranded συσκευη, και εκαναν αναβαθμιση, σβηστηκαν λειτουργειες που τους ενδιεφεραν οπως π.χ fm transmitter

2) αλλα παιδια που αγορασαν branded συσκευες διαπιστωσαν με εκπληξη οτι ειχαν αφαιρεθει λειτουργιες για τις οποιες τις ειχαν αγορασει.

3) αλλα παιδια διαπιστωσαν οτι το κινητο εκανε διαφορα κουλα. Εμενα π.χ. εχανε πααααααααρα πολυ συχνα το σημα και δεν ηταν θεμα GSM ή 3G

 

τωρα γενικοτερα για το θεμα των αναβαθμισεων, ολα ξεκινανε απο τον λογο που υπαρχουν. Δηλαδη π.χ για τα windows ειναι χαζοι που βγαζουν τις αναβαθμισεις? παραδειγμα φερνω. Η λογικη της αναβαθμισης ειναι για να βελτιωσει καποια bugs που υπαρχουν. αλλιως ποιος ο λογος? ΑΝ ριξεις μια ματια σε προηγουμενα ποστ θα δεις καλιστα την διαφορα σε συγκεκριμενα feautures. Εγω π.χ βλεπω, οτι το σημα ειναι πλεον καμπανα ενω πριν το εψαχνα με την καραμπινα.

Και στο δια ταυτα ειναι πιστευω καθαρα personal για τον καθε χρηστη, Εσυ πχ μπορεις να μου πεις αλλους τοσους λογους γιατι να μην γινεται φλασαρισμα.

Ολα ειναι σχετικα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Θα τα δοκιμάσω όλα αυτά και θα επιστρέψω με εντυπώσεις. Το μόνο που έχω να ρωτήσω είναι γιατί σε εμένα δεν ενημερώνει πότε πρεπει να βγάλω μπαταρία; Απλα βλέπω οτι υπάρχει ERROR και σταματάει η διαδικασία απο μόνη της.
Link to comment
Share on other sites

το φλασαρισμα ειναι προσωπικη υποθεση του καθε ενα απο μας...αναλαμβανει το ρισκο να το κανει με οτι συνεπειες κ αν εχει...

εγω το εκανα επειδη ειχα το χρονο κ τη διαθεση να το ψαξω..γιατι διαβαζοντας σε αλλα φορουμ υπηρχε βελτιωση στο κινητ μετα την αναβαθμιση...οποτε γιατι να μεινω με το vl menu που δε μου αρεσει κιολας???

αμα θελετε αλλαξτε κ τον τιτλο του τοπικ σε φλασαρισμα τι να πω...πιο πριν επρεπε να το λεμε gps topic κ μετα gmail η οτιδηποτε αλλο? οσοι ψαχνουν κ ψαχνονται δοκιμαζουν πραγματα κ βοηθανε κ τους υπολοιπους μεσα απο αυτο το φορουμ...γιαυτο υπαρχει αλλωστε...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μήπως αποσυμπίεσες το cab? γιατί ειχα κάνει το ίδιο λάθος κ σταματούσε κάπου εκεί στο 55%

ps:finaldestimy86 keep up the good work!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το αποσυμπίεσα. Επρεπέ;

 

 

 

 

Τώρα διάβασα σε ένα περιοδικό οτι κυκλοφορούν φήμες πως η LG θα κυκλοφορήσει το ARENA με windows mobile.

Link to comment
Share on other sites

οχι δε χρειαζεται αποσυμπιεση...

 

κ οσο για wm στο κινητο μας ειμαι επιφυλακτικος αρκετα....οχι για το αν θα βγει...αλλα για το τι θα προσφερει κ ποσο χρησιμο θα ειναι...

κ η lg εβγαλε δικο της λογισμικο κ πιστευω θα το υποστηριξει... (αναφερθηκε αν θα εχει τα 6.1 η θα βγει καποια εκδοση ειδικα για το arena?)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπήρξε αναφορά σε ποιά έκδοση θα κυκλοφορήσει ούτε οτι ειναι σίγουρο αυτό. Απλά φήμες. Δεν θα με χαλαγε ομως. Έξυπνη κίνηση απο την LG πάντως αν σκεφτεις πως ετσι θα τραβήξει και ατομα που το θελουν για επαγγελματικη χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το αποσυμπίεσα. Επρεπέ;

 

 

 

 

Τώρα διάβασα σε ένα περιοδικό οτι κυκλοφορούν φήμες πως η LG θα κυκλοφορήσει το ARENA με windows mobile.

 

Μήπως εννοείς αυτό?

 

http://www.gsmarena.com/lg_gm730-2694.php

 

LG GM730. Windows Mobile με το S-Class User Interface του Arena. Έρχεται...

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...