Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 507
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο καμερα τι λεει βγαζει σαν πενταρι? και μια αλλη ερωτηση μπορρω να βλεπω τους χαρτες και το που βρισκομαι χωρις να χρεωνομαι??
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το 6700 και είναι καταπληκτικό!

Ο βασικός λόγος που το πήρα εκτός από την εμφάνιση είναι το λειτουργικό του που είναι το series 40 new, που το θεωρώ από τα καλύτερα τις αγοράς για μια αυστηρά επαγγελματική χρήση τηλεφώνου και όχι για εντυπώσεις και σαχλαμάρες.

 

Πολύ θα ήθελα να μάθω όμως αν μπορούμε σε τηλέφωνο με symbian να βάλουμε series 40 new, γιατι έχω ένα στο κουτι 6720 και το λειτουργικό αυτό είναι πολύ δύσκολο στην χρήση του.

Ξέρει κανείς?:O

Link to comment
Share on other sites

απο καμερα τι λεει βγαζει σαν πενταρι?

 

Μια χαρα καμερα εχει. Αξιοπρεπεστατη. Στο aino παντως, σε βραδυνες, του ριχνει στ'αυτια.. Σε μια συγκριση που εκανα διπλα διπλα, και με τις ιδιες συνθηκες..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα ήθελα να μάθω όμως αν μπορούμε σε τηλέφωνο με symbian να βάλουμε series 40 new, γιατι έχω ένα στο κουτι 6720 και το λειτουργικό αυτό είναι πολύ δύσκολο στην χρήση του.

Ξέρει κανείς?:O

Δεν το έχω ξανακούσει και δεν νομίζω (είμαι σχεδόν σίγουρος δηλαδή) ότι μπορεί να γίνει. Πάντως, μια και έπεσαν και τα δύο στα χέρια μου πρόσφατα και επειδή δουλεύω πολύ καιρό τώρα Symbian, δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Για πες για παράδειγμα μια τόσο μεγάλη διαφορά στον χειρισμό μεταξύ των δύο για να καταλάβω τι εννοείς...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ξανακούσει και δεν νομίζω (είμαι σχεδόν σίγουρος δηλαδή) ότι μπορεί να γίνει. Πάντως, μια και έπεσαν και τα δύο στα χέρια μου πρόσφατα και επειδή δουλεύω πολύ καιρό τώρα Symbian, δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Για πες για παράδειγμα μια τόσο μεγάλη διαφορά στον χειρισμό μεταξύ των δύο για να καταλάβω τι εννοείς...

 

Να μένουν ανοιχτές οι εφαρμογές.

 

Γενικά το κινητό είναι τέλειο με μόνο "-" (για μένα) να μην έχει επιλογή για μεγάφωνο στο ραδιο.Και γι'αυτό πήγα στο 6303.

Δοκίμασα και τους χάρτες σε δοκιμαστική πλοήγηση. εκπληκτικό αλλά κρίμα που το έχουν τόσο ακριβά (Ενας χρόνος 69€)

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να μένουν ανοιχτές οι εφαρμογές.

 

Γενικά το κινητό είναι τέλειο με μόνο "-" (για μένα) να μην έχει επιλογή για μεγάφωνο στο ραδιο.Και γι'αυτό πήγα στο 6303.

Δοκίμασα και τους χάρτες σε δοκιμαστική πλοήγηση. εκπληκτικό αλλά κρίμα που το έχουν τόσο ακριβά (Ενας χρόνος 69€)

 

φιλε μου εγω που το θελω απλα να μου διχνει το που βρισκομαι και να ψαχνω τους χαρτες χωρις πλοηγηση! προβλεπεται χρεωση?

Link to comment
Share on other sites

Να μένουν ανοιχτές οι εφαρμογές.

 

Γενικά το κινητό είναι τέλειο με μόνο "-" (για μένα) να μην έχει επιλογή για μεγάφωνο στο ραδιο.Και γι'αυτό πήγα στο 6303.

Δοκίμασα και τους χάρτες σε δοκιμαστική πλοήγηση. εκπληκτικό αλλά κρίμα που το έχουν τόσο ακριβά (Ενας χρόνος 69€)

 

Καλή χρονιά. Αν και το παραπάνω με το μεγάφωνο δεν μου άρεσε καθόλου, έχω κάποιες ερωτήσεις-απορίες:

1) Αφού το 6700 θεωρείται δημοφιλές κινητό, γιατί υπάρχουν μόνο τόσες σελίδες στο Forum? (απλά καλοπροαίρετη απορία)

2) Από κάποιους που το έχουν καιρό, θα ήθελα να ξέρω πόσο διαρκεί η μπαταρία, με μέτρια χρήση, πχ 1/2 ώρα συνομιλιών κάθε μέρα.

3) Αν οι φωτος κ το βίντεο που βγάζει είναι καλές (αποδεκτές), με, ή χωρίς φλας.

Κυρίως μ' ενδιαφέρει η μπαταρία.

Επίσης, ακούω ότι κ το 6303 έχει καλή μπαταρία.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Αν και το παραπάνω με το μεγάφωνο δεν μου άρεσε καθόλου, έχω κάποιες ερωτήσεις-απορίες:

1) Αφού το 6700 θεωρείται δημοφιλές κινητό, γιατί υπάρχουν μόνο τόσες σελίδες στο Forum? (απλά καλοπροαίρετη απορία)

2) Από κάποιους που το έχουν καιρό, θα ήθελα να ξέρω πόσο διαρκεί η μπαταρία, με μέτρια χρήση, πχ 1/2 ώρα συνομιλιών κάθε μέρα.

3) Αν οι φωτος κ το βίντεο που βγάζει είναι καλές (αποδεκτές), με, ή χωρίς φλας.

Κυρίως μ' ενδιαφέρει η μπαταρία.

Επίσης, ακούω ότι κ το 6303 έχει καλή μπαταρία.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Χρόνια πολλά.

1. Είναι πολύ σταθερό και απροβλημάτιστο, οπότε οι σελίδες είναι λίγες, αφού... τι άλλο να πεις...

2. 7 μέρες.

3. Την ημέρα τέλειες, το βράδυ μέτριες.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Αν και το παραπάνω με το μεγάφωνο δεν μου άρεσε καθόλου, έχω κάποιες ερωτήσεις-απορίες:

1) Αφού το 6700 θεωρείται δημοφιλές κινητό, γιατί υπάρχουν μόνο τόσες σελίδες στο Forum? (απλά καλοπροαίρετη απορία)

2) Από κάποιους που το έχουν καιρό, θα ήθελα να ξέρω πόσο διαρκεί η μπαταρία, με μέτρια χρήση, πχ 1/2 ώρα συνομιλιών κάθε μέρα.

3) Αν οι φωτος κ το βίντεο που βγάζει είναι καλές (αποδεκτές), με, ή χωρίς φλας.

Κυρίως μ' ενδιαφέρει η μπαταρία.

Επίσης, ακούω ότι κ το 6303 έχει καλή μπαταρία.

Ευχαριστώ πολύ!

Να προσθέσω οτι επειδή είχα και τα δύο το 6303 έχει μεγαλύτερη αυτονομία.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ξανακούσει και δεν νομίζω (είμαι σχεδόν σίγουρος δηλαδή) ότι μπορεί να γίνει. Πάντως, μια και έπεσαν και τα δύο στα χέρια μου πρόσφατα και επειδή δουλεύω πολύ καιρό τώρα Symbian, δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Για πες για παράδειγμα μια τόσο μεγάλη διαφορά στον χειρισμό μεταξύ των δύο για να καταλάβω τι εννοείς...

 

Φίλε μου η διαφορά ανάμεσα στα δυο λειτουργικά που τα δούλεψα αρκετά….μέχρι να αγανακτήσω με το symbian είναι ότι στο κλασικό s40 ότι και να θέλεις να κάνεις το βρίσκεις με δυο κινήσεις, στο symbian θέλεις τις τριπλάσιες κινήσεις σε ένα ποιο βαρύ λειτουργικό και αρκετά ποιο αργό. (και ποιο ακαταλαβίστικο)

 

Τώρα από δυνατότητες που λένε ότι έχει περισσότερες να τις κάνω τι?

Σε μια επαγγελματική αυστηρά χρήση ούτε παιχνίδια χρειάζεται να παίζεις ούτε βίντεο και ταινίες να φτιάχνεις, και αυτά περί ιντερνετ κλπ… τα ακούω βερεσέ.

 

Οι μνήμες η επαφές και το ημερολόγιο με τις σημειώσεις δουλεύουν και στα δύο το ίδιο με την διαφορά ότι στο 6700 σε σχέση με το άλλο είναι ποιο λειτουργικές.

Αυτά τα ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω οτι επειδή είχα και τα δύο το 6303 έχει μεγαλύτερη αυτονομία.

 

Από ένταση του μεγαφώνου πως είναι το 6700; Γιατί για το 6303 δεν έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Μία παράκληση προς τα μέλη χρήστες του 6700.

Μπορεί κάποιος να δει αν στις ρυθμίσεις μηνυμάτων υπάρχει και επιλογή ρυθμίσεις email?

Μενού-> Μηνύματα-> Ρυθμίσ. μηνυμ. -> Μηνύματα e-mail

Θα με βοηθούσε παρα πολύ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μία παράκληση προς τα μέλη χρήστες του 6700.

Μπορεί κάποιος να δει αν στις ρυθμίσεις μηνυμάτων υπάρχει και επιλογή ρυθμίσεις email?

Μενού-> Μηνύματα-> Ρυθμίσ. μηνυμ. -> Μηνύματα e-mail

Θα με βοηθούσε παρα πολύ.

Ευχαριστώ

 

Όχι, δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό σε ασημί που μπορώ να το πάρω από το εξωτερικό. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορούν να φορτωθούν τα Ελληνικά εκ των υστέρων και με ποιο τρόπο? (:confused:αλλαγή firmware ή πρόσθεση νέας γλώσσας?)

 

Πριν λίγες μέρες ήμουν στο Βερολίνο και πήρα από κατάστημα Media Markt το 6700 chrome στα 199 ευρώ. Μόλις γύρισα Αθήνα το πήγα σε nokia shop της γειτονιάς και με 17 ευρώ μου πέρασαν τα Ελληνικά στην έκδοση 7.90 (είχε την 7.60). Είναι άψογο τέλειο και πανέμορφο.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες ήμουν στο Βερολίνο και πήρα από κατάστημα Media Markt το 6700 chrome στα 199 ευρώ. Μόλις γύρισα Αθήνα το πήγα σε nokia shop της γειτονιάς και με 17 ευρώ μου πέρασαν τα Ελληνικά στην έκδοση 7.90 (είχε την 7.60). Είναι άψογο τέλειο και πανέμορφο.

 

τοσο το εχουν και τα Media Markt στην ελλαδα αλλα η τεραστια διαφορα που εχει με τα υπολοιπα καταστηματα της ταξης των 285-199= 86ευρω μου κανει σαν δευτερης ποιοτητας!

Link to comment
Share on other sites

τοσο το εχουν και τα Media Markt στην ελλαδα αλλα η τεραστια διαφορα που εχει με τα υπολοιπα καταστηματα της ταξης των 285-199= 86ευρω μου κανει σαν δευτερης ποιοτητας!

 

επειδή έχω και το steel mat που το αγόρασα από Αθήνα 270 ευρώ πριν 4 μήνες δεν βλέπω καμία διαφορά στην ποιότητα κατασκευής τη λειτουργία η το λογισμικό. Δεν νομίζω ότι η Nokia παράγει το ίδιο προϊόν σε διαφορετικές ποιότητες και πουλάει ανάλογα. . .

Edited by zedzeus

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα πρόσφατα αγορασα αυτή τη κινητάρα από αγγλία και μόλις το άνοιξα σήμερα διαπίστωσα ότι είναι κλειδωμένο.Μήπως ξέρει κανείς πως ξεκλειδώνει;

 

Κλειδωμένη SIM δηλαδή και μου βγάζει να δώσω restriction code.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου το άτιμο το live messenger που έρχεται με τη συσκευή; δε το βρίσκω πουθενά να το κατεβάσω από τότε που το έσβησα (μου είχε πει το τηλέφωνο ότι υπάρχει πρόβλημα και να το κάνει uninstall γρρρρρρρ)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. πρόσφατα απόκτησα και εγώ ένα nokia 6700c όπου έχω το εξής πρόβλημα αν βέβαια μπορεί να χαρακτηριστεί πρόβλημα. Προσπαθώντας να κάνω αναβάθμιση από 7,90 σε 10,50 με βάζει σε test mode και ακυρώνει.

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?? Έχω το new nokia pc suite!!!!!

Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων για τον χρόνο σας…..

Edited by gianniskup
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...