Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

steant, τα αρχεία unl που έφτιαξες δεν είναι σωστά. Χρησιμοποίησε άλλον αριθμό απο τις πληροφορίες της εφαρμογής για την γεννήτρια και ξαναφτιάξε τα unl απο την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε ενεργοποιημένο το A-GPS;Αν ναι δοκιμάστε να το απενεργοποιήσετε και ξαναδοκιμάστε.

 

Όχι είναι κλειστό.

 

Θα δοκιμάσω αύριο την 5.00.40 χωρίς τα POI και 2 μέρες μετά την 5.00.30 με τα POI.

 

Συνεχίζει να μου φαίνεται περίεργο ότι η 5.00.40 με τα POI (η ίδια ακριβώς που έχω στο 5800) σε 6210 navigator δουλεύει απίστευτα καλά και πολύ πιο γρήγορα.

Μου θυμίζει δε windows mobile συσκευή που είχε 640χ480 οθόνη και σερνόταν επειδή δεν είχε την δύναμη (ετεν χ500+ πχ).

Link to comment
Share on other sites

steant, τα αρχεία unl που έφτιαξες δεν είναι σωστά. Χρησιμοποίησε άλλον αριθμό απο τις πληροφορίες της εφαρμογής για την γεννήτρια και ξαναφτιάξε τα unl απο την αρχή.

 

To garmin το εχω περασει σε 5-6 κινητα εκτος 5800 και δεν ειχα προβλημα, οπως βλεπω ο τροπος εγκατασταση και οι δημιουργια τον UNL ειναι ο ιδιος.

Εκτος και αν ο κωδικος που μου δινει το Ke ygens ειναι λαθος. Εχω 3 Ke ygens το 13, 14, 15 πιο απο ολα να χρησιμοποιησω? Και απο το garmin εχω την εκδοση 5.00.30 και 5.00.40 οποια και να βαλω το ιδιο ειναι??

Και κατι τελευταιο μηπως χρειαζετε το virtual key???

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

To garmin το εχω περασει σε 5-6 κινητα εκτος 5800 και δεν ειχα προβλημα, οπως βλεπω ο τροπος εγκατασταση και οι δημιουργια τον UNL ειναι ο ιδιος.

Εκτος και αν ο κωδικος που μου δινει το Ke ygens ειναι λαθος. Εχω 3 Ke ygens το 13, 14, 15 πιο απο ολα να χρησιμοποιησω? Και απο το garmin εχω την εκδοση 5.00.30 και 5.00.40 οποια και να βαλω το ιδιο ειναι οχι να βαλεις την 40??

Και κατι τελευταιο μηπως χρειαζετε το virtual key για που???

Thanks :)

 

Κοιταξε παραπανω

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

steant[/member] γυρνα την γλωσσα του garmin στα αγγλικα και κανε την διαδικασια απο την αρχη. Μερικες φορες οταν το εχεις στα ελληνικα δεν εμφανιζεται ολοκληρος ο αριθμος ESN με αποτελεσμα να δημιουργουνται τα παραπανω προβληματα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβα...

 

εννοεί ρίξε λίγο διάβασμα στα προηγουμενα ποστ, θα σε διαφωτίσουν πλήρως. από την .30 και μετά, δεν χρειάζεται πλέον το virtual key:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

steant, τα αρχεία unl που έφτιαξες δεν είναι σωστά. Χρησιμοποίησε άλλον αριθμό απο τις πληροφορίες της εφαρμογής για την γεννήτρια και ξαναφτιάξε τα unl απο την αρχή.

 

Φιλε steant οπως σου λεει και ο Mirror δεν εχεις ενεργοποιησει ακομα την εφαρμογη και ο λογος ειναι οτι εχεις βαλει λαθος τα UNL.

Εχει παρατηρηθει το φαινομενο να μην ενεργοποιειται σε μερικους με τον αριθμο emei που σου δεινει το Garmin αλλα με imsn.

Φτιαξε αλλα δυο unl με την εκδοση 15 αλλα με τον δευτερο αριθμο που σου βγαζει το garmin να δεις αν ειναι αυτο.

 

Gian ton αριθμο esn θα τον έψαχνε αν ειχε ξεκλειδωσει το GArmin, τωρα ακομα ειναι ανενεργο.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα........καινουργιος ειμαι στο φορουμ και θα ηθελα μια μεγαλη χαρη....φευγω για τουρκια για f1 και δεν μπορω να βρω να βρω χαρτες τουρκιας για το 5800....καποιος ας μου στειλει με pm....και απο εμπειρια...σε οποιον κολλανε μεχρι αηδιας οι χαρτες garmin στο 5800 σβηστε ολα τα poi...ετσι και αλλιως δεν χρειαζονται πολυ....σας το λεω γιατι κανω συνεχεια ταξιδια..με το που τα εσβησα, παει σφαιρα....
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα........καινουργιος ειμαι στο φορουμ και θα ηθελα μια μεγαλη χαρη....φευγω για τουρκια για f1 και δεν μπορω να βρω να βρω χαρτες τουρκιας για το 5800....καποιος ας μου στειλει με pm....και απο εμπειρια...σε οποιον κολλανε μεχρι αηδιας οι χαρτες garmin στο 5800 σβηστε ολα τα poi...ετσι και αλλιως δεν χρειαζονται πολυ....σας το λεω γιατι κανω συνεχεια ταξιδια..με το που τα εσβησα, παει σφαιρα....

 

Τα Nokia Maps έχουν..

Δεν τους έχω δοκιμάσει απλά το αναφέρω..

Αν είναι να πας μόνο για F1 πιστεύω ότι κάνεις άνετα τη δουλειά σου..:)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα........καινουργιος ειμαι στο φορουμ και θα ηθελα μια μεγαλη χαρη....φευγω για τουρκια για f1 και δεν μπορω να βρω να βρω χαρτες τουρκιας για το 5800....καποιος ας μου στειλει με pm....και απο εμπειρια...σε οποιον κολλανε μεχρι αηδιας οι χαρτες garmin στο 5800 σβηστε ολα τα poi...ετσι και αλλιως δεν χρειαζονται πολυ....σας το λεω γιατι κανω συνεχεια ταξιδια..με το που τα εσβησα, παει σφαιρα....

αφου ο autodrive εχει ενσωματωμενα τα poi πως τα σβηνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πρόβλημα με το Garmin σε εμάς γίνεται απίστευτο μόλις ενεργοποιήσουμε όλα τα POI και Speedcams. Το πρόγραμμα κλείνει σε δευτερόλεπτα. Αν δεν κλείσει και βρει Speedcam στο δρόμο του τότε κολλάει με τη μία αλλά συνεχίζει να δίνει φωνητικές οδηγίες απο πίσω.

 

Σβήνοντας τα poi (ή περνώντας έκδοση χωρίς αυτά) το πρόγραμμα πάει σφαίρα όπως λέει και φίλος παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εδω κολαει ψαχνωντας μονο στο χαρτη με τα ποις δεν θα κολουσε.

Γενικα ειναι πολυ βαρη προγραμμα σε σχεση με τα αλλα.

Υπομονη για να γινουν ακομα καλυτερα τα αλλα :) (sygic, Ndrive) σε χαρτες βεβαια.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Εδω κολαει ψαχνωντας μονο στο χαρτη με τα ποις δεν θα κολουσε.

Γενικα ειναι πολυ βαρη προγραμμα σε σχεση με τα αλλα.

Υπομονη για να γινουν ακομα καλυτερα τα αλλα :) (sygic, Ndrive) σε χαρτες βεβαια.

 

 

Θα βάλω το απόγευμα την έκδοση 5.00.40 πάλι αλλά αυτή τη φορά με λίγο διαφορετικό τρόπο και απο άλλο uploader. Κάτι μου λέει ότι το πρόβλημα ήταν η έκδοση μαζί με το χάρτη που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο λιγοτερα βαλεις στο Garmin μαλλον τοσο καλυτερα ειναι.

βαλε την 40 και τον 1.70 και δες μηπως ειναι καλυτερα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις και ενεργοποιησε το αλλιως πως θα το δει?
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα δεν εντοπιζει τον εξωτερικο δεκτη gps...τι να φταιει?

 

ριχνε και μια ματια στα προηγούμενα ποστ πριν ρωτήσεις.

κατι εχεις κανει λάθος με το .unl αρχειο που χρειάζεται για να ξεκλειδώσει το εσωτερικό gps

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα δεν εντοπιζει τον εξωτερικο δεκτη gps...τι να φταιει?

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις και ενεργοποιησε το αλλιως πως θα το δει?

 

ριχνε και μια ματια στα προηγούμενα ποστ πριν ρωτήσεις.

κατι εχεις κανει λάθος με το .unl αρχειο που χρειάζεται για να ξεκλειδώσει το εσωτερικό gps

 

Εχει δικιο Ο Dimitris.

Μαλλον εισαι ακομα στην αρχη και δεν εχεις ενεργοποιησει καν το Garmin.

Ετσι οπως το ειπες νομιζα οτι πας να συνδεσεις εξωτερικη μοναδα GPS

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

θα το σβησω και θα το ξανακανω απο την αρχη γιατι τα εχω χασει...δεν ειμαι και πολυ γνωστης...

 

ακολουθα ενα ενα τα βηματα του 1ου ποστ.

οταν πας να σωσεις το .unl αρχείο, επέλεξε αποθήκευση ως... ολα τα αρχεια

και οχι ως .txt που είναι η προεπιλογή του σημειωματαριου γιατι τοτε θα εχεις κατι σαν αυτό: sw.unl.txt το οποίο είναι και το πιο συνηθισμένο λάθος.

ενημερωσε μας οταν το κανεις.

ελπίζω να σε βοηθησα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ακολουθα ενα ενα τα βηματα του 1ου ποστ.

οταν πας να σωσεις το .unl αρχείο, επέλεξε αποθήκευση ως... ολα τα αρχεια

και οχι ως .txt που είναι η προεπιλογή του σημειωματαριου γιατι τοτε θα εχεις κατι σαν αυτό: sw.unl.txt το οποίο είναι και το πιο συνηθισμένο λάθος.

ενημερωσε μας οταν το κανεις.

ελπίζω να σε βοηθησα

 

Και επισης χρησιμοποιησε το ΙΜΕΙ και οχι To card id number ξερεις που ;)

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΔΕΚΤΗ ΑΦΟΥ ΤΟ G900 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ..ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΤΟΠΙΖΕΙ..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...