Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης ενεργοποιησε μονο τον 1 χαρτη για να δεις εαν σου το ξανα κανει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

garmin 5.00.50.s60.9

 

οι χάρτες που έχω είναι οι

BlueChart Greece v.2008

Anavasi (για κάποιο λόγο τον anavasi τον βλέπω 2 φορές (?))

και Auto Drive (Hellas)

 

 

Δοκίμασα να βάλω μόνο τον autodrive και πάλι το εξής πρόβλημα:

 

οριζόντια: http://img23.imageshack.us/img23/1029/garmin001.jpg

 

κάθετα: http://img12.imageshack.us/img12/9070/garmin002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eχεις προχωρησει με το αυτοκινητο συμβαινει το ιδιο?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι, μένει πάντα έτσι =(

 

το ότι βλέπω τον anavasis 2 φορές είναι λογικό; Κατεβάζω άλλους χάρτες μπας και, και θα σας πω αποτελέσματα... όλες οι ιδέες ευπρόσδεκτες :)

 

last update ;) : άλλαξα την "λεπτομέρια" από κανονική σε μεγαλύτερη και πλέον σε landscape βλέπω έτσι: http://img12.imageshack.us/img12/8482/garmin003.jpg

Το περίεργο είναι ότι άλλαξα πάλι το επίπεδο λεπτομέριας του χάρτη σε κανονικό (που ήταν στην αρχή) και πάλι φένεται όπως την screenshot που δίνω εδώ... (?!)

Φαντάζομαι πως το ότι δε δείχνει τον χάρτη σε όλη την οθόνη δεν είναι το ...normal :) Απ' ότι φένεται κάποια settings το ενοχλούν... θα αρχίσω δοκιμές και θα σας πω (αλλά μόνο σε μένα έχει συμβεί αυτο? ασφδ!)

Link to comment
Share on other sites

ναι, μένει πάντα έτσι =(

 

το ότι βλέπω τον anavasis 2 φορές είναι λογικό; Κατεβάζω άλλους χάρτες μπας και, και θα σας πω αποτελέσματα... όλες οι ιδέες ευπρόσδεκτες :)

 

Δεν υπαρχει δυο φορες ,απλα οταν σκρολαρει η οθονη τον εμφανιζει πρωτα τελευταιο και μετα στην αρχη .

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει δυο φορες ,απλα οταν σκρολαρει η οθονη τον εμφανιζει πρωτα τελευταιο και μετα στην αρχη .

 

δεν είμαι τόσο χαζός :mad::mad::mad:

 

http://img13.imageshack.us/img13/6781/anav01.jpg

http://img37.imageshack.us/img37/3675/anav02.jpg

 

είμαι σίγουρος όμως ότι έχω κάνει κάτι χαζό :worry::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα. Δεν βλέπω κάτι λάθος στα πρώτα screenshot που έδωσες.

 

Ο ανάβαση σωστά υπάρχει δυο φορές. Το ένα είναι οι δρόμοι και το άλλο οι έξτρα πληροφορίες όπως οι υψομετρικές καμπύλες.

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι τόσο χαζός :mad::mad::mad:

 

http://img13.imageshack.us/img13/6781/anav01.jpg

http://img37.imageshack.us/img37/3675/anav02.jpg

 

είμαι σίγουρος όμως ότι έχω κάνει κάτι χαζό :worry::lol::lol:

 

Kαλα συγνωμη :O

Link to comment
Share on other sites

σε συγχωρώ bill, με πέτυχες στις καλές μου :lol::lol:

 

Δεν κατάλαβα ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα. Δεν βλέπω κάτι λάθος στα πρώτα screenshot που έδωσες.

 

Αν προσέξεις καλύτερα απο αριστερά προς τα δεξιά τα 3/4 του χάρτη είναι οκ και στο τελευταίο 1/4 επαναλαμβάνεται ο χάρτης (δες την "Δωδεκανήσου")

Άλλαξα την "λεπτομέρεια" και τώρα δεν επαναλαμβάνει τον χάρτη για να γεμίσει την οθόνη, αλλά... δεν γεμίζει την οθόνη :cry: βλέπω ότι θα έβλεπα και σε οριζόντια θέση, απλά κεντραρισμένο.

 

Οπότε φαντάζομαι ότι δε φτέει ο χάρτης αλλά κάποιο τρελό bug σε σχέση με τις ρυθμίσεις του προγράμματος ?? άντε να το βρούμε... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το NDrive να ησυχάσεις. :)

 

Μου φαίνεται περίεργο που κανένας άλλος δεν έχει παρατηρήσει ανάλογο πρόβλημα με το garmin στο Ν97.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το NDrive να ησυχάσεις. :)

 

Μου φαίνεται περίεργο που κανένας άλλος δεν έχει παρατηρήσει ανάλογο πρόβλημα με το garmin στο Ν97.

 

ΚΑΙ ΜΕΝΑ :angry::dash::dizzy:!!!!!!

 

Έχω και το sygic που δουλεύει καλά, απλά μου τη σπάει που δε δουλεύει καλά σε μένα και θέλω να το φτιάξω κι ας μη το χρησιμοποιήσω (περίεργος άνθρωπος, μη το ψάχνεις :lol::lol:) για το NDRIVE η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει μόνο καλά λόγια (γρήγορο, εύχρηστο μενού, κτλ) δε ξέρω πως τα πάει από δρομολόγηση, θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

πηγα να βαλω την 5.00.50 στο ομνια ι8910.

ειμαι στο μενου που λεει:

«ΑΓΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΡΞΗ» , «ΔΩΡΕΑΝ ΔΟΚΙΜΗ» , «ΕΙΣ. ΚΛΕΙΔ. ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ¨» , «ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΕ GPS GARMΙΝ» .

 

παταω ενα απο τα δυο «ΑΓΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΡΞΗ» , «ΔΩΡΕΑΝ ΔΟΚΙΜΗ»

και λεει "ο διακομιστης δεν μπορεσε να επεξεργαστει την αιτηση"

τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

πηγα να βαλω την 5.00.50 στο ομνια ι8910.

ειμαι στο μενου που λεει:

«ΑΓΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΡΞΗ» , «ΔΩΡΕΑΝ ΔΟΚΙΜΗ» , «ΕΙΣ. ΚΛΕΙΔ. ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ¨» , «ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΕ GPS GARMΙΝ» .

 

παταω ενα απο τα δυο «ΑΓΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΡΞΗ» , «ΔΩΡΕΑΝ ΔΟΚΙΜΗ»

και λεει "ο διακομιστης δεν μπορεσε να επεξεργαστει την αιτηση"

τι παιζει?

 

επέλεξε σύνδεση σε gps, μόλις αρχίσει να ψάχνει για το gps, πατάς ακύρωση και σε βγάζει στο κεντρικό μενού. Από εκεί ακολουθείς τις οδηγίες που υπάρχουν εδώ

Link to comment
Share on other sites

επέλεξε σύνδεση σε gps, μόλις αρχίσει να ψάχνει για το gps, πατάς ακύρωση και σε βγάζει στο κεντρικό μενού. Από εκεί ακολουθείς τις οδηγίες που υπάρχουν εδώ

εγινε, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με τον AutoDrive μονο του,οχι τον 3 σε 1 .

 

 

Έχω τον 3 σε 1 αλλα έχω απενεργοποιήσει Ανάβαση και BlueChart, θα δοκιμάσω όποτε μπορέσω με σκέτο Αutodrive και σκέτο Anavasis.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον 3 σε 1 αλλα έχω απενεργοποιήσει Ανάβαση και BlueChart, θα δοκιμάσω όποτε μπορέσω με σκέτο Αutodrive και σκέτο Anavasis.

 

Με αφορμή τα παραπάνω, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο εξής: Πως ακριβώς λειτουργούν οι χάρτες? Δηλαδή, έχω τον 3-1 (Autodrive, Anavasis, Bluechart) και εχω και τους 3 επιλεγμένους από το mapsource, Εμφανίζονται όλοι? ή όπου σταματάει ο ένας αρχίζει ο άλλος? Επίσης έχω και τον bluechart g2, αυτές οι προβολές που σέιχνει στο site πχ κάτω από το νερό κτλ είναι διαθέσιμες με το πρόγραμμα 5.00.50? Ή θέλει garmin συσκευή? και κάτι τελευταίο, η επιλογή "Dim roads" τι ακριβώς κάνει?

Ευχαριστώ!

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν τους έχεις επιλεγμένους όλους, ο autodrive, τους υπερκαλύπτει και βλέπεις μόνο τις λεπτομέρειες αυτού. Για να χρησιμοποιήσεις πχ ανάβαση, απενεργοποίησε τον autodrive.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους μπορε καποιος να μου πει σε ποσο χρονο κλειδωνει το gps του n97 χωρις την βοηθεια του a-gps,παρα μονο του ενσωματομενου gps
Link to comment
Share on other sites

Αυτό καλύτερα να το ρωτήσεις στο επίσημο θέμα του Ν97 και όχι εδώ, καθώς δεν έχει σχέση με την εφαρμογή Garmin αλλά εξαρτάται αποκλειστικά από την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό καλύτερα να το ρωτήσεις στο επίσημο θέμα του Ν97 και όχι εδώ, καθώς δεν έχει σχέση με την εφαρμογή Garmin αλλά εξαρτάται αποκλειστικά από την συσκευή.

 

το εβαλα εδω γιατι εχω βαλει μεσα το αυθεντικο χαρτη garmin 5.00.50.και λειτουργω το gps μονο με αυτον.ξεχασα να το γραψω sorry

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα εδω γιατι εχω βαλει μεσα το αυθεντικο χαρτη garmin 5.00.50.και λειτουργω το gps μονο με αυτον.ξεχασα να το γραψω sorry

 

παρα πολυ γρηγορα 30 δευτερα το πολυ.

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

Λόγω ενός ταξιδιού που είχα να κάνω στην Αθήνα το Σ/Κ, έβαλα από νωρίτερα το Garmin. Oι εντυπώσεις μου μπορώ να πω πως είναι απογοητευτικές. Κάθε τόσο κόλλαγε ολόκληρο το κινητό και αναγκαζόμουν να του κάνω restart, μου πέταγε ένα μήνυμα σε κόκκινο πλαίσιο που έλεγε: Ειδοποιήσεις *F 50, και επίσης τη μια μου έβγαζε αποτελέσματα όσων αφορά τις οδούς που ήθελα να πάω και την άλλη δε μου έβγαζε (Σε αυτό ίσως να φταίω κι εγώ γιατί έβαζα σαν πόλη ΑΘΗΝΑ και όχι τον δήμο στον οποίο ανήκει η οδός. Όταν τελικά έπαψα να βάζω πόλη, το συγκεκριμένο θέμα ψιλοέστρωσε).

 

Πάντως να είσαι σε μια πόλη που δε γνωρίζεις τους δρόμους καλά, και να βασίζεσαι σε μια συσκευή για να βρεις το δρόμο σου την ώρα που τρέχεις κιόλας, και να σε κρεμάει το κ*λοπρόγραμμα και να χάνεις πχ τη διασταύρωση που έπρεπε να στρίψεις, είναι από τα πιο εκνευριστικά πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Λόγω ενός ταξιδιού που είχα να κάνω στην Αθήνα το Σ/Κ, έβαλα από νωρίτερα το Garmin. Oι εντυπώσεις μου μπορώ να πω πως είναι απογοητευτικές. ... και να σε κρεμάει το κ*λοπρόγραμμα και να χάνεις πχ τη διασταύρωση που έπρεπε να στρίψεις, είναι από τα πιο εκνευριστικά πράγματα...

Έτσι είναι τα πράγματα με το garmin, δυστυχώς. Τις λίγες φορές που το άνοιξα να το χρησιμοποιήσω για πλοήγηση, ή κόλλησε ή είχε μεγάλη απόκλιση το στίγμα του. Άποψή μου, πετάξτε το και πηγαίνετε με κλειστά μάτια στο NDrive.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εδώ, γενικά και τα δύο άλλα προγράμματα είναι πιο γρήγορη και απαλή αναπαράσταση κατα την κίνηση, είναι πιο παραστατικά στις στροφές και ειδικά εκεί που υπάρχουν πολλαπλοί ανισόπεδοι κόμβοι και διασταυρώσεις και φυσικά πιο κατανοητές φωνητικές εντολές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...