Jump to content

Alcatel i650 sport


TheSmiths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts


  • a

e

Παιδια το εχω βρει στην cosmote που εχω και επιδοτηση και μου φαινεται κ ομορφο και με αρκετες δυνατοτητες για την τιμη του... Τι λετε? Το παιρνω?:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Aπο τα καλυτερα τηλεφωνα της Alcatel :D. Το εχω δυο βδομαδες και δεν με εχει απογοητευσει καθολου. Πολυ καλη οθονη, και μαλιστα νεας τεχνολογιας OLED, εχει μπαταρια 1000 mAh, ελαφρυ, ολα τα πληκτρα παραμετροποιησιμα :p , και εχει και αισθητηρα κινησης δλδ το κουνας και αλλαζει πχ σταθμο στο ραδιο , παιζει το επομενο mp3 κλτ. Μονο μελανο σημειο ειναι οτι δεν ακουγεται δυνατα οταν χτυπαει σε σχεση με παλιοτερα Alcatel που ειχα. Παντως προσωπικα, αμα ερθει και σε μαυρο θα χτυπησω και ενα δευτερο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε μαύρο από τη wind.Το αγόρασα προχθές , αλλά...1.Όταν μιλάω , ακούω κάτι σαν την ηχώ της φωνής μου..2.Όταν μιλώ με τα hands free ακούω παράσιτα (αντίστοιχα των λεγόμενων ''χιονιών'' στις τηλεοράσεις) , όχι συνεχώς αλλά περιστασιακά.3.Δεν έχει δυνατό mp3 player(συγκριτικά με το alcatel e801). Τώρα ή έχει πρόβλημα το hands free μου και το ηχείο του τηλεφώνου ή αυτά είναι τα τρωτά σημεία του τηλεφώνου.Παρακαλώ οι έχοντες το τηλέφωνο ας μου απαντήσουν γιατί αύριο σκεφτόμουν να το πάω στη wind και να το αλλάξω.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παω να το χτυπησω... Εμενα με νοιαζει η καλη μπαταρια, και η καλουτσικη οθονη... Απο φωτογραφικη δεν περιμενω και πολλα, 75 ευρω κανει... Ελπιζω να ειναι κ ελαφρη κ λεπτο γιατι δεν το εχω δει απο κοντα ως τωρα...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Απο αυτονομία και sar πως πάει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πήρα και γω το κινητό σε μαύρο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν είχα ποτέ πριν alcatel αλλά είναι ευχρηστο, η μπαταρία ακόμα είναι με το πρώτο φόρτισμα και παρά το ότι εχω ακούσει πολύ μουσική.Α επίσης δουλέυει και σα webcam στο pc!

Δυό προβληματάκια μόνο που αν δε ξέρω αν είναι θέμα ρυθμίσεων.

Δε μπορώ να ακούσω δίσκο κανονικά, με τι σειρά τους δηλαδή τα τραγούδια, γιατί τα στοιχίζει με αλφαβητίκή σειρα.Λεπτομέρεια βέβαια και μάλλον θα το φτιάξω μεσω των windows( με playlisτ η με μετονομασία των αρχείων).

Και το πιο βασικό, όταν έχω συνδεδεμένο το hands free, ο ήχος κλήσης δεν ακούγεται από το τηλέφωνο, αλλά μόνο από το hands free.Αυτο το κάνει και σε σας???

 

 

Με ένα προχειρο ψάξιμο στο google βλέπω SAR 0.986 W/kg

Link to comment
Share on other sites

Οντως παιδια εχει τα ψιλοbugakia το κινητο, ας ελπισουμε να βγει καποιο firmware. Αυτο με την ηχω το κανει σε μενα αλλα οχι παντα, σπανια θα ελεγα. Φιλε tzampatzis το SAR αν ειναι σωστο ειναι αρκετα μεγαλο σε σχεση με παλιοτερα τηλεφωνα της Alcatel. Απο οτι εψαξα τωρα οντως αυτο ειναι, πριν κανα διμηνο δεν μου εβγαζε αποτελεσματα το google για το SAR.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βγει κάποιο update για το κινητό γιατί είναι ψιλοπρόβλημα όταν έχω συνδεμένα τα handsfree να μην ακούγεται ο ήχος κλήσης... Γνωρίζει κάποιος κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βγει κάποιο update για το κινητό γιατί είναι ψιλοπρόβλημα όταν έχω συνδεμένα τα handsfree να μην ακούγεται ο ήχος κλήσης... Γνωρίζει κάποιος κάτι?

 

Επειδή και σε μένα έσπαγε τα νεύρα αυτό πήρα ένα bluetooth handsfree της μοτορόλα με διπλά αφαιρούμενα ακουστικά και ησύχασα.Αλλώστε με μόνιμα ανοικτό το bluetooth κρατάει μια βδομάδα η μπαταρία οπότε είναι οκ πάλι.

Πληκτρολογώντας *#3228# έχει διάφορες πληροφορίες μάλλον έχει και την έκδοση αν θες να το ψάξεις για κανα update.Αν βρεις κάτι πόσταρε και εδώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Να ρωτήσω βρε παιδιά ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ακουστικά handsfree για το συγκεκριμένο μοντέλο? Τα handfre της LG είναι συμβατά? Επειδή έχουν αρχίσει να ψιλοχαλάνε και θέλω να τα αντικαταστήσω με κάποια που να έχουν υποδοχή 3.5mm για να βαλω τα δικά μου ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...